מדוע רוב VPNs אינם מצליחים לעקוף הגבלות גיאוגרפיות של Netflix

אם אתה רוצה להזרים את הסרטים האהובים עליך ואת תכניות הטלוויזיה שלך, Netflix חייבת להופיע ברשימה שלך. למרות מגוון התכנים שהיא מציעה, יש חסרון אחד עצום לשימוש בנטפליקס: איכות התוכן תלויה לחלוטין במקום בו אתם גרים. אז אם אתם גרים בהודו, ניו זילנד, ניגריה, סקוטלנד, איידהו וכן הלאה, אתה לא תוכל לצפות באף אחד מחברים או איך פגשתי את פרקי אמא שלך בנטפליקס, בעוד שאנשים שגרים בארה”ב יקבלו פחות מופעי BBC מאשר אנשים בבריטניה, מה שלא אומר לנו הרבה באמת.


מדוע רוב VPNs אינם מצליחים לעקוף הגבלות גיאוגרפיות של Netflix

מדוע רוב VPNs אינם מצליחים לעקוף הגבלות גיאוגרפיות של Netflix

VPN לעקיפת גיאו-בלוקים

בטח, הגבלה גאוגרפית זו היא נקודת הכאב הגדולה ביותר של משתמשי נטפליקס. אבל יש גם דרך חכמה לעקוף את החסימה: שימוש ברשתות וירטואליות פרטיות (VPN). מערכת זו מאפשרת למשתמשים להסוות את מיקומם האמיתי באמצעות שרתי פרוקסי הנמצאים במדינות שונות. לדוגמה, משתמש בבריטניה יכול לצפות בתוכניות בנטפליקס אמריקה באמצעות חיבור VPN דרך שרת שנמצא בארה”ב..

אבל לא עוד. עם האיסור של נטפליקס על שרתי פרוקסי, קשה יותר ויותר לעקוף מגבלות גיאוגרפיות. יתכן שלא תוכלו לשנות את אזור Netflix לארצות הברית, או לכל מדינה אחרת לצורך העניין, אפילו לא בשימוש ב- VPN.

מהי הגבלה גיאוגרפית?

לא כל התוכן של נטפליקס זמין ברחבי העולם. הסיבה לכך היא שכשמכרז מכירה פומבית של תוכן (סרטים כמו רובוטריקים, בלאקהאט, לוגאן לאקי או תוכניות טלוויזיה כמו 24, בית הסוהר, החוט, המגן וכן הלאה), רק המדינות שהן הכי טובות במציעים מקבלות גישה אליהם. . מופע זמין רק במדינה שהצליחה לקנות את הזכויות עליו.

אמנם שיטת ה- VPN עבדה טוב בהתחלה – רואים פרץ במספר משתמשי ה- VPN – לא עבר זמן רב ונטפליקס החלה להיסגר על שרתי פרוקסי. השיטה הפופולרית ביותר לפיצוח פרוקסי ו- VPN היא הרשימה השחורה.

VPN ו- Proxies ברשימה השחורה?

רוב המשתמשים מתחברים לאתר באמצעות חיבור אינטרנט מגורים או עסקי, המופעל על ידי ספק שירותי קמעונאות כמו AT&T, קוקס או קומקסט. מצד שני, כאשר משתמשים מתחברים לשרת VPN, קל לגלות זאת מכיוון שפרוקסי האזור הללו אינם ממוקמים ברשתות ספקי רשת קמעונאיות או באזורי מגורים. שרתי VPN ממוקמים בדרך כלל במרכזי נתונים רחבים על שרתים שכורים, ומשתמשים ב- ISP מיוחד כדי להיות מסוגלים להתמודד עם נפח התעבורה הגבוה. נטפליקס יכולה לחסום קשרים פשוט על ידי בדיקה מאיפה היא באה.

בשיטה זו Netflix חוסם את הגישה לתוכן הזרמת באתר אם משתמשים מתחברים באמצעות כתובות IP עם רשימה שחורה. נטפליקס מקשרת את כתובות ה- IP עם הרשימה השחורה לשרתי פרוקסי. זה נעשה על ידי בדיקת ה- IP של המשתמש עם רשימת כתובות ה- IP ברשימה השחורה, ואם זה תואם, המשתמש ייחסם לצמיתות או יורשה להזרים תוכן רק באזור שלהם.

כתובות IP של שרת VPN ברשימה השחורה יש חסרון

יש בעיה בשיטה זו, שרבים מהמשתמשים שאינם משתמשים בפרוקסי מתמודדים איתם. הרשימה השחורה זיהתה באופן שגוי כתובות IP רבות כשרתי פרוקסי, מה שהוביל לרעש ציבורי. הרשימה השחורה הצליחה לחסום רק מספר קטן או משתמשים, בעוד הטרחה מצידו של נטפליקס היא הרבה יותר.

בדרך כלל שגיאות בתצורת VPN עלולות לחשוף את המיקום האמיתי של משתמש הקצה. אין לשכוח שנטפליקס היא עסק של מיליוני דולרים המשתמשים בטכנולוגיה מעולה כדי לתפקד. צוות המומחים שלה בהחלט נועד לכמה פגיעויות ידועות של VPNs שמקלות על חשיפתן.

ישנם רמזים אחרים בהם נטפליקס משתמשת בכדי להבין שרתי פרוקסי. הניתוח הגדול ביותר הוא כאשר משתמש מחליף שרתים לעיתים קרובות. אם דקה אחת הוא נמצא בשרת בארה”ב והרגע הבא בשרת בבריטניה, זה הופך להיות חתיכת עוגה של נטפליקס להבין שהוא משתמש בפרוקסי.

ספקי שירות VPN שעדיין עובדים

אז כל זה קשור ל- VPN שלא מצליחים לעקוף את המגבלות הגיאוגרפיות. אך ישנם שירותים שעדיין בטוחים. ExpressVPN הוא אחד מהם.

ישנם ספקי שירותי VPN אחרים שנטפליקס טרם חסמה. רבים מהזרמים המקוונים משתמשים ב- VPNs אלה כדי לגשת לתוכן חסום גיאוגרפי. אם אתה מחפש תיקון ארוך טווח לצפייה בנטפליקס האמריקאית מחוץ לארה”ב, אתה עלול בסופו של דבר להתאכזב. נטפליקס עדיין מפרסמים באופן קבוע שרתי VPN חדשים. משמעות הדבר היא שספקי שירותי VPN צריכים להתקין שרתים חדשים ברציפות. למשתמשים ככל הנראה אין הפוגה באופק עד שנטפליקס תציג את כל התוכניות ברחבי העולם.

מדוע רוב VPNs אינם מצליחים לעקוף חסימות נטפליקס – מחשבות אחרונות

נטפליקס עדיין לא הצליחה לאסור לחלוטין את כל ה- VPN ב- Whack-a-mole המתמשך הזה. אפשר לתהות על האיסור הפתאומי של נטפליקס על שרתי פרוקסי, וזה הגיוני שהם היו בלחץ של בעלי הזכויות. לא רק הצופים נותרים מוגבלים כשיש חסימות ספציפיות לאזור, אלא גם מעודד שיטות חסרי מצפון להציג תוכן בלתי נגיש.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me