פייסבוק תהפוך לבית קברות דיגיטלי בעוד 50 שנה

מחקר שפורסם לאחרונה טוען שתוך 50 שנה יכולים להיות יותר מתים בפייסבוק מאשר לחיות. באופן בלתי נמנע הרשת החברתית תהפוך לקבר אחים, וארכיב של תולדות הדור על פי ביג דאטה & החברה.


פייסבוק תהפוך לבית קברות דיגיטלי בעוד 50 שנה

פייסבוק תהפוך לבית קברות דיגיטלי בעוד 50 שנה

פייסבוק תהפוך לבית קברות דיגיטלי בעוד 50 שנה

אם משתמשים מקוונים בקבוצת גיל מסוימת – אשר ככל הנראה ימותו בעוד 50 שנה – ירשמו לפייסבוק וישתמשו בה בצורה יעילה, נסיים בית קברות דיגיטלי. עם המשך צמיחתה של פייסבוק, צפוי כי יותר ממיליארד משתמשים ימותו לפני 2100. פייסבוק צריכה להתמודד עם העובדות והמספרים כביכול כשמתייחסים לגילאי בסיס המשתמשים שלה..

על פי דיווח של סגן חדשות בנושא הצליחה של חנויות המיועדות לשמרנות בפייסבוק, חברת המחקר eMarketer מעריכה כי קבוצות הגיל 55-64 ו- 65+ “מהוות את שני הקטעים הצומחים ביותר בבסיס המשתמשים האמריקני של פייסבוק.” בינואר, החוקרים גילו כי קשישים משותפים לרוב המשתמשים בפייסבוק.

איך הם הגיעו למסקנה זו?

חוקרים מאוניברסיטת אוקספורד הגיעו למסקנה המחרידה המוזכרת בבחינת הצמיחה של פייסבוק. הם בדקו שני תרחישים קיצוניים על ידי שימוש בנתונים מתוך תובנות הקהל של הפלטפורמה יחד עם הסטטיסטיקה של האומה המאוחדת על שיעורי תמותה ברחבי העולם. התרחיש הראשון מצביע על כך שאף משתמשים חדשים לא הצטרפו לפייסבוק מאז 2018. האחר הניח שפייסבוק תמשיך בקצב הצמיחה הנוכחי של 13 אחוזים ברחבי העולם על בסיס שנתי. במרץ 2019 היו לפייסבוק 1.56 מיליארד משתמשים פעילים מדי יום. כעת, אם הצמיחה של הרשת החברתית מתקדמת באותו קצב, מספר 4.9 מיליארד משתמשים היו מתים עד 2100.

הגישה של פייסבוק

מוקדם יותר החודש הודיעה ענקית הרשת החברתית על שינויים בשירותי הזיכרון שלה. עכשיו יש “מדור מחווה” חדש, כרטיסייה נפרדת לכל החברים המתים שלך. בחודש אפריל החברה הוציאה בקרות נוספות עבור תכונת אנשי הקשר שלה מדור קודם. במקרה של מוות, האדם אותו מסרת את השרידים הדיגיטליים שלך יורש את חשבונך. פירוש הדבר שעליך לעשות את השאריות הדיגיטליות שלך לחבר או לאהוב. על אותו אדם להחליט אם להנציח אנדרטה או למחוק את זה.

פרשנות על בית הקברות של פייסבוק

שריל סנדברג, סמנכ”ל המשרד בפייסבוק, כתב בפוסט בבלוג של החברה על הפיצ’רים החדשים הללו ועל קטע המחווה ואמר: “למעלה מ -30 מיליון אנשים צופים בפרופילים שהונחו בכל חודש כדי לפרסם סיפורים, להנציח אבני דרך ולהיזכר באלו שהלכו לעולמם.” 

הסופר הראשי קרל אהמן, מועמד לדוקטורט במכון האינטרנט של אוקספורד מכנה את השרידים הדיגיטליים “חלק מהמורשת הדיגיטלית העולמית שלנו.” בהודעה לעיתונות הוא אמר: “נתונים סטטיסטיים אלו מעוררים שאלות חדשות וקשות סביב מי הזכות לכל הנתונים הללו, כיצד יש לנהל אותם לטובת משפחותיהם וחבריהם של המנוח והשימוש בהם על ידי היסטוריונים עתידיים להבין את העבר. “

על מדור המחווה

אף על פי שהצפייה לצפייה בחשבונות זיכרון גבוהה, פייסבוק עדיין מנסה להבין כיצד להתייחס לתמותה של בסיס המשתמשים שלה. סמנכ”ל הפייסבוק של שריל סנדברג נלכד משמר כשמראיין Wired שאל מה קורה אם שני האנשים שהם אנשי הקשר המורשת של זה מתים באותו הזמן. “אלוהים אדירים, זה כל כך מעניין, ואני תוהה אם עלינו לעשות שנייה;” הייתה תשובתה.

מוות דיגיטלי

לאבד מישהו קרוב אליך יכול להיות הלם עצום. לא אתה ולא המנוח התכוננו לתקופת צער כזו. בעוד ששרידים אחרים מטופלים בעולם הפיזי, ישנם שרידים דיגיטליים ברשת המחכים למישהו שיאסוף. אתה לא יכול שלא לתהות איך זה היה למות ולהשאיר את החשבונות החברתיים שלך ללא השגחה. הבעיה היא שחשבונך עדיין יהיה פעיל משתי סיבות. לאף אחד אין אישורים לגישה לחשבונך. הסיבה הנוספת היא שאתרי הרשתות החברתיות טרם הגיעו לתוכנית הנוטה למקרים הקשורים למוות. במקום להסתיים במצבים מביכים כמו ליצור קשר עם משתמש, שתגלה לאחר מכן שהוא מת, אתה יכול להתכונן למוות דיגיטלי. תאמינו או לא, אנשים יכולים להסיר את הזהות הדיגיטלית שלהם, למחוק אותם או לזכרם. עם זאת, הדבר אפשרי רק אם הם מתכננים זאת לפני המוות.

תרצו או לא, גם כשאתם כבר לא חלק מהעולם הפיזי, החשבונות הדיגיטליים שלכם מתעכבים מאחור. במקרים מסוימים, ייתכן שמשפחתך תצטרך ליצור קשר עם התמיכה כדי לבטל את החשבונות האלה. עליכם לדעת שתוכלו להימנע מכך על ידי ביצוע זאת לפני כן. עם זאת, זה תלוי בכמות השליטה שיש לך בפועל על חשבונותיך. בנוסף, הליך זה אינו אוניברסאלי. זכור כי כל פלטפורמה מעסיקה הגדרות משלה כדי להתמודד עם מות המשתמש שלה. לפעמים, אולי אפילו לא תהיה לך הבעלים של התוכן שלך. אתה מסכים לתנאי השירות בעת ההרשמה לחשבון. זהו הסכם מורכב, ורובנו בוחרים לקבל אותו מבלי לקרוא אותו בעיון.

פייסבוק תהפוך לבית קברות דיגיטלי בעוד 50 שנה – מסקנה

איך מכינים את עצמו אליו מוות דיגיטלי? מה עם השרידים הדיגיטליים? אנחנו עדיין צריכים לחכות ולראות איך ענקית הרשת החברתית מתמודדת עם חבריה שנפטרו. יהיה מעניין לראות כיצד ארכיונאים, היסטוריונים ואתיקני טכנולוגיה מתכוונים להציל את ההיסטוריה הדיגיטלית הקולקטיבית של המשתמשים מחברה למטרות רווח בגישה החדשה שלה שהוקמה. זה עשוי לתת לך תובנה כיצד אנו מתחשבים עם מורשת דיגיטלית ברחבי האינטרנט. כל האמור לעיל מבוסס על ההנחה שפייסבוק תתקיים בעוד 50 שנה. בין אם זה עושה ובין אם לא, הוא נידון לאולם קבורה דיגיטלי כך או כך.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me