בקרוב תוכל למחוק את נתוני מעקב המיקום של Google שלך

בתוך שבועיים בלבד, גוגל הולכת להפעיל תכונת פרטיות חדשה המאפשרת לך למחוק באופן ידני נתוני מעקב אחר מיקום המאוחסנים במנוע החיפוש. מחיקה אוטומטית של תכונת היסטוריית המיקומים שלך מאפשרת לך לשלוט על מה שהם רוצים לחלוק עם מנוע החיפוש. קרא עוד עליו בהמשך.


תכונת הפרטיות החדשה של גוגל מוחקת את ההיסטוריה

בקרוב תוכל למחוק את נתוני מעקב המיקום של Google שלך

סיבה מאחורי התכונה החדשה

אם האפליקציות, מנוע החיפוש והדפדפנים שלך אוספים מידע אודותיך יכול להיות די מטריד. זה יותר מדאיג ללמוד שגם כשאתה מבטל את תכונת הגדרת המיקום, Google עדיין יכולה לעקוב אחריך. האפליקציות הרבות של גוגל אחראיות גם על איסוף נתונים אודותיך. מסיבות אלה, משתמשים פרסמו בקשות לפשט את תהליך ניהול הנתונים שלהם. בתגובה לבקשותיהם, החברה הודיעה שהיא מציגה תכונה חדשה שעוזרת להם לנהל את הנתונים שלהם בצורה יעילה יותר. משתמשים יוכלו למחוק אוטומטית את נתוני המיקום והפעילות שלהם לאחר זמן של 3 או 18 חודשים.

מה עושה התכונה החדשה של גוגל?

התכונה החדשה של גוגל לחשבון Google שלך ​​תאפשר לך למחוק אוטומטית את היסטוריית המיקומים ואת נתוני פעילות האינטרנט והאפליקציות שלך לאחר פרק זמן משמעותי, וזה לאחר שלושה או 18 חודשים. תכונה זו תעזור לך למחוק את הנתונים לאחר פרק זמן זה, ואז היא תמשיך למחוק על בסיס רגיל.

בשנה שעברה, מנוע החיפוש היה מעורב בתחרויות סוערות בנוגע למעקב אחר המיקום שלו, שככל הנראה ממשיך לעקוב אחריכם גם כאשר כיבוי הגדרת היסטוריית המיקומים. הדרך היחידה שבה תוכל למנוע את מיקומך מעקב זה גם על ידי כיבוי ההגדרה ‘פעילות אינטרנט ואפליקציות’. בעיקרו של דבר, תכונה זו תוכננה עבור היסטוריית מיקומים ונתוני פעילות אינטרנט ואפליקציות. באמצעות התכונה החדשה של גוגל, תוכל למחוק נתונים עבור שתי ההגדרות הללו. משמעות הדבר היא כי כל נתוני היסטוריית המיקומים שלך לא יהיו עוד לרשות Google. 

כיצד לכבות את האינטרנט & פעילות אפליקציה

בצע את הצעדים הבאים בכדי ללמוד כיצד ניתן לכבות את האינטרנט & פעילות אפליקציות בפלטפורמות מרובות.

למשתמשי אנדרואיד

  1. לך ל הגדרות גוגל
  2. גישה חשבון גוגל > נתונים & התאמה אישית > רשת & פעילות אפליקציה
  3. כבה רשת & פעילות אפליקציה

למשתמשי iOS

  1. היכנס לחשבון Google שלך ​​בדפדפן
  2. גש ל- שלך הגדרות חשבון בדפדפן: חשבון גוגל > מידע אישי & פרטיות > עבור אל הפעילות שלי > בקרות פעילות < רשת & פעילות אפליקציה.
  3. כבה רשת & פעילות אפליקציה.

עוד על הפיצ’ר

התכונה החדשה של גוגל תתרחב להיסטוריית הגלישה של המשתמש ב- Chrome ולנתוני האפליקציה ותכונת Google Discover עבור אנדרואיד. עם זאת, גוגל עדיין לא תאשר עד כמה תכונת המחיקה האוטומטית משתרעת על פני מוצריה. עם זאת, בטוח שהתכונה צריכה להיות חלה על שירותים המשתמשים בכניסה שלך בגוגל.

לחברה כבר יש כלים שמוגדרים להפעלה או כיבוי של נתוני פעילות של מיקום או אפליקציה. למרות שמשתמשים עדיין יכולים למחוק את הנתונים שלהם באופן ידני, זה לוקח זמן רב. תכונה חדשה זו ככל הנראה עדיין תאפשר ליישומי גוגל למלא את צרכי המשתמשים. זה גם ימחק את הנתונים שלהם במסגרת סבירה של זמן. בעוד שגוגל עוקב אחר חלק מהפעילות שלך יכול להפוך את הגלישה שלך לנוחה יותר ברגע זה, אף אחד לא רוצה שהנתונים ישקרו לטווח הארוך.

מדוע גוגל עוקבת אחרייך?

למרות שאתה עשוי לתהות מה יש לגוגל לעקוב אחר המיקום שלך, יש הרבה דברים על החברה. רווח רווחי הוא אחד הגורמים העיקריים. הסיבה העיקרית לכך שגוגל אובססיבית למעקב אחר מיקום היא הנתונים. ככל שגוגל משיגה יותר נתונים, כך היא יכולה להשתמש בהם לטובתה. החברה יכולה לספק לחברות הזדמנויות טובות יותר לפרסום עם מכירת נתוני המשתמשים. לאמיתו של דבר, גוגל עצמה הצהירה כי רשומות מיקום המאוחסנות בהגדרות “הפעילות שלי” משמשות למיקוד מודעות. לרוכשי מודעות אפשרות למקד למיקומים ספציפיים. אבל, הם צריכים לשלם לגוגל מחיר כבד כדי לעשות זאת.

ההערות של גוגל

דובר גוגל הצהיר בהודעת דוא”ל כי החברה הסכימה על מסגרות זמן של 3- ו -18 חודשים על סמך העדפות המשתמשים. החברה בחרה במסגרות זמן כאלה מכיוון שהנתונים יכולים להיות מייצגים של עונה של שלושה חודשים או מספר עונות. גוגל מסרה שתכונה זו תגיע תחילה לנתוני מיקום. לאחר מכן הוא יתרחב לנתוני אינטרנט ואפליקציות “בשבועות הקרובים.”

מחלוקת איסוף הנתונים של גוגל

כמה ארגונים אירופיים כרתו ברית והגישו תלונה נגד מעקב המיקום של גוגל. הם הצליחו לעשות זאת בעזרת הרשויות המקומיות של ה- GDPR להגנת הנתונים. התלונות העלו כי גוגל עושה שימוש בטכנולוגיות שונות בכדי לאלץ את המשתמשים להשתמש במערכות מעקב המיקומים שלה. משתמשים מקוונים כבר מודעים לאופן בו גוגל משתמשת גם ב”היסטוריית המיקומים “וגם ב”אינטרנט” & תכונת פעילות אפליקציה לאיסוף נתונים מבוססי מיקום.

עם זאת, המחקר של Forbrukerradet של נורווגיה קובע כי גוגל משתמשת בטכניקות מניפולטיביות אחרות שמעוררות משתמשים להשאיר את תכונות מעקב המיקום. טכניקות אלה כוללות הגדרות ברירת מחדל מוסתרות, זרימת קליקים מטעה, הרשאות אפליקציות והגדרות תמיד. אם ה- GDPR יגיב לטובתם של 7 הארגונים, גוגל תחויב בקנס אדיר. להגנת החברה, המעקב אינו פעיל כברירת מחדל במערכותיהן וניתן להשהות כל שיטת מעקב מופעלת בכל זמן נתון.

תכונת הפרטיות החדשה של גוגל מוחקת את ההיסטוריה – מסקנה

האם תכונה חדשה זו עומדת למחוק את הרשומה של גוגל בנוגע להיסטוריית איסוף הנתונים שלה? כנראה שלא. עם זאת, התכונה עדיין מבורכת הרבה יותר. עם זאת, נניח, איסוף נתונים הוא בלתי נמנע. למרות שתכונה חדשה זו אינה מגנה לחלוטין על המשתמשים מכל הנתונים שהחברה אוספת, אנו מוכנים לתת לה צילום.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me