אפליקציות מעורבות-פרסום שנמצאו בחנות Google Play … שוב

שוב, חוקר אבטחה מצא אפליקציות שורצות תוכנות פרסום בחנות Google Play. מוקדם יותר החודש גילינו שחצי מיליון משתמשי אנדרואיד הושפעו מתוכנות זדוניות מאפליקציות שהורדו, וכעת יש לנו עוד כמה דברים להוסיף. לוקאס סטפנקו, חוקר אבטחה בחברת ESET, מצא 9 אפליקציות אנדרואיד חדשות שקשורות בתוכנות פרסום. עד כה, מעל 8 מיליון בני אדם מושפעים. המשך לקרוא לסיפור המלא.

אפליקציות מעוצבות של תוכנות פרסום שנמצאות בחנות Google Play ... שוב

אפליקציות מעוצבות של תוכנות פרסום שנמצאות בחנות Google Play … שוב

אפליקציות חדשות המיועדות למודעות פרסום – הסיפור המלא

חוקר האבטחה, לוקאס סטפנקו, מצא השבוע 9 אפליקציות חדשות שורצות תוכנות פרסום בחנות Google Play. באופן מבהיל, האפליקציות הללו הורדו על ידי 8 מיליון משתמשים ברחבי העולם. אחת האפליקציות, במיוחד, המכונה “שלט רחוק לטלוויזיה ואלקטרוניקה ביתית” מתגאה ב -5 מיליון התקנות מזעזעות בלבד.


9 אפליקציות מזויפות המכילות פונקציונליות של תוכנות פרסום שנמצאות ב- Google Play עם למעלה מ 8 מיליון התקנות.

קוד לא רצוי מוסתר ב- "לא עובד" אפליקציות שהושקו פעם אחת, מסתירות את עצמה מהצפייה והמודעות של המשתמש.
כל היישומים הללו מזויפים ללא פונקציונליות שהובטחה להם. pic.twitter.com/Lc0N2BuUWv

– לוקאס סטפנקו (@LukasStefanko) 11 בינואר, 2019

זו לא הפעם הראשונה שחוקרים מצאו אפליקציות שורצות תוכנה זדונית בחנות Google Play השנה. בתחילת שנת 2019 גילינו שיש בחנות כ -85 אפליקציות שורצות תוכנות זדוניות. יישומים אלה השפיעו על 9 מיליון משתמשים בסך הכל. ההבדל במנת האפליקציות למשתמשים המושפעים הוא בעיקר מכיוון שהפעם האפליקציות לא היו משחקים. במקום זאת הם היו אפליקציות לשלט רחוק עבור מכשירים חכמים. עם זאת, כמו בעבר, היישומים נעשו על ידי אותו מפתח, Tools4TV, והם מוסרים כעת מחנות Play.

רשימת האפליקציות המושפעות

להלן שמות האפליקציות החולות של תוכנות פרסום שסטפנקו מצא:

  • שלט רחוק
  • בקר מרחוק טלוויזיה
  • שליטה בטלוויזיה
  • מרחוק למזגן
  • מרחוק לטלוויזיה בחינם
  • שלט מזגן
  • בקר מרחוק טלוויזיה אוניברסלי
  • שלט רחוק לרכב (קונדס)
  • שלט רחוק לטלוויזיה ואלקטרוניקה ביתית

כיצד להגן על הטלפון שלך מפני אפליקציות של תוכנות פרסום

קל יותר לאבטח את הטלפון שלך ולמנוע תוכנות פרסום מאשר להבין שיש לך תוכנה זדונית ואז להסיר אותה. זו הסיבה שבאמת חשוב שתשמור על ביטחון הטלפון שלך. זה נכון כפליים עבור משתמשי אנדרואיד. שלא כמו מכשירי אייפון, הם לא מפותחים ומיוצרים על ידי אותה חברה. זה מוביל להרבה פגיעויות שכן אין אחידות במכשירי אנדרואיד. להלן מספר טיפים שעליכם לבצע כדי לשמור על הטלפון, אנדרואיד וגם iOS, ללא תוכנות זדוניות:

1. אל תתקין אפליקציה שאינך זקוק לה

פשוט ופשוט, אין צורך למלא את הטלפון באפליקציות מסוכנות. נסו להפוך אותו להרגל להוריד רק אפליקציות שאתם בהחלט צריכים וסומכים עליהן. אם עליך להוריד הרבה אפליקציות, לפחות וודא שאתה משתמש רק באפליקציות של חברות / מותגים מהימנים. כמו כן, לעולם אל תוריד אפליקציה לפני שתעבור בביקורות שלה. הרבה אנשים יהיו קוליים אם יש בעיה באפליקציה.

אתה רוצה ללמוד כיצד לשלוט בהרשאות שאתה נותן ליישומים המותקנים שלך. אם אפליקציה מבקשת יותר ממה שהיא צריכה, קורה משהו חשוד. לדוגמה, אם אפליקציית מזג אוויר מבקשת אישור לגשת למיקרופון שלך, זו לא אפליקציה שתרצה שיהיה לך. אל תיתן לאפליקציות הרשאה לגישה ליותר נתונים ממה שהם זקוקים להפעלה.

2. השתמש בתוכנה נגד תוכנות זדוניות

הדבר הבא שאתה צריך כדי להתחיל להשקיע בתוכנה טובה נגד תוכנות זדוניות. כן, אני יודע שכולנו רגילים להשתמש בתוכנות חינמיות ברשת, אבל אלה מסוכנים מאוד. הגיע הזמן שכולנו נתחיל להשתמש בשירות בתשלום אמין.

אנטי-תוכנות זדוניות יוכלו לחסום את תוכנות הפרסום ויעזרו במניעת רוב התקלות בזדוניות. זכור, האקרים כל הזמן מגיעים עם תוכנות זדוניות חדשות, לכן הקפד לעדכן תמיד את האנטי-תוכנות הזדוניות שלך. רק ככה תוכל ליהנות לחלוטין מתוכנתך נגד תוכנות זדוניות.

3. עדכן את הטלפון שלך בזמן

בדומה לאנטי-תוכנות זדוניות, גם הטלפון שלך צריך להיות מעודכן בזמן. בדרך כלל, ציידי באגים ומחקרי אבטחה מנסים למצוא פגיעויות ב- iOS לאחר השקתו. זאת כדי להבטיח שהעדכונים האחרונים יהיו מאובטחים ככל האפשר. לאחר שנמצא ודווח על פגיעות, אנדרואיד פותרת את הבעיה ומוציאה עדכון אבטחה. כעת, בעזרת מכשירי iPhone, המשתמשים נאלצים לעדכן את הטלפונים שלהם לאחר תקופת חלון קטנה. למשתמשי אנדרואיד אין הרשאה זו, מכיוון שאין יצרן טלפון אנדרואיד “אחד”. זה תלוי בך להמשיך להתעדכן.

4. השתמש ב- VPN

לבסוף, אתה יכול להשתמש ב- VPN כעל שכבת אבטחה נוספת שנוספה לטלפון שלך. במצב זה, VPN ישלים באופן מלא את שאר האמצעים שנקטתם.

קיצור של רשת פרטית וירטואלית, VPN הוא מכשיר אבטחת סייבר שמצפין את כל הנתונים שלך ומנתב מחדש את כל התנועה שלך. כשאתה משתמש ב- VPN, התנועה שלך מנותבת מחדש דרך שרת VPN, מנקרת את התקשורת שלך ומזימה את ה- IP שלך.

כשמדובר בתוכנות זדוניות, VPNs יכולים להגן עליך מפני התקפות DDoS וכן למנוע תוכנה זדונית לשלוח נתונים מהמכשיר שלך לשרת של התוקף. בצד החיצוני, זה גם נותן לך את היכולת לבטל חסימת תוכן חסום גיאוגרפי, שהוא תוספת די מתוקה לכלי סופר מאובטח.

אני אישית מציע לך להשתמש ב- VPN אמין חזק, כמו ExpressVPN. אתה יכול לקרוא הכל על ExpressVPN בסקירה המעמיקה שלנו, או לבדוק את האפשרויות העיקריות האחרות שלנו להלן:

אפליקציות מעובדות של תוכנות פרסום בחנות Google Play – מחשבות אחרונות

אני באמת מקווה שהצלחתי לשכנע אותך לשים לב יותר למה שאתה מתקין בטלפון שלך. נתוני משתמשים הם דבר נחשק, וכל מי שממשלות, מפרסמים והאקרים רוצים לשים יד על זה. אין צורך להקל עליהם, האם אני צודק? צעדים אלה לא ממש לוקחים זמן רב ליישום, ובאמת לא הורסים את חוויית הטלפון החכם, אז אני ממליץ לך לנסות להם לנסות.

הודע לי בתגובות למטה אם יש טיפים שאתה חושב שהייתי צריך לכלול ברשימה!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me