אפליקציות של Mac App Store נמצאו מפרות את פרטיות המשתמשים

אם יש לך סמארטפון, רוב הסיכויים שתשתמש באפליקציה אחת או יותר שהורדת במכשיר מחנות האפליקציות. יש אפליקציה לכל מה שתוכלו לדמיין! ישנם אפליקציות לביצוע שיחות וחסימה של שיחות, לעריכת תמונות, להכנת סרטונים מהודרים, לחסימת תוכנות זדוניות ועוד מספר מטרות אחרות.


אפליקציות של Mac App Store נמצאו מפרות את פרטיות המשתמשים

אפליקציות של Mac App Store נמצאו מפרות את פרטיות המשתמשים

הרוב חינם

מרבית האפליקציות ללא עלות, הסיבה לכך שמספר כה גדול של אנשים לא מהססים להשתמש בהן מכיוון שהם הופכים את השימוש במכשירים שלהם לקל ונוח יותר. יש גם אפליקציות בתשלום, למי שרוצה שירותי פרימיום.

עם זאת, יש גם חסרון גדול להתקנת כל אפליקציה זמינה. מרבית האפליקציות דורשות הרשאות מסוגים שונים לפני שהן מותקנות במכשיר.

אלה כוללים גישה לאנשי הקשר שלך, ליישומים אחרים במכשיר ולשיחות והודעות. מכיוון שאפליקציות אלה מועילות לרוב ואנשים לרוב אינם חשובים הרבה לאבטחתם, המידע הנדרש מסופק בקלות.

האמון נדחק לצדדים

הנתונים שנאספו מועברים לרוב לשימושים לא אתיים ללא ידיעת המשתמשים. יישומים מסוימים מתפקדים ספציפית כמו תוכנות ריגול, כאשר המטרה העיקרית היא לחטוף משתמשים ופעילויות מקוונות שלהם.

מכיוון שלא ניתן לחנות האפליקציות לעקוב אחר כל אפליקציה שמועלת בפלטפורמה, על המשתמשים להיות זהירים יותר בעת מתן המידע שלהם לצד שלישי כלשהו..

איום חדש בחנות מק

אפל הפכה לאחרונה חובה על כל מפתחי אפליקציות iOS למדיניות פרטיות ברורה המגלה את האופן בו הם אוספים, משתמשים ומשתפים נתונים צרכניים. מי שלא יכול לחשוף את אופן השימוש בנתוני משתמשים מתבקש לשלוף את האפליקציות שלהם מהחנות.

באמצע זה, כמה אפליקציות אחרות בחנות Mac OS נמצאו כמפרות את מדיניות הפרטיות של אפל.

חלק מהיישומים הללו משמשים להגנה על האבטחה והפרטיות של המכשירים עליהם הם מותקנים. אך נמצא כי במקום לספק הגנה כלשהי, אפליקציות אלה פוגעות בפרטיות המשתמשים.

ככל הנראה, מדובר במגמה בקרב יישומי Mac OS. מספר אפליקציות של Mac OS מבקשות גישה לספרייה הביתית של המשתמש בתואנה של ניקוי המטמון ומתן הגנה על פרטיות.

עם זאת, לאחרונה נמצא כי מספר אפליקציות כאלה עוקבות אחר פעילות הגלישה של המשתמשים ומידע אישי אחר ולא מספקות הגנה. 

אפליקציות המפרות פרטיות

האפליקציות של המפתח Trend Micro, Inc. הן מאלו שגרמו לא מעט מהומה לאחרונה. האפליקציות של מפתח זה כוללות ד”ר Unarchiver, ד”ר מנקה, בין היתר.

משתמשים מצאו כי יישומים אלה בחנות האפליקציות של מק אוספים ומעלים את היסטוריית הדפדפן של המשתמש מ- Google Chrome, Safari ו- Firefox לשרתים שלהם..

האפליקציות גם אוספות נתונים על אפליקציות אחרות המותקנות במערכת. ברגע שהאפליקציה מושקת, היא יוצרת תיקיית מיקוד בה נשמרים הנתונים שנאספו ואז מועלים לשרתים של Trend Micro Inc.

במקרה של לא מעביר האפליקציה, כאשר מחלץ את קובץ ה- zip, מוצעת למשתמשים אפשרות “קבצי זבל מהירים”.

ברגע שמשתמשים בוחרים באפשרות “סריקה” ומשיקים דיאלוג פתוח, האפליקציה מקבלת גישה לספרייה הביתית של המשתמש, שהאפליקציה דורשת לצורך איסוף קבצי הנתונים מדפדפנים. ברגע שהיא מקבלת גישה לספרייה הביתית, האפליקציה ממשיכה באיסוף נתונים אישיים ומעלה אותם לשרתיהם.

דוקטור אונארברייבר היא אפליקציה פופולרית מאוד בחנות האפליקציות של מק, המדורגת במקום ה -12. עם זאת, מדובר בנושא פרטיות קריטי והמשתמשים מצפים שאפל תוריד את היישומים של Trend Micro Inc מהחנות. זו לא הפעם הראשונה שמשהו כזה עולה לעלות. בעבר, פייסבוק נאלצה להסיר את אפליקציית Onavo Protect הידועה לשמצה מחנות האפליקציות.

בעבר היו לחנויות האפליקציות iOS ו- Mac מספר אפליקציות שהפרו את פרטיות המשתמשים. מי שמשתמש באפליקציות של צד שלישי כזה צריך להיות מודע לכך שברגע שנפתח דיאלוג קבצים על ידי אותה אפליקציה, הוא מקבל גישה לספרייה הביתית..

זה כרוך גם בגישה למרבית המידע הפרטי במערכת, כולל היסטוריית גלישה, אימיילים, שיחות iMessage ועוד. למרות שאפל מנסה לשפר את המצב עם macOS Mojave, תהליך בדיקת האפליקציות צריך להיות מחמיר יותר. 

איך להיות בטוחים

מלבד להקפיד על אילו אפליקציות אתה משתף את הנתונים האישיים שלך, חשוב מאוד להשתמש ברשת פרטית וירטואלית או בשרת פרוקסי. זה הופך אותך לאנונימי באינטרנט ושומר על כל הנתונים שלך פרטיים ומאובטחים.

בין אם אתה משתמש ביישומי צד שלישי ובין אם אתה זקוק באופן קבוע לחלוק נתונים רגישים (כמו פרטי תשלום) דרך האינטרנט, שימוש בפתרון אבטחה כמו VPN במחשב האישי שלך הוא הדרך הטובה ביותר להישאר בטוחה מפני איומים מסוגים אלה המרחפים סביב..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map