מה זה אינטרה? הכירו את אפליקציית ההצפנה החדשה של גוגל לאנדרואיד

Intra היא אפליקציה שהושקה לאחרונה על ידי Jigsaw, חטיבה של חברת האם אלפבית של גוגל כדי להגן על המשתמשים שלה מפני צנזורה שמיושמת על ידי המדינה. המטרה הבסיסית של אינטרה היא למנוע התקפות באמצעות מניפולציה של DNS.


מה זה אינטרה?

מה זה פנים?

במילים אחרות, בכל פעם שאתה מבקר באתר אינטרנט, כתובת האינטרנט מומרת לכתובת IP מורכבת יותר.

זה מקל על כל ממשלה מעיקה ליירט בקשות לכתובות אינטרנט ובהמשך להרוג אותן על ידי עצירת אתרים מהעמסתם או הפנייתם ​​לאתרים מזויפים..

איך עובדת פנים??

Intra מעביר את כל תנועת האפליקציות ושאילתות הגלישה דרך חיבור מוצפן לשרת שמות דומיינים אמין. זה מבטיח שתוכלו להשתמש באפליקציה בלי להתערבב. כל מה שנדרש זה להוריד את האפליקציה ולהפעיל אותה. זה פשוט כל כך פשוט!

כיצד להתקין Intra במכשיר ה- Android שלך?

כדי להגדיר Intra בכל סמארטפון או טאבלט אנדרואיד, פשוט בצע את הצעדים הבאים:

  1. בנייד שלך, עבור לחנות Google Play.
  2. חפש את Intra.
  3. לחץ על האפליקציה Intra.
  4. משם, לחץ על ‘התקן’.
  5. המתן להשלמת תהליך ההורדה וההתקנה.
  6. הפעל את אפליקציית ה- Intra במכשיר שלך.

תכונות של Intra

Intra משתמשת כברירת מחדל בשרתי DNS של Google. עם זאת, משתמשים עשויים גם לנתב את בקשותיהם לגלישה דרך Cloudflare המארח את שרת ה- DNS המאובטח שלהם.

גוגל בנתה יחסי אמון עם Cloudflare. השימוש של Intra ב- DNS של גוגל נופל תחת מדיניות הפרטיות שלה. גם ל- Cloudflare מדיניות פרטיות משל עצמה.

תאימות

האפליקציה תואמת לפאי אנדרואיד. עם זאת, Jigsaw משיקה את האפליקציה גם עבור מדינות העולם השלישי ושם השדרוג ממכשיר ישן הופך להיות כמעט בלתי אפשרי כך שהם עומדים ליהנות מתכונות האבטחה ש- Intra מציעה.

חטיבת האלף-בית של פאזל מתמקדת במניעת צנזורה, איומי הטרדה ברשת, ובנוסף נגד קיצוניות בעלת אופי אלים. חממת האפליקציה תוכננה להעצמת ביטוי ודיבור חופשיים באמצעות שירותים וכלים שהופכים את המרחב הווירטואלי לבטוח יותר עבור יעדי סיכון גבוה..

פרויקט מגן

לנגז’י יש לזכותה גם כמה אפליקציות אחרות נגד התנגדות לצנזורה וכוללות פרויקט מגן. זה מגן על אתר מפני מתקפות מניעה מהשירות. יש רשת פרטית וירטואלית בשם מתאר לפעילים וכתבים המעבירה נתונים דרך ערוץ מאובטח.

כשאתה ניגש לאפליקציה לנייד כדי להיכנס לרשת, שכבות שידור טכניות מרובות ננעלות מייד במקום כדי לוודא שאתה באמת מקבל נתונים ממקום שממנו הוא אמור להגיע.

בכל פעם שאתר נכנס לטעינה בדפדפן האינטרנט, אפליקציה זו מתחברת לשרת DNS. פעולה זו מצביעה את המשתמש ליעד הנכון כאשר נכנסים לאתר wikipedia.org או facebook.com.

סיפור ההצלחה בתוך

מאז השקתו, Intra רשמה הצלחה ניכרת באזורים מסוימים בכוכב הלכת בהם הגישה לאינטרנט מנוטרת ו / או מוגבלת. למשל, ממשלת ונצואלה משתמשת לכאורה במניפולציה של DNS המונעת מאזרחיה לגשת לרשתות חברתיות ואתרי חדשות.

ממשלות מדינות כאלה בדרך כלל משתלטות על שרתי ה- DNS האזוריים שלהן, ומנותקות אותן על מנת למנוע גישה לאתרים שמעבר לגבולות המדינה שלהם. האלטרנטיבה השנייה היא לתפעל את נתוני השרת ולהפנות מחדש את האזרח המנסה לגלוש באתר אסור במקום אחר.

אינטרה הצליחה לעקוף את הצנזורה הממשלתית בהצלחה. היא גם אפשרה לעיתונאים לקבל מידע חשוב ממדינות אלה ואשר הם בעלי משמעות בינלאומית אדירה, במיוחד בתחום הפרות זכויות האדם והפרת פרוטוקולי האו”ם..

DNS של גוגל

כשאתה מאפשר את ה- Intra בטאבלט או בטלפון שלך, זה מתחבר ישירות לשרתי ה- DNS של גוגל ברחבי העולם באמצעות VPN.

קישור זה ל- VPN הספציפי הוא מנהרה המוצפנת לחלוטין ומונעת מכל מי שמעקב אחר החיבור שלך באופן חיצוני לראות באילו אתרים אתה מבקר. כל מה שנראה להם זה החיבור שלך עם שרת DNS בחינם של Google.

אם אתה מעדיף להשתמש בשרת DNS אחר, ההגדרה המוגדרת מראש של Intra מאפשרת לך להתחבר ל- CloudFlare. נוסף על כך, באפשרותך להזין ידנית גם פרטים לפי בחירתך הנוספת. הפרטיות שלך, על פי הודעות Intra, “מובטחת לחלוטין.” היא טוענת אפילו לא לעקוב אחר אתרים שאתה מבקר בהם או באפליקציות בהן אתה משתמש.

האם בטוח לשימוש פנים?

עם זאת, צופים בתעשייה סבורים כי מסירות זו לפרטיות עשויה להיות לא חזקה כמו זו המוצעת על ידי שירותי VPN בתשלום כמו ExpressVPN. אבל זה בהחלט טוב יותר מהאפשרויות החינמיות הזמינות.

האחרונים מפרסמים לעיתים קרובות שירותי VPN אך למעשה בסופו של דבר הם מציעים רק פרוקסי, אשר לא בהכרח מוצפנים. יתר על כן, הם גם מנהלים יומנים של המשתמשים שלהם שמתחברים לשרתים שלהם.

פנים למעשה, דומה במקצת לרשת Tor, המספקת גרסת פיירפוקס לאנדרואיד. זה נקרא Orfox, שיש לו את היכולת לחבר לרשת ToR כאשר משתמשים בו יחד עם דפדפן בשם Orbot. גרסת Windows של Orbot הינה בעצמה ומבטלת את הצורך באפליקציה נוספת שתפעל בצורה חלקה.

טור עובד על עקרונות שירות VPN בתשלום, אלא שרשת השרת שלו מסופקת מרצון. זה בתורו, שומר על הרשת חופשית לחלוטין לשימוש, אך אינה ממטיחה אותה למהירות. במקום זאת, אנונימיות זו ממוטבת.

מצב גשר

למרות שמשטר מעיק עשוי לזהות כתובות IP של כל שרתים המחברים אותך לטור, יש לך אפשרות להשתמש ב”מצב גשר “. זה מאפשר לך לגשת לרשת שרת נפרדת שמתחברת לשרתים אלה, ומובילה אותך אל היעד שלך דרך Tor.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me