ספקי VPN לא מורשים ייחסמו על ידי סין באפריל הקרוב

כולנו יודעים על ‘חומת האש הגדולה’ של סין, בה משתמשי אינטרנט יכולים לגשת רק לדפים שאושרו על ידי הממשלה. סין אינה המדינה היחידה שיש לה מגבלות כאלה. מספר מדינות אחרות עם משטרים מדכאים מווסתות את התוכן שאזרחותיו ניגשות אליו דרך האינטרנט. המשמעות היא שחלק גדול מהאוכלוסייה נותר מנועה מהתכנים ששאר העולם נהנה מהם. אנשים החיים במשטרים מעיקים כאלה מצאו דרך לגשת לתוכן חסום. רשתות וירטואליות פרטיות (VPN) הן הפופולריות ביותר בקרב משתמשי האינטרנט בסין, בגישה לתכנים שנחסמו על ידי הממשלה. לאור הפופולריות של VPNs, ישנם כמה ספקים בסין הפועלים ללא רישיון מהממשלה, ומעניקים למשתמשים באינטרנט גישה לכל התוכן החסום. במהלך של ממשלת סין, כזה VPNs לא מורשים ייחסמו באפריל הקרוב.


ספקי VPN לא מורשים ייחסמו על ידי סין באפריל הקרוב

ספקי VPN לא מורשים ייחסמו על ידי סין באפריל הקרוב

חופש נגד שליטת הממשלה

בינואר 2017 הודיע ​​משרד התעשייה וטכנולוגיית המידע של סין כי הוא פותח בקמפיין של 14 חודשים למציאת פלטפורמות אינטרנט ‘לא מורשות’. סין מדגישה שהיא רוצה שהאינטרנט יהיה הוגן ובריא ומסיבה זו, רגולציה ראויה היא בעלת חשיבות עליונה.  

זו הסיבה ש’חומת האש הגדולה ‘קיימת. למותר לציין שאחד היעדים הגדולים ביותר של התמצאות זו היה שירותי VPN לא מורשים. סין אמרה שכדי לשמור על שירותי אינטרנט הוגנים ובריאים, היא צריכה לצנזר תוכן ולווסת פלטפורמות אינטרנטיות מצומחות בצורה “לא מסודרת”..

ממשלת סין קראה כי מדובר בכונן לניקוי גישה לרשת האינטרנטית, בו כל מי שאינו פועל עם רישיון ממשלתי לא רק ייחסם, אלא יינתן לו עונש חמור. עונשים כוללים עד עשר שנים מאחורי סורג ובריח.

מאז הוכרז הכונן הזה, קרה הרבה. אפל הוציאה מספר אפליקציות VPN מחנות האפליקציות שלה, מספר ספקי VPN לא מורשים נכלאו, וסין הודיעה שהגיע ה- 31 במרץ, כל החברות הלאומיות והזרות הפועלות במדינה יצטרכו לעמוד בכללי הממשל לביצוע פעילויות חוצות גבולות..

המהנדס הראשי של משרד התמ”ת, ג’אנג פנג, הבטיח לספקי VPN מורשים כי הם ימשיכו לפעול כפי שהם פועלים כעת. הוא הוסיף כי מפעילי טלקום כמו צ’יינה טלקום, צ’יינה מובייל וסין יוניקום הם חלק מהספקים המורשים במדינה והם הצטוו לא לאפשר למנויים שלהם לגשת לתוכן חסום באמצעות VPNs..

המשמעות היא שמי שמשתמש ב- VPN מורשים יוכל לגשת לתכנים שאושרו על ידי הממשלה בלבד. אם אתה רוצה לגשת לתוכן דרך VPN בסין, אין מצב שתצליח לעבור את חומת האש הגדולה.

בהתחשב בשימוש המוגבל ב- VPN, ישנה שאלת אבטחת המידע שעולה תמיד. מהבחינה הזו, ג’אנג אמר כי נתוני האינטרנט של אנשים אינם מאובטחים בשום דרך. כאשר משתמשים ב- VPN מורשים, אף אחד – אפילו לא הממשלה – יכול להפר את אבטחת הרשת.

הוא חזר ואמר כי מי שמשתמש בפלטפורמות אינטרנט עם רגולציה ממשלתית ראויה אין לו מה לדאוג. רק הפלטפורמות הבלתי מורשות ייחסמו.

חוקים נוספים לאזרחים סינים

נראה כי לאזרחים סינים אין שום דרך לגשת לתוכן חסום במדינה, נוכח הכללים החדשים שהממשלה מצליחה להגיע אליו. הכללים לא ישפיעו רק על האזרחים, אלא גם על אלה המבקרים את המדינה ממדינות אחרות. עם תוכן מוגבל מאוד, בידור, מידע, חינוך, תקשורת כולם יושפעו. אתרים חשובים כמו פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם ואפליקציית העברת הודעות WhatsApp חסומים כולם בסין.

מרבית משתמשי ה- VPN בסין משתמשים ברשת פרטית לא רק כדי לעקוף צנזורה, אלא גם כדי להגן על עצמם מפני ממשלת הרושם על הנתונים שלהם. ידוע כי הממשל הסיני עוקב אחר התנועה של כל משתמשי אינטרנט. אם אתה ניגש לתוכן שניתן להתנגד אליו על פי החוק הסיני, תקבל עונש. אנשים רגילים בסין חיים בפחד מתמיד, ללא חופש כלשהו.

סין אוהבת ממשלה גדולה

גם כאשר הם טוענים כי השימוש ב- VPN שאושר על ידי המדינה יגן על המשתמשים מפני גניבת נתונים, תמיד יתכן כי ה- VPNs המורשים הוקמו את הממשלה לרגל את תנועת האינטרנט של האזרחים. עם מספר גדול של VPNs שנחסמו במדינה, האזרחים הסינים איבדו כל חופש אינטרנט מועט שהשתמשו בהם.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me