פייסבוק מכבה את אפליקציית VPN של Onavo בין דאגות פרטיות

פייסבוק מושכת את התקע באפליקציית VPN ה- Onavo החטטנית שלה והיא הולכת לשים קץ לתוכניות מחקר שוק שלא שולמו. מחקרים בתשלום, עם זאת, יימשכו בתנאי שמשתמשים מודעים להשלכות הפרטיות שלהם. גרסת האנדרואיד של אפליקציית Onavo הוסרה מחנות Play, אך תישאר פונקציונאלית למשתמשים קיימים למשך זמן מה.


פייסבוק מכבה את אפליקציית Onavo בין דאגות פרטיות

פייסבוק מכבה את אפליקציית Onavo בין דאגות פרטיות

מידע רקע אודות Onavo

פייסבוק קנתה את Onavo VPN, שירות צד שלישי, כבר בשנת 2013. זה היה שנרכשה על ידי פייסבוק והפך לתכונה חדשה באפליקציה לנייד. משתמשי iOS יכולים להוריד VPN משלהם בשם Onavo Protect המיוחס לפייסבוק. כולנו יודעים שלפייסבוק יש כישרון לרגל אחרי משתמשים ולמכור את הנתונים שלהם. אנחנו לא יכולים לומר שלא ראינו את זה מגיע עם אפליקציית Onavo. אחרי שאפל הכריחה את פייסבוק לעשות זאת הסר את Onavo מחנות האפליקציות של iOS וכדי להפסיק להשתמש במחקר בפייסבוק נראה כי הרשת החברתית מסתיימת סוף סוף עם תוכנות הריגול שלה. לא היה לנו ברור לגמרי מה מתכננת פייסבוק לעשות עם הנתונים של אנאבו עד כה. 

פייסבוק כבה את אנאבו

פייסבוק שלפה את אפליקציית ה- Onavo Protect VPN מחנות Google Play והיא תפסיק לאסוף נתוני משתמשים מאלו שעדיין הם הבעלים של האפליקציה. אף על פי שאתר Onavo של פייסבוק עדיין קיים, הקישורים לאפליקציות אנדרואיד ו- iOS שניהם. פייסבוק רכשה את חברת Onavo, חברה ישראלית, בשנת 2013. היא הסירה את האפליקציה זמן קצר לאחר שגילתה שאונבו מפר את כללי איסוף הנתונים שלה באוגוסט 2018..

תגובת פייסבוק

דובר פייסבוק טען כי הם מעבירים את המיקוד שלהם למחקר שוק מבוסס תגמול, מה שאומר שהם עומדים לסיים את תוכנית Onavo. לפי TechCrunch: “פייסבוק תפסיק מייד למשוך נתונים ממשתמשי Onavo לצורך מחקר שוק, אם כי תמשיך לפעול כרשת פרטית וירטואלית בטווח הקצר כדי לאפשר למשתמשים למצוא תחליף.”

עם החשדות לגבי ענקיות הטכנולוגיה ורגולציה מתקרבת המובילות לבדיקה אינטנסיבית יותר של נוהלי הפרטיות, פייסבוק החליטה כי מתן משתמשים כמו כלי VPN בתמורה לבחינה בשקט של השימוש באפליקציות ונתוני הגלישה הסלולרית אינה אסטרטגיה נבונה. במקום זאת, הוא יתמקד בתוכניות בתשלום בהן המשתמשים מבינים במפורש איזו פרטיות הם מוותרים על פיצוי כספי ישיר.

על אונאו

ה אפליקציית Onavo מעלה את נתוני המשתמשים ללא הסכמתם. האחריות של Onavo כללה איסוף נתונים ומידע חשוב עבור פייסבוק. אפליקציית VPN קידמה את עצמה כאמצעי להגבלת השימוש בנתוני אפליקציות רקע. אך היא הציעה רשת VPN מאובטחת למידע האישי שלך. Onavo אוסף מידע כמו היישומים שנמצאים בטלפונים של המשתמשים, משך הזמן שמשתמש באפליקציות, כמות הנתונים הניידים וה- Wi-Fi המשמשים לאפליקציה, אתרים שביקרו בהם, מיקום המשתמשים, המכשיר וסוג הרשת שלהם..

אודות אפליקציית המחקר בפייסבוק

פייסבוק גם הפסיקה לגייס משתמשים ל”מחקר פייסבוק “. למרות שפייסבוק לא הפיצה את האפליקציה למשתמשי iOS, היא עדיין זמינה למכשירי אנדרואיד. על פי TechCrunch למרות שפייסבוק לא תגייס משתמשים רבים יותר, מחקרים עבור אפליקציית המחקר של פייסבוק ימשיכו. למעשה, אפליקציית המחקר של פייסבוק עבור iOS ו- Android מציעה למשתמשים 20 דולר לחודש בכרטיסי מתנה בתמורה לנתונים אישיים מאז 2016.

אפל מיהרה להסיר את אפליקציית המחקר פייסבוק מחנותה לאחר שפרטים עליה צצו. ליצרן האייפון הייתה בעיה בדרך בה הפיצה פייסבוק את האפליקציה. החברה השתמשה בתעודות מפתחים ארגוניים המיועדות לטלפונים של עובדים פנימיים. כתוצאה מכך, אפל חסמה את כל יישומי ה- iOS הפנימיים של פייסבוק לעבוד למשך פרק זמן קצר.

אנאבו כבה

משתמשי פייסבוק רבים אינם מודעים לעובדה שהרשת החברתית עוקבת אחריהם. אין דרך מובטחת שתוכל למנוע מ- Facebook לעקוב אחר הפעילויות המקוונות שלך באפליקציה. אבל, אתה יכול לעשות שימוש אמצעי זהירות וטיפים זה יעזור לך להישאר מאובטח ופרטי בעת השימוש בפייסבוק.

יש לקוות שפייסבוק תהיה פחות חשאית עם תוכניות מחקר השוק העתידיות שלה ויותר אפקטיבית כלפי המשתמשים שלה לגבי מדיניות הפרטיות שלהם. כדי להשיג בחזרה את אמון המשתמשים ואת אמונם, בפייסבוק יש הרבה בניית גשרים.

במקרה שאתה מחפש אפליקציית VPN מכובדת שאינה מפרה את פרטיותך, עיין ברשימה שלנו עם ספקי ה- VPN הטובים ביותר..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map