מעקב אחר איתות WiFi – האם אנו יכולים לעקוב אחר אנשים בתוך בתיהם כעת?

האם חשבת שאפשר לעקוב אחריך רק ברשת? תחשוב שוב. יאנזי ג’ו ושות ‘, חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה, פיתחו שיטה שהופכת מעקב אחר איתות WiFi למציאות מפחידה. המשך לקרוא כדי ללמוד את הסיפור המלא על איך בקרוב ניתן להשתמש במשדר ה- WiFi שלך כדי לעקוב אחר כל תנועה בתוך הבית שלך.


מעקב אחר איתות WiFi - האם אנו יכולים לעקוב אחר אנשים בתוך בתיהם כעת?

מעקב אחר איתות WiFi – האם אנו יכולים לעקוב אחר אנשים בתוך בתיהם כעת?

מעקב אחר איתות WiFi – הסיפור המלא

חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה גילו דרך להשתמש באותות Wi-Fi סביבתיים כדי לראות דרך קירות באמצעות סמארטפון.

בעבר היה אפשר פשוט “לראות” את אותות ה- WiFi בתוך בניין. אבל עכשיו, יתכן מאוד שתוכל לעקוב אחרך בבית שלך. הטכנולוגיה מסתמכת על קריאת השינויים בגלי הרדיו שנפלטו משדר ה- WiFi שלכם. כדי שהטכנולוגיה הזו תעבוד, על החוקרים לאתר תחילה את משדר ה- WiFi בתוך הבית. זה לא קשה כמו שהיה פעם.

על ידי הליכה מחוץ למיקום המפוקח מספר פעמים, החוקרים הצליחו לחשב את מיקום המשדר לרמת דיוק של 92.6%. לאחר מיקום המשדר, החוקרים יכולים למפות את אותות ה- WiFi. בדרך זו הם יכולים לזהות את ההשתקפויות והעיוותים המתרחשים כאשר חפץ או אדם נעים. אם למיקום שבניטור יש יותר משדר אחד, שיעור הדיוק עולה ל 99% אימתני.

החדשות הטובות הן שהטכנולוגיה שפותחה על ידי החוקרים יכולה לעקוב רק אחר אם אדם נמצא בתוך הבניין שבמעקב. מכיוון שמריחי ה- WiFi בהם השתמשו מסמנים רק את השינויים בגלים, החוקרים לא הצליחו לראות או להבין מה מישהו עושה בתוך המיקום. החדשות הרעות הן שהטכנולוגיה יכולה / תיהיה מפותחת בהתחשב במגבלה זו.

במילים אחרות, קצת יותר עבודה על טכנולוגיה זו עשויה בהחלט לספק לעולם כלי שמפקח על פעולות, מיקומים ותנועות עדינות באמצעות אותות WiFi. אני לא יודע מה איתך, אבל הרעיון של האקר לקבל גישה לכלים האלה מפחיד אותי.

כיצד ישתמש במעקב איתות WiFi?

כמו בכל הטכנולוגיה החדשה, ישנם גם שימושים טובים וגם רעים המיועדים למעקב אחר מיקומים מסוג זה.

יתרונות של מעקב איתות WiFi

יש למעשה סיבות לגיטימיות לפיתוח מעקב מסוג זה. התחום הרפואי, באופן ספציפי, יכול להרוויח הרבה מפיתוח כלי זה עד כדי מעקב אחר תנועות כמו גם מיקומים. חשוב על ההשלכות הטכנולוגיות מסוג זה על שירותי החירום! במיוחד עבור קשישים או אנשים עם מחלות כרוניות ארוכות טווח. דמיין את זה: קשיש נופל ולא יכול לקום. הטכנולוגיה המפותחת עוקבת אחר תנועה ומבחינה שהיא אינה פעולה נפוצה עבור אדם זה ומודיעה לשירותי החירום המקומיים. זה מבקש תגובה מהירה שיכול להציל חיים.

מחוץ לתחום הרפואי ניתן להשתמש בטכנולוגיה זו לשיפור משחקי VR. דמיין שאתה יכול להשתמש באות ה- WiFi שלך כדי למפות כראוי את “שדה המשחק” שלך. זה יעזור למפתחי משחקי VR לייצר חוויות משחק יותר מותאמות אישית.

שירותים חכמים (IoT) יכולים ליהנות גם ממעקב אחר אותות WiFi מסוג זה. דמיין את קייטרינג הבית החכם לכל גחמה שלך על סמך היכן אתה נמצא בבית. להיכנס לסלון? הטמפרטורה משתנה אוטומטית לטעמך. ללכת לישון במיטה שלך? לאחר מכן הבית החכם מכבה את כל האורות והמכשירים שאינכם משתמשים בהם כרגע. בכנות, האפשרויות הן אינסופיות ומרגשות מאוד.

חסרונות של מעקב איתות WiFi

מצד שני, הטכנולוגיה החדשה הזו מהווה סיכונים רבים לפרטיות המשתמשים. שלא כמו מעקב מקוון, סוג זה של טק יכול לעקוב אחרך פיזית בתוך הבית שלך. ייתכן מאוד שסוכנים רעים בסופו של דבר משתמשים בסוג כזה של טכנולוגיות כדי להקל על גניבה, למשל. סוכנים רעים אחרים עשויים להשתמש בטכנולוגיה כדי לעקוב אחר פעילויותיך באופן מקוון ובחיים האמיתיים. ממשלות יכולות להגדיל את המעקב שלהן על ידי הוספת מעקב פיזי כמו גם מבוסס אינטרנט.

במילים אחרות, ישנן אפשרויות מפחידות באופן לגיטימי שתוקף, האקר או סוכן רע יכולים להשתמש בטכנולוגיה זו עבורן. החדשות הטובות הן שהחוקרים כבר גילו 3 הגנות סבירות נגד התקפה מסוג זה:

 1. Geofencing אותות WiFi: יצירת גבול גיאוגרפי עבור אותות WiFi.
 2. הגבלת קצב WiFi: הפחתת עוצמת הקול של אותות ה- WiFi המופצים.
 3. ערפול אותות: הוספת רעשים לאותות ה- WiFi המקשים מאוד על איתור המשדר.

מעקב אחר איתות WiFi – מחשבות אחרונות

אז מה אתם חושבים? האם שווה לטכנולוגיה זו לפתח? ואיך זה ישקף את החוקים החדשים בנושא שמירת נתונים שצצים בכל העולם? בכנות, מבחינתי, אני מרגיש שהאנושות צריכה לאחוז טוב יותר בסיכוני הפרטיות של הטכנולוגיה הקיימת כיום לשימוש ציבורי לפני שהם יתחילו למסחור טק שמשלב את הפיזי עם הדיגיטל בצורה כל כך מפחידה.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map