10 המדינות המובילות עם צנזורה באינטרנט הגרועה ביותר בשנת 2020

רוצה לדעת אילו מדינות מדורגות כצנזורה באינטרנט הגרועה ביותר בשנת 2020? אל תסתכל רחוק יותר. בהתבסס על מחקר שנאסף על ידי בית החופש והכתבים ללא גבולות, ריכזנו רשימה של 10 המדינות הגרועות ביותר בכל הנוגע לחופש באינטרנט..

10 המדינות המובילות עם צנזורה באינטרנט הגרועה ביותר בשנת 2018

10 המדינות המובילות עם צנזורה באינטרנט הגרועה ביותר בשנת 2020

אם אתה מתכנן לעבור או לצאת לטיול באחת המדינות המוזכרות ברשימה זו, אנו ממליצים לך להשתמש ב- VPN כדי לעקוף צנזורה באינטרנט ולהישאר בעילום שם כשאתה גולש באינטרנט שם.

10 המדינות המובילות עם צנזורה באינטרנט הגרועה ביותר בשנת 2020 – סקירה מהירה

  1. חרסינה
  2. סוריה
  3. אתיופיה
  4. איראן
  5. קובה
  6. אוזבקיסטן
  7. וייטנאם
  8. ערב הסעודית
  9. פקיסטן
  10. בחריין

צנזורה באינטרנט בשנת 2020- מה שקורה ברחבי העולם?

על פי שני הכתבים ללא גבולות וגם בית החופש, קיימת ירידה כוללת בחופש האינטרנט ברחבי העולם. הירידה הזו אינה דבר “חדש”. למעשה, זו השנה השביעית ברציפות שבה חירות האינטרנט העולמית עשתה צעד אחורה.

כעת, מרבית המדינות מצנזרות תוכן מהאינטרנט לצורך קידום חוויה מקוונת בטוחה יותר עבור אזרחיהן. מרבית המדינות חוסמות אתרים העוסקים בתכנים לא חוקיים, גם אם הם מדורגים כחינם, ולא בכדי. עם זאת, מדינות אחרות רואות באינטרנט ככלי “מסוכן” שאזרחים לא צריכים לקבל גישה מלאה אליו.

למה לצנזר את האינטרנט?

אחד הדברים שתבחין ברשימה שלהלן הוא שכולם חוסמים אתרים הקשורים לארגוני זכויות אדם. למה? פשוט. לאתרים אלה יש יכולת ללמד מהן זכויות אדם בסיסיות. אם מדינה תחסום את האתרים הללו, כיצד יכירו אזרחיה בהפרות של זכויות אדם?

נוהג צנזורה נפוץ נוסף הוא חסימת אתרים המקדמים השקפות פוליטיות המתנגדות ישירות למשטר במדינה. בדומה לחסימה הנפוצה הראשונה, לאתרים אלה יש יכולת להציג מה לא בסדר עם האקלים הפוליטי השולט במדינה. אקטיביסטים, בלוגרים ועיתונאים אינם מורשים במה לדון בחסרונותיהם של ממשלת מדינתם. עד כדי כך שמפוקחים מאוד על פלטפורמות המדיה החברתית, כאשר אינן נאסרות. כתובות דוא”ל ותקשורת אישית ברשת נופלות גם הן באותו היקף. זה מקדם תרבות של צנזורה עצמית בקרב אזרחי ותושבי מדינות אלה.

במילים אחרות, צנזורה באינטרנט בשנת 2929 משמשת לשליטה במידע העומד לרשות אזרחי מדינות עם משטרים חסימתיים. ללא מידע זה, ממשלות אלה יכולות לשלוט במה ואיך חושבים אזרחיהם.

תחשוב על זה. אם אינך יודע מהי דמוקרטיה באמת, איך אתה יכול לדרוש זאת מהממשלה שלך? כשאתה שולט במקור המידע של עם, אתה שולט באופן בו הם רואים את העולם סביבם.

המשך לקרוא כדי ללמוד על עשר המדינות המובילות עם הצנזורה באינטרנט הגרועה ביותר בשנת 2020 בעולם.

10 המדינות המובילות עם צנזורה באינטרנט הגרועה ביותר בשנת 2020

להלן המדינות שדירגו כבעלי התקנות והצנזורה הגרועות ביותר ברשת:

חרסינה

לאחר ששמעת על חומת האש הגדולה של סין, אתה מצפה שמדינה זו תהיה המדינה הכי אחת שצנזורה בעולם. האינטרנט בסין שונה בצורה דרסטית מאשר בכל מקום אחר. ממשלת סין לא רק חוסמת כל אתר שמתנגד למשטר הקומוניסטי, אלא גם כל אתר שמקדם את מה שהם מכנים מנטליות “מערבית”. פייסבוק, אינסטגרם, סנאפצ’ט וטוויטר חסומים כולם בסין המזרחית מחשש להכניס מנטליות גלובלית יותר לאומה. אפליקציות VoIP, כמו WhatsApp ו- Skype, נחסמות גם על ידי הממשלה כדי להקל על מעקב אחר התקשורת של אזרחיהן. המדינה כלאה באופן קבוע, מוציאה להורג ואוסרת על פעילים, בלוגרים ועיתונאים המתנגדים למשטר. אתרים העוסקים בארגוני זכויות אדם הם כמובן בלתי נגישים באינטרנט הסיני.

כדי להוסיף לכל זה, חומת האש הסינית חסמה למעשה את הכלים הנפוצים שאנשים משתמשים בהם כדי לעקוף מגבלות אלה. פרוקסי ו VPN הם, לרוב, בלתי נגישים במדינה. עד כדי כך שהמפתחים הסינים נאלצו ליצור כלי חדש לחלוטין כדי לעקוף את הצנזורות הללו מבלי להיתפס.

סוריה

למרות שסוריה טרם הטמיעה חומת אש ברחבי הארץ כמו סין, היא עדיין מדורגת כאינטרנט השני בעולם. ממשלת סוריה והמדינה האסלאמית שניהם עוקבים אחר התקשורת המקוונת, המדיה החברתית, הבלוגים והתנועה בכלל. כמו בשאר הרשימה, אתרים העוסקים בארגוני זכויות אדם, אקטיביזם פוליטי וכל סוג של תחושות אנטי-ממשלתיות אינן נגישות במדינה..

כדי להוסיף לכך, ממשלת סוריה מנתקת באופן שוטף את הגישה לאינטרנט. מצד שני, אזורים שנמצאים תחת שליטת המדינה האסלאמית לא משתפרים בהרבה. בדומה למשטר הסורי, גם IS מגבילה את הגישה לאינטרנט על בסיס התפתחויות צבאיות. תשתית התקשורת של סוריה היא הגרועה ביותר במזרח התיכון והיא ממשיכה להחמיר ככל שהמלחמה נמשכת.

אתיופיה

אתיופיה אינה מדינה שרבים אנשים היו מצפים לדירוג זה גבוה ברשימת המדינות עם הצנזורה באינטרנט הגרועה ביותר בשנת 2018. הצנזורה באתיופיה מבוססת על חוסר גישה לאינטרנט יותר מאשר על חסימת וסינון..

הממשלה עוקבת אחר האינטרנט בכבדות בזכות שיש לה ספק שירותי אינטרנט אחד בלבד עבור כל אתיופיה. הממשלה מנטרת ועוקבת באופן שוטף אחר התקשורת של אזרחיה, כולל המיילים האישיים שלהם. זה גם אוסר על כל אתר שיש לו דעות אופוזיציוניות כלפי מפלגת השלטון. כמו במדינות האחרות ברשימה זו, אתיופיה מגבילה את הגישה לארגוני זכויות אדם ואתרי זכויות דיגיטליות בינלאומיות.

ממשלת אתיופיה משתמשת גם באיסור מילות מפתח תוך בחירת אילו אתרים לחסום. המשמעות היא שלעתים אתרים לא-מזיקים לא מזיקים נקלעים לצנזורה. ככאלה, אין דרך לדעת אילו אתרים חסומים ברגע נתון. ממשלת אתיופיה לא פרסמה עד היום רשימה רשמית של אתרי אינטרנט בלתי נגישים.

איראן

למרות שאיראן נחתה על מספר 4 ברשימה שלנו, חשוב לציין שחוקי הצנזורה במדינה השתפרו לאחרונה. שיפור זה מתבסס על העלייה בזמינות האינטרנט ומהירות הרפובליקה שהייתה עד לה בשנתיים האחרונות. למרות זאת אירן עדיין מצנזרת את האינטרנט שלה. למעשה, איראן מעודדת את אזרחיה להשתמש ברשת האינטרנט הלאומית המפוקחת בכבדות, שומא, באמצעים שונים.

אחת הדרכים שהממשלה מעודדת את השימוש באינטראנט זה היא הפיכתו לזולה יותר. האיראנים צריכים לשלם תוספת כסף כדי להשתמש באינטרנט העולמי תוך שהם עדיין מתמודדים עם המגבלות והתקנות שהטילה הממשלה.

על גבי חסימת אתרים הקשורים לארגוני זכויות אדם ואקטיביזם מקוון, פלטפורמות המדיה החברתית כמו פייסבוק, יוטיוב וטוויטר חסומות באיראן. למברק ולאינסטגרם יש נוכחות גדולה בתוך המערכת האקולוגית האיראנית, וככאלה הם מנוטרים בכבדות. VPNs הם כלים פופולריים מאוד עבור איראנים, אך אפילו לפעמים ניתן להגביל את הגישה שלהם.

קובה

קובה היא המדינה הכי פחות קשורה באמריקה הלטינית. למעשה, האינטרנט הסלולרי התפנה לאחרונה רק עבור קובנים בודדים. נכון להיום, חיבורים ביתיים עדיין נדירים ברחבי האי, אם בגלל חוסר אישור חיבור מצד הממשלה או בגלל כמה יקר קשר כזה.

הממשלה הקובנית אכן מנטרת ומסננת תוכן באופן מקוון, במיוחד כאלה הקשורים לרעיונות התנגדות ממשלתיים ואנטי-קומוניסטים. עם זאת, הסיבה העיקרית שקובה מדורגת כמדינה הגרועה החמישית ביותר לצנזורה באינטרנט בשנת 2020 היא היעדר גישה לאינטרנט במדינה. גישה לאינטרנט לנייד וביתה היא נדירה, מכיוון שרק אזרחים עם אישור ממשלתי מקבלים גישה לשירותים אלה. ממשלת קובה מאלצת את אזרחיה להשתמש באינטראנט הפיקוח בקלות במקום. אולם אפילו שירות זה מסתכם בכמעט 10% מהשכר הממוצע בחודש בקובה בקישוריות של כשעה.

אוזבקיסטן

אוזבקיסטן, למרות שהיא עדיין מגבילה מאוד בחיבור לאינטרנט ובגישה, עשויה להיות בדרך לרפורמות בכל הקשור לצנזורה.

למרות זאת, המדינה עדיין ממוקמת כאחת מעשר המדינות הגרועות ביותר עם צנזורה באינטרנט בשנת 2020. הרשויות האוזבקיות מגבילות את הגישה לתכנים המתנגדים למפלגה המדינית המכהנת. אתרי אינטרנט העוסקים בסוגיות חברתיות באוזבקיסטן גם הם מסוננים ומוגבלים בכבדות. בעוד שפלטפורמות המדיה החברתית כמו פייסבוק, יוטיוב וטוויטר לא נאסרות במדינה, הממשלה מקדמת מאוד את השימוש במקביליהן האוזבקיים במקום. סינון ומעקב בקנה מידה גדול בדפי המדיה החברתית הטילו גישה לצנזורה עצמית אצל מרבית משתמשי האינטרנט באוזבקיסטן..

וייטנאם

בווייטנאם חלו שיפורים גדולים בזמינות האינטרנט במהלך השנים האחרונות. למרות זאת, סביבת הצנזורה, סינון התוכן וניטור התקשורת עדיין מציבה את וייטנאם כמדינה השביעית ברשימה זו. וייטנאם חוסמת באופן קבוע פלטפורמות מדיה חברתית, כמו פייסבוק ואינסטגרם ללא הסבר.

תוכן עם רגשות אנטי-ממשלתיים אינו זמין ברציפות במדינה. עם זאת, מה שהכי מעניין בתקנות וייטנאם הוא המיקוד הבולט בהגבלת תכנים חברתיים כמו גם בפוליטיקה. זה מטפח סביבה של צנזורה עצמית בין עיתונאים, בלוגרים ומשתמשי מדיה חברתית בכללותה.

ערב הסעודית

סעודיה עוקבת אחר סביבת אינטרנט מגבילה יותר מזו שאסורה. פלטפורמות מדיה חברתית כמו פייסבוק, אינסטגרם וטוויטר זמינות ב- SA. עם זאת, הממשלה מווסתת מאוד את התוכן בפלטפורמות אלה. עיתונאים, בלוגרים ואזרחים כאחד עוסקים בצנזורה עצמית קפדנית בכל הקשור לפוליטיקה, דת ומשפחת המלוכה. שירותי VoIP חסומים בתוך המדינה, אם כי הסיבה לאותם חסימות מכוונת יותר למונופול של טלקומוניקציה מכל דבר אחר.

ערב הסעודית חוסמת באופן קבוע אתרים שהם רואים בהם מזיקים, לא חוקיים, אנטי אסלאמיים ופוגעים. אתרים המפיצים חומרים המוגנים בזכויות יוצרים, כמו מפרץ הפיראטים, אינם נגישים גם הם. ספקי שירותי האינטרנט של ערב הסעודית אוסרים גם אתרים ודפי מדיה חברתית הדנים בזכויות אדם וארגונים פוליטיים אופוזיציוניים. למרות כל זאת, הרשויות הסעודיות הן שקופות מאוד בכל הנוגע לתוכן וחסמים אתרים. משתמשי אינטרנט רבים בערב הסעודית פונים ל- VPN על מנת לגשת לאינטרנט העולמי, אף שרק VPNs מהשורה הראשונה מסוגלים לעקוף את מגבלות המדינה. סעודיה אכן חוסמת את טור.

פקיסטן

בשנת 2016 אימצה פקיסטן את החוק למניעת פשעים אלקטרוניים, שהרחיב את יכולתה של הממשלה לכלוא את משתמשי האינטרנט הפקיסטנים בגלל ביקורות על מערכת המשפט, הצבא והאסלאם במדינה. פלטפורמות מדיה חברתית, כמו פייסבוק וטוויטר, מתמודדות באופן קבוע עם איסורים על בסיס הקריטריונים שלעיל. המדינה עוקבת בקביעות אחר הדיווחים על הפגנות אופוזיציוניות, עד כדי כך שהרבה מחאות שלוות מצאו חוסר סיקור תקשורתי לחלוטין.

הממשלה מרבה להשבית את האינטרנט הסלולרי ברחבי הארץ והיא אינה מספקת גישה לאינטרנט באזורים כפריים ומערב פקיסטניים רבים. אתרים השייכים למפלגות פוליטיות אופוזיציוניות בפקיסטן נחסמים אף הם באופן קבוע, ללא כל הסבר שמוצג מדוע אכיפתם של חסימות אלה. בעקבות סדרת מעצרים של בלוגרים עצמאיים, עיתונאים, בלוגרים ואזרחים כאחד החלו לבצע נהלי צנזורה עצמית קפדניים. הדבר בולט ביותר בנושאים הקשורים לצדק חברתי, אופוזיציה פוליטית או רגשות אנטי-אסלאמיים.

בחריין

בחריין אולי מתהדרת בכמה מהחדירות והמהירויות הטובות ביותר באינטרנט, אך הממשלה עשתה צעדים אדירים כדי להדחיק את ההתנגדות ברשת. אתרים ותכנים המעדיפים את מנהיגי המיעוט השיעי והמפלגות הפוליטיות כפופים באופן קבוע למסננים ולאיסורים. כמו כן, הממשלה מסננת מדי פעם ואוסרת אתרים ותכנים חיוביים עבור המיעוט השיעי ומנהיגיה. למעשה, הגישה לאינטרנט בשלמותו לא הייתה קיימת בעיירה השיעית דיראז, שעוסקת עדיין בעוצר אינטרנט עד היום..

ממשלת בחריין חוסמת ברציפות אתרי אינטרנט ופלטפורמות מדיה חברתית של מפלגות אופוזיציה. בכלי חדשות יש לקבל אישור ממנהלת המדיה ההמונית של בחריין כדי לשתף חדשות באתרים שלהם ובדפי המדיה החברתית. החדשות הטובות הן ש- VPN ו- proxies עדיין זמינים לשימוש בבחריין, מכיוון שהממשלה לא הצליחה לאכוף חומת אש חזקה מספיק כדי לחסום כלים אלה..

אזכרות דיבוריות:

הנה המדינות שלא הגיעו לעשירייה המובילה אך ראוי להזכיר את אחת הדרכים:

 1. איחוד האמירויות הערביות
 2. מצרים
 3. רוסיה
 4. תאילנד
 5. גמביה
 6. טורקיה

10 המדינות המובילות עם צנזורה באינטרנט הגרועה ביותר בשנת 2020 – מחשבות אחרונות

הנה לכם, עשר המדינות הגרועות ביותר לצנזורה באינטרנט בשנת 2020. שימו לב שצפון קוריאה אינה זמינה ברשימה זו בגלל ניכורה משאר העולם. אחרת, היא תדורג כמדינה הגרועה ביותר באינטרנט בכלל. כמו תמיד, אם אתה מתכנן לעבור לאחת מהמדינות הללו, אנו מציעים לך לנקוט באמצעי הזהירות הנחוצים כדי להבטיח את בטיחותך ופרטיותך באופן מקוון. אתה יכול להשתמש בספק שירותי VPN אמין, כמו ExpressVPN, כדי לעזור לך לעקוף את המגבלות שאתה מוצא במדינות אלה. תוכל גם לעקוף את נוהלי המעקב והמעקב של הממשלות שהוזכרו לעיל.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me