11 דרכים לאבטח את חשבונות המדיה החברתית שלך

סמארטפונים ומכשירי כף יד הפכו לנורמה בימינו. בעזרת מכשירים אלה וקישוריות מהירה לאינטרנט, אנשים הפכו קלים מתמיד לחלוק רגעים יקרים מחייהם עם חבריהם ובני משפחתם, ב- פייסבוק, טוויטר, יוטיוב, אינסטגרם, סנאפצ’אט, או אחר רשתות חברתיות. זה הכוח של המדיה החברתית. מספיקים כמה לחיצות בכדי לפרסם ולהפיץ את ההודעות שלך. טראמפ יודע הכל על זה, והוא כבר יוצר מקומות עבודה שאמריקה לא ראתה שהם מתרחשים שנים אבל זה נושא אחר. אותה הקלות הקלה גם על האקרים ופושעי סייבר לקבל גישה לחשבונות המדיה החברתית שלך. אל תשתמש במילה סיסמה כסיסמא שלך, נכון!?


11 דרכים לאבטח את חשבונות המדיה החברתית שלך

11 דרכים לאבטח את חשבונות המדיה החברתית שלך

11 שלבים לאבטחת חשבונות המדיה החברתית שלך

אם לא חשבת על זה קודם, הנה 11 דרכים לאבטח את חשבונות המדיה החברתית שלך ו הגן על פרטיותך ועל ביטחונך.

שנה את סיסמת חשבון המדיה החברתית שלך באופן קבוע

היכנס להרגל לשנות את סיסמת חשבון המדיה החברתית שלך מדי חודש. צור סיסמה אלפא-נומרית וודא שאתה משתמש בסיסמה אחרת עבור כל חשבון. הימנע משימוש בסיסמאות כמו שמות, תאריכי לידה ומידע כזה אחר שהאקרים יכולים לקבל גישה לפשרות בקלות בחשבונות המדיה החברתית שלך..

מכיוון שקשה לזכור סיסמאות, השתמש במנהל סיסמאות כדי ליצור ולאחסן סיסמאות.

לחץ על הכפתור לאימות דו-גורמי

אמנם אימות דו-גורמי קיים כבר כמה שנים, אך בתקופה האחרונה הוא הפך לפופולרי ביותר. כדי לגשת לחשבון המדיה החברתית שלך, אימות הדו-גורמים גורם לך להזין פיסת מידע נוספת. אומרים כי אימות 2FA, או אימות רב-גורמי, מאובטח יותר מסיסמאות ומכאן, נותן לך שקט נפשי, גם אם האקרים גונבים את סיסמאות חשבון המדיה החברתית שלך. למעשה, אנשי מקצוע בתחום אבטחת הסייבר טוענים זאת אימות דו-גורמי יכול גם להגן על חשבונותיך אם יש לך תוכנה זדונית במערכת שלך.

בדוק בהודעות הדוא”ל שלך כניסה חשודה

מרבית הפלטפורמות של המדיה החברתית חוסמות כל ניסיון התחברות שנמצא בהן חשוד ומעבירות מייד דוא”ל לבעל החשבון שמודיע לו על ניסיון זה ומבקש ממנו לשנות את הסיסמה. כך, עקוב אחר הדוא”ל שלך ואם אתה מקבל דוא”ל שההאקר ניסה לגשת לחשבון המדיה החברתית שלך, שנה מיד את הסיסמה שלך.

אל תלחץ על כתובות אתרים מקוצרות

חשוב פעמיים על לחיצה על קישורים מקוצרים, אפילו אם אתה מקבל אותו ממקור מהימן. לפעמים אתה עשוי לעשות זאת, אך אם האנטנות שלך עולות, סגור את דף האינטרנט בלי ללחוץ על שום דבר בעמוד. מהלך זה יגן עליכם מכיווץ קליקים בו האקרים משתמשים בכדי לקבל גישה לפרופילי מדיה חברתית ומידע רגיש אחר.

אתה יכול להשתמש באתרים הבאים כדי לבדוק כתובות אתרים קצרות לפני שאתה לוחץ עליהן.

  • CheckShortURL
  • Unfurlr
  • GetLinkInfo

היה מודע לפרטיותך

זכור את מידע שאתה מפרסם במדיה החברתית נשאר לנצח. אז אל תפרסם שום דבר שיכול לאפשר לפושעי סייבר גישה לחיים שלך. הם יכולים להשתמש בה כדי להונאת מהנדסים חברתיים. אתה יכול לשנות את הגדרת הפרטיות שלך בחשבונות המדיה החברתית שלך, להבטיח שרק חברים ובני משפחה יראו את המידע שאתה מפרסם. אתה יכול למנוע מפוסטים להיות זמינים ושונה.

התנתק מחשבונות המדיה החברתית

אם אתה נוטה להשתמש בטלפון הנייד שלך או בכל מכשיר כף יד אחר כדי לגשת לחשבונות המדיה החברתית שלך, זה נבון התנתק לפני שאתה עושה משהו. אפליקציות שהורדת או טכנולוגיה מבוססת RFID יכולות לסכן את חשבונות המדיה החברתית שלך.

בית נקי את האפליקציות שלך

בחשבונות המדיה החברתית שלך יכולים להיות יישומים שאולי נתת להם גישה אליהם בזמן הגלישה. הסתכל באפליקציות שלך ומחק כל מה שאתה כבר לא משתמש בו או לא זוכר שהורדת. אפליקציות הן דרך אחת שהאקרים מאמצים להתקפות הנדסיות חברתיות על חשבונות מדיה חברתית.

קבל בקשות חבר באופן סלקטיבי

תקבלו בקשות רבות במדיה החברתית מאנשים שרוצים ‘לחבר’ אותך. היזהר שאת בקשתך אתה מקבל. האקרים ופושעי רשת משתמשים לרוב בטקטיקה זו כדי להשיג את אמונך ואז לקבל גישה לחשבונות שלך.

השתמש ב- HTTPS כדי להתחבר לחשבונות המדיה החברתית שלך

אל תשתמש בשום כתובת אתר אחרת כדי להתחבר לחשבון המדיה החברתית שלך. הקפד להשתמש בכתובות URL של HTTPS כדי לגשת לחשבונות שלך. זה ימנע גישה של מידע בזמן שהוא מועבר במרחב הסייבר. השתמש ב- VPN כאמצעי אבטחה נוסף גם בעת הגלישה באינטרנט.

סגור חשבונות מדיה חברתית ישנה

אם יש לך חשבון מדיה חברתית שאינך משתמש עוד, סגור אותו. אל תסתכן בהשארת מידע אישי בחשבון מכיוון שאפשר לגשת אל האקרים למידע זה כדי לקבל גישה לחשבונות המדיה החברתית האחרים שלך.

אל תשתמש בתכונה של כניסה אוטומטית

אל תשמור את הסיסמאות ופרטי הכניסה שלך בדפדפן המחשב שלך. אם מישהו יתקע במחשב או במכשיר כף יד שלך, הוא יאפשר להם גישה בלתי מוגבלת לחשבונות המדיה החברתית שלך. במקום זאת, הקפידו להתחבר ולהתנתק תמיד אחרי כל מפגש.

11 שלבים לאבטחת חשבונות המדיה החברתית שלך

אתרי מדיה חברתית הם פלטפורמת רשת ותקשורת נפלאה. עם זאת, ניתן לפרוץ חשבונות מדיה חברתית אם אינך נוקט באמצעי האבטחה הנכונים. מלבד שיש לך תוכנה מתאימה נגד תוכנות זדוניות, עקוב אחר הדרכים הבאות לאבטחת חשבונות המדיה החברתית שלך.

יש כמה אנשים רעים שם בחוץ. אתה לא צריך לצפות בסרט הפנטסטי והמתלהט Blackhat כדי לדעת זאת!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me