4G לעומת WiFi – באיזה מהן בטוח יותר להשתמש?

האם עלי להשתמש ב- 4G או WiFi כדי לגשת לאינטרנט בטוח ומאובטח? אנו חיים בעולם בו חדשות על הונאות אינטרנט, חשבונות בנק פרוצים וגניבות זהות נשמעות כמעט מדי יום. אנו מקבלים הודעות ואזהרות ממקורות אמינים שונים המקווים ליצור מודעות ל’דיוג ‘וזה כמעט כאילו המונח “בטיחות דיגיטלית” הוא אוקסימורון..  


ככל שיותר ויותר אנשים נכנסים תחת המטריה של האינטרנט והופכים תלויים בו לעבודה, לבידור ולביצוע משימות מונוטוניות כמו תשלום חשבונות והזמנת כרטיסים וכו ‘, חשוב ללמוד כיצד להגן על הנתונים שלנו.

4G לעומת WiFi - איזו מהן בטוחה יותר לשימוש

4G לעומת WiFi – איזו מהן בטוחה יותר לשימוש

שינוי תרחישים באינטרנט

עם התקדמות טכנולוגית, 2G התפתחה ל- 3G וכעת לחיבורי אינטרנט של 4G. יש לנו את האפשרות להתחבר לאינטרנט דרך Wi-Fi, ולכן איזו מהאפשרויות הללו היא הבטוחה ביותר?

לרוע המזל, אין דרך בטוחה של 100% גישה לאינטרנט. כפי שרוברט מוריס, קריפטוגרף מנסח את זה “שלושת כללי הזהב כדי להבטיח אבטחת מחשבים הם: אין בבעלותך מחשב; אל תדליק את זה; ואל תשתמש בזה. ” זה מראה שהאינטרנט הוא לא באמת מקום בטוח. אך מכיוון שלא השימוש בזה אינו מהווה אפשרות עבור אף אחד מאיתנו, בואו נסתכל על הנתיבים לקישוריות לאינטרנט, שעומדים לרשותנו.

4G לעומת WiFi – בואו נשווה

נתונים סלולריים כמו חיבור 4G – חיבור לאינטרנט דרך ספק הנתונים הסלולרי שלך באמצעות חיבור 4G הוא בטוח יותר מאשר Wi-Fi ציבורי שכן הנתונים המועברים מוצפנים. במדינות רבות, אינטרנט סלולרי נחשב מהיר יותר מאשר פס רחב מסורתי.

אינטרנט אלחוטי ציבורי – השימוש ב- Wi-Fi ציבורי או ב- Wi-Fi הזמין בבתי מלון, שדות תעופה, קניונים וכו ‘הוא מסוכן מאוד ואין כל ערובה לכך שהנתונים שלך בטוחים. Wi-Fi ציבורי אינו דורש שום זיהוי כדי להתחבר לרשת ולמרות שזה מועיל לאדם הממוצע, זה מועיל גם להאקר. פושעי רשת מתרוצצים כל הזמן ויש סבירות גבוהה שהם יכולים לרחרח את הנתונים שלך.

כל אחד יכול להיות האקר

תוכנת פריצה זמינה באופן מקוון באופן חופשי וכל מי שיודע היכן לחפש יכול למצוא אותה. אין טכנולוגיה מיוחדת הדרושה לפריצה. האקר יכול לשמש כל מחשב המאפשר Wi-Fi, ולעיתים קרובות הם משתמשים בבתי קפה, קניונים ושדות תעופה וכדומה כמגרש ציד. חיבור Wi-Fi כזה מאפשר להאקר למקם את עצמו בינך לבין מסוף החיבור ובכך ליירט את כל המיילים שאתה שולח יחד עם פרטי כרטיס האשראי שלך וכו ‘. במיקומים אלו מאות אנשים המחברים לאותו Wi-Fi ואם אתה אחד מהם, אתה יכול להיות בסיכון לפגוע בנתונים שלך.

עם זאת, יותר מסובך עבור האקר לפרוץ לטלפון הנייד שלך. שוב, זה לא בלתי אפשרי וניתן להתפשר גם על נתוני 3G ו- 4G, אך פריצה של רשת סלולרית קשה וקשורה בשימוש בטכנולוגיות וציוד מיוחד ויכולה להיות יקרה יותר..

VPN – הפיתרון הבטוח ביותר

ישנם איומים מרובים על הנתונים שלך אך יש רק פיתרון טוב אחד – שימוש ברשת פרטית וירטואלית (VPN). VPN מאפשר לך להיות אנונימי באינטרנט. עם VPN, כל התעבורה שלך מוצפנת עם אבטחה ברמה גבוהה, וזה לא קל לפיצוח. זה יוצר מנהרה מאובטחת עבור הנתונים שלך לעבור, כאשר המקור שלה כמעט בלתי אפשרי להתחקות. לאחרונה פרסמנו סקירה של ספקי שירותי ה- VPN הטובים ביותר שאיתם תוכלו להירשם.

אם כל זה נשמע מהמם פשוט זכרו שחיבורי Wi-Fi פרטיים או רשתות Wi-Fi הזמינות לרשת סגורה (כמו זו שתמצאו בבית או במשרד) הם בטוחים יחסית. חיבורים כאלה מוגנים באמצעות סיסמה וניתן להשתמש בהם ללא כל דאגה. כשאתה לא רחוק מ- Wi-Fi פרטי (כשאתה מטייל), כבה את ה- Wi-Fi שלך והשתמש ברשת הניידת שלך.  

VPN מוסיף שכבה נוספת של בטיחות

השתמש ב- VPN ברשת הסלולרית שכן זוהי האפשרות הבטוחה ביותר שלך ועוזרת לך להרגיע את האבטחה שלך באופן מקוון ובכך לשמור על הנתונים והסיסמאות שלך פרטיים והישג ידם של האקרים. מכיוון ש- VPN מצפין את הנתונים שיוצאים מהמחשב שלך, קשה להאקרים לשבור אותם. למעשה, ישנם VPNs רבים המספקים הצפנה של 256 סיביות שקשה אפילו לסוכנויות ממשלתיות לשבור. אם אתה מעריך את הבטיחות שלך, וודא שאתה מקבל VPN שמציע הגנה בדרגה גבוהה ללא קשר לשאלה אם אתה משתמש ב- 4G או WiFi לגישה לאינטרנט..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me