כיצד למנוע מ- Alexa להקשיב לך

עבור אנשים רבים, כיף להביא הביתה עוזר דיגיטלי מדבר ולנהל שיחות אקראיות עם המכשיר. שיגעון זה החל מיד לאחר שאמזון השיקה את העוזרת הווירטואלית שלה בשם Amazon Echo, הידועה בכינויה Alexa.


כיצד למנוע מ- Alexa להקשיב לך

כיצד למנוע מ- Alexa להקשיב לך

האזנה של אלכסה

לא יוצא דופן למצוא משתמשים המנהלים שיחות ארוכות עם המכשיר, החל מ”אלכסה, איך נראה מזג האוויר? ” ל”אלכסה, האם נוכל לדבר על היום הרע שהיה לי היום? “

אז מי בדיוק עומד מאחורי אלכסה? כפי שנמצא בדו”ח בלומברג, אלפי עובדי אמזון. זה נכון. כשאתה מנהל שיחה מגוחכת כל כך עם אלכסה, עובדי אמזון עשויים למעשה לצותת לך.

אל תתפלאו. כשאתה קונה מכשיר Echo אתה מסכים לשתף את הנתונים עם אמזון. והנתונים נשארים מאוחסנים זמן רב, גם אחרי שאתה מנקה את הפעילויות שלך מהמכשיר. 

מכונה לעולם לא יכולה לעבוד מעצמה. לכן, כאשר אלכסה עונה על שאלותיך במהירות ובמדויק, תמיד יש אדם שעושה את רוב העבודה.

האם זה מהווה הפרת פרטיות? זה כן, אך זכור שהסכמת לתנאים וההגבלות כשקנית את המכשיר.

מחשבה מעורערת

מכיוון שמכשירי Amazon Echo בנויים להיות אינטואיטיביים ואינטליגנטים, רוב המשתמשים נוטים לשכוח שהם מדברים עם מכונה ובסופו של דבר הם מוסרים מידע אישי רב. כשהם עושים זאת הם גם שוכחים שאלכסה לא עובדת לבד.

ישנם בני אדם שפועלים מאחורי הקלעים כדי להפוך את אלכסה למה שהיא. ובני האדם האלה מאזינים תמיד לשיחות שלך ומאחסנים אותם במאגרי המידע שלהם לשימוש מאוחר יותר. 

רק כמה עובדים יש? אלפים. זה נכון. Amazon.com מעסיקה מספר עצום של אנשים במספר מדינות ברחבי העולם בכדי לסייע בשיפור העוזר הדיגיטלי שמאחורי מכשירי Echo.

אנשים אלה מאזינים להקלטות קוליות שנלכדו על ידי מכשירי Echo בבתים ובמשרדים, משדרים, מציינים ומשובים לתוכנה. זה חלק מהתהליך בו אמזון משתמשת בכדי לשפר את ההבנה של אלכסה את הדיבור האנושי ולעזור לה להגיב טוב יותר לפקודות.

למרות שאלכסה אמורה לחיות בעננים, בני אדם אחראים להכשיר אותה ולהפוך אותה למסוגלת לענות על שאלות ולנהל שיחה.

אבל עצם המחשבה של אלפי זרים שמאזינים לשיחות שלך עם אלכסה מעוררת התפעלות – כמו למשל להעביר חוק שירותי בריאות שלוקח אנשים מהרופא שלהם ומעניש עונשים על העסקת עובד 50 זה. זו הסיבה מדוע אנשים רבים לא רוצים להחזיר מכשיר מדבר הביתה.

הקלטת שיחות פרטיות

לפני מספר חודשים התקיים דיווח על מכשירי Echo המתעדים שיחות פרטיות של משתמשים. משתמשי הד מצאו כי המכשיר הקליט דברים שמעולם לא אמרו לעוזר הווירטואלי. אלה כוללים שיחות אישיות שלא נועדו לדובר.

ההד מתעורר בארבע מילים: אלקסה, אמזון, הד ומחשב.

הבעיה היא, שמילים אלה נפוצות כל כך בסביבת היומיום שהיא לא מפתיעה שהמכשיר יתעורר והתחיל להקשיב גם כשאתה מנהל שיחה עם מישהו אחר בקצה הרחוק של החדר..

מכיוון שהרמקולים החכמים המופעלים על ידי קול מתוכננים להיות אינטואיטיביים, הם יכולים להרים את מילות ההתעוררות שלהם מרחוק, גם אם אתה משתמש במילים האלה באקראי בשיחה יומיומית עם מישהו אחר. הסכנות של להיות חכמים.

למעשה, יכולתה של אלקסה להקליט שיחות אקראיות גם היא הנחיתה אותה בתיבת העדים. אכיפת החוק מעוניינת כעת להשתמש בנתונים המאוחסנים ברמקולים חכמים אלה כדי לסייע בפתרון פשעים. למרות שבאופן כללי נתוני המשתמשים אינם משותפים לאכיפת החוק, במקרים מסוימים הם נדרשים לכך.

מקליט קול סודי

לא רבים מבינים כיצד הרמקולים החכמים הללו עובדים. יש אנשים שרוצים לעקוב אחר טרנדים וחושבים שזה יהיה מגניב לגרום לאלכסה לעשות דברים ברחבי הבית. אחרים רוצים לעשות דיגיטציה של חייהם על ידי הבאתם של קורטנה הביתה. חלקם אפילו אוהבים לנהל שיחות אקראיות עם סירי כשהם מרגישים משועממים.

אך בראש ובראשונה מדובר במכשירי הקלטה המופעלים באמצעות קול. הם מסוגלים לנהל איתך שיחה, אך עליך לזכור שכל מילה בשיחות אלה מוקלטת על ידי חברת האם.

למעשה, עצם מטרת המכשירים הללו היא להחזיר מידע למשתמשים בחזרה לחברה כך שישמש אותם לניתוח ופרסום..

איך היית מרגיש אם היית יודע שיש בבית מקליט קול סודי שמקשיב לשיחות שלך? לא בטוח ולא מוטרד, צודק?

ככה בדיוק אתה צריך להרגיש עם מכשיר אקו בבית. למכשיר לא צריך הרבה להתעורר ולהתחיל להקשיב והוא יתעד את כל מה שהוא שומע. וגם אם היא מתעדת דיבור מבולבל, בני האדם שמאחורי המכונה יכולים בקלות לגלות את המשמעות האמיתית. 

שינוי הגדרות פרטיות

אמזון יודעת שאנשים רוצים להשתמש במכשירי Echo אך הדאגה לפרטיות יכולה לגרום להרבה אנשים להתרחק. זו הסיבה שאמזון גם מאפשרת לאנשים לדעת לשנות את הגדרות הפרטיות כך שהשיחות שלהם עם אלקסה לא יתועדו על ידי החברה.

  1. ראשית, עליכם לפתוח את אפליקציית Alexa בסמארטפון. 
  2. הקש על לחצן התפריט בצד שמאל למעלה של המסך.
  3. לאחר מכן בחר “חשבון אלקסה” ובחר “פרטיות Alexa”.
  4. תחת “נהל כיצד הנתונים שלך משפרים את אלקסה”, אתה יכול לכבות את הכפתור שליד “עזרה בפיתוח תכונות חדשות”, כמו גם את הכפתור שלצד שמך תחת “השתמש בהודעות לשיפור התמלול.”

טיפים וטריקים נוספים

ישנם צעדים נוספים שתוכלו לנקוט כדי למנוע מאלכסקס לרגל אחריכם. הנה כמה מהם:

כבה את “האזן תמיד” – הכה אילם

אם אתה מודאג מלהדליק את השיחות הפרטיות שלך לצדדים לא ידועים באדיבות האלקסה שלך, אתה יכול פשוט להשתיק את המיקרופון שלו. תכונות ההאזנה המתמדת תמיד יכולות להיות די מפחידות אם אתה מדבר על עניינים רגישים. לכן עליכם ללחוץ על כפתור ההשתקה (מיקרופון) בחלקו העליון של המכשיר. כשאתה רואה נורות אדומות, פירוש הדבר שאלכסה כבר לא יכולה לשמוע מה אתה אומר. אם אתה רוצה אותו שוב, לחץ שוב על הכפתור והוא יחזור לקדמותו.

מחק היסטוריה

אתה יכול לתת לאלקסה כמה פקודות שיכולות להיות מצחיקות כמו להשמיע קולות של חתולים. עם זאת, כמה הקלטות שנשמרו יכולות לרדוף אותך בעתיד הבא. יש השלכות של שמירת שיחות במשך תקופה ארוכה במיוחד אם מישהו יכול להשתמש בהן. לדוגמה, תאר לעצמך הקלטה קודמת שעולה לפני שאתה מתמודד עם בעיות גירושין או משמורת ילדים

הפיתרון די פשוט, “פשוט מחק את ההקלטות שלך”. כולנו מנקים את היסטוריית הגלישה שלנו כשאנחנו גולשים באינטרנט, כן, זה אותו דבר.

כדי להאזין להקלטות ומאוחסנות של הקלטות, פתח את הגדרות > היסטוריה באפליקציית אלקסה ואז נקה היסטוריה. הקלטות יישארו בענן אמזון עד שתסיר אותן. אני מציע לך לעשות זאת גם כן.

כבה את “פיתוח תכונות חדשות”

אמזון מבהירה כי בני אדם בפועל בחברה להאזין לשיחות והפקודות שלנו לשיפור הפונקציונליות של אלכסה. למרות שזה די ישר, אני לא ממליץ להמשיך. קומץ של שיחות שנבחרו באופן אקראי משמשות לשיפור אופן הפעולה של אלכסה. הם טוענים שהם עושים זאת בלי לזהות את המשתמש או את החשבון, אך אינך יכול לסמוך על אף אחד בכל מה שקשור לאינטרנט כיום. תמיד עדיף לנקוט אמצעי זהירות נוספים בכדי להבטיח את ההגנה על פרטיותך. כל שעליך לעשות הוא לכבות את “עזרה בפיתוח תכונות חדשות” ו”השתמש בהודעות לשיפור התמלול “.

נתק את ההתקן

ככל הנראה הדרך הקלה ביותר להימנע מרגלים היא לנתק את כל המכשיר. זהו זה. ככה, לא תצטרך ללכת לאמצעים טכניים או לדאוג ללחוץ על משהו לא בסדר. חתוך את החשמל מהמכשיר שלך, נשען לאחור ופתח כל שיחה שתרצה.

לפעול עם VPN

איננו יכולים להאשים את המכשיר במה שקורה. תפקידו בראש ובראשונה הוא להקשיב לפקודות שלנו. עם זאת, הבעיה נעוצה כאשר האקר תופס את הנתונים וההקלטות האישיים שלנו. על ידי שימוש ב- VPN, תנתב מחדש את התנועה שלך דרך שרת מרוחק שתבחר. זה יצפין את התנועה שלך ויסתיר את זהותך כל עוד אתה מחובר. אתה תהיה מוגן עד הסוף.

כדי לעזור לך לצאת יותר, אתה יכול לבחור אחד כזה VPNs מובילים שם בחוץ כדי לשמור על פרטיותך בזמן השימוש ב- Alexa.

מנע מ- Alexa להתמצות – סיכום

לנוחות הדרישה יש מחיר גבוה בימינו – הפרטיות שלנו. אלכסה יכולה להקל על חיי היומיום שלך בהרבה, אך יחד עם זאת היא יכולה לפגוע בפרטיותך. היזהר למי אתה נותן את הסיסמה שלך. מי שיש לו יכול לבדוק את ההקלטות שלך ואפילו לשנות את הסיסמה הנוכחית. עכשיו אתה יודע איך לאבטח את חייך הפרטיים מבלי שתכניס את אלכסה לכל מה שיש לך לומר.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me