האם אנטיוירוס Avast בטוח לשימוש? מעבר לתוכנות ריגול

אווסט קיים כבר לא מעט זמן. כאנטי-ווירוס שכולנו מכירים, התוכנה סיפקה אבטחת דפדפן מובילה, תוכנת אנטי-וירוס, אבטחת מחשבים, חומת אש, אנטי-ספאם, אנטי פישינג ותוכנות ריגול, בין שירותים אחרים. אמין ככל שיהיה, Avast רתמה יותר מ- 435 מיליון משתמשים המחפשים אבטחה מקוונת אולטימטיבית. עם זאת, עמוק בפנים, נראה שלתוכנה יש כוונות זדוניות כלפי פרטיותך.


האם אנטי וירוס בטוח מ- Avast

כשאתה שם את אמונך תוכנת אנטיוירוס, יש חדשות הרסניות ללמוד שהוא עשוי לעשות את הדבר שהוא אמור להגן עליכם. אווסט מגן עליך מפני איומים נכנסים.

עם זאת, כפי שמצוין בדוחות, התברר שהתוכנה מעוניינת בך פעילויות גלישה יוצאות. זה יכול להיות איסוף הנתונים שלך ואז מכירתו לצדדים שלישיים. אז השאלה היא: כמה בטוח Avast אנטי-וירוס? מה אנו יודעים על השערוריה? גלה במאמר שלהלן.

Avast – תוכנה נגד פרטיות?

אני תמיד אומר את זה במאמרים שלי, וזה לא שונה. אווסט מציע את שירותיו עבור חינם, אבל האם הם באמת? לא משנה כמה פופולרי מוצר מסוים, אם הוא בחינם, תמיד יש מלכוד.

למעשה, אנחנו כבר לא קוראים לזה מוצר. למה? כי אתה הופך להיות מוצר עיקרי במשוואה זו. כפי שדווח, Avast אוסף את נתוני הגלישה שלך ומוכר אותם לצדדים שלישיים.

מה שגרוע יותר הוא שכמות הנתונים שנאספו עולה על מה שאנו רואים כנחוצים או מתאימים, אפילו עבורו תוספי אבטחה.

אוספת כמות נתונים כזו שתשרת אותנו טוב יותר? אני מצטער, אבל זה לא מוצדק בכלל. גם אם אין לך את זה הרחבה מותקנת בדפדפן שלך, ישנם עדיין משתמשים הפועלים על אווסט דפדפן מאובטח.

ובכן, חדשות רעות, אבסט אבטחה מקוונת נמצא שם כברירת מחדל. לא תמצא את זה כל כך קל כפי שהוא מוסתר מרישום התוספים ולא יכול להיות הוסרה באמצעים רגילים.

איזה סוג נתונים אוסף Avast

המידע שאווסט אוסף הוא די מדאיג. אם התקנת התוסף בדפדפן שלך, החברה תוכל לקצור את כל הנתונים הבאים:

אווסט יודע שקליפורניה אובססיבית מקלות Selfie מאת Amazon.com, כמו כן אנשים במיין קונים הרבה שמן קוקוס. אבל איך? כל הנתונים הללו מנותחים על ידי קפיצה, חברה שהיא 65% -בעלות Avast.

הם משתמשים בנתונים שהם אוספים מסריקת ה- 150 מיליארד כתובות אתרים שהמשתמשים שלהם מבקרים בכל חודש. רשימות קפיצות “נתונים על זרם קליקים ממאה מיליון קונים מקוונים גלובליים ו 20 מיליון משתמשי אפליקציות גלובליות” כמוצר שלה. אני אשאיר אותך לנחש לאן מועדות הנתונים שלך.מפת קפיצות

זו מפה מפורטת אמזון ערכי עגלת קניות לפי מדינה. אם כל כך הרבה מידע נאסף, כמה בטוח הפרטיות שלך?

אתה צריך הוכחה – יש לנו את זה

כאשר אתה מבקר בדף אינטרנט בזמן סיומת אווסט קיים בדפדפן שלך, אתה יכול לעשות כמה דברים כדי לגלות איך התוכנה מעקב אחר כל מהלך שלך.

בדפדפן שלך, השתמש בעכבר “מקש ימני” ולעבור אל בדוק. בשלב הבא תראה בקשה ל https://uib.ff.avast.com/v5/urlinfo בכל פעם שעמוד חדש נטען בכרטיסייה.בקשת אווסט

בזמן שהסיומת דולקת, היא שולחת לעצמה נתונים מסוימים כדי שתוכל לקבוע אם הדף נמצא זדוני או לא. זה די ברור מאחר שאתה יכול לראות את הכתובת המלאה של הדף ב נתונים בינאריים. זה כולל את חלק שאילתה ועוגן. 

אם אתה חושב שזה הכל, ובכן, חשוב שוב. אתה אפילו לא צריך לנווט לדף. Avast גם שולח את הבקשה בכל פעם שאתה לעבור כרטיסיות. אז בעצם יש אין דרך לעקוף את זה.

דפדפן משך את האנטי-וירוס

Mozilla Firefox עשה את הצעד הראשון ו חסמו את מוצרי Avast ו- AVG על הרשמי שלה אתר התוספות. התרחישים הם שמוזילה תוסיף את התוספים לרשימת החסימה שהיא מחזיקה או שתבקש מ- Avast מבצע שינויים בתוספים. אחרת, Mozilla לעולם לא תחזיר את התוספים.

לפי שעה, אם תנסה לחפש את Avast באתר התוספות, תבחין בכך ששום דבר לא יוצא מזה. כל מה שתקבלו זה הודעת שגיאה באומרו:

“אופס! אנחנו לא יכולים למצוא את הדף הזה. “Avast לא זמין

עד כמה שידוע לי מוזילה לא הרשימה השחורה הרחבות. עם זאת, הם נמצאים על רשימת חסומים. איננו יודעים אם מוזילה תחזיר את התוספים, אלא אם כן אווסט יעשה משהו בקשר לזה דאגת פרטיות, אני לא רואה את המוצר שלו יחזור בקרוב.

אבל לטענת אווסט, החברה כן עובדים על עמידה בדרישות. אתה יכול לראות זאת בהצהרה שפרסמו לפני זמן מה:

“כבר יישמנו כמה מהדרישות החדשות של מוזילה ונפרסם גרסאות מעודכנות נוספות התואמות ושקיפות מלאה לדרישות החדשות. אלה יהיו זמינים כרגיל בחנות מוזילה בעתיד הקרוב. “

אחרי הכל הם שקופים

אצלם מדיניות פרטיות, אווסט קובע שכן לאסוף מידע על המשתמשים שלהם. להלן חלק מהנתונים שאיבסט מבציר אם אתה משתמש במוצר שלהם:

 • נתוני חיוב כולל את שמך, כתובת הדוא”ל, מספר כרטיס האשראי, ובנסיבות מסוימות, את כתובת החיוב שלך ואת מספר הטלפון שלך. ברוב הנסיבות, המוצרים והשירותים שלנו נרכשים מספק שירותי צד ג ‘מהימן, משווק או חנות אפליקציות. בנסיבות אלה, נתוני החיוב שלך מעובדים על ידי הצד השלישי הרלוונטי, ואנחנו מקבלים רק תת-נתונים של נתונים אלה בכדי לשמור על רשומות עסקיות נאותות..
 • נתוני חשבון כולל שמך, כתובת, כתובת דוא”ל, מספר טלפון, תמונה, תאריך לידה, מין ותחומי עניין. נתונים אלה משמשים לרישום חשבון ב- Avast.
 • נתוני מוצר כוללים שתי קטגוריות משנה:
  • נתוני מכשיר כולל מידע על מערכת ההפעלה; חומרה; עיר / מדינה של המכשיר; יומני שגיאות; דפדפן; רשת; יישומים הפועלים במכשיר, כולל מוצרי Avast; ו
  • נתוני שירות כולל מידע על השימוש במוצרי Avast ואירועים.

אפליקציית Avast מזהירה אותך

סמנכ”ל Avast Ondřej Vlček מסביר:

“אנו מודעים לכך שמשתמשים מסוימים אינם מעוניינים להשתמש בנתוני שוק – לא משנה כמה הם גנריים ומותאמים אישית – לניתוח שוק. זו הסיבה שאנו מציינים בבירור במהלך התקנת המוצרים שלנו איזה מידע אנו אוספים ומה אנו עושים איתו, ומציעים למשתמשים שלנו את היכולת לבטל את הסכמתם לאיסוף הנתונים הללו. “

מבחינה טכנית, מה ש- Vlček אומר נכון. בעת התקנת אנטי-וירוס Avast, התוכנה מזהירה אותך שחלק מהנתונים שלך ייאספו. הנה מה שתקבל ברגע שתפעיל את קובץ ההתקנה:מדיניות פרטיות של Avast

בסדר, אז מה אם היית מסרב? האם אווסט יפסיק לעבוד? האם התוכנה זורקת את הנתונים שלך ואף פעם לא משתמשת בהם ומוכרת אותם לצדדים שלישיים? ובכן לא. Avast תאסוף את הנתונים שלך בכל מקרה.

עם זאת, ההבדל היחיד הוא שאם אתה לקבל, אווסט שומרת ואוחרת נתונים מדווח על ידי סיומת הדפדפן, אם אתה ירידה, זה זורק את הנתונים לאחר השימוש. כך או כך, התוכנה עומדת להשתמש בנתונים שלך, בין אם תרצו או לא.

הערה חשובה

“אווסט עצמה אינה מכחישה שהיא אוספת נתונים, אך המנהל המנהל של החברה טוען כי אין הפרות פרטיות, מכיוון שאווסט מוכרת מידע אנונימי, נטול כל דבר הקשור לנתונים אישיים של משתמשים.”

Avast שומרת לעצמה את הזכות להשתמש בנתונים שלך ככל שתרצו, כולל מתן אותו לצדדים שלישיים ללא שם ל”ניתוח טרנדים “. כאן נכנסת ההערה לעיל. אם Avast אנונימי את הנתונים שלך, אני מניח את זה מגן על פרטיותך, לא?

אתה יכול לכבות את זה?

תשובה מהירה, כן אתה יכול לכבות את התכונה. ראשית, הרשה לי להראות לך מה אתה יכול לעשות בקשר לזה יישום, אז נלך לתוסף.

 1. ראשית, השיק את ה- אפליקציית Avast Anti-Virus ונווט אל הגדרות.מסך הבית של אווסט
 2. בתוך ה חלון הגדרות, לך ל כללי בא אחריו פרטיות.הגדרות Avast פרטיות
 3. כעת, בסוף הדף, תוכלו למצוא את כל מה שקשור אליו איסוף נתונים.הגדרות פרטיות של Avast (1)
 4. סוף כל סוף, הסר את הכל כך שאווסט לא יבצור את הנתונים שלך ואחסן אותם.כבה את אוסף אווסט

כעת אתה יודע כיצד לבטל את איסוף הנתונים במהלך השימוש ב- אפליקציית Avast. בשלב הבא, אני אראה שאתה צריך לכבות את זה אם אתה פועל עם סיומת. אגב, זה די פשוט ומחייב רק כמה קליקים פה ושם. תבדוק את זה:

 1. בדפדפן שלך, וזה כנראה כרום, הקלק על ה סמל Avast בצד שמאל למעלה של המסך.הפעל את הרחבת Avast
 2. הקש על אייקון הילוכים כדי לנווט אל מדור ההגדרות.היכנס להגדרות Avast
 3. גלול למטה ותמצא “אפשר לשתף נתוני שימוש עם צדדים שלישיים עבור Analytics.”אפשר נתוני שימוש
 4. עכשיו, השבת את התכונה, ותהיה בסדר.השבת את התכונה

גלישה אנונימית באינטרנט זה משהו שכולם צריכים שיהיו לו. רק מכיוון שמספקת לך טכנולוגיית האבטחה האחרונה, לא נותנת לאווסט את הזכות לקצור את הנתונים שלך.

ה תהליך ביטול קל מאוד לעקוב כפי שאתה יכול לראות לעיל. עם זאת, יש דרך יעילה יותר לאבטח את פרטיותך מאיסוף הנתונים של Avast – פשוט הסר את התקנת התוכנה, להתחיל עם.

האם Avast בטוח לשימוש? מחשבות אחרונות

כפי שציינתי, אווסט הוא יוצא מן הכלל אנטי וירוס שהרבה אנשים משתמשים בהם כדי להגן על המכשירים שלהם מפני איומים נכנסים. למרות זאת, פרטיות מגיע גם קודם כשמדובר בגלישה באינטרנט ו- איסוף נתוני משתמש זה דבר שתוכנה כזו צריכה להימנע אם אינה נחוצה.

החברה ציינה את זה אנונימי את התנועה שלך כך שזה לא יחזור אליו לזהות אותך. מה אתה חושב? האם זה נכון? הוא אחד המצליחים והיעילים ביותר אנטי-וירוסים איום פרטיות? שתף את מחשבותיך בתגובות למטה.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me