כיצד פלאש את הנתב שלך באמצעות DD-WRT – מדריך התקנה מלא

התקנת DD-WRT על נתב בעצמך אינה הישג קל. אם אינך מתמצא בתחום הטכנולוגי ואין לך רקע במדעי המחשב, המשאבים שתוכל למצוא באינטרנט עשויים בסופו של דבר לבלבל אותך יותר מאשר לעזור. האמת, הברקת הנתב שלך אינה קלה. זה גם לא קשה בצורה יוצאת דופן, זה רק צריך הרבה מיקוד, מחקר ומדריך להתקנה.


כיצד פלאש את הנתב שלך באמצעות DD-WRT - מדריך מלא

כאן נכנס המדריך הזה. אם אתה מישהו שאין לך הרבה רקע בתוכנה אבל עדיין רוצה להבהב את הנתב שלך עם DD-WRT, זה המדריך בשבילך.

זכור, בכל זאת. זהו תהליך מסובך והרבה מהמחקר שאתה זקוק לו לפני שתוכל להתחיל את תהליך ההתקנה צריך להיעשות על ידך ועל ידך בלבד. מדריך זה אמור לעזור לכם במהלך התהליך, אך הוא לא הסוף של כל המדריכים להתקנת DD-WRT. אנא קרא את המדריך בזהירות ומלא לפני שתתחיל להתקין את DD-WRT על הנתב שלך.

מה זה DD-WRT?

DD-WRT היא קושחה, שהיא סוג של תוכנה קבועה, המפעילה נתב. DD-WRT הוא מבוסס לינוקס, חינמי ומקור פתוח, מה שהופך אותו להגדרה ביותר. משמעות הדבר היא כי נתב עם DD-WRT כמערכת ההפעלה שלו יעניק לך שליטה רבה יותר על הנתב שלך. זה גם יעניק לנתב שלך פונקציונליות רבה יותר מכיוון שההיבט הלא-מסחרי פירושו שהוא יכול להגיע עם שלל תכונות.

במילים אחרות, DD-WRT היא מערכת הפעלה נתב המשפרת ומשדרגת את הנתב האינטרנט האלחוטי שלך.

מדוע היית פלאש את הנתב שלך??

כפי שאמרתי לעיל, DD-WRT נותן לך שליטה רבה יותר בחיבור שלך. משתמשים מתקדמים יכולים להשתמש ב- DD-WRT כדי לשלוט בהיבטים רבים ושונים בקשר שלהם, אך השימושים הנפוצים ביותר לנתב DD-WRT הם:

 • התקן VPN על הנתב שלך: ברגע שיש לך נתב הפועל ב- DD-WRT, אתה יכול להגדיר VPN אל הנתב ולהגן על כל המכשירים המחוברים שלך. תוכל לבדוק את רשימת ה- VPN הטובים ביותר לשימוש עם נתבי DD-WRT כאן.
 • שפר את אות ה- WiFi שלך: DD-WRT מאפשר לך לשנות את הערוץ האלחוטי שלך מתוך ההגדרות שלו. אתה יכול לבחור ערוץ שאין בו הרבה נתבים שמחוברים אליו וליהנות מחיבור מהיר יותר לאינטרנט.
 • גש לרשת הביתית שלך מרחוק: אם בחרת להפוך את הנתב לשרת VPN אישי משלך, תוכל לגשת מרחוק לכל המכשירים ברשת הביתית שלך. זה מאוד שימושי אם יש לך קבצים חשובים שאתה צריך בדרכים, אך אינך רוצה להעתיק אותם מהמחשב שלך.

אזהרה: דברים שעליכם לשים לב אליהם

לפני שתתחיל בתהליך הבזקת הנתב, ישנם כמה דברים שאתה צריך לבדוק שוב. אינך רוצה לבנות (לשבור) את הנתב שלך על ידי התקנת הגרסה הלא נכונה של DD-WRT. למרות שמדריך זה דן בהבהבה בנתב שלך בפירוט, אתה עדיין צריך להכין שיעורי בית בעצמך.

שוב, חשוב מאוד לבצע מחקר משלך לפני שתנסה להבהב את הנתב שלך.

הדבר הראשון שאתה צריך לבדוק שוב הוא היצרן והמודל של הנתב שלך. לא כל נתב תואם ל- DD-WRT, ו- DD-WRT אינו תואם לכל הנתבים. זה לא אמור להיות צעד קשה לסיים, כל שעליכם לעשות הוא להוריד את הגודל והמודל מגב הנתב ואז לבדוק אם הוא תואם. אתה יכול לבדוק אם יש לך מכשיר נתמך על ידי עיון ברשימה זו בדף הוויקי של DD-WRT. לאחר שתעשה זאת, התבונן ברשימה זו של מכשירים ידועים שאינם תואמים רק כדי להיות בטוחים במיוחד. אם תגלה שהנתב שלך עובד מצוין עם DD-WRT, אתה יכול להמשיך הלאה.

לאחר שבדקת תאימות, עליך לוודא שהקושחה שאתה מוריד להתקנה תואמת את הנתב שלך. אם תתקין את הקושחה השגויה, תלבש את הנתב שלך. בדף המכשירים הנתמכים תמצא את כל המידע הדרוש לך אודות הקושחה שאתה צריך להוריד ואת הבנייה שעליך לבחור לנתב שלך. הדף מעט מבולגן ומשתמש בהרבה ז’רגון טכני מתקדם אבל זה לא אמור להפחיד אותך. תוכל למצוא את הפרטים אודות הקושחה שעליך להוריד על ידי גלילה מטה לרשימת המכשירים. הקפד לעקוב אחר הדף לט. אתה צריך גם לבדוק את הפורום הזה, מכיוון שיש מידע רב שיכול לעזור לך למצוא את הקושחה הנכונה להורדה..

כיצד להוריד קושחת DD-WRT

כשאתה עובר לוויקי של DD-WRT, אתה עלול להיות קצת מוצף. כמשתמש ממוצע שרוצה להבהב את הנתב שלו, אינך צריך להיכנס לכל הפרטים הטכניים. זכור, DD-WRT היא תוכנת מקור פתוח. המשמעות היא שכל מפתח שרוצה ליצור גרסה משלו יכול להוריד את הקוד הראשי ולעצב אותו כמו שהוא / היא רוצים. זו הסיבה שיש כל כך הרבה גרסאות שונות ומבנות עבור DD-WRT. ככלל אצבע, הורד רק את הקושחה שנעשתה על ידי קונג או על ידי BrainSlayer (שהוא במקרה המפתח המקורי).

כדי להישאר בצד הבטוח, בואו נצמד עם הבניינים של BrainSlayer. BrainSlayer מעדכן את ה- build באופן קבוע, אך אינך חייב. תוכלו להוריד את הקושחה כאן. כל שעליכם לעשות הוא לעבור לשדרוג האחרון, ללחוץ על הקובץ המכיל את השם והעיצוב של הנתב שלכם, ולהוריד את הקובץ המכיל את המילה “קושחה” בשמו..

התקן את החומרה שלך

כעת, לאחר שיש לך את הקובץ הדרוש לך, עליך להתקין את החומרה בה אתה הולך להשתמש. לשם כך תצטרך:

 • הנתב שלך
 • מחשב או מחשב נייד
 • כבל אתרנט
 • ספק כוח יציב

לאחר שיש לך את כל זה, פשוט בצע את הצעדים הבאים להגדרת החומרה שלך:

 1. חבר את הנתב שלך והפעל אותו.
 2. קח את כבל האתרנט וחבר את הנתב למחשב האישי או למחשב הנייד. בנתב חבר את כבל האתרנט לאחת מיציאות LAN. אל חבר אותו ליציאה האומרת “WAN”.
 3. חבר את הקצה השני של כבל ה- Ethernet ליציאת LAN של המחשב האישי או הנייד.
 4. כבה את חיבור האינטרנט של המחשב שלך. למעשה, סתם כבה את ה- WiFi לחלוטין. אם המחשב שלך מחובר לאינטרנט בזמן שאתה מהבהב את הנתב שלך, קיימת אפשרות גבוהה מאוד שתלבש את הנתב בטעות.

לאחר שתגדיר את כל זה, תוכל להתקין את הקושחה שהורדת קודם.

כיצד להתקין DD-WRT

מכאן והלאה, הכל עניין של ביצוע שלב אחר שלב. נתבים מסוימים עשויים להיות בעלי וריאציות קלות, ואני ממליץ מאוד (לא, אני אומר לך לעשות זאת) שתבדוק את מדריכי ההתקנה של הנתב האישי שלך, אם הם זמינים. עליכם למצוא את המדריכים באותו מקום בו מצאתם את ה- builds עבור הנתב שלכם בדף המכשירים הנתמכים. אם אין מדריך התקנה מיוחד, בצע את הצעדים הבאים:

 1. התחבר לנתב שלך דף מנהל. אתה יכול לעשות זאת על ידי הקלדת ה- IP של הנתב שלך בסרגל הכתובות של הדפדפן. תמצא את ה- IP בגב הנתב או במדריך לנתב. סביר להניח שזה יתחיל עם “192.168.x.x” או “10.0.x.x.”.
 2. היכנס לחשבונך ועבור אל מדור מנהל.
 3. בחר שדרוג קושחה.
 4. לחץ על “בחר קובץ” ולהעלות את הקושחה שלך DD-WRT (הקובץ שהורדת קודם).
 5. עכשיו, המתן עד שהנתב יתעדכן. אל תעשה שום דבר עם הנתב שלך או עם המחשב הנייד / המחשב שלך בזמן שזה קורה. למעשה, לכו לעשות משהו אחר לגמרי וחזרו בעוד כמה דקות.

עכשיו לאחר שהתקנת את הקושחה, אתה יכול להתחבר מחדש לאינטרנט. חזור אל הנתב עמוד מנהל. יתכן שתתבקש להזין שם משתמש / סיסמא. ברירת המחדל לכך היא root / admin.

לאחר הכניסה, תוכלו לראות את עמוד ברירת המחדל של הנתב DD-WRT החדש שהבהב. משם אתה יכול להתמודד עם כל התכונות שיש לך כעת. אם אתה רוצה לאבטח את DD-WRT שלך, עליך לשקול להגדיר VPN לנתב DD-WRT שלך.

כיצד לאפס את הנתב שלך קשה

כעת, מומלץ לבצע איפוס קשה לנתב שלך כדי לוודא שכל הזיכרון מהקושחה הישנה שלך נעלם. אל תדאג, ביצוע איפוס קשה לא יסיר את הקושחה החדשה שלך. כדי לבצע איפוס קשה, עליך:

 1. לחץ לחיצה ממושכת על לחצן האיפוס. יש להחזיק את לחצן האיפוס לאורך כל תהליך האיפוס
 2. ספרו עד 30 שניות
 3. נתק את הנתב ממקור החשמל למשך 30 שניות
 4. לבסוף, חבר מחדש את הנתב והמתן עוד 30 שניות

בדרך זו אתה יכול לוודא ששום דבר מהקושחה הישנה שלך לא ישפיע על DD-WRT.

מהבהב את הנתב שלך עם DD-WRT – מחשבות אחרונות

נתב DD-WRT מעניק לך שליטה חסרת תקדים בחיבור האינטרנט שלך. זו הסיבה שחשוב לדעת להבהב את הנתב שלך עם DD-WRT מבלי לבנות אותו. כאשר אתה עוקב אחר מדריך זה או מתמודד עם קושחה באופן כללי, הקפד לקרוא את כל המידע ולבצע את המחקר לפני שתתחיל בתהליך ההתקנה. וזכרו, זהו תהליך למידה. זה בסדר לקחת את הזמן שלך עד שתשיג את זה, וזה מקובל לחלוטין לקנות נתב עם התקנת DD-WRT מראש.

בהצלחה!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map