מהו ה- Fi Fi של גוגל? האם זה בטוח לשימוש?

בימינו אנשים זקוקים לקישוריות לאינטרנט לא משנה לאן הם הולכים. נכון שקישוריות לאינטרנט היא דרישה חיונית. בלעדיו אנשים רבים אינם יכולים לגשת להרבה שירותים חיוניים.


מהו ה- Fi Fi של גוגל? האם זה בטוח לשימוש?

מהו ה- Fi Fi של גוגל? האם זה בטוח לשימוש?

החל מהזמנת מונית לאיתור הוראות להישאר בקשר; יש הרבה כי קישוריות לאינטרנט מאפשרת אפילו תוך כדי נסיעה.

אולם לרוב רשת לקויה מקשה על להישאר מחוברת בדרכים, במיוחד כשנוסעים ממדינה למדינה.

זו הסיבה מדוע נקודות חמות של רשת אלחוטית הפכו פופולריות כל כך בקרב מטיילים. מכיוון שלא ניתן לסמוך על נתונים ניידים כשנוסעים ברחבי הארץ או מחוצה לה, Wi-Fi הוא הדרך האמינה ביותר להישאר מחובר לאינטרנט בזמן נסיעה. אני מקווה, אין לך חווית נסיעה כמו שהיו בסרט Wrong Turn המגוחך או בסרט החופשה המצחיק!

בעיות גישה

עם זאת, לעיתים קרובות קשה להשיג גישה לאינטרנט אלחוטי במקומות רבים. זה מציב אנשים במקום הדוק. כדי לעזור בסוגיות כאלה, ענקית הטכנולוגיה גוגל הצליחה למצוא פיתרון המעניק לאנשים גישה לספקיות שונות וספקי שירותי אינטרנט בדרכים..

גוגל פרסמה את השם Project Fi. זה פועל כמו מפעיל סלולרי המתחבר למובילים שונים על סמך חוזק האות. Project Fi מציע שירותי טלפון, העברת הודעות ונתונים. כעת, גוגל הציגה גם שירות VPN כדי להגן על החיבור ללא קשר לספק.

מהו פרויקט Fi?

Project Fi הושק בשנת 2015 כמפעיל רשת וירטואלית. למרות שהשירות ממוקד בעיקר למי שמטייל ברחבי העולם בתדירות גבוהה, הוא נהדר גם לכל מי שרוצה רשת וכיסוי חלקים בכל עת.

בדרך כלל, כשאתה מנוי לספק אחד בלבד, אין דרך להשתמש ב- Wi-Fi או ברשת הסלולרית של ספק אחר אם החיבור שלך איטי או בעייתי. אפילו כשאתה משתמש בנקודה חמה של Wi-Fi בזמן נסיעה, אין כל ערובה לכיסוי או לחוזק הרשת.

כל הבעיות הללו מטופלות על ידי Project Fi, שהוא יישום סלולרי הזמין רק למכשירי Android One.

כיצד עובד Project Fi

Project Fi הוא מפעיל סלולרי וירטואלי מכיוון שאין לו רישיונות מגדל או ספקטרום משלו. הוא משתמש ברשת Wi-Fi וברשתות הסלולר של מפעילי מובייל כמו T-Mobile, Sprint, Three ו- US Cellular. כל החברות הללו מצליחות בגלל הכלכלה האמריקאית השגשגת אבל זה נושא אחר.

כשאתה מתחבר ל- Project Fi, חיבור הטלפון והנתונים שלך יקפוץ בין רשתות אלה בהתאם לחוזק האות וכיסוי.

שיחות הטלפון עוברות גם בין רשת Wi-Fi לרשתות סלולריות בין אם אתם מטיילים או משתמשים בשירות מהבית. במדינות אחרות Project Fi משתמש ברשתות הזמינות באופן מקומי, וכיום הוא משרת מעל 70 מדינות ברחבי העולם.

באילו מכשירים זמין פרויקט Fi?

Project Fi זמין רק לטלפונים המתקדמים של גוגל, כמו פיקסל, נקסוס ומכשירי Android One אחרים. למרות שהשירות עדיין חדש למדי בהשוואה לשירותים האחרים של גוגל, הוא פופולרי ונמצא בשימוש נרחב בקרב משתמשי גוגל רבים.

אבל יש בעיה אחת משמעותית בעת מעבר בין רשתות שונות. כשאתה משתמש במפעילי סלולרי שונים כדי לגשת לשירותי סלולרי ו- Wi-Fi, אתה כפוף גם למדיניות פרטיות שונות.

התנאים וההגבלות של ספרינט יהיו שונים מ- T-Mobile. גוגל אינה מחזיקה באף אחת מרשתות אלו ואינה יכולה לשלוט בתנאים, בתנאים או במדיניות הפרטיות.

זה גם לא יכול לשלוט באופן בו רשתות אלה מטפלות בנתוני משתמשים. לכן גוגל החליטה לחזק את האבטחה שלה ולהציג VPN מובנה כדי להגן על משתמשים הניגשים ל- Project Fi. 

האם ה- VPN Fi של Google בטוח?

ה- VPN של Fi הוא אוטומטי, מה שאומר שהוא יופעל בכל פעם שאתה ניגש ל- Project Fi. למותר לציין שכאשר אתה משתמש ב- VPN, אתה צריך לסמוך עליו יותר ממה שאתה סומך על ספק שירותי האינטרנט שלך מכיוון שהוא זוכה לראות את כל הפעילויות המקוונות שלך.

אך בהתחשב במוניטין של גוגל בכל הקשור לאיסוף נתונים, האם ניתן לסמוך על ה- VPN שלהם?

גוגל מספקת את הבטחה שהיא לא שומרת יומני נתוני משתמשים, אך היא עשויה להשתמש במטא נתונים כדי לשפר את השירות שלהם. לגוגל יש גם תכונה VPN אוטומטית זו בכל הטלפונים של פיקסל, הנגישה דרך חבילת שירותי קישוריות של גוגל.

בשירות זה הטלפון מתחבר לכל נקודה חמה Wi-Fi פתוחה בכל מקום שנמצא באזור הכיסוי ואילו ה- VPN שומר אוטומטית על נתונים. ה- VPN של Fi יפעל ככל הנראה באותה צורה.

עם זאת, לרוב האנשים VPN של גוגל הוא כמו אוקסימורון. גוגל יודעת על אנשים יותר מכולם. לכן שימוש ב- VPN של גוגל פירושו רק למסור יותר מידע שלך לחברה בשם ההגנה.

מה זה VPN ואיך זה עובד

רשת פרטית וירטואלית היא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לאבטחה באינטרנט בימינו מכיוון שהיא מספקת את סוג ההגנה שאף יישום אחר אינו עושה.

VPN הוא יישום תוכנה שאתה יכול להתקין במכשיר שלך כדי להסתיר את כתובת ה- IP המקורית שלך ולהגן על נתונים. זה פועל כמחסום בינך לבין האתר אליו אתה ניגש, על ידי השארתך ונתוניך אנונימיים.

בדרך כלל אתה מתחבר לאתר או לאפליקציה דרך השרת של ספק שירותי האינטרנט. אבל כשאתה משתמש ב- VPN, אתה מתחבר לראשונה לשרת VPN, שמחבר אותך לאתר או לאפליקציה שאליה ברצונך לגשת..

זה נעשה בתהליך שנקרא הצפנה, הכולל העברת תנועת האינטרנט שלך דרך ערוץ מאובטח שרק אתה ושרת ה- VPN יש גישה אליו. המשמעות היא שאיש מלבד שרת ה- VPN והמכשיר שלך לא יוכלו להציג את הפעילויות המקוונות שלך.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map