כיצד להגן על חשבון Gmail שלך מפני האקרים

כמו כל חשבונות המקוונים האחרים, גם חשבון Gmail שלך חשוף להתקפת האקרים ולאיומי סייבר שונים. אלה אם יתבצעו בהצלחה, עלולים להפוך את חייך לאומללים מכיוון שרוב המידע הסודי והרגיש שלנו מאוחסן בדרך כלל בחשבונות הדוא”ל האישיים שלנו..


כיצד להגן על חשבון Gmail שלך מפני האקרים

כיצד להגן על חשבון Gmail שלך מפני האקרים

כל מי שמשיג גישה לא הוגנת או בלתי חוקית לסיסמא יכול פשוט למחוק או לסכן את כל אנשי הקשר, לוחות הזמנים, הקבצים המצורפים הסודיות, כמו גם שיחות פרטיות בלחיצת עכבר, או כמה לחיצות עכבר! בנוסף, חשבונות הבנק וההשקעות שלך עשויים להיפטר!  

כיצד להגן על חשבון Gmail שלך מפני האקרים

Gmail שלך נפרץ עלול לגרום לסיוט בלתי פוסק. זו הסיבה שהיא קוראת להגן על החשבון על ידי ביצוע הצעדים הבאים:  

הגבל את כל היישומים שיש להם גישה למידע אישי

בכל פעם שאתה לוחץ על הכפתור ליישום הדורש אישור מחשבון Google, אתה מאפשר לאפליקציה לגשת למידע האישי שלך. מידע זה ממשיך להיות זמין לאפליקציה גם כאשר אינכם משתמשים בו יותר. לכן, כדי לקבל רשימה מלאה של כל היישומים המחוברים לחשבון Google שלך, בקר בדף Google זה. תקבל חשבון מלא של כל היישומים המורשים ואת המידע הכולל שהם יכולים לאחסן.

מחק את כל האפליקציות שלא תביעה יותר בהן או את כל אפליקציה חשודה שמופיעה פתאום ברשימה שלך. בעתיד, היזהר מכל היישומים המבקשים מידע על חשבון Google שלך, כמו גם מאתרים המעודדים להירשם באמצעות טוויטר או פייסבוק, במקום ליצור חשבון אישי תחילה. כדי לאמת את בטיחות האתר, התקן את Mywot בדפדפן האינטרנט. זה שולח אזהרות באתרים חשודים או איומים מקוונים אחרים.

צור סיסמה בלתי חדירה זו

הסיסמה היא המפתח העיקרי לבטיחות חשבון Gmail שלך. השימוש באותה סיסמה עבור יותר מחשבון אחד חושף את זה לסיכון האקר שכן קבלת גישה לסיסמא אחת יכולה להוביל גם לאתרים אחרים לגישה בלתי הוגנת. מומלץ להשתמש בסיסמאות ארוכות עם מילים שאינן נפוצות ונמצאות במילון. בדוק סיסמא חדשה על ידי הזנתה במד עוצמת הסיסמה שיגיד לך כמה היא חזקה.

שנה את הסיסמה שלך מדי פעם

עדיף אם תמשיך לשנות את הסיסמה שלך מדי פעם, נניח אחת לשלושה חודשים. הפוך את הסיסמא לשילוב מסובך של אותיות קטנות, קטנות וסמלים באותיות רישיות וקטנות, וציין אותה ביומן, שמא תשכח. השאר כמובן את היומן מהישג ידם, כך שהמידע לא ייפול לידיים הלא נכונות. כמו כן, לעולם אל תגלה את הסיסמה שלך לאף אחד. אם אתה צריך, שנה את זה ברגע שאתה יכול והפוך אותו למשהו שרק אתה יודע.

יש להתייחס לחשבון הדוא”ל שלך כמו לכספת האישית שלך. המפתחות אליהם אתה פשוט לא מוסר לאף אחד שהולך ברחוב, אפילו לא לבני משפחתך. לשינוי הסיסמה שלך, עבור לדף זה ובצע את הצורך. זה די פשוט.

קבל אימות דו-שלבי

אימות דו-שלבי הוא שכבת הגנה נוספת לכל חשבון Gmail. זה מקבל משמעות מיוחדת כאשר גישה לחשבון ממחשבים ציבוריים. אתה יכול להגדיר אותו על ידי ביקור בדף זה. זה מבטיח שבכל פעם שאתה מנסה להיכנס לחשבון Gmail שלך ממכשיר לא מזוהה, גוגל מבקשת קוד אימות שהיא שולחת באמצעות SMS, שיחה קולית או אפליקציה לנייד. לאחר הזנת קוד זה, חשבון Gmail שלך ייפתח.

לחקור באופן קבוע

יש סיכוי שחשבון Gmail שלך עשוי להיפתח ממיקומים חשודים או מפוקפקים במקצת. אם אתה ממשיך לעקוב, האם יש לשים לב כי נעשה מאמץ לגשת לחשבונך ממיקום מעבר לים, העלה את הדגל האדום מיד!

אתה יכול לעקוב אחר מעקב אחר גלילה למטה לתחתית עמוד תיבת הדואר הנכנס של Gmail ולחיצה על סמל הפרטים בצד ימין של המסך ממש מתחת לפעילות החשבון האחרונה. חלון צץ כשאתה לוחץ על הקישור המציג את המיקומים השונים מהם נפתח הדוא”ל שלך. כל מקום לא מוכר עליו אמור למשוך מיד תשומת לב לפעולה הכרחית, במידת הצורך. שמור גם על ההתראה על כל פעילות חריגה.

השאר את כל הגדרות Gmail מעודכנות

עדכון קבוע של הגדרות Gmail שלך הוא דרך שנבדקה ומוכחת בזמן להגן על האקרים. ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על סמל גלגל השיניים שנמצא בחלקו הימני העליון של עמוד תיבת הדואר הנכנס של Gmail. בחר הגדרות ולחץ על הכרטיסייה חשבונות בתפריט. זאת בכדי להבטיח שכל כתובות הדואר האלקטרוני הנמצאות תחת מגזר “שלח דואר בשם” הינן דוא”ל שבבעלותך ומשמש אותן.

לאחר סיום זה, לחץ על הכרטיסייה כללי, גלול מטה אל “חיבור הדפדפן.” בחר באפשרות “השתמש תמיד ב- https” שכן “s” בסוף https מרמז על שכבת הגנה נוספת. לכן בבדיקת הדוא”ל שלך במחשב ציבורי, ודא שה https קיימת. כדי להבטיח שהדואר שלך לא מועבר למזהי דוא”ל לא ידועים, עיין בכרטיסייה ‘העברה ו POP / IMPAC’..

כיצד להגן על חשבון Gmail שלך מפני האקרים – מחשבות אחרונות

למותר לציין שלעולם אסור ללחוץ על קישורים או להוריד קבצים שנראים דגים. שירותים שרשמתם אליהם לעולם לא ישלחו אליכם דוא”ל שתבקש ממך את פרטי חשבונך או סיסמתך. לבסוף, לשכבה נוספת של אבטחה ופרטיות, השימוש ב- VPN תמיד מומלץ.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me