האם כונן Google מאובטח ובטוח לשימוש?

רוב האנשים משתמשים בשירותי ענן לצורכי האחסון שלהם ולגיבוי הקבצים שלהם. לרעיון להציל תמונות או קטעי וידאו משפחתיים ולהוקיר את אותם רגעים בנוסטלגיה יש טבעת רגשית. שימוש מקצועי לאחסון ענן אינו דורש הקדמה. רוב המשתמשים מעלים את המסמכים והקבצים שלהם ל- Google Drive והנוכחות הדיגיטלית שלנו מקושרת לחשבונות Google. כל הנתונים שלך מסונכרנים למכשירי ה- Android שלך, מה שמקל על גישה לכונן Google בכל עת שאתה צריך. אבל האם אתה יודע כיצד גוגל שומרת על האבטחה והפרטיות של הנתונים שהועלו שלנו? האם כונן Google למעשה מאובטח ובטוח לשימוש? הבה נבדוק כיצד הקבצים מוצפנים ונשמרים בענן.

האם כונן Google מאובטח ובטוח לשימוש?

האם כונן Google מאובטח ובטוח לשימוש?

הצפנה בכונן Google

כונן Google משתמש ב- AES, אלגוריתם הצפנה מאובטח העומד בתקן ההצפנה של ממשלת ארה”ב. AES אטום לרוב התקפות הפרטיות.

נתחי נתונים נכנסים מוצפנים בנפרד באמצעות מפתח נתונים הייחודי לכל נתח. מפתח נתונים זה עובר עוד יותר את תהליך ההצפנה באמצעות מפתח הצפנת נתונים ספציפי. בדרך זו כונן Google מספק הגנה בזמן שהקבצים נמצאים בתהליך העלאה (במעבר) ובהמשך כאשר הם במנוחה לאחר שנשמרו.


גוגל לא מספקת למשתמשים שלה הסבר כיצד מתנהל תהליך זה בסביבת Google Drive. כך שאין דרך לדעת אם ההצפנה המשולבת מספיקה לפרטיותך וביטחונך.

מגבלות להצפנה

  • לקובץ שלך ההגנה על שכבת תעבורה (TLS) שנועדה להגן על נתונים במהלך העלאה. אך ברגע שהנתונים שלך מגיעים לגוגל דרייב, הם מפוענחים לרגע אחד בלבד כדי שגוגל תוכל לנתח את הקבצים לפני ההצפנה השנייה. עם זאת במהירות הסריקות מתרחשות, ברגע זה יכולה להתרחש דליפת נתונים.
  • אתה עשוי להרגיש כאילו אין לך שליטה על ההתאמה האישית ועל קבלת ההחלטות מכיוון שאין לך גישה למפתחות ההצפנה של גוגל. זה מתרגם לכך שאין לך שליטה אמיתית על הנתונים שלך.

האם אוכל לשפר את האבטחה של Google Drive?

אין מערכת שהיא ללא פגמים לחלוטין. אז האם פירוש הדבר שעליך לחשוב פעמיים לפני שתבטח את אמונך ב- Google Drive ומעלה את הקבצים הפרטיים שלך? עם זאת, אתה בוודאי יכול לבצע כמה צעדים לשיפור פרטיות ואבטחת חשבונך.

השתמש בהצפנה נוספת

הצפן את הקבצים תחילה במערכת שלך לפני שתעלה אותם לענן. השתמש בכל אחת מהאפליקציות בשוק. הנה כמה מהם.

Boxcryptor

באמצעות Boxcryptor אתה יכול לשנות את ההגדרות בחשבון Google Drive כך שרק אתה יכול להציג ולערוך את הקבצים והתיקיות שאתה מצפין. Boxcryptor מצפין גם את הקבצים והתיקיות שלך מהמערכת שלך על ידי יצירת כונן וירטואלי, ואז מעלה קבצים אלה לחשבון Google Drive שלך. קבצים עתידיים וספקי ענן אחרים מתווספים אוטומטית לכונן.

מכיוון שאפליקציית Boxcryptor היא מקור סגור, קיימת ספקנות כלשהי ביחס לדלתות האחוריות. הורדה חינם של Boxcryptor מציעה אבטחה גבוהה, אך יש לה מגבלות שכן ניתן להשתמש בה רק בשני מכשירים מסונכרנים. נסה לרכוש את גרסת הפרימיום כדי לגשת לתכונות נוספות ומספר חשבונות עסקיים ואישיים.

Cryptomator

מודאגים מדלתות אחוריות? נסה את Cryptomator, יישום קוד פתוח שאינו דורש רישום משתמש. Cryptomator אינו יוצר תיקיות נוספות במערכת שלך אלא רק מוסיף כספת Cryptomator בכונן Google שלך. אתה יכול להוסיף קבצים לדיסק קשיח וירטואלי, הנדרש כדי להציג ולערוך את הנתונים שלך אחד בכל פעם. זה אומר שרק הקובץ שאתה עובד עליו משתנה והקבצים שנותרו נשארים מוצפנים.

Rclone

Rclone, יישום קוד פתוח נוסף, מספק שליטה נחוצה מאוד לסנכרון הנתונים שלך לענן. לתוכנית שורת פקודה זו יש פונקציית קריפטה המאפשרת להצפין קבצים במערכת ולהתאים אישית את תהליך הסנכרון.

הגדר אימות דו-גורמי (2FA)

למדנו שגוגל דרייב משתמש בהצפנה כפולה. בנוסף לכל זה, אתה מגדיר שיטת אימות דו-שלבית אשר תהווה שמיכה נוספת של אבטחה. אימות דו-גורמי (2FA) פירושו שתוסיף שני שלבי אימות במכשיר שלך באמצעות מנהל סיסמאות. זה מקשה הרבה על האקרים להשיג גישה למידע שלך. אם אתה משתמש ב- Google Drive ובבעלותך מכשיר אנדרואיד, הקדש זמן ומאמץ לאבטח את המערכת האקולוגית שלך ב- Android.

התחבר באמצעות רשתות מאובטחות

כשאתה מודאג מפרטיות הנתונים שלך, הגיוני לנקוט באמצעי זהירות שאתה משתמש רק בחיבורים מאובטחים. בשלב מסוים כולם חייבים לגשת לחשבון Google Drive שלהם מחוץ לעבודה או למגורים. במקרים כאלה עדיף להתחבר באמצעות נתוני אינטרנט במכשיר הנייד שלך ולא באמצעות רשתות Wi-Fi לא מאובטחות. שמור את הגדרת ה- Wi-Fi שלך מכיוון שאלמנטים לא רצויים עשויים לקבל גישה דרך רשת המתחברת ללא סיסמה. הנתונים הכספיים שלך הם הפגיעים ביותר אם אתה קונה לעתים קרובות בדרכים.

שימו לב להרשאות אפליקציות

כשאתה מוריד אפליקציות מחנות Google Play, עליך לאשר ליישומים לגשת לחלק מהפונקציות במכשיר שלך. יתכן וזה נחוץ כדי שהאפליקציות יקראו נתונים המסונכרנים עם חשבון Google Drive שלך.

השתמש בהגדרות חשבון Google כדי לבדוק ולשנות את ההרשאות שהענקת לאפליקציות שלך. בכרטיסייה אבטחה תחת הרשאות חשבון תוכל להציג את הרשימה כולה. אתה יכול לבטל את הגישה לחלק מהאפליקציות שאינך משתמש בהן עוד.

השתמש ב- VPN

VPN ישאיר אותך מוגן ויצפין את כל הנתונים שלך. כך שגם אם אתה ניגש ל- Wi-Fi לא מאובטח, שמות המשתמש, הסיסמאות שלך ונתונים אחרים יישארו בטוחים. כשאתה משתמש ב- VPN, הנתונים שלך נשלחים בצורה מוצפנת. כך שגם אם מישהו יירט את הקבצים שביניהם, הוא יקבל נתחי נתונים מוצפנים שלא היו הגיוניים עבורם.

אז האם Google Drive מאובטחת ובטוחה לשימוש?

גוגל מצפינה את כל הקבצים שלך באופן פנימי ו- Google Drive אכן מאובטחת. אך לעיתים קרובות אנו רואים חדשות על דליפת תמונות של ידוענים או שקבוצת האקרים מסוימת ניגשת לנתונים מכריעים. משתמשים הם הקישורים החלשים ביותר שממוקדים על ידי מודעות בהתאמה אישית כאשר הם משתמשים במוצר החינמי שלהם Google Drive. על ידי שימוש בטיפים המוזכרים כאן, תוכל לחזק את האבטחה והפרטיות של חשבונך.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me