הפעל אימות דו-שלבי לחשבון Google שלך ​​כמעט באופן מיידי

האינטרנט נהיה מפחיד. אין זה מפתיע שיותר אנשים מחפשים דרכים להגן על הנתונים והחשבונות המקוונים שלהם. מה שנראה כי הרבה אנשים לא יודעים הוא שלגוגל יש אפשרות שמוסיפה שכבת אבטחה לחשבון שנקראת אימות דו-שלבי. קרא מאמר זה כדי ללמוד מה זה אומר ואיך אתה יכול להפעיל אותו בגוגל.

הפעל אימות דו-שלבי בחשבון Google שלך ​​כמעט באופן מיידי

הפעל אימות דו-שלבי בחשבון Google שלך ​​כמעט באופן מיידי

כיצד להפעיל את האימות הדו-שלבי של חשבון Google שלך

כדי להציג את הכדור, אני אראה לך כיצד להפוך את ה- 2FA של גוגל (אימות גורמים 2 הוא דרך נפוצה יותר לומר קודם אימות דו-שלבי). לאחר מכן אדון בכמה מהדברים שאתה צריך לדעת על תהליך זה.

כדי להפעיל את אפשרות האימות הדו-שלבי של חשבון Google שלך, בצע את הצעדים הקלים הבאים:


  1. היכנס לחשבון Google שלך ​​ועבור לכניסה & כרטיסיית אבטחה, או עבור לדף הנחיתה של אימות דו-שלבי של גוגל.
  2. גלול מטה לקטע שכותרתו “כניסה לגוגל” ולחץ על הכרטיסייה “אימות דו-שלבי”.
  3. לחץ על “התחל”. היכנס לחשבונך שוב.
  4. בחר את סוג האימות הנוח לך ביותר. אתה יכול לקבל הנחיה של Google בטלפון שלך, להשתמש במפתח אבטחה פיזי או לבחור באפשרות “הודעת טקסט או שיחה קולית”. להלן אסביר את ההבדל בין אפשרויות אלה.
  5. עקוב אחר ההוראות של גוגל להפעלת האימות הדו-שלבי שלך.

שלושת הסוגים של אימות דו-שלבי של גוגל:

שאל Google:

זוהי אפשרות אמינה ובטוחה למשתמשים פרטיים המודאגים באמת על פרטיות חשבונם. אם תבחר באפשרות Google Prompt, תצטרך להוריד אפליקציה בשם “המאמת של גוגל”. בכל פעם שתרצה להיכנס לחשבונך, Google תשלח לך מפתח אימות לשימוש יחיד ביישום. תשתמש במפתח זה כדי לאמת את הכניסה שלך.

הודעת טקסט או שיחה קולית:

אפשרות קלה יותר מ- Google Prompt, זו תחייב אותך לסנכרן את מספר הטלפון שלך עם חשבונך. תלוי באיזו שיטה אתה מעדיף, גוגל תשלח לך טקסט במפתח האימות או תעביר לך אותו באמצעות שיחה. אמנם אפשרות קלה, אני מציע ללכת על שיטת שיחה במקום SMS. הסיבה לכך היא ש- SMS אינו לגמרי מאובטח. ישנן צורות רבות של התקפות שיכולות לגנוב נתוני SMS ישירות מהטלפון שלך. למרות זאת, התקפות אלה דורשות מאמץ רב מטעם התוקף. משתמשים רגילים לא באמת צריכים לדאוג לאופציה זו. אם אתה בהנהלה העליונה, עיתונאי או פעיל פוליטי, אני ממליץ לך להתרחק מהאפשרות הזו.

מפתח אבטחה:

אפשרות זו היא ללא ספק הצורה המאובטחת ביותר של 2FA בה תוכלו להשתמש. אפשרות זו עשויה להיות מעט מדי עבור המשתמש הרגיל. אפשרות מפתח האבטחה של גוגל תחייב מפתח פיזי שעליך להשתמש בו כדי לאמת את חשבונך. זוהי האפשרות המושלמת עבור אנשים שיש סיכוי גבוה יותר להיפרץ, כמו עיתונאים, פעילים פוליטיים / חברתיים, מנכ”לים, מנהלי בנקים וכו ‘. כמעט בלתי אפשרי לפרוץ אפשרות מסוימת זו (טכנית זה אפשרי אך לגמרי לא סביר).

מדוע תזדקק לאימות דו-שלבי

זה לא סוד שהאינטרנט מסוכן יותר ויותר. אנו שומעים על קבוע חדשות על התקפות חדשות, הן על המשתמשים הממוצע והן על חברות המונות מיליון דולר. אחת הדרכים הקלות ביותר שהאקר יכול לגשת למידע שלך היא על ידי “מעבר דרך דלת הכניסה”, כלומר באמצעות הסיסמה שלך כדי להתחבר לחשבונות שלך..

בעיקרו של דבר, סיסמא היא שכבת אבטחה האוסרת על אנשים אחרים מלבד עצמך לגשת לחשבונות שלך. עם זאת, בני אדם אינם אמינים במיוחד כשמדובר ביצירות סיסמאות. רוב האנשים נוטים להשתמש בסיסמאות קלות לזכירה, פשוטות או עצלות. רוב האנשים משתמשים באותה סיסמה (או עם גרסאות קטנות) ביותר מחשבון אחד. זוהי אחת הסיבות לכך שתקיפות מילון, דרך מאוד פשוטה ומגוונת להשיג סיסמא של מישהו, עדיין פועלות עד היום.

אתה יכול להקל על חייך בהרבה והרבה יותר בטוח, פשוט לא להיות אחד מאותם אנשים. לעולם אל תספק סיסמה שאורכה פחות מ -8 תווים, או שתשתמש בשם שלך או בשם של קרוב משפחה / חבר / חיית מחמד שיש לך. ודא תמיד שיש לך סיסמא חדשה וייחודית לחלוטין לכל חשבון שאתה יוצר. ישנם כלים ואפליקציות רבים ושונים שתוכלו למצוא שיעזרו לכם ליצור סיסמאות ייחודיות מורכבות ולעקוב אחר כל פרטי החשבון השונים שלכם (אפליקציות אלה נקראות מנהלי סיסמאות). אם אתה דואג לפרסום חשבונות אלה, אתה יכול אפילו לרשום את הסיסמאות שלך על דף נייר ולהשאיר אותם בארנק בכל עת. אם זה לא דיגיטלי, לא ניתן לפרוץ אותו, נכון?

סוגים נפוצים של אימות דו-שלבי

באופן תיאורטי, יכול להיות שפע של אפשרויות עבור 2FAs. למרות זאת, ישנם 4 סוגים של אימות הנפוצים ביותר. Google משתמשת בשלושה מסוגי האימות הללו (אימות SMS / שיחה, אפליקציות אימות ומפתחות אבטחה גופניים). הסוג הרביעי, המכונה 2FA מבוסס Push, דומה לאופציית אפליקציית האימות אך מציע מעט יותר אבטחה. 2FAs מבוסס דחיפה מגן עליך מפני הונאות דיוג … אם אתה שם לב. בדרך כלל אימות מסוג זה ישלח לך הודעה שאומר שמישהו מנסה להתחבר לחשבונך. אתה באופן אישי צריך לאשר את החיבור כדי שזה יקרה. רוב ה- 2FAs המבוססים על Push יציגו גם מיקום מוערך עבור ניסיון ההתחברות, מה שאומר שתוכלו להבין בקלות אם אתה נפרץ או לא על ידי לראות אם המיקום תואם לשלך..

אפשר אימות דו-שלבי של גוגל – מחשבות סופיות

במילים פשוטות, אתה צריך להתחיל לחשוב על האבטחה המקוונת שלך הרבה יותר. האימות הדו-שלבי של גוגל הוא דרך איתנה עבורך להוסיף שכבת אבטחה לחשבון Google שלך. אם אתה משתמש אינטרנט רגיל, אני מציע לך ללכת עם האפשרות ‘שורת אימות’, מכיוון שזו האפשרות הבטוחה והפחות מסובכת לשימוש. עבור משתמשי האינטרנט שבאמת רוצים לקחת את האבטחה המקוונת שלהם לשלב הבא, שקלו להירשם לשירות VPN כדי לאבטח את חיבור האינטרנט שלכם ולהגן על עצמכם מפני התקפות אפשריות.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me