מדוע HTTPS חשוב מבחינת אבטחה מקוונת

אבטחת רשת היא מנגנון מורכב. עם איומים מקוונים במגמת עלייה בימינו, אנשים מנסים ללמוד יותר על שמירה על ביטחון מקוון ודרכים שיכולות להבטיח את הבטיחות. בין אם אתה ניגש לאינטרנט מהנוחות של הבית שלך או מבית הקפה המקומי, המידע שלך פגיע והאקרים תמיד מחפשים את הקורבן הבא. אתה הופך להיות חשוף יותר לסכנה כשאתה מחובר לחיבור HTTP במקום HTTPS.


מדוע HTTPS חשוב מבחינת אבטחה מקוונת

מדוע HTTPS חשוב מבחינת אבטחה מקוונת

לדוגמה, כשאתה קונה באופן מקוון, סרגל הכתובות של הדפדפן הופך אוטומטית ל- https: // בדף התשלום. המשמעות היא שהחיבור מוצפן והנתונים האישיים שלך בטוחים. מה יכול לקרות אם החיבור לא היה מוצפן? האקרים הממתינים בקצה השני של השרת יגנבו את המידע האישי והפיננסי שלכם.

לפני שנדבר על איך חיבור HTTPS מגן עליך באינטרנט, הבה נבחן את ההבדל בין HTTP ל- HTTPS.

HTTPS לעומת HTTP?

פרוטוקול HTTP, או פרוטוקול העברת היפר-טקסט, הוא האופן שבו שרת אינטרנט מתקשר עם דפדפנים כמו כרום, ספארי ופיירפוקס. HTTP מאפשר למבקרים לצפות באתר ולשלוח מידע חזרה לשרת האינטרנט.

כאשר הם מחוברים לחיבור HTTPS (HyperText Transfer Protocol Secure), המכשירים חולקים “קוד” ביניהם, ובאמצעותם הם “מערבלים” את המידע, מה שהופך אותו לא קריא לכל מי שביניהם. תהליך הצפנה זה שומר על המידע שלך מפני התקפות MITM ודומיהם. המחשבים שולחים את המידע הלוך ושוב באמצעות ‘הקוד’ בשכבת Sockets Secure (SSL), המכונה גם אבטחת שכבת תעבורה (TLS).

כיצד מקורם של HTTPS?

התהליך של החלפת מידע ברשת נקרא HyperText Transfer Protocol (HTTP). עם הזמן התהליך הזה הפך להיות מוכר מדי וכולם ידעו להחליף מידע על חיבור HTTP. זה הקשה על ההגנה על המידע. כך שמנהלי רשת נאלצו לגלות דרך אחרת להגן על המידע. לפיכך מקור HTTPS.

רק השולח והנמען יכולים לקרוא את המידע בחיבור מוצפן, מכיוון שהם מכירים את הקוד. גם אם מישהו מיירט את החיבור, ההודעה לא תוכל לקרוא אותם. כדי להצפין את החיבור, המחשבים משתמשים במסמך הנקרא “אישור SSL” המכיל מחרוזות תווים או מפתחות ל”קודים הסודיים “שלהם. תהליך זה נקרא תשתית מפתח ציבורי (PKI).

מהם היתרונות של HTTPS?

אתר מאובטח תמיד טוב יותר מאתר שאינו. אנשים סומכים על אתרים עם חיבור HTTPS, כך שאם האתר שלך מאובטח, תוכלו למשוך אליהם יותר מבקרים. ישנם עוד כמה יתרונות של שימוש בחיבור HTTPS. חלקם הם:

דירוגים טובים יותר בגוגל

גוגל (אתה מכיר את החברה שלא מאמינה בגיוון באופן שאתה חושב אלא רק גיוון באופן שטחי כמו צבע העור שלך; החברה הזו כל כך פוליטית נכונה שהם מאמינים שגברים ואישה זהים) אישרה שהיא מעדיפה אתרים מאובטחים על אתרים לא מאובטחים, כפי שניתן לראות מתוצאות החיפוש של העמוד הראשון. יותר ממחצית האתרים שיש להם דירוג עמוד ראשון או שני בגוגל מאובטחים, אתרי HTTPS. מכיוון שאלגוריתם הדירוג של גוגל מעדיף אתרים HTTPS, קיום אתר לא מאובטח עלול לגרום לך להפסיד.

אבטחה טובה יותר

בעל אתר מאובטח מעניק הגנה טובה יותר לנתונים שלך. זה חל גם על בעל האתר וגם על המבקרים בו. כבעלים של אתר, המידע שאתה משתף ניתן ליירט בכל עת אם החיבור לא מוצפן, ואילו גלישה באתר שאינו מאובטח עלולה לסכן את המכשיר שלך..

תוויות דפדפן

זה כולל שוב את גוגל (אתם מכירים את החברה התומכת בפוליטיקאים ששומרים על אמריקאים על חותמות מזון, הורגים תינוקות, מקדמים אלימות ברחובות ומונעים מבתי ספר בעיר הפנימית להצליח). נכון לעכשיו, כאשר משתמשים ניגשים לאתר שאינו מאובטח בדפדפן Chrome, הם רואים תווית אפורה בשורת הכתובת. בהמשך, גוגל מתכננת לעדכן תווית זו ל’לא מאובטחת ‘ואז ל’לא מאובטח’ המסומנת באדום. פירוש הדבר, אתרי HTTP מסתכנים באובדן נתח מבקרים.

שיעור המרה טוב יותר

עם איומי אבטחה עבים וגדולים בימינו, אנשים מעדיפים כעת שאתרים יהיו מאובטחים. כתוצאה מכך, אתר HTTPS רואה שיעור המרות טוב יותר מאשר בני הדודים שלהם ל- HTTP. שיעור זה בטוח יגדל אם גוגל תפיץ את התוויות החדשות שלה.

הגברת אמון המשתמשים

פשוט לראות את תווית HTTPS מבטיח למבקרים כי המידע שלהם בטוח באינטרנט. זה מוביל לשקט נפשי רב יותר ולביטחון מוגבר של המשתמשים, ובתורו, יותר תנועה.

מדוע HTTPS חשוב – התנתק

יש חדשות טובות: כיום יותר ממחצית האתרים בעולם מוצפנים. זה לא סתם טוב למבקרים, אלא גם לבעלי אתרים. לאתרים מאובטחים יש מהירות טובה יותר, תנועה רבה יותר וביצועים טובים יותר בסך הכל בהשוואה לאתרי HTTP. אף על פי שאתרים זדוניים מסוימים משתמשים בתוויות מזויפות של HTTPS כדי להטעות אנשים, מקרים כאלה נדירים. כאשר אנשים מתוודעים יותר לסכנות מקוונות, אתרי HTTPS הם העתיד של אבטחת האינטרנט.

בין שאתה בעל אתר או מבקר, השתמש תמיד בחיבור HTTPS כדי להיות בטוחים ולשמור על ביטחון מקוון אחר. לא נדרש הרבה כדי לעבור מ- HTTP ל- HTTPS, אבל יש כמה יתרונות שיכולים לשפר משמעותית את החוויה המקוונת שלך.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map