אפליקציות אנדרואיד ו- iOS המסכנות את פרטיותך

פרטיות היא היכולת לשלוט באיזה מידע על עצמך זמין לאחרים. עם עליית הגלישה האחרונה של אפליקציות לסמארטפונים, אנו, במודע וגם במודע, זורקים את פרטיותנו. בהתאם למגמה הרווחת, אתה כל הזמן מוריד אפליקציות חדשות בסמארטפון אנדרואיד שלך. אך האם אתה מודע לכך שתרגיל זה יכול להוות מקור לבעיות חמורות. אם האפליקציות מורידות ממקורות לא ידועים ולא מאומתים, הסיכון עוד יותר. הפיתוי של היכולת להוריד אפליקציות בתשלום ללא עלות הוא ללא ספק בלתי ניתן לעמוד בפניו. עובדה היא שהסמארטפונים של אנדרואיד של גוגל פגיעים יותר להתקפות מצד האקרים מאשר מכשירי Windows ו- Apple iOS של מיקרוסופט. במדריך זה, נסקור יישומים שעשויים לסכן את הפרטיות של הסמארטפון שלך. תוכל למצוא רשימה של אפליקציות שיעזרו לך להגן על האבטחה של כף היד שלך.


אפליקציות אנדרואיד ו- iOS המסכנות את פרטיותך

אנדרואיד & אפליקציות iOS המסכנות את פרטיותך

כיצד אנדרואיד מושפעת?

דוח עדכני וממצה על אפליקציות של Trend Micro חושף כי תוכנה זדונית חדשה המכונה Godless יכולה להשפיע על כמעט 90% מכל מכשירי אנדרואיד. תוכנה זדונית זו שורשית את מערכת ההפעלה מבלי שהמשתמש ידע זאת. בהמשך, האקרים מקבלים שליטה מלאה על כל האפליקציות הלא רצויות המותקנות בטלפון.

דו”ח Trend Micro גם מזהיר כי אפליקציות הספק האלקטרוני הפוטנציאליות זמינות להורדה בחנות הרשמית של Google Play.

דוח אחר שפרסם צוות האנטי-וירוס של נורטון של סימנטק מצביע על כך שכמעט 50% מכלל המשתמשים ההודים בסמארטפונים מאפשרים לחיצוני גישה לגישה לנתונים הניידים הרגישים שלהם ואנשי הקשר הטלפוניים שלהם כמעט לכל אפליקציה. הדבר המדהים הוא ש 40% ממשתמשי טלפון כאלה אפילו איפשרו גישה למצלמת הטלפון שלהם. בדו”ח נקבע גם כי פינוק עצמי ברוב המשתמשים היה הסיבה העיקרית לסיכונים מתפתלים שכאלה.

על פי נתונים סטטיסטיים שפורסמו, ישנם 48,000 אפליקציות עצומות הזמינות למכשירי אנדרואיד והאפליקציה מקבלת אישור ממערכת ההפעלה דרך הטלפון הנייד. הרשאות אלה מאפשרות ליישומים לבצע פעילויות רבות כמו התחלת שיחות טלפון, קריאת SMS או זיהוי מיקום הטלפון של מישהו. אך אפליקציות עשויות לגשת גם למידע אישי למטרות לא חוקיות.

בנוסף, ניתן להשתמש בכ- 5% מאפליקציות אנדרואיד לביצוע שיחות למספר מוגדר. 2% נוספים מהאפליקציות יכולים להעביר SMS למספר פרמיום שאינו ידוע ללא מעורבות של משתמשים כלשהם.

למרות שרוב משמעותי של יישומים כאלה פותחו מתוך כוונות נפלאות או אלטרואיסטיות, היו גם וריאציות. אפליקציה לדיוג בנקאי בשם Droid09 זוהתה וחוסקה משוק אנדרואיד.

רשימת אפליקציות המשפרות את פרטיות ואבטחת Android

אתה יכול להשתמש באפליקציות Android הבאות, הכל זמינות בחנות Google Play, כדי להגביר את האבטחה של הטלפון החכם שלך.

 • ExpressVPN
 • מסר אישי אות
 • שיחה מאובטחת
 • SSE – אפליקציית הצפנה אוניברסלית
 • Crypt4All Lite (AES) 
 • אורבוט: פרוקסי עם טור 
 • AppLock 

זווית iOS

כמו אנדרואיד, גם מכשיר ה- iOS של אפל אינו מחוסן מפני איומים כאלה. במקרה שנערך לאחרונה, אפל הואשמה בתביעה משפטית בה התובעת טענה כי פנדורה, שירות אפל להזרמת מוסיקה, וכמה אחרים העבירו מידע אישי של משתמשים לרשתות פרסום מסוימות בהסכמת הסכמתן..

עוד הוזכר בעתירה כי כמה מהאפליקציות של אפל מוכרות במודע מידע לרשתות מודעות הכוללות את גיל, מיקום, הכנסה, מגדר, נטייה מינית, אתניות, ותפיסות פוליטיות של המשתמשים. פנדורה קיבלה זימון זיכרון מבית המשפט עם התקדמות הגשושית.

בעבר האחרון, 101 אפליקציות אנדרואיד ו- iOS פופולריות הובאו תחת הסורק. התגלית המדהימה הייתה ש -56 מהם למעשה העבירו את מזהה המכשיר הייחודי של הטלפון לחברות אחרות ללא כל מודעות או אישור למשתמש. 47 אפליקציות חשפו את מיקום הטלפון ואילו 5 שלחו מגדר, גיל, כמו גם נתונים אישיים אחרים. גרסאות אנדרואיד ו- iOS של משחק וידאו המכונה Paper Toss היו ידועות כי העבירו את מספר תעודת הזהות של הטלפון לחמש חברות פרסומות.

אם הטלפונים האלה מתכוונים לעשות דברים בעצמם, מדוע לא להפוך את הבעלים לכריך הודו!

בשורה התחתונה מידע אישי יותר נשלח על ידי אפליקציות iOS מאשר אפליקציות אנדרואיד. זה הפך כעת לדאגה גדולה בכל העולם ככל שיותר ויותר נתונים ממשיכים לדלוף לידיים הלא נכונות, וכתוצאה מכך עלייה מדאיגה בפשעי רשת, במיוחד פריצה..

שוב, אם הטלפונים האלה יכולים לעשות זאת, מדוע שלא תבחר לשטוף עבורם את המכונית של הבעלים! מה דעתך לעשות משהו שהוא למעשה חיובי עבור הבעלים!?

אפליקציות פרטיות ואבטחה של iOS

 • אות
 • טלפון שקט
 • וויקר
 • מברק
 • מעבר אחרון
 • דפדפן בצל
 • 1 בלוקר

הרשאות אפליקציה

כאשר משתמש מוריד אפליקציות מחנות Play, זה האחרון מראה לכל מה שהוא עומד לגשת בטלפון של המשתמש. למרות שזה לא סיכון אבטחה של פנקסי העתקים, זה בהחלט סיכון פרטיות ראוי לציון. זה מאפשר לאפליקציה לגשת לנתונים וחומרה בטלפון, מה שאולי לא נחוץ עבורה. הדרך היחידה למנוע זאת היא לקרוא בעיון את רשימת הגישה. לאחר מכן, השבת את הלא רצויות ולא הוריד אותן. ניתן להשתמש בתכונה הרשאות אפליקציה לבקרה אם לכל אפליקציה גישה פרטנית למצלמת הטלפון, המיקרופון ורשימת אנשי הקשר..

דילמת הפרטיות של פייסבוק, טוויטר ומדיה חברתית

למרות המאמץ של פייסבוק להגן טוב יותר על פרטיות המשתמשים שלה, בהחלט ישנו מרכיב של סיכון לפרטיות בכל פעם שאתה מוריד את האפליקציה החברתית הפופולרית לסמארטפון שלך. הסיבה שמאחורי זה היא שפייסבוק מבצעת כל העת בדיקות על משתמשיה, לרוב ללא ידיעתם. לדוגמה, פייסבוק אכן משתמשת במיקום שלך בעת הצעת הצעות לחברים. אתה לא יכול אפילו להירשם לפייסבוק באמצעות שם דמיוני. אם תנסה לעשות זאת, פייסבוק מבקשת ממך למסור תעודת זהות ממשלתית!

אתם עשויים לתהות מדוע חברות גלובליות כמו פייסבוק, טוויטר או גוגל עלולות לסכן את פרטיות המשתמשים שלהם. הכל מסתכם בכסף. על ידי איסוף מידע נוסף אודותיך, שירותים אלה יוכלו להפגיז אותך במודעות במיקוד למשתמש.

אנשים שמשתפים בחופשיות ומרצון מידע פרטי כמו דוא”ל, מספר טלפון, מיקום ואפילו מספר תעודת זהות הם המגמה המדאיגה מכולן. מחקרים הראו כי אנשים יחשפו מידע אישי באופן מקוון יותר ממה שהם יחשפו פנים אל פנים.

אמצעי הגנה

לאחרונה פרסמנו מאמר המכסה בהרחבה את כל האמצעים שתוכלו לנקוט כדי להגן גם על הפרטיות והביטחון של הטלפון החכם. עם המספר ההולך וגדל של חנויות אפליקציות של צד שלישי ובלתי רשמית, כמה סמארטפונים שיש להם חנויות אפליקציות משלהם, מפתים משתמשים באמצעות הנחות ואפליקציות בחינם. זכור, כל אפליקציה שמורדת ממקור לא ידוע ואינה נמצאת בתחום של חנות Google Play המקורית מהווה סיכון פוטנציאלי.

הסיבה לכך היא שחנויות אלה אינן מאמתות אפליקציות כאלה לעיתים קרובות בנושאי פרטיות, אבטחה ותוכנות זדוניות. אפליקציות טעינת צד, יתר על כן, מכל אתר אינטרנט מהוות גם סיכון פוטנציאלי מכיוון שלאדם אין מושג אם מישהו התמודד עם הקוד הבסיסי של האפליקציה. באופן דומה, עדיף להימנע מהשתרשות מכיוון שהיא גוברת על כל הגבלת אבטחה שהוצגה על ידי יצרן הטלפון או מפתח התוכנה. היזהר שם בחוץ!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map