iPhone VS Android – איזה סמארטפון יותר מאובטח?

בכל ענף, ישנם תמיד שני מותגים הזוכים לפופולריות רבה על בסיס גלובלי. לעתים קרובות יותר מאשר לא, מותגים אלה מתחרים ישירות זה בזה. תחשוב פפסי לעומת קוקה קולה. במאמר זה, אני בודק את תכונת האבטחה של ענקיות מערכת ההפעלה הניידת: iPhone VS Android. המשך לקרוא כדי לגלות איזו מערכת הפעלה לוקחת את העוגה כשמדובר באבטחת המשתמשים שלה.


iPhone VS Android - איזה סמארטפון יותר מאובטח?

iPhone VS Android – איזה סמארטפון יותר מאובטח?

iPhone VS אנדרואיד: אבטחת אפליקציות

אפל שומרת על חנות האפליקציות שלה תחת שעון הדוק מאוד. על כל אפליקציה יש לבדוק את Apple ולחתום אותה על ידי אפל לפני שהיא תעשה את דרכה לחנות שלהם. אמנם הדבר מגביל את מספר האפליקציות שמשתמשים בהם iOS יכול להשתמש, זה מאפשר לאפל להפחית את כמות האפליקציות הזדוניות הפוטנציאליות. בנוסף, אפל חייבה את המפתחים לפרסם מדיניות פרטיות המציינת בבירור כיצד האפליקציה שלהם משתמשת בנתונים של בעלי אייפון.

עם אנדרואיד זה קצת שונה. גוגל אכן מווטרינת את האפליקציות שנמצאות בחנות המשחקים שלה. עם זאת, היקף האפליקציות העצום מגדיל את הסיכוי שתמצא תוכנה זדונית וקוד זדוני. כדי להוסיף לכך, למשתמשים באנדרואיד יש אפשרות לשנות את ההגדרות שלהם כדי לאפשר הורדות של אפליקציות מחוץ לחנות של גוגל. אמנם זה נותן למשתמשי אנדרואיד מבחר רחב יותר של אפליקציות לשימוש, אך זה גם מגדיל את הסיכונים שמשתמשים מורידים אפליקציות הנגועות בתוכנה זדונית. אפל לא מאפשרת למשתמשים שלה אפשרות זו. זה לא אומר שמשתמשי אפל אינם מסתכנים בהורדת אפליקציות הנגועות בתוכנה זדונית, רק שהסיכון ממוזער בצורה דרסטית.

iPhone VS אנדרואיד: אבטחת מערכות הפעלה

אולי ההבדל העיקרי באבטחת מערכת ההפעלה המשמשת באנדרואיד ואפל הוא הזמינות של קוד מערכת ההפעלה. הקוד של אנדרואיד הוא ברובו קוד פתוח, מה שאומר שכל מפתח יכול להשתמש בקוד, לצבוט אותו ולהציע משהו חדש. זה מציע למשתמשי אנדרואיד צדדיות גבוהה יותר כשמדובר במה שמערכת ההפעלה שלהם יכולה לעשות, אבל זה פותח אותם להרבה נקודות תורפה.

זה לא אומר שמערכת הפעלה מצויה חייבת להידבק בתוכנה זדונית. הבעיה האמיתית כאן היא שמפתח לא יידע איזו פגיעות קלט הקוד שלהם נפתח מבלי לבדוק אותו. אפילו שינויים פשוטים העוסקים בממשק יכולים לפתוח פחית תולעים שלמה בכל הנוגע לפגיעויות. עם זאת יש חדשות טובות עבור משתמשי אנדרואיד, גוגל מציעה שכר משמעותי לכל חוקר אבטחה שמגלה פגיעות במערכת ההפעלה. באירוע אבטחה שנתי ענקי שנתי בשנת 2017, לא נאסף אף שובר כסף מכיוון שאף חוקר אבטחה לא הצליח למצוא פריצות אנדרואיד.

אפל, לעומת זאת, שומרים על הקוד שלהם פרטי לחלוטין. המפתחים היחידים שיכולים לעשות הכל ל- iOS הם המפתחים של אפל. משמעות הדבר היא שמשתמשי אפל נוטים פחות להשתמש בקוד שלא נבדק וכי מטפלים במהירות בכל פגיעות בקנה מידה המוני.

iPhone VS אנדרואיד: אבטחת חומרה

הבדל מרכזי נוסף כשאתה בוחן את האבטחה של מוצרי אפל ומכשירי אנדרואיד הוא החומרה. אפל מייצרת גם את החומרה וגם את התוכנה בה משתמשים המכשירים שלך. במילים פשוטות, לא תמצאו חומרה שאינה של Apple מפעילה iOS. אנדרואיד, לעומת זאת, לא ממש עובד ככה. אתה יכול למצוא הרבה מותגים שונים המשתמשים במערכת ההפעלה אנדרואיד, כך שלגוגל הייתה רק שליטה על החומרה שהיא מייצרת, בעיקר Nexus ו- Pixel. כל סוג של פגיעות שהוא בעיקר מבוסס חומרה אינו קשור לגוגל או לקוד המקור הראשוני שלהם.

עם זאת, פגיעויות אלה משפיעות על משתמשי Android. אתה באמת צריך לסמוך על החומרה באותה מידה שאתה עושה את התוכנה, ואפל מקלה על כך.

iPhone VS אנדרואיד: פגיעויות בעדכונים ותיקון

אני אכניס אותך לסוד קטן: אם אתה מעודכן את מערכת ההפעלה שלך ומוריד מייד כל עדכון אבטחה שמשחרר אנדרואיד, לא תצטרך לדאוג לאבטחת המכשירים שלך בתדירות גבוהה..

עם זאת, כדי להיות ריאליסטים, יותר אנשים מתעלמים מהעדכונים שלהם מאשר להפך. אפל עושה את הדבר הגדול הזה במקום שהיא מכריחה את המשתמש לעדכן את מערכת ההפעלה. זו הסיבה שכל מוצרי אפל מעודכנים כל העת בכל נושא אבטחה. זו גם הסיבה שקשה יותר לפרוץ למוצרי אפל; ברגע שמתגלה פגיעות היא מתקבלת ברחבי העולם.

אנדרואיד לא עובד ככה. משתמשי Android אכן מקבלים הודעה כאשר עדכון חדש מתבצע, אך הם לא נאלצים להיכנס אליו. ישנם עד היום משתמשים הפועלים ב- Android Jellybean (אנדרואיד 4.3) כאשר גרסת מערכת ההפעלה האחרונה היא אנדרואיד אוראו (אנדרואיד 8.0). משתמשי iPhone מחולקים כיום בין iOS 11 ל- iOS 12, אך לא לאורך זמן. די בקרוב, כל משתמש באפל יפעל ב- iOS 12.

iPhone VS אנדרואיד: פרטיות המשתמש

אמנם לא נושא “אבטחה”, למען האמת, עדיין רציתי להזכיר את היבט הפרטיות של אפל וגם של גוגל מכיוון שזה אמור להיות משהו שרבים מהמשתמשים חושבים עליו.

גוגל ידועה לשמצה באיסוף כל מיני מידע ממשתמשיה בכל עת. פשוטו כמשמעו. בשעה. את כל. זמנים. הרבה פעמים אתה אפילו לא יודע שזה קורה. לאחרונה העולם גילה שגוגל עוקבת אחר המיקום שלך גם אם אתה מבקש ממנו במפורש שלא. חשש פרטיות מזעזע אחרון לאחרונה היה שגוגל מעניקה לאפליקציות של צד שלישי גישה לתיבת הדואר הנכנס שלך ב- Gmail.

לעומת זאת, אפל פועלת באופן פעיל להגדלת פרטיות המשתמשים שלהם. זה לא אומר שאפל לא רושמת אף אחד מנתוני המשתמש שלה, אלא שהיא מצטברת אותם. במילים אחרות, הנתונים שאייפון שלך אוסף מיועדים אך ורק למוצרים של אפל. לא ניתן לאתר זאת לאף אחד אחר. אפל רוצה לראות דפוסים של האופן שבו המשתמשים שלה מתקשרים עם המוצר שלה, היא לא מעוניינת למכור את הנתונים שלך. גוגל … ובכן … גוגל לא ככה. גוגל לא מתמקדת רק במוצרים שלה עצמה, היא קונצרן עסקים רב-צדדי. אז … זה עוסק בנתונים שלך כמו שקורה כל קונגלומרט עסקי. למעשה, עבודת מחקר אקדמית שפורסמה לאחרונה על ידי פרופסור דגלאס שמידט מאוניברסיטת ונדרבילט, כינתה את גוגל כראוי “משרד הפרסום הגדול בעולם”..

iPhone VS אנדרואיד: פסק הדין

אם אתה מחפש אבטחה ופרטיות, אז iOS הוא ללא ספק מערכת ההפעלה עליה אתה צריך להסתכל. עדיין, האבטחה של אנדרואיד יכולה להתמודד בקלות עם זו של iOS. משתמשי אנדרואיד צריכים להתאמץ קצת יותר כדי לאבטח את המכשירים שלהם. תמיד יש אפליקציה נגד תוכנות זדוניות הפועלת בכל המכשירים שלהם. זה יבטיח שלא תסתכן בהדבקת המכשיר שלך. אם ברצונך להוריד אפליקציה, היצמד לחנות Play של גוגל. לבסוף, פנה תמיד לקמעונאי מהימן ומוסמך כשרוצים לרכוש מכשיר כלשהו, ​​אנדרואיד או כל דרך אחרת. לקבלת אבטחה נוספת ב- Android ו- iOS, שקול להשתמש בספק VPN מהימן כדי להוסיף שכבה נוספת של אבטחה, פרטיות ואנונימיות לנוכחותך המקוונת..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me