כיצד להגן על היסטוריית הגלישה מ- ISP באמצעות VPN

כיצד אוכל להסתיר את היסטוריית הגלישה שלי מספק שירותי האינטרנט שלי? פרטיות מקוונת תמיד הייתה נושא רגיש. בשבוע האחרון ביטל הסנאט האמריקני חוק שמנע מספקי שירותי אינטרנט בארצות הברית למכור את היסטוריית הגלישה שלך לצדדים שלישיים. המשמעות היא שספק שירותי האינטרנט שלך יכול למכור כעת את פעילויות הגלישה שלך לכל המרבה במחיר – כחוק וללא הסכמתך. כדי הגן על פרטיותך ועל היסטוריית הגלישה שלך, כעת עליכם לנקוט צעדים נוספים כגון שימוש ברשת פרטית וירטואלית בכל פעם שאתה נכנס לרשת.


כיצד להסתיר את היסטוריית הגלישה מ- ISP

כיצד להסתיר את היסטוריית הגלישה מ- ISP

ספק שירותי האינטרנט האמריקני רשאי לחטט אחר פעילויות הגלישה שלך – באופן חוקי

עוד בשנת 2016 אישר ממשל אובמה קבוצה חדשה של הגנות על פרטיות באינטרנט. על פי אמצעים אלה, נאסר על ספקי אינטרנט אמריקאים לאסוף, לאחסן, לשתף ולמכור את המידע האישי של המשתמשים. מידע כזה כלל היסטוריית גלישה, נתוני שימוש באפליקציות, מידע על מיקום ועוד – ללא הסכמתך.

כעת, הקונגרס האמריקני הצביע לבטל את מדיניות ההגנה הללו, ולהשאיר את פרטיותם של משתמשי האינטרנט האמריקניים חשופים לחלוטין. תומכי הצבעת הביטול התעקשו כי תקנות הפרטיות באינטרנט שיושמו כבר בשנת 2016, ריסנו את החדשנות בכך שאילצו את ספקי האינטרנט לציית להנחיות מחמירות בצורה בלתי סבירה..

מה היסטוריית הגלישה יכולה מסלול ה- ISP שלי?

ב&T, Comcast, Verizon וספקי שירותי אינטרנט אחרים בארה”ב יכולים כעת לחוק ולמכור את הנתונים הפרטיים הבאים ללא הסכמתך..

 • נתוני מיקום גיאוגרפי
 • מידע פיננסי ובריאותי
 • מידע לילדים
 • מספרי ביטוח לאומי
 • היסטוריית גלישה באינטרנט
 • היסטוריית שימוש באפליקציות
 • תוכן התקשורת
 • חותמת זמן של תקשורת

במילים אחרות, ספק שירותי האינטרנט שלך יכול לעקוב אחר כל קליק בודד שאתה מבצע באופן מקוון. לאחר מכן ניתן למכור את כל המידע שנאסף למפרסמים, משווקים, חברות פיננסיות וצדדים שלישיים אחרים.

מי אחר עוקב אחר היסטוריית הגלישה שלי?

כמעט כל האתרים והיישומים שבהם אתה משתמש עוקבים אחר פעילויות הגלישה שלך. פייסבוק, למשל, משתמשת בעוגיות כדי לעקוב אחר החיפושים שלך בגוגל. זו הסיבה שכשאתה מבקר בפרופיל הפייסבוק שלך, מוצגת לך פרסומת הקשורה לחיפושים האחרונים שלך.

אמנם קל פשוט להפסיק להשתמש באתרים או באפליקציות המיישמים עוגיות פולשניות כדי לרגל אחריכם, אך שינוי ספק שירותי האינטרנט שלכם אינו פשוט.

אם בכלל, ספק שירותי האינטרנט שלך אמור להיות בחזית ההגנה על פרטיותך, ולא להפך.

מה כל ההייפ אודות VPN?

VPNs, או רשתות פרטיות וירטואליות, אינם דבר חדש. משרדי עורכי דין וחברות ראיית חשבון השתמשו תמיד ב- VPN כדי להגן על הנתונים הרגישים שלהם. בשנתיים האחרונות עלה מספר האנשים המשתמשים ב- VPN גם הוא.

כשאתה מתחבר לשרת VPN אתה בעצם מצפין את כל התעבורה באינטרנט ומסווה את כתובת ה- IP שלך. פירוש הדבר כי ספק שירותי האינטרנט שלך, אתרים שאתה מבקר בהם או אפליקציות שאתה משתמש בהם לא יכולים לעקוב אחר מה שאתה עושה באינטרנט. למידע נוסף על VPN ואיך זה עובד, עיין במאמרים הבאים:

 • מה זה VPN?
 • כיצד עובד VPN?
 • הוא VPN משפטי?
 • 5 יתרונות של שימוש ב- VPN.

כיצד VPN מגן עליך מפני ריגול של ספקי האינטרנט

כיצד VPN מגן עליך מפני ריגול של ספקי האינטרנט

מה ה- VPN הטוב ביותר בו אוכל להשתמש כדי להגן על היסטוריית הגלישה שלי?

לא כל שירותי ה- VPN אמינים. חלקם שומרים יומני פעילויות הגלישה שלך בעוד שאחרים משתמשים בפרוטוקולים מיושנים. להלן קבוצה של שאלות שעליכם לשאול את עצמכם לפני שתירשמו ל- VPN.

 • האם ה- VPN שלי משתמש בפרוטוקולים עדכניים?
 • האם ל- VPN שלי יש מוניטין טוב ומומחיות בתחום הפרטיות?
 • האם קל להבין את ה- ToS (תנאי שירותים)?
 • מפני מה ה- VPN מגן עלי? זה?
 • האם שירות VPN כן ביחס לחשיפותיו?
 • האם ה- VPN שלי שומר על יומני פעילויות הגלישה שלי?

באופן כללי, שירותי VPN הטוענים שהם בחינם מוכרים את נתוני המשתמשים שלהם לצדדים שלישיים. אז מוטב לך בלעדיהן. שימוש ב- VPN פרמיום המכבד את פרטיותך המקוונת עולה בעלות. הנה רשימה של ספקי ה- VPN הטובים ביותר שבהם תוכלו להשתמש כדי להסתיר את פעילויות הגלישה שלכם מספק האינטרנט שלכם.

כיצד אוכל להגדיר VPN להסתרת היסטוריית הגלישה?

הגדרת חיבור VPN כדי להגן על היסטוריית הגלישה שלך ועל נתונים רגישים אחרים היא די קדימה, גם אם מעולם לא השתמשת ב- VPN לפני כן.

 1. ראשית, הירשם לשירות VPN מכובד.
 2. לאחר שיצרת את חשבונך, הורד והתקן את אפליקציית VPN במחשבי Windows, Mac, iPhone, iPad או Android.
 3. הפעל את אפליקציית VPN והתחבר לשרת VPN.
 4. השאר את אפליקציית ה- VPN פועלת ברקע וגלישה באינטרנט באופן אנונימי.

כפי שאתה יכול לראות, לוקח רק מספר דקות להסתיר את פעילות הגלישה שלך ולמנוע מספק האינטרנט שלך לרגל אחר מה שאתה עושה באינטרנט..

מה עם דפדפן טור?

Tor קיצור של ‘דפדפן הבצל’. תוכלו להוריד ולהתקין את דפדפן ה- Tor כאן. דפדפן Tor עבר שינוי רב בכדי למקסם את פרטיות האינטרנט שלך. כשאתה גולש באינטרנט באמצעות טור, כל התנועה שלך היא מוצפן. לפיכך, אתה יכול להשתמש בשיטה זו כדי להגן על היסטוריית הגלישה. עם זאת, זה עם כמה חסרונות. ראשית, טור עושה אנשים יותר רגישים בגלל הסתמכותה על גרסה מיושנת של Firefox. במקרים מסוימים השימוש בטור יכול גם להותיר אותך חשוף לתוכנות זדוניות זדוניות.

האם עלי להשתמש בדפדפן פרטי כדי להסתיר את היסטוריית הגלישה?

השימוש במצב גלישה בסתר גלישה או חלון פרטי של Firefox לא ימנע מה- ISP שלך לעקוב אחר הפעילויות המקוונות שלך או לגשת להיסטוריית הגלישה שלך. עם זאת, זה אכן מרתיע אתרים מסוימים מלעקוב אותך. בפני עצמו, השימוש בדפדפן פרטי אינו מספיק בכדי להסתיר את היסטוריית הגלישה והפעילויות שלכם. גם כשאתה משתמש בחלון פרטי, עליך להתחבר גם לשרת VPN לקבלת פרטיות ואבטחה מקסימלית ברשת.

כיצד להסתיר את היסטוריית הגלישה מ- ISP – שורה תחתונה

האמת העגומה היא שלכל דבר יש מחיר, אפילו הפרטיות שלנו. למרות שנאלץ לשלם כ -10 דולר לחודש כדי להגן על היסטוריית הגלישה שלך אולי לא נראה אידיאלי, זה כרגע הדרך היחידה לוודא שספק האינטרנט שלך לא מסוגל למכור את המידע הפרטי שלך למציעים הגבוהים ביותר..

בשורה התחתונה ספקיות האינטרנט שלנו, Verizon, AT&T ו- Comcast רוצים להפוך לענקי פרסום מקוונים. במקום לייצר הכנסות ממכירת גישה לאינטרנט, ספקי האינטרנט רוצים להשתמש בכספות האדירות של זהב שיווקי. כמעט בטוח שהשינויים האחרונים במדיניות האינטרנט האמריקאית מונעים על ידי תאוות בצע ותו לא.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me