מה זה Keylogger וכיצד ניתן למנוע את זיהוםו

א keylogger עשוי להיות מוגדר כתוכנה או התקן חומרה שממשיך לרשום כל מקש שתלחץ על המקלדת שלך. הוא מסוגל ללכוד את כל הסיסמאות, המסרים האישיים, את מספר כרטיסי האשראי כמו גם את כל מה שאתה מקליד. עכשיו זה מסוכן הנוגע ללכידת הקשות. Keyloggers בדרך כלל להתקין על ידי תוכנה זדונית. אלה יכולים להיות מותקנים גם על ידי בני זוג קנאים וחשדנים, הורים מגנים או אפילו מעסיקים המעוניינים לפקח על פעילות עובדיהם. ידוע כי ריגול תאגידי עושה שימוש נרחב גם ב- keyloggers keyloggers.


מה זה Keylogger וכיצד ניתן למנוע את זיהוםו

מה זה Keylogger וכיצד ניתן למנוע את זיהוםו

איך Keyloggers נכנסים למחשב שלך?

בכל מחשב ממוצע, רוב keyloggers מגיעים בצורה של תוכנה זדונית. אם המחשב נפגע, התוכנה הזדונית כוללת בדרך כלל פונקציה או keylogger, נניח, טרויאני שיוריד את keylogger כמו גם תוכנה מסוכנת ומזיקה אחרת. הפופולריות של keyloggers לצערי ממשיכה לגדול מכיוון שהם מאפשרים לפושעים בקלות להעביר באופן בלתי חוקי מספר כרטיסי אשראי, סיסמאות כמו גם מידע רגיש וסודי אחר.

תוכנה לרישום הקשות ניתנת להתקנה על ידי מישהו בארגון. הורים מגנים בדרך כלל מתקינים תוכנת keylogger כדי לפקח על כל מה שהילדים שלהם סוג. הדבר נכון גם לגבי בן זוג חשדן כאשר הוא / היא מודאגים מרמאות / בת זוגו. עם זאת, ישנם חוקים המסדירים אם מעשה זה הוא חוקי או בלתי חוקי, תלוי במידת הקידום הנכון ובסמכות השיפוט.

חומרת keyloggers

חלק מה- keyloggers עשויים להיות מיושמים כל התקני חומרה. שולחן העבודה האופייני מגיע עם מקלדת המחברת לגב המחשב באמצעות כבל USB.

אם מישהו מנתק את כבל ה- USB של המקלדת ומחבר מכשיר USB מיוחד בין יציאת ה- USB של שולחן העבודה לבין מחבר ה- USB של המקלדת, המכשיר מתחיל לפעול כ- keylogger. כמתווך, הוא מיירט את כל אותות המקלדת, אוגר אותם במכשיר ואז מעביר את כל הקשות המקשים למחשב, וכך הכל נראה תקין.

אין אפשרות לתוכנת האבטחה של המחשב לזהות את keylogger, מכיוון שהיא פועלת בחומרה לחלוטין. יתר על כן, אם המחשב מוסתר מתחת לשולחן העבודה, המכשיר לא ישים לב לחלוטין. אם מכשיר ההקלטה יוסר בשקט, לא יהיה שום זכר לפעילות רשת חשודה או תוכנת keylogging.

אם keyloggers מקשים לחומרה הם הדאגה העיקרית שלך, המשך לבדוק את גב המחשב כדי לוודא שאין מכשירים חשודים למראה או זרים המחוברים בין המחשב לכבל המקלדת. ה- keylogger נראה יותר כמו מתאם וניתן לזיהוי בקלות.

כיצד פועלים Keyloggers?

תוכנת רישום מקשים היא כמו ילד בחדר אחורי שעוקב אחר כל הקשה שהוקלדה. התוכנה סורקת קובץ עבור סוגי טקסט מסוימים. לדוגמה, הוא יכול לחפש רצפי מספרים הדומים למספרי כרטיסי אשראי ולהעלות אותם לשרת הזדוני לשימוש פוגעני בהמשך. ניתן לשלב תוכנת Keylogging גם עם תוכנות אחרות לניטור מחשבים כדי לשים לב למה שהוקלד כאשר ביקור באתר של בנק כדי לגנוב את הסיסמה שלך..

אפשר גם לסרוק את היסטוריית היומנים המלאה כדי לבדוק למה אתה גולש ולהקלד באופן מקוון. תוכנות לניטור מחשבים מסוימות גם משלבות לעתים קרובות תוכנית צילום מסך לצילום צילומי מסך של מה שהוצג על מסך המחשב בזמן מסוים.

מניעת הזיהום

תוכנת רישום מקשים היא בעצם תוכנות זדוניות בצורה שונה. לפיכך, ניתן להימנע מתוכנת keylogging באותה דרך בה ניתן להימנע מתוכנות זדוניות אחרות. מומלץ מאוד לטפל במה שאתה מוריד ומפעיל ולהשתמש בתוכנית אנטי-וירוס אמינה ומוצקה המונעת keyloggers להיכנס לקלחת. פרקטיקות בסיסיות לאבטחת מחשבים גורמות לזיהום keylogger להימלט.

  • כשאתה גולש באתרי בנק, השתמש במקלדת המסך כדי להקליד את מזהה המשתמש והסיסמה שלך במקום להשתמש במקלדת של המחשב. עם זאת, שוב זו אינה שיטה חסרת תקלות שכן יש הרבה keyloggers המפקחים על צורות קלט טקסט רבות גם כן. לקבלת אבטחה נוספת, השתמש תמיד ב- VPN כשאתה מקוון בנקאות.
  • השתמש באנטי-ווירוס: התקן תוכנית אנטי-ווירוס חזקה, במיוחד בעת השימוש בטורנט להורדת תוכנה או משחקי וידאו. אל תוריד שום דבר חשוד ממפתחי תוכנה לא ידועים. התקן את הדברים הנדרשים בלבד והשתמש בחלופת תוכנה מבוססת אינטרנט שאינה צריכה להיות מותקנת במחשב. להלן רשימה של תוכניות האנטי-וירוס הפופולריות ביותר בשנת 2017.
  • השתמש במכונות וירטואליות: תוכניות כמו vmware ותיבה וירטואלית מאפשרות הפעלת מערכות הפעלה מרובות במחשב אחד בו זמנית. אתה מתקין את כל מה שבטוח במערכת ההפעלה הראשית של המחשב תוך כדי התקנת כל מה שאפשר להשתמש ב- keylogger במכונה הווירטואלית.
  • לינוקס: הוכרה והתקבלה רשמית כאחת משיטות ההגנה הטובות ביותר נגד תוכנות ריגול, keyloggers ווירוסים! בדרך כלל keyloggers windows או macs מציעים אפשרויות מרובות ואובונטו היא בחירה נוקבת. החיסרון עם זאת הוא שללינוקס לעתים קרובות אינה תואמת תוכנה הפועלת על Mac ו- Windows כמו גם משחקים פופולריים. אבל גם תיבה וירטואלית וגם Vmware עובדים על אובונטו. זה מרמז שאתה יכול להריץ מחשב וירטואלי של Windows תחת אובונטו.

מחשבות אחרונות

Keyloggers הם אכן מושג מדאיג. הם גוברים על פרטיותך ועלולים לגרום לך לצרות רציניות אם המידע האישי שלך ייפול לידיים הלא נכונות. נקוט אמצעי מניעה כדי להבטיח שאיש לא יפלוש למחשב שלך באופן בלתי חוקי וינצל יתר על המידה את בורותך או תמימותך בנושאים כאלה..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me