מהו דפדפן הגוסטרי – האם זה בטוח לשימוש?

עם איומי האבטחה המקוונים השונים שעומדים בפני המשתמשים על בסיס יומיומי, אנשים מנסים תמיד למצוא פתרונות לשמירה על עצמם באינטרנט. אפילו לפני עשר שנים המצב לא היה נורא.


מהו דפדפן הגוסטרי - האם זה בטוח לשימוש?

מהו דפדפן Ghosty – האם זה בטוח לשימוש?

עדיין היו איומים בצורת תוכנות זדוניות ווירוסים אך משתמשי האינטרנט ידעו שהם יכולים להגן על עצמם באמצעות פיתרון אנטי-וירוס. בימינו האיומים מגיעים בצורות שונות ומסובכות יותר.

למשל, מי היה חושב שממשלות וסוכנויות ביטחון, ספקי שירותי אינטרנט יעקבו אחרינו ברחבי האינטרנט? אך זו המציאות כעת ומשתמשי האינטרנט בחרו באמצעים שונים להגנה על הנתונים שלהם באופן מקוון.

מהי גוסטרי?

פיתרון אבטחה כזה הוא דפדפן הפרטיות הנקרא Ghostery. הרחבת הדפדפן בחינם זמינה בשולחן העבודה ובנייד. השירות הושק בשנת 2009 ומונה כיום למעלה משבעה מיליון משתמשים חודשיים. חברת הדפדפנים הגרמנית Cliqz מחזיקה את Ghostery מאז 2017.

Ghostery היא אחת התוספות הפופולריות ביותר לדפדפן הפרטיות כרגע. בחדשות האחרונות, החברה משדרגת את הדפדפנים הניידים שלה למכשירי אנדרואיד ו- iOS לראשונה מזה שנים. זה יתרון למשתמשים מכיוון שרוב האנשים ניגשים כעת לאינטרנט מהטלפונים שלהם.

מדוע השימוש בדפדפן המכוון לפרטיות מכריע?

בכל פעם שאתה מבקר באתר כלשהו, ​​בין אם זה בפייסבוק או באתר הקניות המועדף עליך, התקני מעקב קטנים הנקראים עוגיות מותקנים בחשאי בדפדפן שלך.

עוקבים אלה עוקבים אחר פעילויותיך באינטרנט ומודיעים לאתר זה על תחומי העניין שלך. זו הסיבה שאתה זוכה לראות פרסומות בנושא איפור בכל מקום באינטרנט רק לאחר צפייה בשפתונים באתר קניות.

כמעט כל אתר עם מפרסם של צד שלישי מתקין את הגששים הללו בכל דפדפן חדש שהם מזהים. התהליך מאפשר להם לאסוף נתוני משתמשים ולדעת על פעילויות המשתמשים.

זוהי הפרה מוחלטת של פרטיות מכיוון שאתרים עוקבים אחר מבקרים ללא הסכמה. רוב המשתמשים אינם מודעים אפילו לנוכחותם של עוקבים אחר דפדפני המשתמשים שלהם.

כשאתה מבקר באתר שמשתמש בקובצי Cookie כביכול ‘לשיפור השירות שלהם’, אין לך ברירה אלא להסכים כדי להמשיך. גם אם תנקה את העוגיות מאוחר יותר, המידע שכבר נאסף נשאר באתר.

אתה יכול להשתמש במצב הגלישה הפרטית כדי למנוע זאת, אך זה לא יעיל מדי לפי מספר מחקרים. זה כאשר תוספי הדפדפן מועילים. בין אם ברצונך לחסום מודעות או להאיץ את הדפדפן שלך, הרחבות בחינם אלה עוזרות לך להשיג את כל זה.

לא כל התוספים אמינים, אך Ghostery הוא שירות כזה שזכה בחותם האישור של Encrypt Search.

מה עושה Ghostery?

הגוסטרי החלה כחוסם מודעות בשנת 2009. טענתה לתהילה הייתה אישורו של אדוארד סנודן. מאז, Ghostery הפכה לתוסף הדפדפן הפרטי מספר אחד המגלה עוקבים בכל אתר שאתה מבקר וחוסם אותם כדי לא רק להגן על הפעילויות המקוונות שלך, אלא גם להאיץ את הדפדפן שלך..

זהו השדרוג הגדול הראשון של דפדפני אנדרואיד ו- iOS של Ghostery, אמר מנהל המוצר ג’רמי טילמן. החברה תמיד רצתה לשפץ את הדפדפנים הניידים אך לא יכלה עד עכשיו מכיוון שלא היו להם מספיק משאבים.

נרכשת על ידי Cliqz שיפרה את המצב עבור Ghostery, כפי שהיה ברור מההשקה של Ghostery 8, הגרסה האחרונה של דפדפן שולחן העבודה. החברה מביאה כעת את אותן תכונות למשתמשים ניידים.

סיומת דפדפן שולחן העבודה כבר מתקדמת מאוד. המפתחים רצו להפוך את הדפדפן לנייד באופן דומה.

יכולות מצטיינות

השדרוג האחרון לדפדפני הנייד מחמש אותם באמצעות יכולות הגנת הפרטיות המתקדמות, הכוללות את היכולת לחסום מעקב אחר מודעות לפי קטגוריות שונות (כגון פרסום למבוגרים, ניתוח אתרים וכו ‘).

מלבד זאת, לדפדפני המובייל יש כעת גם חוסם מודעות מובנה, ומנוע חיפוש אנונימי בשם Ghost Search שאינו מאחסן שום מידע המאפשר זיהוי אישי. גם גרסאות האנדרואיד וגם ה- iOS של אפליקציית Ghostery לנייד מגיעות עם תכונות פרטיות מתקדמות.

אפליקציית אנדרואיד כוללת גם מספר תכונות נוספות, כמו חסימה חכמה המאתרת אוטומטית אילו עוקבים לחסום או לא לחסום וכן אנטי מעקב משופר. תכונה מופעלת AI המסלקת את כל המידע המאפשר זיהוי אישי היא תכונה נהדרת נוספת. בדרך זו אתה יכול להיות בטוח כי למרות שהגששים פועלים, הנתונים האישיים שלך בטוחים. עם זאת, אם אתה מחפש אנונימיות מלאה באופן מקוון, אנו ממליצים לך להשתמש ב- VPN גם בדפדפן שלך.

כל התכונות הללו כבר היו זמינות בדפדפן שולחן העבודה מאז השקת Ghostery 8. כעת הם נפתחים גם למשתמשים ניידים.

משהו שצריך לדעת!

מבחינת החיסרון, בג’וסטרי יש גם תכונה שנקראת Ghostrank שעושה רשומות אנונימיות לגבי המודעות שאתה רואה ואילו אתה חוסם. לאחר מכן הוא שולח נתונים אלה למפרסמים כדי לעזור להם למנוע חסימות. אם אתה משתמש בג’וסטרי, וודא שאתה יודע על כך. אם אתה כבר משתמש בו, ובכן, עכשיו אתה יודע על זה. בסך הכל, ניתן להניח כי אין שום סיכון הכרוך בשימוש בדפדפן Ghostery, במיוחד בהשוואה לחלופות אחרות שם, כולל דפדפן Chrome של גוגל..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me