כיצד לדעת אם מצלמת האינטרנט שלך נפרצה

האם ידעת שניתן היה לפרוץ את מצלמת האינטרנט שלך? מישהו יכול היה לצפות בך דרך מצלמת הרשת שלך ברגע זה! זה בהחלט נשמע מפחיד, אך אין צורך להיבהל. לא כולם היו נתונים לפריצות מצלמות רשת. אבל אם יש לך מצלמת רשת לא מאובטחת, אתה בהחלט נמצא בסיכון. יתרה מזאת, יתכן שהם ינסו לסחוט אותך לאחר שהם צפו בך זמן מה. היו מקרים בהם הוצגו פריצות למצלמות רשת בתקשורת. לא ידוע עדיין הרבה על אופן ביצועם. עם זאת, אנו יודעים שלהאקרים יש דרכים רבות להזריק תוכנה זדונית למכשיר שלך. שיטות אלה מעניקות להם גישה לכל מחשבך. משמעות הדבר היא שברגע שיש להם גישה למצלמת רשת, תהיה להם גם גישה לכל הנתונים שלך.


סימנים המציינים את מצלמת האינטרנט שלך נפרצה

סימנים המציינים את מצלמת האינטרנט שלך נפרצה

בדיקת תקינות מצלמת האינטרנט שלך

אז השאלה נעשית איך אתה יכול לבדוק אם המצלמה שלך בטוחה? יתרה מזאת, איך אתה יכול לשמור על זה ככה? אם אתה מאמין שמישהו עשוי לקבל גישה למצלמת האינטרנט שלך ללא הסכמתך, קרא כדי לדעת מה לעשות.

שלב 1: הסתכל על נורית החיווי

הסימן הגדול ביותר לכך שמצלמת האינטרנט שלך נפרצה הוא אם האור שלה דולק גם אם לא הדלקת אותה. עם זאת, זה לא תמיד מעיד על גרזן של מצלמת רשת. יכול להיות שתוכנית אחרת משתמשת במצלמת האינטרנט שלך ואתה פשוט לא יודע עליה.

אתם עשויים לחשוב שאם אור מצלמת האינטרנט דולק זה אומר שמישהו מרגל אתכם. אמנם יש סיכוי שזה יקרה, אך זה יכול להיות גם בגלל הרחבת דפדפן.

הדרך הפשוטה ביותר לבחון זאת היא פשוט לאתחל את המכשיר ולהפעיל מחדש את הדפדפן. לאחר שתעשה זאת, אם נורית מצלמת האינטרנט שלך נדלקת שוב, סביר להניח שתוסף כלשהו בעבודה. כדי לדעת איזה מהם תצטרך לכבות את כולם בזה אחר זה.

יישומים יכולים גם לגרום למצלמת רשת מופעלת. לשם כך תצטרך לפתוח כל יישום בזה אחר זה ולראות אם מצלמת האינטרנט מגיבה לאפליקציה מסוימת. זה ייקח זמן נוסף אך זה יבטיח שאינך קורבן לפריצת מצלמות רשת.

ואם כל זה לא עובד ואתה רואה את מצלמת הרשת שלך מאירה בפני עצמה, היזהר. יתכן שאתה מתרגל.

שלב 2: שקול אם תהליך מצלמת האינטרנט שלך פועל

העלה את מנהל המשימות. בחר בכרטיסייה תהליכים כדי למצוא את רשימת כל התהליכים הפועלים כרגע. בדוק אם תכונת השירות למצלמות רשת קיימת או לא. אם זה מופעל ואתה לא משתמש בו, ייתכן שהוא אומר שהוא נפרץ. זה לא סימן בטוח. זה יכול להיות פשוט כתוצאה מהגדרות ברירת המחדל. כדי לבדוק אם זה המקרה, הפעל מחדש את המכשיר ובדוק שוב את מנהל המשימות עבור כלי מצלמת האינטרנט.

שלב 3: בדוק אם אפליקציות מסוימות משתמשות במצלמת האינטרנט

נסה להפעיל את מצלמת הרשת. אם אתה מקבל הודעת שגיאה, יכולות להיות שתי סיבות. או שמצלמת האינטרנט שלך נמצאת בשימוש על ידי אפליקציה אחרת או שהיא נפרצה. אתה יכול לבדוק איזו אפליקציה משתמשת במצלמת האינטרנט שלך באמצעות הכלי ‘סייר תהליכים’. אם אתה משתמש ב- Mac, עבור למסוף כדי למצוא אותו.

שלב 4: נסה לבדוק אם יש תוכנות זדוניות

אם אתה בטוח כי מצלמת האינטרנט שלך נפרצת, עליך לבצע סריקת תוכנה זדונית. רוב הסיכויים שהמכונה שלך כבר נגועה. עדיף לסרוק אותו באמצעות אנטי-וירוס טוב.

שלבים למניעת פריצות למצלמות רשת

בניגוד למה שאתה עשוי לחשוב, מניעת פריצות למצלמות רשת היא די פשוטה. עקוב אחר הנקודות הנתונות כדי לוודא כי מצלמת האינטרנט שלך נשארת מאובטחת.

# 1: הפעל את חומת האש שלך

חומות אש הן קו ההגנה הראשון מפני תוכנות זדוניות. חומת אש מנטרת כל העת את התעבורה המקוונת ומונעת מעבר של דברים חשודים למכשיר שלך.

כדי למצוא את הגדרות חומת האש במכשיר Windows שלך, בקר בלוח הבקרה > מערכת ואבטחה > חומת האש של Windows > הפעל או כבה את חומת האש של Windows.

עבור Mac, עבור אל העדפות מערכת > אבטחה & פרטיות > חומת אש.

מס ‘2: קבל אנטי-וירוס

ישנם מספר פתרונות אנטי-וירוס בשוק אך וודא שאתה מקבל את הטובים ביותר. לאנטי-וירוס טוב צריך להיות מגוון אפשרויות מתקדמות לאבטחה. ברגע שיש לך את זה במכשיר שלך, האנטי-ווירוס שלך יבצע את העבודה של ניקוי המכשיר שלך. גם רוב תוכנות האנטי-וירוס חופשיות לשימוש.

מס ‘3: אל תיפול להונאות דיוג

מקובל מאוד שהאקרים יעמידו פנים שהם סוכן תמיכה ויתקשרו אליכם. הם יגידו לך שמשהו לא בסדר במכשיר או בתוכנית שלהם והם צריכים לתקן את זה מרחוק. אם לא ביקשת סיוע מרחוק, סביר להניח שזו הונאה. במסווה של סיוע מרחוק, הם עשויים להזרים למערכת שלך תוכנות זדוניות.

# 4: הישאר על המשמר

שיטת התקפה נפוצה מאוד היא באמצעות קישורים בסכנה. קישורים כאלה נשלחים בדרך כלל באמצעות מיילים. לכן, אם אתה מקבל דוא”ל מאנשים לא מוכרים, אל תפתח אותם.

מס ‘5: היה זהיר בעת השימוש ברשתות Wi-Fi

רשתות Wi-Fi ציבוריות יכולות להיות הונוטות שהוגדרו על ידי האקרים. ממש קל להגדיר נקודה חמה ואז לעקוב אחר הנתונים המועברים עליהם. אם אתה רוצה לגשת לרשת Wi-Fi ציבורית חופשית, עליך להיות מודע לסיכונים הכרוכים בכך.

כדי להישאר מוגנים על Wi-Fi ציבורי, וודא שאתה משתמש ב- VPN. רשת פרטית וירטואלית תצפין את התנועה שלך והנתונים שלך יהיו בטוחים גם אם מישהו מנסה לפקח עליהם.

# 6: הסתר את מצלמת הרשת שלך

שים עליו קלטת. כן! טריק נמוך-טק זה עובד באותה מידה כמו כל אחד מהמתוחכמים ביותר. זה קל מאוד לעשות ואתה יכול להיות לגמרי תלוי בזה. אם אתה חושב שהקלטת פשוט נמוכה מדי בשבילך, יש אפשרויות בשוק.

הרעיון של צפייה בלי ידיעתך מטריד. תמיד וודאו כי יש לכם שליטה על הפרטיות והביטחון שלכם. ואם אתה מרגיש שמשהו אינו פעיל, פשוט פעל לפי הצעדים המפורטים לעיל כדי לפתור את הבעיה.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me