מי יוצר וירוסים ממוחשבים ומדוע?

מה הפחד הגדול ביותר של כל משתמשי המחשבים? וירוסים. אפילו האדם עם מעט הידע במחשבים מודע לוירוסים (בסיבה הווירטואלית והסיבה הלא וירטואלית בוודאות!). הם בלתי צפויים, בלתי צפויים ולובשים צורות שונות. ברגע שהמכשיר נגוע, הדרך להחלמה ארוכה ומפרכת. אז למה שמישהו ירצה ליצור וירוסים מלכתחילה?


מי יוצר וירוסים ממוחשבים ומדוע?

מי יוצר וירוסים ממוחשבים ומדוע?

איך הכל התחיל?

יש הרבה סיבות לכך שמישהו ירצה ליצור תוכנה זדונית (קיצור של תוכנה זדונית). הם יכולים להיות בצורת וירוסים, תולעים, סוסים טרויאניים, תוכנות ריגול ורבים אחרים. לעומת כמה מסוכנות זדוניות הפכו בימינו, נגיפים היו בעבר די מאולפים בשנת 1971 כאשר הומצא וירוס המחשבים הראשון.

אלה היו וירוסים תמימים שלא השפיעו מעט עד למכשיר או לתוכנית. כמובן שהאינטרנט אפילו לא התפתח אז, ולכן תוכנות זדוניות מסוג זה התפשטו רק באמצעות תקליטונים.

יש כיום מיליוני תוכנות זדוניות למחשבים והן יכולות להתפשט בדרכים שונות. אתה לוחץ על קישור, מוריד קובץ או שאתה ניגש לחיבור לא מאובטח … כל אלה יכולים להוביל למחשב שלך להידבק או להיחטף או לגנוב את המידע האישי שלך..

האקרים ופושעי סייבר עומדים לרוב מאחורי התפשטות נגיפי מחשב. עם זאת, הם לא היחידים. סוכנויות ממשלתיות כמו ה- NSA ממלאות גם תפקיד מרכזי בהפעלת מחשבים עם כל מיני נגיפים ותוכנות כופר. סוכנויות אלה משתמשות בשיטות כאלה על מנת לגנוב מידע חיוני ממדינות אחרות במה שכונה Cyberwarfare.

מה זה וירוס?

מהו וירוס? זוהי פיסת קוד זדונית המוכנסת לתוכנת מחשב. ישנם שלושה סוגים של סופרי וירוסים. הסוג הראשון הוא קבוצה של מתכנתים או קודנים חדשים שרוצים לנסות את הידע החדש שלהם, אך לא מוצאים אפשרות טובה יותר.

רבים מהקודים הזדוניים שהם כותבים מתים ולא משתחררים למערכת. הסוג השני מורכב מתלמידים שטרם שלטו בתכנות. הנגיפים שהם כותבים הם חלשים ואינם מזיקים כלל. סוג הכותבים השלישי והמסוכן ביותר הם מתכנתים ובעלי מחשבים מנוסים שיוצרים תוכנות זדוניות לצורך האינטרסים האישיים והאנוכיים שלהם. עם שחרורם, נגיפים אלו מדביקים מאות מכשירים ומשבשים את המערכת. זה סוג של תוכנות זדוניות שאנו חוששים מהן כל כך.

מדוע נגיפים בכלל קיימים? מה מטרתם?

כאמור, ישנן מספר סיבות ליצירת וירוסים. חלקם הם:

לקחת בן ערובה למחשב

Ransomware – סוג של וירוס שלוקח את המחשב שלך כבני ערובה ודורש כסף – נראה לאחרונה בהרחבה. מטרת הנגיף היא להשתלט על מחשב ולגרום לו לבצע משימה ספציפית.

Ransomware מתפשטת באמצעות אימיילים, קבצים מצורפים וקישורים לאתרים זדוניים. זה נעשה כדי לפגוע באתרי יריבים, או כדי לסחוט כסף או לבצע עבודה אחרת על ידי לקיחת המחשב כבן ערובה. לרוב מדובר ברשת מחשבים עם מחשב מאסטר השולט בהם.

לגנוב כסף

נגיפים אלה מורידים בדרך כלל ככלי חינם להסרת וירוסים הסורקים את המחשב. לאחר השלמת הסריקה, המשתמש מקבל הודעה כי התגלה נגיף מסוים על ידי הכלי וכדי להסיר אותו, יש לרכוש את היישום המלא..

בעת ביצוע הרכישה הכסף עובר למי שמפעיל את הנגיף. במקרים אחרים, הנגיף עלול להערים על המשתמש לשתף מידע רגיש כמו פרטי כרטיס אשראי בהם התוקף משתמש לטובתו.

לגניבת נתונים רגישים

תוכנות זדוניות מסוג זה משתמשות בשיטת keylogging כדי לגנוב מידע רגיש. כאשר מורידים את הנגיף למחשב, הוא משתמש בביצוע keylogging כדי ליצור תיעוד של כל מה שמוקלד למחשב כולל מיילים, סיסמאות, נתונים פיננסיים, היסטוריית צ’אט ועוד. גניבת מידע כזה יכולה להוביל לאובדן כסף, ויכולה גם לגרום לגניבת זהות.

לנקום

וירוסים משמשים לרוב להדבקה במחשב או בתוכנה של חברה מתחרה, או שניתן לעשות זאת לנקום במישהו. כותבי וירוסים יכולים לקבל אג’נדה אישית משלהם מאחורי שחרור תוכנות זדוניות למערכת. במקרים אחרים, ניתן לשחרר וירוס למערכת מחשבים רק כדי להוכיח עד כמה פגיע למערכת. אין יותר מדי תוכנות זדוניות נכה במחשבים בימינו (מכיוון שהוא מונע את התפשטות הנגיף למחשבים אחרים) אך וירוסים המסוגלים לקשקש את הרשת קיימים בשפע. הם כמה מהנגיפים החששים ביותר.

כיצד להישאר בטוחים?

וירוסים מיועדים להרבה מטרות, אך לכולם תוצאה זהה: שיבוש מערכת מחשב. יש כמה אמצעי זהירות שאתה יכול לנקוט כדי להימנע מהידבקות במכשיר שלך. החשוב ביותר הוא להתקין תוכנת אנטי-וירוס במחשב או בסמארטפון. תוכניות אנטי-וירוס כמו Avast ו- AVG הן קו ההגנה הראשון נגד איומים מקוונים שונים כמו וירוסים, תוכנות זדוניות ותוכנות רנסומיס. בנוסף, אל תלחץ על קישורים שנראים חשודים. יהיה זה בתיבת הדואר הנכנס שלך או באתרי האינטרנט שבהם אתה מבקר. לבסוף, מומלץ תמיד להתחבר לשרת VPN בכל פעם שאתה נכנס לרשת. זה יאפשר לך להצפין את כל התעבורה באינטרנט שלך. לפיכך, המנעו מצלפים פוטנציאליים לצלוט את מה שאתה עושה בזמן הגלישה באינטרנט.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me