מה זה צלליות? הסובלים משלישי המחתרת של סין הסבירו

אם אתה קורא מאמר זה, בטח שמעת על כלי חדש שיכול לגשת לאתרים חסומים גיאוגרפיים … בסין! ‘טק’ זה, שנקרא Shadowsocks, קיים כבר לא מעט זמן, אך רק לאחרונה הצליח להגיע למיינסטרים. המשך לקרוא כדי לגלות מה זה צלליות, איך זה עובד, אם עליך להשתמש בו ומדוע הוא כל כך פופולרי בסין.


מה זה צלליות? פרוקסי סין התת-קרקעיים הסבירו

מה זה צלליות? הסובלים משלישי המחתרת של סין הסבירו

מה זה צלליות?

Shadowsocks היא טכנולוגיה מבוססת פרוקסי פרטית שהופיעה בשנת 2012 לאחר ששי ג’ינפינג נכנס לתפקידו בסין. תפקידו הבסיסי הוא להימנע מצנזורות ומגבלות באופן מקוון. במשך מרבית קיומה הוא שימש בעיקר על ידי מפתחים סינים כדי לעקוף את חומת האש הגדולה של סין מבלי להיתפס.

בינתיים הכל טוב? גדול. זה הולך להיות קצת יותר מסובך אבל לשאת איתי קצת.

איך עובד צלליות??

אז, Shadowsocks פועל על פרוטוקול אינטרנט פתוח שמכונה SOCKS5.

הוא משתמש בפרוטוקול זה כדי לנתב מחדש באופן סלקטיבי חלק מהתנועה שלך. חלק מספקי VPN מציעים גם פרוטוקול זה, במיוחד למשתמשים שרוצים להצפין ולנתב מחדש את התנועה שלהם. עם זאת, Shadowsocks אינו VPN.

חשוב על זה כפרוקסי סופר-מתקדם. לרוב, פרוקסי עבודה מחברים אותך למחשב אחר, שנקרא שרת פרוקסי, ואז מחברים אותך לאינטרנט. בדרך זו תוכל להשתמש בשרת ה- proxy כדי לגשת לתוכן חסום גיאוגרפי ברחבי העולם. עם זאת, חומת האש הגדולה של סין מצליחה לאתר פרוקסי. מכיוון ש- Shadowsocks הוא משהו שיכול עדיין לקפוץ מעל חומת האש, הוא בטח עושה משהו אחר פרוקסי פשוט, נכון?

ימין. ראה, Shadowsocks משתמש ב- HTTPS כדי להסוות את התנועה שלך. עכשיו, זכרו, לא כל התנועה שלכם הולכת להיות מנותבת מחדש, אלא רק את מה שצריך כדי לגשת לתוכן חסום גיאוגרפי. על ידי שימוש ב- HTTPS, כלי זה מוודא שלא ניתן להבדיל בין התנועה המנותבת מחדש לתעבורת האינטרנט הרגילה. בדרך זו, טכנולוגיית חומת האש לא תוכל להדביק אותך ולא תהיה אף מערכת פיקוח של ספק שירותי אינטרנט או צד שלישי..

במילים אחרות, משתמשי Shadowsocks בסין יכולים בקלות לעקוף את חומת האש הגדולה מבלי שאיש יידע על כך.

מה ההבדל בין VPN ו- Shadowsocks?

הרבה אנשים חושבים ש- Shadowsocks הוא סוג VPN חדש. זה לא המקרה. כפי שציינתי לעיל, Shadowsocks הוא יותר פרוקסי מתקדם מאשר VPN חדש.

ההבדל העיקרי בין שני השירותים נעוץ בפונקציות הבסיסיות שלהם. VPNs מיוצרים כדי להציע אבטחה, פרטיות ואנונימיות. זו הסיבה ששניהם מצפינים את הנתונים שלך ומנתבים מחדש את כל התנועה שלך. היכולת של VPN לגשת לתוכן חסום גיאוגרפי היא תוצאה של התעבורה המנותבת מחדש. זה לא הפונקציה הבסיסית של ה- VPN.

גרבי הצללים שונים. ראשית, זה נעשה במיוחד כדי לעקוף את חומת האש הגדולה של סין. פרטיות ואנונימיות אינם מוגדרים בראש סדר העדיפויות בטכנולוגיה זו, מכיוון שתפקידה הבסיסי הוא לעקוף צנזורה. גם VPNs וגם Shadowsocks יכולים לגשת לתוכן חסום גיאוגרפי, אך שניהם עוסקים בזה בדרכים שונות לחלוטין. VPN פשוט משתמש בשרת כדי לנתב מחדש את כל התנועה שלך, Shadowsocks מסווה חלק מהתנועה שלך באמצעות HTTPS ומנתב אותה מחדש באמצעות פרוקסי.

הם אולי נשמעים דומים, אך הם אינם זהים.

האם עלי להשתמש בנעלי צל?

שוב, נעשו צלליות כדי לעקוף צנזורות. אם אתה גר במקרה במדינה או באזור עם תקנות צנזורה מקוונות רציניות, ייתכן מאוד שזה הכלי המתאים לך.

עבור תושבי מדינות כמו סין, קובה, ערב הסעודית, איראן, וייטנאם, ו תוניסיה, גרבי צל עשויים להיות חסדי החסכון של משתמשים רבים בגישה לאתרים חסומים גיאוגרפיים.

עם זאת, אם הדאגה שלך ממוקדת בפרטיות, זה לא הכלי עבורך.

כך תוכלו להחליט אם עליכם להשתמש ב- Shadowsocks או לא. שאלו את עצמכם שאלות אחת: מיהו האיום הגדול ביותר שלי?

אם התשובה שלך היא ספק שירותי האינטרנט שלך, כן, צלליות יעבדו עבורך. תוכל לגשת לתוכן שאתה רוצה מבלי שספק האינטרנט שלך יבין מה הוא עושה. עם זאת, אם התשובה שלך הייתה ממשלתך, אולי דבוק במקום זאת ב- VPN טוב של Ol. בעוד שממשלת סין חסמה הרבה אפליקציות VPN, ישנם כמה VPN שעדיין עובדים בסין.

פעם נוספת עבור האנשים מאחור: Shadowsocks הוא כלי המשמש באזורים עם הגבלות אינטרנטיות חמורות כדי לעקוף בלוקים גיאוגרפיים מבלי ליידע את ספק שירותי האינטרנט שלך מה אתה עושה. זה לא כלי לביטחון ברשת. לא תהיה אנונימי. זה לא מגן על פרטיותך באופן מקוון.

מה זה צלליות – מחשבות אחרונות

זה היה הסבר מאוד פשוט למה זה Shadowsocks. זכור, טכנולוגיה זו פותחה על ידי מפתחים ועל ידי כך שזו מאמץ טכני מאוד להיכנס אליה. עם זאת, תוכלו למצוא תוכנות לשימוש מסחרי פה ושם. אם אתה עומד להוריד תוכנה בחינם, וודא שאתה עושה זאת ממקור מהימן. אחרי הכל, אינך מעוניין בסופו של דבר עם מערכת נגועה בתוכנה זדונית, נכון?

ספר לנו בתגובות אם יש לך שאלות לגבי כלי עוקף צנזורה מעניין זה. אנו ננסה כמיטב יכולתנו לענות על כל פניותיך.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map