מהו מעקב באינטרנט ואיך להימנע ממנו

למשתמשים באינטרנט נעשה קשה יותר ויותר קשה לממש את החופש המקוון שלהם. חלקם יותר מאחרים. הגידול בפעילות הצנזורה, המעקב והמעקב הוא המגביל את המשתמשים המקוונים לחקור את האינטרנט כולו בצורה מאובטחת וחופשית. ממשלות ו ספקי שירותי אינטרנט הם האחראים להעברת חוקים ותקנות התומכים במערכות מעקב. כתוצאה מכך משתמשי האינטרנט מרגישים מיואשים להיכנס לרשת. עם זאת, ניתן להקל על אי הנוחות הזו עם ספק שירותי VPN. במאמר זה תלמד יותר על מעקב באינטרנט וכיצד תוכל להימנע מכך באמצעות VPN.


מהו מעקב באינטרנט ואיך להימנע ממנו

מהו מעקב באינטרנט ואיך להימנע ממנו

מהו מעקב באינטרנט?

בקצרה, מעקב באינטרנט הוא מעקב אחר פעילות המחשבים של המשתמשים והנתונים המאוחסנים בכונן קשיח או נתונים המועברים דרך האינטרנט. המעקב מתבצע לרוב בהתגנבות על ידי ממשלות, תאגידים, ארגוני פשיעה או אפילו אנשים פרטיים. בעיקרון, מעקב פירושו שהנתונים המקוונים ותעבורת האינטרנט שלך מנוטרים ונרשמים על ידי צדדים שלישיים. הסיבות שמאחורי המעקב משתנות. ממשלות משתמשות בחברות טק מרכזיות כדי להקל על איסוף המידע הפרטי שלהן. גם אם החברות לא רוצות למסור מידע על לקוחותיהן, במקרים רבים, כמו עם ה- NSA, אין להם ברירה אלא להיענות לדרישותיהם. פירוש הדבר שישנה אפשרות שחברות כמו גוגל, פייסבוק או יאהו יכולות לעבוד עם הרשויות. ממשלות מבצעות מעקב מסיבות ביטחוניות לאומיות לכאורה, מונעות פעולות טרור, ריגול אזרחיה, איסוף נתונים וכו ‘.

כיצד להימנע ממעקב באינטרנט באמצעות VPN

בין אם מדובר במנועי חיפוש, ממשלות או האקרים, יש דרך שתוכל לממן את המידע שלך כמעט בלתי אפשרי. שיטה מאובטחת שתוכל לנסות לברוח מפעילות מעקב וניטור היא ספק שירותי VPN. במילים אחרות, זהו הסיכוי היחיד שלך לקבל פרטיות מקוונת. VPN הוא שירות שאתה יכול להשתמש בו כדי לשמור על האבטחה המקוונת שלך ולהגן על הפרטיות שלך כשאתה באינטרנט. כמו כן, תוכנה זו מסתמכת מאוד על פרוטוקולי הצפנה חזקים המאפשרים פרטיות מקוונת. VPN מאבטח את כל התעבורה והנתונים המקוונים שלך ומבטיח שאף צד שלישי לא יוכל לדעת מה אתה עושה באינטרנט. בנוסף, VPN מסתיר את כתובת ה- IP הנוכחית שלך ומחליף אותה בכתובת המסופקת על ידי השרת הממוקם במדינה שאליה התחברת. אז הנה כיצד להימנע ממעקב באינטרנט באמצעות VPN:

 1. הירשם עם ספק VPN (רצוי ExpressVPN).
 2. הורד והתקן את אפליקציית VPN במכשירים שבהם אתה משתמש.
 3. הפעל את היישום.
 4. התחבר לשרת של מדינה שבה המעקב אינו קיים.
 5. השתמש בחופשיות באינטרנט ובורח מהמעקב הממשלתי.

ExpressVPNהוא VPN מאובטח מאוד ובחירה נהדרת להימנע ממעקב. יתר על כן, הוא משתמש ב- AES (Standard Encryption Standard) עם מקשי 256 סיביות – הידועים גם בשם AES-256. למעשה, ממשלת ארה”ב ומומחי האבטחה ברחבי העולם משתמשים באותה הצפנה כדי להגן על מידע מסווג. בנוסף, גם אם צד שלישי ייעודי היה מסוגל לסכן את המחשב שלך או את שרת ה- VPN במהלך הפעלה אחת, התוקף לא היה מסוגל לפענח תנועה כלשהי מפגישות קודמות. למידע נוסף על ספקי שירותים אחרים, וודא שאתה מסתכל בטבלה שלהלן.

רשימת 10 המדינות המובילות עם מעקב באינטרנט

ברוב המדינות יש סוכנויות ממשלתיות העוקבות אחר הפעילות של netizens ברשת. לדוגמה, סוכנות הביטחון הלאומית של ארה”ב (NSA) אחראי על ניטור, איסוף ועיבוד מידע עולמי למטרות מודיעין זר. דוגמה נוספת היא מטה התקשורת הממשלתית (GCHQ) שהוא ארגון מודיעין ואבטחה האחראי לספק אספקת מודיעין אותות (SIGINT) ומידע לממשלת בריטניה. להלן רשימת המדינות המובילות עם פיקוח.

 • ארה”ב
 • בריטניה
 • רוסיה
 • הודו
 • חרסינה
 • ערב הסעודית
 • איחוד האמירויות
 • צפון קוריאה
 • טורקיה
 • אוסטרליה

הגן על פרטיותך

אנו מאמינים מאוד שפרטיות היא קדושה. לאף גורם שלישי לא צריכה להיות הסמכות להפר אותו ולא משנה מה. היכולת לגלוש באינטרנט בצורה מאובטחת ומבלי שתצטרך לדאוג שגורמים שלישיים ירגלו עליך היא זכות דמוקרטית שלך. גם אם הייתם נמצאים במדינה בה חלים מעקב וצנזורות, עדיין תוכלו להימנע מהם עם ספק שירות VPN. לבסוף, הגן על פרטיותך, שמור על אבטחת הנתונים שלך ושמור על בטיחותך באמצעות VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map