כיצד להשבית מיקום גיאוגרפי בדפדפנים ומדוע

מיקום גיאוגרפי היה מונח שלא נשמע לפני עשור לערך. אך עם עלייתם של סמארטפונים, טאבלטים ומחשבים ניידים, העולם נכנס לעידן מעקב חדש. שירותי מיקום גיאוגרפי יכולים כעת להצביע על הרחוב המדויק בו אתם נמצאים.


כיצד להשבית מיקום גיאוגרפי בדפדפנים ומדוע

כיצד להשבית מיקום גיאוגרפי בדפדפנים ומדוע

אל תטעו, למיקום גיאוגרפי יש יתרונותיו. דברים כמו לקבל מבצעים חמים בזמן שאתה קופץ או הוראות הגעה לתחנת הדלק הקרובה בכביש בודד הם מדהימים. אבל כל הידע מגיע במחיר ועליך להיות בטוח לגבי מה שאתה מסגיר, כלומר הפרטיות שלך.

הדרך הקלה ביותר לאתר שירותי מיקום גיאוגרפי היא כאשר אתר כלשהו צץ עם התראה מסוימת כמו:

 • “אתר זה משתמש בעוגיות כדי לאחסן מידע על ביקורך (כולל המיקום שלך).”
 • “אתר זה רוצה לדעת את מיקומך.”

אם אתה רואה הודעה כזו, אתה יודע שאתה מחפש את מיקומך. עכשיו, יתכן שזה או לא נחוץ עבורך להציע ולדעת מתי לממש את זכויותיך זה קריטי.

מה בדיוק מיקום גיאוגרפי?

במילים הפשוטות ביותר, מיקום גיאוגרפי הוא קירוב של המיקום שלך בזמן אמת על סמך המכשיר המותאם לאינטרנט שלך. משמעות הדבר היא שהמיקום שלך קשור ישירות לזה של המכשיר שלך. לכן, אם אתה משאיר מכשיר עם הרשאה למיקום גיאוגרפי פעיל איפשהו, המיקום המוקלט שלך לאותו זמן יהיה המקום הזה. מצד שני, שעון השעון החכם או מכשיר הכושר שלך מכסה את כל הצעדים שעשית תוך כדי לבישתו.

כיצד מיקום גיאוגרפי יכול להתפשר על בטיחותך?

לטלפון שלך מערכת GPS מובנית. מערכת זו משמשת כדי לספק לך שירותים מבוססי מיקום. בנוסף, אפליקציות מסוימות כמו פייסבוק, אינסטגרם, Uber ואחרות עשויות להשתמש במיקום שלך מסיבות שונות.

עכשיו, זה לא כאילו המתקן הזה חסר יכולת. כמו בשתי הדוגמאות שהזכרנו קודם, ניתן להשתמש בהן רבות בהקשרים מסוימים. אם אתה נתקע מחוץ לאיזשהו מקום מהציוויליזציה, מעקב אחריך אכן יכול להציל את חייך. אותו הדבר קשור למבצעים חמים ומכירות של שעה בלבד בחנויות פופולריות.

עם זאת, אין צורך במעקב כמעט כל היום בכל יום במכשיר שלך. ואכן, פעולה זו עלולה להוביל למספר סיכונים. לדוגמה, לשתף את המיקום המיידי שלך עם אנשים שאתה סומך עליהם זה לא עניין גדול. למעשה, אולי תרצו לעשות זאת מסיבות בטיחותיות או מטרה אחרת. עם זאת, כאשר מספר אפליקציות יכולות לגשת למיקום שלך, יש לך שליטה מועטה על מי יודע היכן אתה. נניח שאתה מפרסם פוסט מתויג גיאוגרפי בפייסבוק דרך האפליקציה. כעת, אם לא הסתרת את הפוסטים שלך כראוי, הם יהיו גלויים לכל אחד.

שיקול גדול נוסף הוא בטיחות ילדיכם. אין כמעט ילדים בעולם ללא סמארטפונים וניתן להשתמש בהם למטרות נבזות. על ההורים לנקוט באמצעי זהירות נוספים עם הילדים והמכשירים המותאמים לאינטרנט בהם הם משתמשים. כל ההרשאות החושפות אותן לסכנות מקוונות ולא מקוונות, כולל מיקום גיאוגרפי. מיקום גיאוגרפי יכול להיות גם סיבה לנתוני GPS נפגעים. נתונים אלה נאספים באמצעות כל משאבי הטלפון שברשותך במכשיר אלא אם כן לא בוטלה האפשרות.

מה שמרכיב את הבעיה הוא שהרבה משתמשים אפילו לא יודעים שהיא קיימת. לכן, הם יכולים לרשום את המידע האישי שלהם ולשתף אותו עם כמעט כל אחד מבלי להבין אותו. אמנם זה לא בהכרח יכול להוביל לתוצאה מסוכנת, אך עדיין מדובר בדאגה לפרטיות וביטחון. נשמח כי שמירה על בטיחות מקבלת עדיפות על פני שיתוף תמונות גלויות בכל פלטפורמה של מדיה חברתית.

השבתת פונקציות המיקום הגיאוגרפי מבוסס-הדפדפן שלך

כמה אתרים שחווים נפח תנועה גבוה עשויים לבקש ממך את המיקום שלך לפני שתעבוד כראוי. אך בסופו של דבר, זו הבחירה שלך אם להציע מידע זה או לא. אז הנה כמה דרכים בהן תוכלו לכבות את תכונות ההרשאות למיקום גיאוגרפי אוטומטי.

גוגל כרום

 1. לחץ על כפתור התפריט (≡ או ⋮)
 2. לך להגדרות
 3. גשו לאפשרות המתקדמת
 4. עבור אל פרטיות ואבטחה ולחץ על הגדרות תוכן …
 5. מצא את פלח המיקום
 6. הפעל את האפשרות לשאול לפני הגישה (מומלץ)

מיקרוסופט אדג

 1. אם ברשותך Windows 10, בקר במרכז הפעולות
 2. פתח את ההגדרות
 3. בחר פרטיות
 4. לחץ על מיקום
 5. מצא את המחוון של היסטוריית המיקומים וכבה אותה
 6. בחר באפשרות נקה

Mozilla Firefox

 1. עבור לסרגל הכתובות והקלד את “enterabout: config”
 2. הודעה תופיע באומרו “זה עשוי לבטל את האחריות שלך”. לחץ על הלחצן אני מקבל את הסיכון! כפתור
 3. שוב, עבור לסרגל החיפוש והקלד את “entergeo.enabled”
 4. לחץ פעמיים על העדפת geo.enabled כדי להפוך את הערך לשקר

טיפים וטריקים נוספים

כמה דרכים בהן תוכלו להשתמש בשירותי מיקום גיאוגרפי מבלי להתפשר על אבטחה

 • בטל את הבחירה באפשרות ה- GPS מאפשרות ההגדרות בסמארטפון / מצלמה דיגיטלית. אם אתה משתף תמונות ממכשיר זה, אז זה חכם. התהליך המדויק לכיבוי המיקום הגיאוגרפי משתנה בהתאם למכשיר. כמו כן, בדוק אם לאפליקציות מכשירים כלשהן יש הרשאות מיקום וכבה אותן.
 • אם אתה משתמש במדיה חברתית, עליך לוודא שאיש מלבד האנשים שאתה סומך עליהם לא יוכל לגשת לנתונים שלך. משמעות הדבר היא התמונות שלך וכל עדות אחרת המצביעה על מקום שהיית בעבר או תכופות עם סדירות כלשהי. באופן דומה, כל המידע הקשור לחברים, משפחה, עמיתים לעבודה וכל האנשים האחרים שאתה מכיר אמור להיות מחוץ לתחום כברירת מחדל.
 • בסופו של דבר, אתה אחראי לתמונות שאתה משתף ואשר אתה מאפשר גישה אליהן. לרוב המדיה החברתית הפופולרית קיימת אפשרות לבחירת קהל פוסט למדי של הגישה שקיימת בעת שיתוף. עליך להשתמש בזה כדי להבטיח שהפוסטים שלך יהיו גלויים רק לאלה שאתה סומך עליהם.

מחשבות אחרונות

שירותי GPS ומיקום אינם השיטות היחידות שהאתרים בהם אתה מבקר ואפליקציות בהן אתה משתמש פונים כדי לאתר את מיקומך. כתובת ה- IP הציבורית שלך גם מוסרת את המיקום האמיתי שלך. לכן, פשוט לא השבתת שירותי מיקום במכשיר שלך. חשוב מאוד שתסתיר גם את כתובת ה- IP שלך. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות רשת פרטית וירטואלית בשם VPN. עיין בשירותי ה- VPN הטובים ביותר לדפדפנים בסקירה המעמיקה שלנו.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me