כיצד לוודא שאפליקציית אנדרואיד בטוחה להתקנה

מתוך היישומים הרבים שאפשר להוריד בהם בחנות Google Play, איך אתה יודע אילו הם נטולי וירוסים? ישנם מקרים רבים שבהם גוגל הוציאה אפליקציות שהוטלו על תוכנות זדוניות, אם כי באותה עת כבר הורדו יישומים אלה מיליון פעם. האם המשמעות היא שהטענה של Google Play Protect שהם ‘מערכת האבטחה שלעולם לא ישנה’ אינה חזקה מספיק כדי לסנן תוכנות זדוניות? הבה נסכים כי במקום תלוי באנטי-וירוס הביתי שלהם, עדיף לאסוף מודעות להגן על מכשיר ה- Android שלך מפני זנים חדשים יותר של תוכנות זדוניות..


כיצד לוודא שאפליקציית אנדרואיד בטוחה להתקנה

כיצד לוודא שאפליקציית אנדרואיד בטוחה להתקנה

כיצד לאמת אם אפליקציית Android בטוחה לשימוש

איך אתה מונע מעצמך ליפול טרף לאפליקציות כאלה? להלן מספר עצות לבדוק אם האפליקציה שאתה עומד להתקין היא בטוחה:

ראשית, הכירו את המינוח

האם מכשירי אנדרואיד יכולים להיות מושפעים מתוכנה זדונית או ווירוס? האם אתה יודע מה ההבדל בין וירוס לתוכנות זדוניות? בעיקרון, תוכנה זדונית, קיצור של תוכנה זדונית, כפי שהשם מעיד היא כל תוכנה שתוכננה מתוך כוונה זדונית לחדור למכשיר ולהשחית את הקבצים או התוכניות הקיימים..

תוכנה זדונית היא מונח רחב המכסה טפסים רבים – rootkit, תוכנות ריגול, תולעים, תוכנות פרסום, סוסים טרויאנים ווירוסים – בכדי להזכיר כמה. וירוס הוא תוכנה זדונית שעלולה לגרום נזק לקובץ על ידי שכפול עצמו. התקני אנדרואיד כברירת מחדל מוגנים מוירוסים אך הם רגישים לסוגים אחרים של תוכנות זדוניות. הם מושפעים ביותר מהורדה והתקנת אפליקציות ממקורות לא אמינים.

איזה נזק יכול לגרום לתוכנות זדוניות?

תוכנה זדונית יכולה לגשת לנתונים הפרטיים והרגישים שלך כמו תמונות, אנשי קשר, SMS וכו ‘. הם יכולים לעקוב אחר המיקום שלך, לגנוב את הסיסמאות שלך או לשלוח הודעות לספקי שירות מובחרים. ניתן להשתמש בהיסטוריית החיפוש שלך נגדך, למקד לך מודעות או לגנוב את פרטי הבנק וכרטיסי האשראי שלך ולבצע רכישות על שמך.

בתקופה האחרונה, התוכנה הזדונית Fakedtoken ו- ExpensiveWall גנבו את פרטי כרטיסי האשראי על ידי התחזות כספקי שירותים מזויפים. הם הורדו במיליוני סמארטפונים וטאבלטים אנדרואיד באמצעות התקנת אפליקציות מאתרים לא אמינים. אפליקציות זדוניות זדוניות כגון Android / ztorg ו- Android / deng התגלו בקבצי האפליקציה com.android.provision. Confirm ו- org.rain.ball.update.

עליך להיות מודע לשיבוש האפשרי שעלול לגרום לתוכנות זדוניות למכשיר שלך באמצעות פרסומות לא רצויות או על ידי פגיעה בנתונים האישיים שלך.

כיצד לשמור על המכשיר שלך מאובטח

כעת, קבעת שרוב התוכנות הזדוניות נכנסות לנייד שלך באמצעות התקנת אפליקציות. האם ניתן להימנע מהורדת יישומים כלשהם? לא באמת. מה שתוכלו לעשות במקום זה לנקוט בכמה אמצעי זהירות.

עשה את שיעורי הבית שלך

לפני שתוריד אפליקציה, עיין בכל המידע שאתה יכול לאסוף אודותיה. בדוק אם האפליקציה היא אמתית או מזויפת. היה בקיא בחדשות האחרונות הקשורות לטכנולוגיה.

כדי לדעת אם אפליקציה היא מקורית, עיין בהיסטוריית המפתח. אתה יכול פשוט Google ליישם את שם החברה או האתר המתפתח, ולחפש כל אפליקציה קודמת שהם פרסמו. ודא את המידע העומד לרשותך וברוב המקרים, הצלחות העבר מדברות בעד עצמן.

אפליקציות מזויפות נוטות גם לספק הצעות מדהימות והנחות שלא נשמעו עד כה. שימו לב לאיות בכותרת האפליקציה או חפשו שגיאות דקדוקיות בתיאור או בדגימות שלה. אם אתה רואה כאלה, אלה צריכים לשמש דגלים אדומים.

אנשים רבים משאירים את הביקורת והמשוב שלהם בחנות Play וכמה אפליקציות מתעקשות על דירוג. מספר הורדות גבוה יותר יכול גם אומר שהאפליקציה לגיטימית. על פי ביקורות המשתמשים שהורידו את האפליקציה, תוכלו לדעת אם ישנם תקלות טכניות בתוכנה. כמו כן, אם האפליקציה מזויפת, לא תהיה תגובה לתלונות המשתמשים מסוף היזם. אפילו מקלדות של צד שלישי למראה תמימים עלולות להיות מסוכנות לשימוש.

השתמש בכרטיסייה ‘קרא עוד’ בחנות Google Play. תאריך השחרור ועדכון אחרון ניתן למצוא כאן. אפליקציות מזויפות מותקנות בעיקר מאתרי צד שלישי. אז הימנע מהורדה מחנויות אלה.

התרחק מחנויות האפליקציות של צד שלישי

חנויות אפליקציות של צד שלישי עשויות להיראות כחלופה טובה יותר לחנות Google Play לצרכי התקציב שלך, אך זהו מהלך מסוכן לשים את אמונך באפליקציות הזמינות..

אפליקציות ותרמיות מזויפות המציעות הנחות מטורפות ותכונות בונוס בחינם וכדומה מתחפשות למבצעים הטובים ביותר שקיימים. יישומים אלה, הנגועים בתוכנות זדוניות, כאשר הם מותקנים במכשיר שלך יכולים לגרום נזק לקבצים ולהפגום בתוכנת המערכת. אפליקציה תמימה לכאורה כמו אפליקציית משחק עשויה להיות בית של תוכנה זדונית שיכולה לחלץ מידע התחברות למסחר אלקטרוני או לאפליקציות בנקאיות המותקנות במכשיר. אתה עלול להפוך לקורבן של גניבת זהות.

ההחלטה להתקין מחנות אפליקציות של צד שלישי אינה אלא מסירת כל הסיסמאות שלך להאקרים, מה שמקל על עבודתם. ישנם אמצעי אבטחה שנמצאים בטלפון שלך, בדיוק בזמנים כמו אלה, אך כשאתה בוחר לעקוף את אלה אתה מסכן את עצמך בסיכון.  

במקרה שאפליקציה מסוימת אינה זמינה בחנות Google Play המקומית שלך, פשוט השתמש במדריך זה כדי לשנות את אזור חנות Play שלך.

הבן את הרשאות האפליקציה

אם מדברים על אמצעי האבטחה במכשירכם, תוכלו למצוא הרשאות אפליקציה בכרטיסיית ההגדרות. עבור להגדרות, חפש ‘הרשאות אפליקציה’. הגדרות אלה יכולות לבדוק האם האתר שממנו הורדת האפליקציה מאובטח או אם האפליקציה מהווה איום. אתה יכול גם להגדיר הרשאות ספציפיות עבור כל אפליקציה.

ב- Google Play, גלול למטה לפרטי המפתח ובדוק את הרשאות האפליקציה. יישומים מסוימים זקוקים לגישה למיקום שלך, למשל – אפליקציית הזמנת מונית. אפליקציה לעריכת תמונות עשויה להזדקק להרשאה לגישה למצלמה שלך, אך היזהר מבקשות הרשאה שאינן קשורות למטרה של האפליקציה – כמו שאתה צריך להעניק גישה לנתונים רגישים כמו סיסמאות ומידע כניסה.

פשוט אל תלחץ על עיוור על לחצן ההתקנה מבלי שתבין הבנה ברורה למה אתה מסכים.

נקוט אמצעים נוספים

אם כל זה נראה יותר מדי, אתה יכול לקחת עזרה של תוכנת אנטי-וירוס אמינה. יש הרבה אפליקציות בטיחות לנייד המאומתות והמאובטחות הזמינות בחנות Google Play עצמה. בחר אנטי-וירוס המציע סריקות לפני התקנה והתקנה לאחר ההתקנה – כך תוכל ללמוד על האפליקציה לפני ההתקנה וגם להיפטר מכל תוכנות זדוניות קיימות במכשיר שלך..

אינך צריך לדאוג בכל פעם שאתה צריך להוריד אפליקציה חדשה, פשוט השתמש באפליקציית אבטחה אנדרואיד מושלמת כדי להגן על המכשיר שלך מפני אפליקציות המדביקות את המכשיר שלך עם תוכנות זדוניות..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map