מה עליכם ואסור לעשות בזמן הגלישה באינטרנט האפל

האינטרנט האפל הוא עדיין לא שם נפוץ, אם כי חלק ממשתמשי האינטרנט משתמשים בו בהרחבה. למעשה, מיליוני משתמשי אינטרנט עדיין לא יודעים מה זה או איך לקבל גישה אליו. אם חשבתם שתוכלו לגשת לכל מה שזמין באינטרנט באמצעות גוגל ומנועי חיפוש פופולריים אחרים, אתם טועים בצורה גסה. האם ניתן למעשה לגשת לאינטרנט החשוך בבטחה?


מה עליכם ואסור לעשות בזמן הגלישה באינטרנט האפל

מה עליכם ואסור לעשות בזמן הגלישה באינטרנט האפל

מהי האינטרנט האפל?

מתחת לפני השטח של מה שאתה רואה דרך אתרים ידועים ותוצאות של מנועי חיפוש, יש שם בטן ענקית של תוכן, המכונה בדרך כלל הרשת האפלה. זה כמו מה שנמצא מתחת לפני השטח החשוף של הר קרח שהוא הרבה יותר קרח!

החלק הנסתר של האינטרנט מכיל חומרים ואתרים שאינם נחשבים כראויים לרשויות ממשלתיות או לחברה המיינסטרים. אתה צריך לדעת מה אתה צריך ולא צריך לעשות כשאתה ניגש לרשת האפלה.

מה עליך לעשות כדי לגשת לרשת האפלה

יש לאמץ אמצעי בטיחות נאותים כדי לגשת לרשת החשוכה ולהישאר בטוחים. למעשה, עליכם להישאר אנונימיים ברשת כשאתם ניגשים לחלק מוסתר זה באינטרנט. זה יעזור לכם להתרחק מהמלכודות והסיכונים הנסתרים של הרשת האפלה.

הורד והשתמש בדפדפן Tor

זה דבר שעליך לעשות כדי לגשת לרשת האפלה, כמו שהיא. זהו דפדפן אינטרנט מבוסס Firefox המנוהל על ידי צוות הפיתוח של טור. זה מאפשר לך להתחבר לרשת Tor. האחרון נותן לך גישה לרשת העמוקה ולחתך המשנה שלה, הרשת האפלה. אתה יכול להשתמש בהתקנה מבוססת Windows, Linux או Mac להפעלת Tor.

השתמש בשירות VPN מתאים

השימוש בטור עצמו מעניק לך כמות בלתי נראית באופן משמעותי ברשת, ורוב האנשים לא יוכלו להתחקות אחר הפעילויות שלך תוך כדי לחקור את האווירה הדיגיטלית הזו. עם זאת, אם ברצונך להוסיף פרטיות מקוונת כשאתה ניגש לרשת האפלה, זה נבון שאתה משתמש ב- VPN. השימוש ב- VPN עם Tor הופך את הפעילות המקוונת שלך לבלתי ניתנת למעקב אחר אף אחד. אתה יכול להשתמש ב- Tor דרך VPN או להשתמש ב- VPN ואז להתחבר לרשת Tor. לשתי הגישות היתרונות והמגבלות שלהם.

רק קח בחשבון ― זה יאט את מהירות הרשת שלך במידה מסוימת. זה בסדר כיוון שאתה עובר מעקב רשת וכל סוג של מעקב מקוון. רק וודא ששירות ה- VPN שלך לא שומר על יומן נתוני משתמשים.

השתמש בספריות באינטרנט עמוק בזהירות

לרשת העמוקה ספריות משלה בהן ניתן להשתמש כדי למצוא מידע שאתה מחפש. לרוב תשתמש בכתובות אתרים כהות עם סיומת .onion. הרבה אנשים המשתמשים באינטרנט האפל סומכים על הספרייה הנקראת Wiki Hidden. כתובת האתר שלה היא http://zqktlwi4fecvo6ri.onion. זה אכן נראה קצת מוזר, אבל אז תצטרך להתמודד עם כתובות URL רבות כאלה ברשת החשוכה.

הוויקי הנסתר יכול להיות די ממצה עם קישורים למשאבים ואתרים מוסתרים, וגלישה זהירה וגישה הם באחריותך.

מה אסור לעשות בזמן הגישה לאינטרנט האפל

הרשת האפלה אינה חוקית או רעה בפני עצמה. בדיוק כמו היבטים אחרים של הטכנולוגיה, זה יכול לשמש הן למטרות מועילות והן לפעילויות שעלולות להזיק. רעיון ביזארי הוא שלפעמים אתה יכול להסתיים בבלגן משפטי תוך כדי גישה לתוכן באינטרנט האפל, מבלי משים. עכשיו אתה צריך להתמודד עם זה וזה יצרוך זמן משלך.

ישנן קבוצות המפעילות אתרי אינטרנט העוסקים בפרפנילי נרקוטיים אסורים ומושגים אחרים ופורנוגרפיה, למשל. על ידי סיור באתרים אלה באופן קבוע ולחיצה על קישורים המעבירים אותך לאנשים העוסקים בסחר, אתה יכול בסופו של דבר לבצע מעשה בלתי חוקי ולפגוש כמה אנשים לא טובים. זה יכול להכניס אותך לבלגן אם ניתן לאתר את ה- IP שלך בכל דרך שהיא.

לכן, עליכם להיזהר כשאתם נכנסים לאינטרנט החשוך מלכתחילה. נכון שמבחינת סקרנות אתה עשוי לבקר בכמה אתרים עם תוכן מוזר ותמונות מוזרות וזה לא אומר שאתה חולם על הבית של בטלג’וז!

ישנם אתרים העוסקים בפורנוגרפיה של ילדים, בעלי חיים, שירותי היטמן וסחר בסמים בלתי חוקיים ואפילו סחר בבני אדם. רק ביקור בחלק מהאתרים עשוי לא להיות כל כך מסוכן; אבל אם אתה מבחין במשהו מוזר, צאי משם! אל תתקשר גם עם אנשים באתרים אלה.

האינטרנט האפל – היבטים עיקריים לזכור

עם זאת, האינטרנט האפל לא צפוי ומוזר, להישאר בטוח תוך כדי גישה אליו אינו קשה במיוחד. שילוב של VPN עם Tor והעלמת אתרים העוסקים בפעילות בלתי חוקית ישמור עליכם, בעיקר. אין אמנם ערבויות אך ישנם דברים שתוכלו לעשות כדי להגן על עצמכם.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me