האם יכולים ספקי שירותי אינטרנט למכור את הנתונים שלך?

השאלה המיושנת עדיין נמשכת: האם ספקי שירותי אינטרנט מוכרים נתוני לקוחות. באופן לא מפתיע, התשובה היא כן. ללא קשר למדינה בה אתם גרים, נכון של ספקיות האינטרנט יש גישה לכמויות אדירות של נתונים אישיים, והם חופשיים למכור אותם לשותפי פרסום. בהקשר זה, ספקיות האינטרנט אינן שונות מדי מגוגל או פייסבוק, שידוע שמוכרות נתוני משתמשים לשותפי פרסום.


האם יכולים ספקי שירותי אינטרנט למכור את הנתונים שלך?

ספקי שירותי אינטרנט יכולים לעשות או למכור את הנתונים שלך?

חוק הפרטיות באינטרנט בארה”ב בוטל

לאחר ביטול המדיניות בארה”ב, ספקי שירותי האינטרנט יכולים כעת לאסוף ולמכור נתוני לקוחות לצדדים שלישיים. קונגרס הקונגרס כללי הגנת הפרטיות של נציבות התקשורת הפדרלית (FCC) שהיו מונעים מספקי רשת למכור נתונים אישיים של לקוחות ללא הסכמה מוקדמת..

זה נותן לספקיות האינטרנט ריצה חופשית. לפני שה FCC החל להסדיר ספקי שירותי אינטרנט, הם היו תחת פיקוח של נציבות הסחר הפדרלית (FTC). אולם פסק דין של בית המשפט הפדרלי פשט את ה- FTC מהכוח ההוא. כעת כל חברות הטלפון וספקיות האינטרנט הינן תחת ה- FCC.

מטרת איסוף הנתונים היא זו: הם מוכרים את הנתונים לשותפי פרסום המשתמשים בנתונים כדי ליצור מודעות רלוונטיות ולהציב אותם ברשת. הרווחים מחולקים בין שני הצדדים. כידוע לכולם, פרסום מניב את נתח ההכנסות הגדול ביותר עבור ספקי שירותי האינטרנט, ולכן איסוף הנתונים הוא חיוני.

כיצד ספקי האינטרנט אוספים נתונים

יש הבדל עצום בין איסוף נתונים מאתרים כמו פייסבוק וגוגל, לבין זה של ספקי שירותי אינטרנט. כשאתה ניגש לגוגל או לפייסבוק, אתה פחות או יותר מרוצה ויודע מאפשר להם לעקוב אחריך בתמורה לשירות. אם אינך רוצה לעקוב אחריך, תוכל להתרחק משימוש בשירותים אלה.

עם זאת, אין לך ברירה בכל הקשור לספקי שירותי אינטרנט. אתה צריך להשתמש בשירות שלהם כדי לקבל גישה לאינטרנט ואתה משלם גם עבור זה.

ספקיות האינטרנט עוקבות אחר מידע מכיוון שהם מחויבים לעשות כן. לחברות אלה אין רק גישה לכל הנתונים המופקים באינטרנט, אלא שהם גם מחויבים לעקוב ולפקח אחר הנתונים ב- DNS כדי לוודא שהרשת פועלת כראוי ולא מנוצלת לרעה..

הם צריכים לעשות זאת כדי להבטיח את אבטחת הרשת וגם כדי להגן מפני התקפות מקוונות. הדבר שצריך לתהות הוא עד כמה ספקי האינטרנט יודעים על הלקוחות שלהם, כיצד הם מאחסנים את המידע ומי הם חולקים אותו.

אתה נמצא במעקב ברשת

גם אם כללי הפרטיות לא היו מבוטלים, הדברים היו זהים. אף אחד לא ממלא אחר החוקים בכל הנוגע לפרטיות מקוונת. כאשר אדם עולה לאינטרנט, הוא צריך להתפטר לעובדה שהוא עוקב אחר מעקב אחר פעילויותיו. אבל במקרה של אתרים, אתה עוקב רק לאחר שאתה מחובר; במקרה של ספקי שירותי אינטרנט אתה עוקב כל הזמן.

אמנם ספקי שירותי אינטרנט מסוימים קובעים כי המידע שלך אינו משמש בדרך לא נכונה על ידי הספקים ושותפי הפרסום, אך אחרים מצהירים בבירור שהם אוספים את המידע האישי שלך, כולל נתונים פיננסיים כמו מספרי אשראי ומספרי ביטוח לאומי..

מה אתה יכול לעשות בקשר לזה?

אמנם העובדה ש ספקי האינטרנט אוספים ומוכרים את הנתונים האישיים שלך ידועים היטב מה שלא ידוע הם הדרכים להגן על עצמך. הפיתרון הטוב ביותר בהגנה על עצמך מפני הפרה מקוונת של פרטיות הוא שימוש ב- VPN. רשת פרטית וירטואלית היא אמצעי לאבטחת חיבורים להעברת נתונים רגישים ויש בה יתרונות רבים.

היתרונות של שימוש ב- VPN

כמה יתרונות של VPN כוללים מיסוך כתובות IP, עקיפת הגישה הגיאוגרפית וצנזורה באינטרנט, שידורים מוצפנים ואנונימיות מקוונת. גם אם ספקי שירותי האינטרנט יוכלו לעקוב אחר הנתונים שאתה מעביר, זה לא יהיה אלא לפטפט. רק אתה ושרת ה- VPN המאובטח מסוגלים לקרוא את הנתונים המוצפנים.

ניתן להשתמש ב- VPN במחשבים אישיים או מק, iOS או אנדרואיד, מחשב נייד, נייד וגם בנתב לכל הבית. ספק שירותי האינטרנט שלך עוקב אחריך אפילו כשאתה קורא את זה. כדי להגן על עצמך מפני הפרת פרטיות מקוונת, ואיסוף ומכירת הנתונים שלך, עליך להתקין VPN. לא משנה מה יקרה עם כללי ההגנה על הפרטיות של ה- FCC, עם VPN אתה יכול להיות בטוח כל הזמן. קבל VPN, נראה שאח הגדול צופה ללא הרף עכשיו. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me