האמת המכוערת כיצד פייסבוק משתמשת בנתונים הפרטיים שלך

אנו חיים בעידן של גאות של מדיה חברתית, בה חדשות מזויפות, מונעות על ידי מנהלי מדיה חברתית מלאות בהובריס, חולשות על ציר הזמן שלנו. כשמדברים על אתרי רשתות חברתיות, השם שצץ קודם הוא פייסבוק – הפלטפורמה ששינתה את האופן שבו העולם נשאר מחובר ומעניק מסיבי של חדשות מזויפות. יתרה מזאת, קשה למצוא יותר מדי אנשים שאינם בפייסבוק או שלא השתמשו בה מעולם בזמן כלשהו בעבר. הקלות והנוחות של שמירה על קשר עם חברים ובני משפחה באמצעות פייסבוק הם כה גבוהים, עד שרוב האנשים אינם תוהים אם המידע הפרטי שלהם מנוצל ומנוצל על ידי המוח של מארק צוקרבורג. בעיקרו של דבר, פייסבוק היא מכירת הנתונים הפרטיים שלך לכל המרבה במחיר, גם אם הם טוענים אחרת. אבל איך בדיוק הם עושים את זה?


האמת המכוערת כיצד פייסבוק משתמשת בנתונים הפרטיים שלך

האמת המכוערת כיצד פייסבוק משתמשת בנתונים הפרטיים שלך

במדיניות הפרטיות של פייסבוק קיימת פרטיות ‘קטנה’

“אנו אוספים את התוכן ומידע אחר שאתה מספק כשאתה משתמש בשירותים שלנו, כולל כשאתה נרשם לחשבון, יוצר או משתף ומעביר הודעה או מתקשר עם אחרים. זה יכול לכלול מידע על או על התוכן שאתה מספק, כגון מיקום תמונה או התאריך בו נוצר קובץ. אנו אוספים גם מידע על אופן השימוש בשירותים שלנו, כגון סוגי התוכן שאתה מציג או עוסק בהם או התדירות ומשך הפעילויות שלך. “

זהו קטע ממדיניות הפרטיות של פייסבוק. בכנות, רובנו אף פעם לא טורחים לקרוא מדיניות פרטיות או תנאי שימוש בעת ההרשמה לשירות כלשהו באינטרנט. הדבר המדאיג במדיניות הפרטיות של פייסבוק הוא שהיא פשוט מכילה הגדרה רחבה של סוג המידע שהם אוספים כשאתה משתמש בשירות שלהם.

בעיקרון, פייסבוק יודעת הכל עלייך. זה כולל את גילך, דוא”ל, מספר טלפון, מקום עבודה, בית ספר, חברים, מקומות שאתה מבקר בהם ואתרי אינטרנט בהם אתה גולש. כל המידע הזה נכנס לפרסומת ממוקדת. אם ניסית אי פעם ליצור מודעה בפייסבוק, סביר להניח שאתה מודע לכך שאתה יכול לבחור את הקהל שלך בהתבסס על תחומי העניין שלהם, גילם, מיקומם, בין השאר.

כיצד פייסבוק משתמשת בנתונים הפרטיים שלך – התמציות

הדבר המצחיק הוא שפייסבוק לא גונב את המידע שלך. במקום זאת, אתה משתף אותו ברצון עם פייסבוק. סיפרת לפייסבוק הכל על עצמך, על המיקום שלך, על העבודה שלך, על החברים שלך, וגם על הזוגיות שלך. חילקתם מהם הסרטים האהובים עליכם, באילו קבוצות ספורט אתם תומכים ואיזה בית ספר הלכתם.

בוודאי ראית פרסומות צצות בפרופיל שלך על סמך משהו שאתה חבריך אהבת, או על סמך חיפוש בגוגל שביצעת לאחרונה. תהיתי אי פעם איך פייסבוק עושה זאת?

זה פשוט. כשאתה נרשם לחשבון בפייסבוק, מוכנס לדפדפן האינטרנט שלך עוגיית מעקב לאיסוף כל נתונים שאתה משתף באופן מקוון או לא מקוון. נתונים אלה נמכרים לשותפי הפרסום של פייסבוק כך שהם יוכלו להציג מודעות רלוונטיות יותר עבורך. וזה לא הכל.

פייסבוק יכולה גם לזהות אותך או את חבריך מהתמונות שאתה מעלה והיא יכולה לעשות זאת גם עם תמונות שאתה מעלה במקום אחר באינטרנט. הסיבה לכך היא יכולות ‘זיהוי פנים’ בהן פייסבוק משתמשת.

עכשיו כשאתה חושב על זה זה גורם לך לאי נוחות? אם כן, אתה לא אשם. פייסבוק חורגת רק מניתוח נתוני הפרופיל שלך כדי לעקוב אחרך אחר כל האינטרנט. אם אתה מתחבר לפייסבוק ואז נכנס לאתרים אחרים, פייסבוק יודעת זאת.

יתר על כן, רוב האנשים אינם יודעים כיצד הדברים האלה עובדים, ולכן כאשר הם מגלים כיצד פייסבוק מנצלת את המידע הפרטי שלהם, הם מופתעים ומפוחדים. כמה מהדרכים השנויות ביותר במחלוקת שפייסבוק השתמשה בנתונים הפרטיים של משתמשיה במהלך השנים תועדו על ידי Time Magazine עוד בשנת 2014.

מה קורה אם לא תשתף מידע כלשהו?

אתה עשוי לחשוב שהסרת פרטי הפרופיל שלך או השארת הפרופיל שלך ריק יכולה להיות פחות מפחידה. מחקרים מגלים שזה לא כך. אתה דורש לשתף קצת מידע בסיסי כדי ליצור חשבון, כמו הגיל והמיקום שלך.

אם פייסבוק לא תמצא מידע אחר מעבר לזה, היא תמקד לחברים שלך. אז תקבלו מודעות בפרופיל שלך על סמך מה שחבריך אהבו. תקבל הודעה על התמונות שחבריך העלו, ועל השינויים האחרונים בפרופיל שלהם. מפרסמים יכולים להשתמש בנתונים הדמוגרפיים המינימליים שלך, יחד עם נתוני חבריך, כדי לשלוח אליך מודעות.

אין דרך לעצור ניצול זה של נתונים אישיים?

המחשבה שמידע הפרטי שלך מופץ בכל האינטרנט היא לא מטרידה. אילו עדכונים תכופים של פייסבוק להגדרות אבטחה ופרטיות גורמים לאנשים לתהות אם יש באמת דרך כלשהי לאבטח את חשבונך? זה טוב כשפייסבוק מוצאת את חבריך מבית הספר הישן או ממליצה על מוצרים שתוכלו למצוא בהם שימושיים אבל לעקוב אחר כל מה שאתם עושים באינטרנט זה לא משהו שנוח לעשות איתו.

ישנם צעדים שאתה יכול לנקוט כדי להפוך את הנתונים שלך לאבטחים יותר. כמה מהדרכים להגן על פרטיותך הן כדלקמן:

 • מחק את חשבון הפייסבוק שלך: לשקט נפשי מוחלט, תוכלו למחוק את חשבון הפייסבוק שלכם לצמיתות. לשם כך, בצע את הצעדים הבאים.
 • לך גלישה בסתר: הדרך הקלה ביותר למנוע מהדפדפן שלך לאחסן נתונים מפעילויות המקוונות שלך היא להשתמש במצב ‘פרטי’ בזמן הגלישה באינטרנט.
 • הכירו את הגדרות חשבון הפייסבוק: רוב האנשים מכירים רק חלק מההגדרות הבסיסיות בפייסבוק. אם אתה חופר עמוק יותר ומגלה שיש הגדרות שאתה יכול לשנות כדי להפוך את חשבונך לאבטח יותר.
 • אחת ההגדרות הללו היא לבטל את הסכמתך לפרסומות. אתה יכול לעשות זאת על ידי לחיצה על סמל הנעילה כשאתה מחובר לפייסבוק ואז בחר “ראה הגדרות נוספות”. תראה את הכרטיסייה ‘מודעות’ בסרגל הצד, לחץ עליה ולחץ על ‘ערוך’ תחת ‘אתרים של צד שלישי’ ושנה את ההגדרה ל’אף אחד ‘. לאחר מכן לחץ על’ ערוך ‘תחת’ מודעות ‘. & חברים ובחרו “אף אחד”. שלב זה יבטל את הצגת המודעות בפרופיל שלך.
 • חסימת מעקב: כדי למנוע מ- Facebook לעקוב אחר פעילויותיך באינטרנט, באפשרותך להתקין תוכנת צד ג ‘. תוכנה זו תחסום כל מעקב ותודיע לך אם יש ניסיונות לעקוב אחר הפעילויות שלך. שתי אפליקציות התוכנה הפופולריות ביותר לחסימת מעקב הן DoNotTrackMe ו- Ghostery.
 • התקן VPN: רשת וירטואלית פרטית עשויה להישמע יקרה, אך זו למעשה הדרך הבטוחה ביותר להגן על הפרטיות באופן מקוון. אם בסופו של דבר נרשמת לשירות VPN, אנו קוראים לך להתרחק מ- VPNs ‘בחינם’ כמו Hola. ספקי שירותי VPN כאלה לרוב פוגעים בפרטיות שלך במקום להגן עליה. לכו עם VPNs מוכחים כאלה ExpressVPN או BulletVPN אם אתה מעריך את האבטחה והנתונים האישיים שלך. 

כיצד פייסבוק משתמשת בנתונים הפרטיים שלך – העטוף

מדיה חברתית היא רוע הכרחי בימינו. היה מודע לאילו מידע שאתה משתף באופן מקוון וכיצד משתמשים בו באתרי מדיה חברתית כדי להגן טוב יותר על האבטחה שלך. בסופו של יום, שירותים מקוונים ‘בחינם’ הם דבר נדיר. ברוב המקרים, מוצר שמפרסם את עצמו כחינם הופך אותך למוצר. במקרה של פייסבוק, המפרסמים הם הלקוחות ומשתמשי פייסבוק הם המוצר שמוצע. זכרו, פייסבוק מחזיקה גם באינסטגרם ו- Whatsapp. לעומת זאת, גוגל רכשה את YouTube לפני שנים. שלב את כל השירותים האלה יחד, וחשוב על כל הנתונים הפרטיים שהם אוספים סביב השעון. ה האמת המכוערת היא שאין פרטיות ברשת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map