הונאות מלכודות דבש באופן מקוון – כיצד לזהות אותן?

האינטרנט פתח בפני האדם הרגיל עולם של אפשרויות והזדמנויות, אך יחד עם זאת, זה גם הקל על רמאים לבחור את היעדים שלהם. ישנן הונאות שונות ופעילויות הונאה אחרות שמתרחשות דרך האינטרנט, מה שהופך את הקורבנות לאנשים בלתי מעורערים. בימינו, יש סוג חדש של הונאה ברחבי האינטרנט – הונאות של מלכודות דבש, הידועות גם בשם ציד דבש.


מהן הונאות מלכודות דבש?

מהן הונאות מלכודות דבש?

מהן מלכודות דבש?

למרגל, המונח ‘מלכודת דבש’ פירושו התהליך לפיתוי סוכן להיפרד ממידע סודי בעזרת אישה מפתה. בעולם הרגיל, מדובר למעשה באתר הכרויות להונאה והצעות מאנשים לא מוכרים אך מושכים, המעוניינים להכיר את היכרותך. נכנע למלכודות האלה, ובסופו של דבר אתה מאבד את כל כספך או שאתה נדבק במחשב שלך קשה.

כמה כוחות נבזיים כאלה אפילו משתמשים בסקייפ כדי לנסות להתעסק עם אנשים. מישהו אטרקטיבי בסקייפ ינסה לדבר איתך וכן הלאה באמצעות סקייפ – אתה רק צריך לחסום אותם כדי להפסיק את המרדף המזלזל הזה.. 

אתרי היכרויות מקוונים הקלו על אנשים עסוקים במציאת בן זוג. עם עלייתם של מאות אתרי היכרויות, לא עבר זמן רב והונאים החלו לעשות בהם שימוש גם. לרוב, הרמאים הללו יודעים שאנשים שנרשמים באתרים אלה נואשים למצוא בן זוג, והם משתמשים בהזדמנות זו כדי לפתות אותם להיפרד מפרטי הבנק שלהם ומידע פרטי אחר..

זה לא אומר שכל אתרי ההיכרויות הונאים. כשאתה פותח את התיקייה ‘דואר זבל’ או ‘זבל’ של הדוא”ל שלך, בטח ראית כתובות דוא”ל שמזמינות אותך ‘לפגוש בחורה נחמדה’ או ‘ללמוד כיצד לשמח את גברך טוב יותר’ או ‘למצוא את אהבת חייך’. כתובות דוא”ל אלה מכילות קישור שלא מוביל לאתר הכרויות נחשב. אם תלחץ על הקישורים בדוא”ל, בסופו של דבר אתה מוריד וירוס המדביק את המחשב שלך.

כמובן שאם אתה מתפתל ומתחיל להתכתב עם שולח הדואר האלקטרוני, אתה מסתכן עוד יותר – זה של אובדן כספיך. יש סיבה שדוא”ל זה מסתיים בתיקיית הזבל.

סוגי הונאות מלכודת דבש

ישנם שני סוגים פופולריים מאוד של הונאות מלכודות דבש בימינו. הראשונה היא ההונאה ‘הניגרית’, בה נערה מאפריקה הרחוקה כותבת לגבר חסר האונים וחולקת את סיפורה העצוב. הגבר מגלה עד מהרה שלילדה יש ​​ירושה של מיליונים, והוא פיתוי מכל הכסף הזה. מבטיחים לו חלק מהמיליונים אם הוא ישלם עבור כמה ‘שירותים משפטיים’ כדי להוציא את הילדה מארצתה. לאחר שהאיש שילם אלפי דולרים, חובב האינטרנט נעלם לאוויר.

הסוג השני הוא הונאת ‘רוסיה’, שם הילדה טוענת שהיא ענייה ומבקשת עזרה מ’בעלה לעתיד ‘. רמאים אלה מכוונים רק לגברים האמינים כי הם עשירים. החל מבקשת כסף עבור כרטיס טיסה לקבל בשמחה כל ‘מתנות’ שהגבר רוצה להעניק לילדה, הרמאים האלה מרוקנים אט אט את מי שכספם, ואז נעלמים.

הרמאים סורקים אלפי פרופילים באתרי היכרויות שונים ובוחרים אנשים למיקוד. עם זאת, אף פעם לא מקושר אתר הכרויות להודעות דוא”ל אלה. אם אתה חכם, תדע שזו הונאה מייד. אך באופן מפתיע, ישנם אנשים הנופלים קורבנות לפעולות הונאה אלה ואף פוחתים לפעמים לפשעים מסוכנים.

איך להיות בטוחים

קצת שיקול דעת ומודעות יכולים לעזור לכם להישאר בטוחים מהונאות מלכודות דבש אלה. כמה מהדרכים הללו הן:

  • אל תפתח את הדוא”ל שמסתיים בתיקיית ‘הספאם’ שלך. כדי לוודא שכתובות דוא”ל חשובות לא עוברות לזבל, כתובות דוא”ל של ‘רשימה לבנה’ שאתה מקבל מהן דוא”ל באופן קבוע. היזהר מכל דוא”ל עם שורות נושא מוזרות, כמו הצעה של מיליון דולר או הזמנה לפגוש מישהו מיוחד.
  • למד לאתר את דוא”ל ההונאה. בדרך כלל הם כתובים באנגלית גרועה מאוד, או בשפה אחרת, כמו רוסית. לעולם אל תפתח דוא”ל אלה, וגם אם כן, אל תלחץ על קישורים או השיב לשולח.
  • אל תבקר באתרי היכרויות שמעולם לא שמעת עליהם, במיוחד אלה שמופיעים בדוא”ל ספאם. זה מהווה איום על המחשב שלך.
  • היזהר מהצעות נדיבות שרוצות לתת לך מיליוני דולרים או את ההזדמנות לפגוש מישהו מיוחד.
  • והכי חשוב, השתמש תמיד במערכת אבטחה טובה למחשב מכיוון שהיא תזהיר אותך אוטומטית מפני אתרים זדוניים או חשודים.

האינטרנט הוא כמו העולם עצמו – מלא בסוגים שונים של אנשים, ולא לכולם יש כוונות טובות. חינוך לעצמך לגבי פשעי סייבר אלה, והכרת עצמך יכול בקלות לעזור לך להימנע מהונאות מלכודות דבש ולהיות בטוח באינטרנט.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me