כמה בטוח מצב גלישה בסתר?

יתכן שנתקלת ב”מצב גלישה בסתר “ב- Google Chrome או בגלישה פרטית בפיירפוקס והשתמשת בו מבלי לדעת באמת כיצד גלישה בסתר היא באמת הופכת אותך. אם יש לך זאת, היית שם לב לוויתור שהוא בא להגיד “מעבר גלישה בסתר לא מסתיר את הגלישה שלך מהמעסיק שלך, מספק שירותי האינטרנט שלך או מאתרי האינטרנט שבהם אתה מבקר.” אז מה בעצם המשמעות של מצב גלישה בסתר או מצב פרטי על פרטיותך?

כמה בטוח מצב גלישה בסתר?

כמה בטוח מצב גלישה בסתר?

גלישה רגילה לעומת גלישה פרטית

בואו נראה את ההבדל בין גלישה רגילה לגלישה פרטית.

גלישה רגילה

דפדפנים כמו גוגל כרום, פיירפוקס ואופרה רושמים את כל הנתונים שאתה מזין בסרגל הכתובות או בסרגל החיפוש שלהם ואת כל האתרים שבהם אתה מבקר ומאחסנים אותם במחשבך למטרות שונות. הם שומרים את היסטוריית הגלישה, קובצי ה- cookie ופרטים אחרים. זה מסתדר כחרב פיפיות מכיוון שמשמשת היסטוריית הגלישה שלך בכדי להעניק לך חווית גלישה טובה יותר בעתיד, אך היא גם רשמה מידע אישי ונתונים רגישים..


גלישה בסתר

דפדפנים כמו Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari של Apple, Microsoft Edge ו- Internet Explorer הציגו שיטות גלישה פרטיות המאפשרות לך לגלוש באינטרנט מבלי לרשום את היסטוריית החיפוש שלך ולאחסן מידע במחשב שלך. אין אחסון של נתונים בעוגיות או בעוגיות פלאש שכן הם נמחקים כאשר אתה סוגר את חלון הגלישה בסתר.

מצב גלישה בסתר התגלה כמוצלח מאוד מאחר שהוא מונע מאתרים כמו פייסבוק ואינסטגרם וכו ‘לעקוב אחר התנועות שלך ואז לשלוח אליך פרסומות הקשורות לחיפושים שלך. זה שימושי כאשר אתה מבצע עסקה בנקאית או מקיים שיחה שאולי לא תרצה להקליט במחשב האישי שלך (אם ברצונך לבדוק את ‘מצב גלישה בסתר’, השתמש ב- Ctrl + Shift + N כדי לפתוח חלון גלישה בסתר. )

מגניב, אבל האם גלישה בסתר באמת בטוח?

לפני שתתחיל לחשוב ש”מצב פרטי “הוא התשובה לכל תפילותיך וכי זהו המצב הבטוח ביותר לגלוש באינטרנט, עליך לדעת שזה לא נותן לך אנונימיות על ידי הסתרת זהותך ברשת. היא גם לא מונעת מספק האינטרנט שלך לדעת את כל האתרים שבהם ביקרת וכמה זמן נשארת ברשת. זה לא מסתיר את כתובת ה- IP שלך כך שעדיין ניתן לראות את המיקום שלך. זה רק מבטיח שאין רישום של הפעילות המקוונת שלך במחשב האישי ובחשבון Google שלך, וכדאי למנוע מאחרים שעשויים להשתמש במחשב שלך לראות את האתרים שבהם ביקרת..

למרבה הצער, מידת הפרטיות שלך במצב גלישה בסתר היא רק במכשיר בו אתה משתמש ועדיין ניתן לראות את החיפושים ואתרים שאתה מבקר בהם באמצעות כתובת ה- IP שלך..

VPN – האפשרות הבטוחה ביותר

קשה להבטיח 100% בטיחות באינטרנט בעולם של ימינו והמונח “בטיחות באינטרנט” עצמו הפך לאוקסימורון. השימוש במצב פרטי במחשב שלך הוא בהחלט לא גלימת נראות שאתה משתמש בכדי לספק לך מייד אנונימיות ולהסתיר אותך אבל יש דרך אחרת וזאת באמצעות שימוש ב- VPN טוב.

רשת פרטית וירטואלית (VPN) מאפשרת לך להיות אנונימי על ידי שינוי כתובת ה- IP שלך והסוואת המיקום שלך בפועל. כל מי שמעקב אחר התנועות שלך או אתר שאתה מבקר בו לא יודע מי אתה או היכן אתה. זה גם מבטיח שכל הנתונים היוצאים מהטלפון או המחשב שלך מוצפנים מקצה לקצה, עם אבטחה ברמת הבנק כדי להבטיח כי היסטוריית הגלישה, היסטוריית ההורדות וכו ‘לא נשמרת..

להלן רשימה של שירותי VPN שבהם תוכל להשתמש בכדי להוסיף שכבה נוספת של אבטחה ופרטיות לכל פעילויות הגלישה שלך.

שלב גלישה בסתר ו- VPN

מצב גלישה בסתר אמנם משפר את רמת הפרטיות שלך בהשוואה לגלישה וניל רגילה על ידי שינוי אופן ההתנהגות של דפדפן האינטרנט שלך, אך הוא לא משנה את ההתנהגות של כל השאר. אם אתה באמת רוצה לשפר את פרטיותך ולהגן על הנתונים שלך, עליך להשתמש ב- VPN דרך האינטרנט מכיוון שזה עוזר לך להרחיק את הנתונים והסיסמאות שלך מהישג ידם של האקרים..

ואם ברצונך להסתיר את פרטי הגלישה שלך ממישהו שיש לו גישה למערכת שלך, עדיף להשתמש ב- VPN עם מצב גלישה בסתר. בדרך זו אתה תהיה בטוח מפני ספק שירותי האינטרנט שלך, מההאקרים וגם מהשותף למחשבים שלך. אתה יכול גם להשתמש בדפדפן Tor מכיוון שהוא לא אוגר מידע כלשהו בגלישה שלך ועוזר לך גם באנונימיות.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me