כיצד לבדוק בטיחות קישור?

בקר בכל דף אינטרנט שיש בו מספר קישורים – אפילו דף זה שאתה קורא כרגע. התבונן סביב ויש לו כמה לחיצות לחץ. בעוד שקישורים יכולים להיות מפתים ותמיד לגרום לאנשים ללחוץ עליהם למידע נוסף, האם הם באמת ראויים לקליק שלכם? ישנם קישורי לחיצה שמבטיחים לכם מאמר משעשע אך בדרך כלל מכילים מידע מטעה. אבל פתרונות קליקים אינם מזיקים. על מה אנחנו מדברים כאן הם קישורים שעשויים לקחת אותך לאתרים עם וירוסים ואלמנטים זדוניים. זה מוביל לאיומי אבטחה על הנתונים האישיים שלך ויכול גם להוביל לגניבת זהות. לכן חשוב תמיד לבדוק קישורים חשודים לפני שתלחץ עליהם.


כיצד לבדוק בטיחות קישור?

כיצד לבדוק בטיחות קישור?

מי יוצר קישורים מזיקים ומדוע?

רמאים מקוונים המוכרים יותר כ”האקרים “הם האנשים שמאחורי הקישורים הזדוניים הללו. בדרך כלל הם מפרסמים קישורי דיוג באופן מקוון ומנסים להטעות אנשים. לפעמים לחיצה על קישור חשוד תפתח תהליך הורדה מבלי שאתה מודע אליו. זה יכול להוביל להתקנת תוכנה זדונית למשל במכשיר שלך.

אם אי פעם קיבלת דוא”ל שאומר שזכית בהגרלה, רוב הסיכויים שמדובר בדוא”ל התחזות, מנסה להשיג את הפרטים או הכסף שלך. חפש דוא”ל מחברות כרטיסי אשראי או בנקים. אם הודעת דוא”ל מבקשת את המידע האישי שלך או מבקשת ממך ללחוץ על קישור חשוד, זה עשוי להיות דוא”ל הונאה.

איך אתה מגלה אם קישור בטוח?

ישנן מספר דרכים שיעזרו לך להעריך את אמיתות הקישור.

קרא את שם הדומיין

אם כביכול מגיע דוא”ל מהבנק שלך והקישור לוקח אותך לאתר אחר שאינו האתר הרשמי של הבנק שלך, התייחס אליו כאל דגל אדום. יכול להיות שזה יהיה ניסיון דיוג. אם אתר הבנק שלך הוא https://www.bankofamerica.com/ אך הקישור לוקח אותך אל https://www.bankofamerica.wordpress.com/ (רק דוגמה), אל תלחץ עליו. זהו אתר מזויף בעליל.

אמנם אתה עשוי לקרוא את החלק הראשון של כתובת האתר ולחשוב שהוא אמיתי, אך חשוב לקרוא את כל ה- URL כראוי. ישנם phishers שמחליפים 1 באות “I” ו- 0 באות “o” כדי לבלבל את המשתמשים. לדוגמה, הם עשויים להפנות אותך אל https://bank0famerica.com/. זכור את הפרטים הקטנים האלה כשאתה מועבר לקישור חיצוני מהודעת דוא”ל.

רחף מעל הקישור

כשאתה מרחף מעל קישור, שים לב לפינה השמאלית התחתונה של המסך. הוא מציג שם את כתובת האתר של הקישור. בדוק את כתובת ה- URL מאותו חלק וקרא את כתובת האתר לחלוטין כדי להבטיח שאינך מופנה לאתר אינטרנט זדוני.

אם אינך בטוח לגבי אתר, העתק את כתובת האתר וחפש אותה בגוגל. התוצאות המובילות יעזרו לכם למצוא אם כתובת האתר אכן מקורית או לא.

בדוק את הכותרת בדוא”ל

ספקי דוא”ל רבים מקצרים את הכותרת כשאתה מקבל דוא”ל. עם זאת, כשאתה מרחיב את הכותרת, תראה את כל פרטי הכותרת. הקפד להרחיב את הכותרת בכדי לקרוא את הפרטים. אם אתה חושב שאתה לא יודע את שולח הדוא”ל, אל תלחץ על הקישורים בדוא”ל.

יתכן שתקבל דוא”ל שנראה אמיתי. עם זאת, אם אינך מכיר את שולח האימייל, זה יכול להיות פשוט דואר הונאה.

בדוק אם יש HTTPS

לכל אתר בנקאי / פיננסי אמין או חנות למסחר אלקטרוני יש תמיד HTTPS בכתובת האתר שלהם ואף פעם לא HTTP. כשאתה בודק את כתובת האתר, וודא שאתה מחפש את ה”ס “אחרי ה- http בסרגל הכתובות.

כאשר אתה רואה HTTPS, הוא יציג גם סמל מנעול אבטחה קטן לפני הכתובת. המשמעות היא שהאתר מאובטח והפרטים שלך המשותפים באתר הם בטוחים.

אמנם HTTPS בכתובת האתר אינו מהווה ערובה מוחלטת לכך שהאתר מקורי, אך HTTP הוא נתון בטוח שהאתר מזויף. מכיוון שאתרים פיננסיים מעסיקים תקני בטיחות מלאים, יש להם HTTP כתובות URL.

אם באתר האינטרנט יש HTTPS בכתובת האתר שלו אך האתר אינו בטוח, הדפדפן יציג הודעת אזהרה שכתובת האתר אינה תואמת את האישור שלה. הדבר הטוב ביותר להישאר בטוח הוא לקרוא בעיון את כתובת האתר ורק אז להתקדם עם האתר אליו תרצו לבקר.

אל תאמת את הפרטים שלך בדוא”ל

כל הבנקים, חברות כרטיסי האשראי ומוסדות פיננסיים אחרים מבהירים כי הם לעולם לא מבקשים את הפרטים האישיים שלך בדוא”ל או בטלפון.

לא סביר מאוד שהבנק שלך או אתר מסחר אלקטרוני אי פעם יבקש ממך לאשר את המידע החיוני שלך באמצעות דואר אלקטרוני. תכונה נפוצה להשיג מידע פיננסי ופרטי חשבון בנק היא לשלוח דוא”ל עם פרטי המשלוח ולבקש ממך לאמת כמה פרטים על מנת לקבל את המשלוח..

כמו כן, היזהר מהודעות דוא”ל מבנקים הטוענות כי קיימת פעילות חריגה בחשבונך ועליך לאמת את הסיסמה שלך. אם אי פעם קיבלת דוא”ל כזה והתבלבלת, פנה תמיד לחברה הספציפית בטלפון לגבי הבעיה.

מה עם קישורים מקוצרים?

האינטרנט נהפך לכול חיסכון במקום וכתיבת משפטים קצרים. ישנם מספר שירותי קיצור כתובות אתרים (כגון Bit.ly) אשר יפחיתו את התווים בכתובת האתר על ידי שינוי למחרוזת מילים קצרה יותר..

מה אם הקישור בדוא”ל שלך יעביר אותך לכתובת אתר מקוצרת? ריחוף מעליהם לא יציג מידע שימושי אודות האתר. כדי לגלות את כתובת האתר שמפנה אליו הקישור הקצר, תוכלו להשתמש בפונקציה “תצוגה מקדימה”.

הדבק את הקישור המקוצר בדפדפן שלך והניח אחריו שלט ‘+’. זה יעזור לך לקבל את המידע הרלוונטי על האתר שאתה רוצה לבקר בו. אתה יכול גם להשתמש באתרי צד ג ‘כדי לדעת על הקישורים המקוצרים. אתה יכול לנסות את www.getlinkinfo.com כדי למצוא את פרטי הקישור שאליו אתה הולך לבקר.

ראה כיצד פונים אליך בדוא”ל

דוא”ל דיוג הם בדרך כלל חלק מהונאה גדולה יותר ולכן הם מוצר המוני, כלומר יש להם כמה דברים משותפים. האחד הוא שדוא”ל הונאה רבים מתחיל עם “לקוח יקר” או “משתמש יקר” במקום להשתמש בפועל בשמך. הם עשויים אפילו לפנות אליך בשם בכתובת הדוא”ל שלך לפני סימן @. אם אתה מגלה זאת בדוא”ל שלך, עליך לקבל התראה על כך שמשהו לא בסדר.

אל תיכנע לאזהרות, מועדים ואיומים

אל תמהר ללחוץ על קישור זה רק בגלל ששולח הדוא”ל הזהיר אותך או איים עליך. האזהרה כנראה גם מזויפת והם רק מנסים להשיג ממך כסף. כאשר אתה רואה תאריך יעד או אזהרה, זהו אינדיקטור טוב לכך שהקישור יוביל לניסיון דיוג. שימוש בפיתוי או הצעה מפתה בצורה בלתי רגילה הם גם אינדיקטורים להונאה. ודא שיש לך התקנת תוכנית אנטי-וירוס. שמור תמיד גם על תוכנת האנטי-וירוס שלך. ניתן לאתר קישורים ותוכניות זדוניים רבים באמצעות אפליקציות אנטי-וירוס.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map