מדוע פריצת מכשיר שלך היא רעיון רע

Jailbreaking בעצם פריצה למכשיר שלך כך שתוכל להריץ אפליקציות עליו בחינם. חלקם שוברים את מכשירם כדי שיוכלו להיפטר מאפליקציות שהותקנו עליו מראש. לעתים קרובות נקרא השתרשות, כל מיני מכשירים כולל מחשבים ניידים, טלפונים, קונסולות משחק ורבים אחרים יכולים להיות שבורים בכלא. הדבר נעשה על ידי היפטרות מכמה תכונות קריטיות המאפשרות הפעלה של אפליקציות ושירותים מוגבלים. אמנם זה אולי נראה כמו רעיון טוב ואתה מקבל יותר חופש במכשיר שלך, אך זה גם מסוכן.


מדוע פריצת מכשיר שלך היא רעיון רע

מדוע פריצת מכשיר שלך היא רעיון רע

עם זאת, שוברי Jail הפכו קשה משמעותית עם הזמן ככל שנוספו יותר אפליקציות והגדרות למסגרות התקנים. כדי להבין כיצד שוברי Jail מגדילים את הפגיעות של המכשיר שלך, ראשית חשוב להבין הבדל עיקרי אחד בין השתרשות לפריצת Jail..

שורשים נגד שוברי Jail: ההבדל

באופן עקרוני, השתרשות ושוברי כלא זהים. עם זאת, פריצת jail היא מונח המשמש לרוב עם מכשירי iOS. הוא נועד לשדרג את ההרשאות של קטגוריית שורש לזו של משתמש-על. היותו משתמש-על מאפשר גישה מלאה לכל תכונות המכשירים. עם זאת, בעלי אייפון ואייפד אינם היחידים שמחפשים דרך להוציא יותר מהמכשירים שלהם. לעתים קרובות גם סמארטפונים אנדרואיד מושרשים. עלייתו של קודי הפכה את ה- FireStick לאחד המכשירים השבורים ביותר בכלא.

עם זאת, הבעיה במכשירי iOS או שוברים או מכשירים אחרים היא שהם מועדים להרבה יותר להתקפות. המשמעות היא שמכשיר שבור בכלא עשוי להיות קל יותר לפושעי סייבר לפרוץ. זה חשוף לנתונים הפרטיים שלך, כולל אימיילים, חשבונות מדיה חברתית ומידע על כרטיסי אשראי. כתוצאה מכך, יישומי בנקאות מקוונים רבים אינם פועלים למשל על מכשירים ניידים שבורים בכלא.

כמו כן, מכשירים שבורים בכלא יצטרכו להיות שוברים בכלא בכל פעם שהם מופעלים מחדש. זה הופך את השימוש בהם לתהליך מייגע למדי. לשם השוואה, מכשירים מושרשים נמצאים בשימוש לרוב ובעלי פונקציונליות למשתמש רחבה למדי אי פעם לפני השתרשות.

האם שורשים ופריצות כלא הפכו את המכשיר לפגיע יותר?

כן. השתרשות ופריצת כלא הן שיטות בהן פרוטוקולי האבטחה הסטנדרטיים של המכשיר שלך בטלים. כתוצאה מכך, אתה הרבה יותר פתוח לניצול ממה שהיית בדרך כלל. לכן, אם יש לכם מכשיר שבור או כלא שורש, עליכם להיות בטוחים כי הרשאות האפליקציה שלכם תקינות.

במכשירים כאלה איסוף מידע על משתמשים קל מתמיד. לכן, המשתמש צריך לוודא כי לאפליקציות יש הרשאת גישה רק לנתוני המכשיר שהם צריכים. לדוגמה, למשחק החינמי שלך אין עסק הגישה לאנשי הקשר שלך.

בעיה נוספת בפריצת jail של המכשיר שלך היא שהוא יכול להיות יציב יותר. Jailbreaking מתמרן את הקוד האדריכלי השומר על יציבות המכשיר. זה יביא למכשיר בעל ביצועים לא תקינים. מכשיר לא יציב שמתרסק לעתים קרובות אין לו שימוש. לכן, עליכם לבצע את שוברי הכלא על ידי מישהו שיכול לשמור על קוד הבסיס אך ​​גם להעניק לכם גישה.  

בעיה אחת נוספת, ייתכן שיש לך מכשירים שבורים בכלא היא שדרוגי אבטחה. תהליך השורש או פריצת הכלא נעשה על ידי ניצול נקודות תורפה. הפגיעויות הללו ככל הנראה יוקרנו על ידי השדרוג הבא ותצטרך לפרוץ שוב את מכשירך. זה יכול להיות מייגע וגם להרחיק את המכשיר מהידיים שלך למספר ימים בכל פעם.  

החלופות הטובות ביותר לפריצת Jail או לשורש את המכשיר שלך

פריצת Jail ושורשים הם תצורות מותאמות אישית שימושיות אך גם משאירות הרבה פערים פתוחים באבטחת המכשיר שלך. עבור רובנו, קבלת ההתאמה האישית עשויה להגיע במחיר די תלול. עכשיו, אלא אם כן אתה מוכן להקדיש זמן וללמוד את הפרטים של תצורות מותאמות אישית, פריצת jail לא תועיל לך. יש כבר כמה חלופות טובות מאוד לעשות זאת. אלה מבטיחים שתוכל לקבל את הפונקציונליות המשופרת של המשתמש שאתה רוצה תוך שמירה על אבטחת המכשיר שלך. להלן כמה דרכים שבהן תוכלו להימנע מלהתפוצץ או להכות שורשים לחלוטין.

בחר בהתקן המתאים לעצמך

מכשירים ארוזים או ארוזים תמיד יגיעו עם רשימת התחייבויות לנוחות שהם מציעים. הדבר זהה לכל המכשירים, בין אם מדובר בטלפונים, מחשבים ניידים, טאבלטים או כל גורם אחר. עבור אלה מאיתנו עם מספיק יכולת טכנולוגית, בחירה בחומרה ואז תוכנה תואמת בהתבסס על הצרכים שלנו היא הרעיון הטוב ביותר.

לשארנו שלא ניתן לטרוח להתאמץ כל כך הרבה, מספיק סקירה של יכולות המכשיר. הרעיון הוא לחקור אלטרנטיבות ולהבטיח שתוכל ליצור איזון נאה בין פונקציונליות וביטחון.

להבין מה אתה מחפש

אפילו במכשירים שהוגדרו מראש, יש שינויים מסוימים שניתן לבצע. עבור אנשים רבים זה מספיק טוב בכדי לבצע את עבודתם. הם באמת לא צריכים לפרוץ את המכשירים שלהם ואז להגדיר מחדש את כל מאפייני האבטחה. למעשה עדיף להשאיר את כל תכונות האבטחה ללא התייחסות ופשוט לבצע תוספות שיעזרו להגדיל את הפונקציות. עם זאת, עדיף תמיד להבטיח שאין תוכנות נפוצות או פונקציות אחרות שהוגדרו מראש אשר יפגעו בביטחון ובפרטיות שלכם..

להיות פעיל בנושא רישוי ותיקון

מרבית יצרני המכשירים הגדולים שומרים על זכויות לתקן את המכשירים שכבר מכרו לך. בהתאם למקום מגוריך, למכשיר שלך יהיו מספר מגבלות עליו. לכן, לפני שאתם קונים חשוב להבין את הנזקים ולתקן את הפרטים הקטנים. זה ישפיע גם על האחריות שלך ועל כל תיקון שלאחר האחריות שתצטרך.

כמו כן, יש תנועות שנוצרות על ידי ארגונים כמו קרן הגבול האלקטרוני כדי לחסל את הכריכות החוקיות הללו. אם אתה מבין הרבים שמעוניינים בפועל לקבל את הפונקציונליות המלאה שאתה רוצה מהמכשיר שרכשת, שקול להצטרף אליהם.

סיכום

פריצת Jail נראית כמו רעיון נחמד וזה בהחלט הגיוני שתהיה לך גישה מלאה למכשיר שלך. בכל זאת שילמת על זה ומגיע לך להשתמש בו כרצונך. עם זאת, הדברים לא כל כך פשוטים עם שוברים או שורשים. הטכנולוגיה הבסיסית היא מגבילה מטבעה ולחברות האם יש סעיפים ב- EULA המעכבים אותך. במילים אחרות, פריצת jail של המכשיר עשויה ביטול האחריות שלה.

כעת, אתם עשויים לחשוב שזו סיבה טובה לפריצת jail או השתרשות המכשיר שלכם. אבל זה יזיק יותר מתועלת. אלא אם כן אתה טכנאי בכיתה מקצועית או שיש לך ידע דומה לזה, לפריצת jail יש יותר חסרונות מאשר מקצוענים. אתה לא רוצה להיות תקוע עם מכשיר שאינו תקין ביום משרדי עמוס או גרוע מכך, במקרה חירום. לכן, חכם יותר פשוט לבחור התקן שמציע את הפונקציונליות הדרושה לכם מבלי לפגוע בפרוטוקולי האבטחה הרגילים של המכשיר.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map