מהן הפרוקסיונים והאם עליך להשתמש בהם?

היום, אני רוצה לדבר על פרוקסי. יכול להיות ששמעת עליהם, מכיוון שיש מאות על מאות מהם – גרסאות חינמיות ופרמיות. למעשה, אפילו בהגדרות האינטרנט שלך, אתה בהחלט תמצא אפשרות בשם ‘פרוקסי’.


מהם פרוקסי? האם עלינו להשתמש בהם?

מהם פרוקסי? האם עלינו להשתמש בהם?

בין אם אתה יודע עליהם משהו או לא, אתה עומד ללמוד מה הם, מה הם שלהם שימושים, שלהם יתרונות וחסרונות, אבל גם שלהם סכנות, ועוד. אולם לעת עתה נתחיל עם היסודות. הנה כל מה שאתה צריך לדעת על פרוקסי פרקים והאם עליך להשתמש בהם או לא.

מהו פרוקסי?

לוגו פרוקסיבמילים פשוטות, פרוקסי כלים הם כלים המשמשים להם השגת אנונימיות מקוונת ועוקף צנזורה ומגבלות גיאוגרפיות. זה לא קובע אנונימיות אבל אי פעם. יש הרבה סוגים שונים של פרוקסי ושרתי פרוקסי, ונדבר עליהם גם ברגע.

הדבר הראשון שאתה צריך לדעת זה הם פועלים כחלון שלך בעולם החיצון. דמיין שאתה נמצא בחדר ללא חלונות, המייצג את כל מה שאתה יכול גישה באינטרנט במדינה שלך.

כל מה שאתה או מדינות אחרות אינן מאפשרות, כגון חומרים מצונזרים, תוכן מוגבל גיאוגרפי, וגם כאחד – נמצא מבחוץ. באמצעות א פרוקסי, אתה מתקין חלון בקיר החדר, המאפשר לך להציג גם תוכן זה על ידי הפיכה חצי אנונימי.

עם זאת, הכל בא ב עלות, ואני לא רק מדבר על הכסף. אני אסביר גם את זה, אך ראשית – נראה מה סוגים של פרוקסי יש.

הסבירו סוגים שונים של פרוקסי

פרוקסים קיימים כבר די הרבה זמן. הבעיות כמו צנזורה והגבלות מקוונות הטרידו אנשים במשך שנים, וממציאים אנשי כוח אדם כדי לפתור את הבעיות הללו. עם זאת, על ידי השימוש בהם אתה רק באמצע הדרך להגיע ל פיתרון אמיתי.

במהלך ההיסטוריה שלהם, סוגים שונים של שרתי פרוקסי הומצאו, כולל:

פרוקסי אינטרנט

אלה משמשים לרוב לסינון תוכן. סוג זה של פרוקסי לעיתים קרובות שומר יומנים, שמירה על מידע באילו אתרים אתה ניגש וכמה רוחב הפס שאתה משתמש בו. התעבורה שלך עוברת פרוקסי מסוג זה אם הגדרת אותה בדפדפן שלך.

זכור כי לא תמיד כריתת עצים כזו, והכל תלוי בכך מדיניות הפרטיות של ה- proxy. כמו כן, שים לב שניתן להשתמש ב’פרוקסי אינטרנט ‘כמעין מונח כללי. לדוגמה, שניהם נשיאים עוינים ואנונימיים יכולים להיות פרוקסי אינטרנט.פרוקסי אינטרנט

פרוקסי עוינות

סוג של פרוקסי זה לוכדת נתונים על דפי אינטרנט שאתה מבקר בהם וטפסים שאתה ממלא. התנועה שלך נאלצת לרוב באמצעות פרוקסי מסוג זה, וזה כן לא בטוח להשתמש בהם בזמן שהם רושמים את המידע שלכם. התעבורה שלך עוברת לעתים קרובות proxy זה אם המכשיר שלך מקבל נגוע בתוכנה זדונית.פרוקסי עוין

שרתי פרוקסי במטמון

אלה שרתים שיכולים לעשות זאת להאיץ בקשות. הם שומרים את כל בקשות האינטרנט שלך, “גם באמצעות שאילתות DNS וגם שאילתות HTTP,” ופשוט להעתיק את המשאבים המשמשים לעיתים קרובות. זה משפר את רוחב פס וה החוויה הכללית.

למה? ובכן, מכיוון שתוכן שחוזר על עצמו נלקח מהפרוקסי המטמון ולא מטמון האתר, התוכן מתבקש מ. יש להשתמש בסוג זה של שרת פרוקסי רק כאשר הוא שרת פרוקסי. במילים אחרות, רק אתה יכול לראות את ה- קונטנה במטמוןt ולא צד שלישי.פרוקסי צד ג '

אנונימיזת שרתי פרוקסי

סוג זה של פרוקסי הופך את האינטרנט שלך גלישה אנונימית, לאתרים שאתה מבקש מהם מידע. עם זאת, בדומה לשרתי פרוקסי אחרים, עדיין יש לבעלים של שרת ה- proxy האנונימי גישה למידע שלך.

עם זאת, מבחינת פרוקסי, זה הדבר הכי קרוב ל- אנונימיות שתוכלו להגיע אליהם באמצעות פרוקסי. שוב, כדי לבסס סוג זה של אנונימיות, עדיף שתגדיר את השרת כזה. כן אתה יכול קבע את התצורה של DNS בכל מכשיר ללא מאמץ לבד.

פרוקסי שקוף / יירוט

זהו ספק שירותי פרוקסי שמשמש אליו ליירט את התנועה שלך, אשר לאחר מכן נאלץ באמצעות ה- proxy. זה יכול להוביל למספר סוגיות, כגון מצערת באינטרנט, לצותת למעשיכם, רושמת את ההתנהגות שלך ברשת, ו צנזורה מוגברת.

אתה יכול לבדוק אם יירוטים פרוקסי שקופים בעזרת כלי איתור פרוקסי מתקדם זה. פשוט השתמש בו כדי לבדוק מעת לעת ולברר אם מישהו מקשיב.פרוקסי שקוף

פרוקסי SmartDNS

עם סוג זה של פרוקסי, כל מה שאתה עושה זה לשנות את שלך כתובת DNS. ברגע שאתה עדיין משתמש בכתובת ה- IP שלך לרוב הגלישה באינטרנט. עם זאת, על סמך כמה ערוצי סטרימינג פרוקסי DNS חכמה ביטול החסימה, תקבל הרבה תוכן חסום גיאוגרפי. לדוגמה, ברגע שתשנה את כתובת ה- DNS תוכל לעשות זאת גש ל- BBC Iplayer או לארה”ב נטפליקס, גם אם אינך נמצא ב בריטניה או ארה”בא.

האופן שבו זה עובד נובע מה שירות פרוקסי DNS חכם לוקח את שאילתות ה- DNS שלך ושולח אותך דרך השירותים שלהם במקום שתעבור ישירות לאתר שאתה מבקש. זה, בתורו, מאפשר לתעבורה שלך מופיעים גיאוגרפית כמו שבא משרת ה- DNS של פרוקסי החכם.פרוקסי DNS חכמה

פרוקסי אינטרנט, זהו?

ישנם סוגים אחרים, אך אלה הם העיקריים שכדאי לדעת עליהם. מובן מאליו, הם באים עם לא מעט פגם, המאגר את מרבית המידע שלך. פרוקסי הם לא כלים בהם תוכלו להשתמש בכדי להשיג אנונימיות אמיתית או כל סוג של אבטחה ברשת. עם זאת, טהיי כן מאפשרים לך לעקוף מגבלות אם אינך מודאג מפרטיות מקוונת ופשוט רוצה להימנע ממגבלות.

פרוקסי, מי ומה?

כפי שהסברתי כבר, פרוקסי יכולות להועיל מאוד כשמדובר בגישה לתוכן זר או מצונזר. במהותם, הם הסתר את כתובת ה- IP שלך משירות שאתה מנסה לגשת דרכם.

כשאתה מאפשר שרת proxy, התנועה שלך עוברת דרכה והיא פועלת כ- מגן זה מגן עליך מפני חשיפה. כל בקשת מידע שתשלח – כגון ניסיון לגשת לאתר – אתה שולח אותו אל שרת פרוקסי. לאחר מכן השרת מבקש את אותו מידע מהאתר, ואחרי שהוא מקבל אותו, הוא מעביר אותו אליך.

במילים אחרות, פרוקסי הוא מתווך בינך לבין השירות שאליו אתה מנסה לגשת. ככה, ה- proxy מסתיר את כתובת ה- IP שלך – הכתובת המקוונת שלך – משירותים אלה. זה מונע חשיפה של יומני הגלישה שלך, המיקום שלך וזהותך. דוגמה אחת טובה ואמינה המציעה ניסיון חינם למשך 7 ימים היא Unlocator. עם זאת, ישנם ספקים אחרים שיכולים לעזור לך לצאת, רובם כאלו VPNs אשר מציעים שירותי DNS חכמים.

באשר לאנשים פרוקסים, שכדאי להימנע מהם, הכל תלוי במה ההעדפות שלך מבחינת פרטיות הם. זכור תמיד לבדוק את שלהם מדיניות פרטיות, הערות משתמשים וסקירות, ומה בדיוק הם מציעים. זה אמור להזהיר אותך בזמן אם ה- Proxy טוב כפי שהוא טוען, או אם הוא מנסה לרשום את הפעילויות שלך.

היתרונות והחסרונות של שימוש בפרוקסי

ברור, כמו כל דבר אחר, גם לעובדים יש חלק שלהם יתרונות וחסרונות. להלן מספר היתרונות והחסרונות שעליך להיות מודע אליהם בעת השימוש בשרת.

יתרונות:

 • הישאר אנונימי
 • הגן על פרטיותך מאתרים ושירותים שאתה מבקר בהם
 • הסתר את מיקומך הגיאוגרפי
 • קבל גישה לתוכן מצונזר או מוגבל גיאוגרפי
 • הם לא מאטים את מהירות האינטרנט שלך “אם משתמשים במטמון תקין
 • אתה מוגן מפני תוכנות זדוניות אם ה- Proxy מוגדר לחסימת סוגי תוכנות זדוניות. מכיוון שהנתונים אינם מקיימים אינטראקציה ישירה עם המערכת שלך.

חסרונות:

 • פרוקסי עדיין רואה את כתובת ה- IP שלך ויודע מי אתה
 • פרוקסי כמעט ולא משתמשים בהצפנה. חלק מהפרוקסיסטים מצפינים את התעבורה בין המערכות שלך לשרתי ה- Proxy. עם זאת, זה מקטין את מהירות רוחב הפס שלך.
 • הפרוקסיסטים הטובים ביותר הם פתרונות פרימיום, כלומר תצטרך לשלם כדי להשתמש בהם
 • אין אנונימיות או הגנה על נתונים אמיתית שכן מפעיל ה- Proxy יכול לראות את הנתונים שלך. 
 • פרוקסי יכול להיות מנוהל על ידי גורם זדוני שיכול לגנוב את הנתונים שלך ו / או להדביק את המכשיר שלך בתוכנה זדונית.

סוגיות עם פרוקסי: פרטיות והסכנות הגדולות ביותר

לוגו הסכנהעל כל היתרונות שלהם, פרוקסים מגיעים עם לא מעט סכנות וסיכונים. כבר ציינתי כי המידע שלך אינו בטוח מהפרוקסי עצמו, מכיוון שהשירות מקליט אותו.

בהתאם לשירות, הם עושים זאת מסיבות שונות. רבים מהם בלבד רושם את הפרטים שלך כך שיוכלו לספק א שירות טוב יותר, למרות שזה ככל הנראה רק המקרה כשמדובר על פרוקסי פרמיה.

המצב מורכב יותר כאשר מדובר בשירותים בחינם. שירותים חינם אל תקבלו מכם את הכסף, לכן הם צריכים לעשות את זה בדרך אחרת לשלם עבור כל רוחב הפס, תחזוקת השרתים, וכדומה.

הם עשויים לבחור להפציץ אותך במודעות, או שהם יכלו למכור את המידע הם מאחסנים. זה גורם לאנשים כמעט חסרי תועלת אם המטרה שלכם היא לשפר את הפרטיות והביטחון המקוון שלכם.

היתרון היחיד משירותים כאלה הוא העובדה שאתה עדיין יכול להשתמש בהם עבור גישה לתוכן שלא יכולת לראות בלי פרוקסי. עם זאת, ישנם פתרונות חלופיים זה יכול לספק לך שירות טוב ובטוח יותר.

סכנות נוספות?

יש גם פרוקסי זדון שמוגדרים על ידי פושעים מקוונים, האקרים, ואחד מהם. אלה תמיד חינם שתפלו בפח שלהם. הם מאפשרים לך להשתמש בפרוקסי שלהם בזמן שהם ניצול הפרטיות שלך, גניבת נתונים רגישים והדבק במחשב שלך בתוכנה זדונית. הם אפילו יוכלו לעשות זאת לפענח את הסיסמאות שלך.

במילים אחרות, עליכם להיות זהירים ביותר בנוכחות פרוקסי חינם לעולם אל תשתמש בהם כדי לגשת לדברים כמו חשבון הבנק המקוון שלך, PayPal, וגם. לעולם אינך יכול לדעת מי הבעלים של ה- proxy, או מי יכול להיות ליירט את התנועה שלך.

ישנם מאות שירותים בחוץ, ולכן השבתת הרעים קשה מאוד, במיוחד מכיוון שקל להם לחזור מיתוג מחדש.

כיצד לאתר פרוקסי?

איתור פרוקסיכפי שאתה בוודאי מבין עד עכשיו, פרוקסים יכולים להיות שימושיים מאוד, אך גם מסוכן מאוד בידיים הלא נכונות. רוב האנשים המשתמשים בהם רק רוצים להשיג רמה מסוימת של אנונימיות ופרטיות, אבל יש אחוז מסוים שיש לו כוונות קצת יותר לא ישרות.

רמאים ורמאים ידועים בשימוש באקססוריז, מכיוון שהם לא מאטים את האינטרנט שלהם עד כה, אך עדיין מאפשרים להם להשתמש בכתובת IP מזויפת כדי להסתיר את מיקומם האמיתי. 

בכך הם לא צריכים לדאוג בזמן הונאת אנשים והם יכולים לבצע ללא מאמץ הונאה בכרטיסי אשראי או לעקוף מגבלות. לאחר שהתברר שימוש לרעה במצבי כוחנים, המפתחים המציאו את עצמם שירותי גילוי פרוקסי שתוכל להשתמש בהן לגילוי משתמשי פרוקסי.

שירותי איתור – דוגמאות!

הרבה חברות, אתרי מסחר אלקטרוני, סוחרי כרטיסי אשראי, וכאלה משתמשים בהן בימים אלה כדי להגן על עצמם ועל עסקיהם. שירותי איתור פרוקסי כגון FraudLabs ו MaxMind הם מהפופולריים ביותר כפי שהם יכולים לאתר IP מזויף. לחלק משירותים אלה יש אפילו גרסאות אינטרנט המאפשרות גילוי מיידי.

שירותי איתור אלה עובדים די בפשטות – בכל פעם שאתה ניגש לאתר כלשהו, ​​הם רושמים את ה- IP שלך. אם אתה משתמש בפרוקסי, הוא ירשום את ה- IP של אותו פרוקסי. מכיוון שאנשים רבים משתמשים בצמחים בכל רחבי העולם – שלהם כתובות IP להיחשף הרבה יותר וזוהים בקלות ומאוחסנים במסד נתונים.

לכן, כשאתה משתמש בפרוקסי בכניסה לאתר, האתר מתעד אותו ושירות איתור פרוקסי משווה אותו למאגר נתונים משלו.. אם יש התאמה, שירות איתור הפרוקסי מדווח על כך למשתמש שלו.

אם אתה רוצה לגלות אם אתה עומד מאחורי פרוקסי, אף על פי שמעולם לא השתמשת בזה, אתה יכול השתמש בכלי זה. 

כמה שיטות נוספות להגן על עצמך באופן מקוון?

אני יודע שמאמר זה עוסק בפרוקסיות, אך מכיוון שפתחנו את תיבת התולעים הזו, נוכל להזכיר עוד כמה סוגיות אבטחה

הדבר הראשון שצריך לשים לב הוא שאתה צריך לזכור תמיד לעשות זאת הגן על עצמך בזמן הגלישה באינטרנט. אתרים זדוניים, מודעות ומלכודות אחרות נמצאים בכל מקום בימינו, והדבר האחרון שאתה רוצה זה להשיג את המכשיר שלך נגוע.

עכשיו, כפי שאתה יודע – תוכנת אנטיוירוס היא דרך טובה למדי לשמור על המחשב האישי שלך מהידוע ביותר וירוסים ותוכנות זדוניות. אתה יכול גם להשתמש בתוכנה נגד תוכנות זדוניות, המתמחה בסוגים שונים של איומים זדוניים.

עם זאת, מה שייתכן שלא ידעת זה תוכנת אנטיוירוס יש כבר תכונות שיכולות להגן עליך מפני אתרים זדוניים. תכונות אלה עשויות להיות שונות, אך במקרים מסוימים, תוכנית אנטי-וירוס עשויה להסתמך על פרוקסי כדי לשמור על בטיחותך.

האבטחה המשופרת של Chrome

באופן דומה, אם אתה א גוגל כרום המשתמש, תוכלו ליהנות מכלי ההגנה שלהם. ההגנה המיושמת פירושה שאם אתה עומד אי פעם להיכנס ל- אתר זדוני – רוב הסיכויים כי ל- Chrome כבר יש נתונים על זה מאגר מידע.

אם זה בסופו של דבר, הדבר עלול להפיץ לך אזהרה. כך, זה יהיה למנוע ממך להמשיך אלא אם כן אתה באמת רוצה לבקר באתר מסוים “אני ממליץ בחום לא לעשות את זה.”
אזהרת תוכנה זדוניתאבטחת Chrome

גוגל עובדת ללא הפסקה שיפור האבטחה של Chrome, ביצועים ותכונות דומות אחרות כדי לשמור עליך כמשתמש, בטוח. כמובן, זה לא אומר שאתה צריך לאבד את המשמר שלך. תמיד יש איומים חדשים, ו- Google לא תמיד יכולה לעבד אותם בזמן. זה אומר שזה משתלם ל להיות ערניים ולהשתמש בפתרונות אבטחה כמו אנטי-וירוס, אנטי-תוכנה, וכמובן – פרוקסי וטכנולוגיות דומות אחרות.

וכשמדובר בבחירת ה- Proxy המתאים, אל תשכחו לעשות זאת לחקור כל פרוקסי שעשוי לעניין אותו לפני שתשתמש בו. עיין במדיניות הפרטיות שלה ובדוק את אתר האינטרנט שלה. 

כמה שירותי פרוקסי מזויפים שהוקמו על ידי האקרים יכולים לגנוב את הנתונים שלך או להדביק את המחשב שלך בתוכנה זדונית. זה לא תמיד המקרה, אבל כשמדובר בביטחון שלך – משתלם להיות זהיר ואפילו קצת פרנואידי. זכרו, האלטרנטיבה יכולה להיות גרועה בהרבה.

חלופות פרוקסי

בעוד שלוחשים אינם מהדרכים הטובות ביותר לשמור על שלך אנונימיות ברשת, יש כמה חלופות שתפנה לזה ישמור עליך. שתי שיטות מוכחות מובטחות כדי לאפשר לך לשמור על האנונימיות שלך על כנה. אם אינך יודע למה אני מתכוון, הם הם דפדפן Tor או VPN.

דפדפן טור

לוגו טורה דפדפן Tor הוא בעילום שם דפדפן שמאפשר לך לשמור על זהות מוסתרת ולהימנע ממעקב אחרך אתרים, האקרים, ממשלות, או כמעט כל אחד אחר.

דפדפן זה משתמש ברשת שלו, המורכבת מצמתים (מחשבים) שהם הממוקם בכל רחבי העולם.

עם זאת, מחשבים אלה אינם שייכים לחברה או שירות כלשהו. במקום זאת, הם כן בבעלות משתמשים פרטניים אחרים שתורמים לרשת.

כשאתה משתמש ב- Tor, אתה משתמש גם ברשת זו כדי לגשת לאתרים. עם זאת, החלק האנונימי נובע מהעובדה שבקשתך המידע חוזר מחדש, וזה קופץ ממחשב אחד למשנהו.

זה עושה את זה מאות או אפילו אלפי פעמים עד שהדרך שהיא עושה היא כל כך מורכבת שאיש לא יוכל לקבוע מי שלח את זה בקשה מקורית.

כמובן שהכל נעשה תוך מספר שניות, כלומר שלא תבחין בעיכוב ארוך יותר מזה. אבל הצד השלילי הוא שההשהיה שם, מה שעושה Tor פיתרון מחורבן להורדה או סטרימינג. כל המידע שביקשת צריך לנסוע באותה דרך ארוכה חזרה אליך, וזה דבר נורא כשמדובר צפייה בסרטונים, סרטים, וכדומה.

זה המקום בו האופציה השנייה מקבלת את היכולת שלה לזרוח.

VPNs

לוגו VPNVPNs, או רשתות וירטואליות פרטיות, הם אפליקציות המונפקות על ידי שירותי VPN. אפליקציות אלה מאפשרות לך להגן לחלוטין על זהותך ופרטיותך.

בדומה לבעלי פרוקסי, הם יעשו זאת הסתר את ה- IP האמיתי שלך מאתרי האינטרנט שבהם אתה מבקר. עם זאת, הם עושים זאת בכך שהם מאפשרים לך להתחבר לשרתים שלהם הממוקמים בכל רחבי העולם.

ברגע שאתה מתחבר לאחד מהשרתים האלה, תקצה לך כתובת IP קשורה לשרת זה והמיקום הפיזי שלו.

זה מאפשר לך להראות כאילו אתה שוכן באותו מקום בו השרת יושב. בינתיים, כתובת ה- IP שלך משלבת מעוטפת מהעין.

אבל, שלא כמו פרוקסי, VPNs לא עוצרים שם. הם כמעט תמיד משתמשים בפרוטוקולי אבטחה כדי ליצור מנהרה מאובטחת ולאפשר לתנועה שלך לזרום דרכה ולהסתיר אותה בתהליך. זה מאפשר הצפנה, מה שהופך את התנועה שלך לבלתי קריאה לחלוטין. לכן, גם אם מישהו יצליח לשים את זה – הם לא יוכלו לדעת מה יש להם.

התכונות העיקריות

זה המקום בו הדברים מסתבכים מעט יותר, מכיוון שישנם גם שירותי VPN רבים בחוץ, וכל אחד מהם מגיע עם מערך תכונות נוספות משלו. לחלקם אין; לחלקם רבים. אפילו אלה שלוש תכונות עיקריות המגדירות VPN – רשת שרת, פרוטוקולי אבטחה והצפנה – יכול להשתנות בחוזק ובאיכות.

VPNs הם קצת איטי יותר מאשר פרוקסים מאז שהם הצפנת כל התנועה שלך על הדרך. עם זאת, עם פיתוח מתמשך וקידום של טכנולוגיה זו, רבים מהם יכולים כעת להציע שרתים מהירים שעדיין מאפשרים זאת מהירויות גבוהות עבור סטרימינג, סיקור ואפילו משחקים ברשת.

אבל, הכי טוב, הרבה מספקי ה- VPN האיכותיים ביותר לא יומן אף אחד מהפרטים שלך בכלל. הקפד להשתמש בספק VPN עם מדיניות קפדנית ללא יומן. אבל, אתה עדיין צריך להיות זהיר בעת בחירת VPN, ו- לעולם אל תשתמש בחינם, כמו שהם כמעט תמיד גרועים בדיוק כמו פרוקסי.

אם אינך יודע מה אתה מסתובב, אני ממליץ להשתמש בכדומה ExpressVPN, BulletVPN, או NordVPN. שלושת הספקים הללו מציעים שירותי פרימיום ואבטחה מובילה בענף. הישאר בטוח, בחר שירות VPN אמין.

סיכום

כן כיסיתי מה הם בעלי הפרוקסיאות והסוגים השונים. תלוי בצרכים שלך, פרוקסי כוחות יכולים להיות דבר טוב או רע. כך או כך, תמיד וודא שאתה מחפש איתותים משלך נתונים שנרשמים. שוב, אם אתה חושד שאתה עומד מאחורי פרוקסי, או שאתה פשוט רוצה לבדוק זאת, השתמש בכלי זה.

אם אתם מחפשים אנונימיות אמיתית, עדיף לפנות אליו טור או VPNs. פרוקסי פשוט לא מספיק טובים עם כל טכנולוגיות המעקב הקיימות כיום. כמה שימושי המדריך הזה עבורך? האם למדת דברים חדשים? ספר לי הכל על זה בתגובות.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map