מעקב חמש עיניים – הממשלות עומדות לקבל את הנתונים שלך

זו עובדה ידועה כרגע שהממשלות בכל העולם רוצים להסתבך בפעילויות המקוונות שלך. מעקב מקוון משתולל והרשויות הפדרליות בכלל לא דואגות לפרטיות המשתמשים. לכל מדינה יש סוכנות או תוכנית משלה שעושה את המעקב, ולעתים מדינות יכולות להתחבר בכדי לקחת את פעילויות הניטור והמרגל לרמה חדשה לגמרי. מפחיד לחשוב שמשהו כזה יכול לקרות ואפילו מפחיד להבין שזה אכן קורה. כאן נדון בארגוני הריגול של 5 עיניים, 9 עיניים ו -14 עיניים. אלה הסכמים הדדיים של ממשלות במדינות שונות. כמשתמש אינטרנט ממוצע, ידע זה חשוב לך בכדי שתוכל להגן על הנתונים שלך מפני חטטנות שלהם.


מהי רשימת חמש העיניים במדינה?

מה רשימת חמש העיניים?

מה קורה בתוכניות האלה?

ממשלות שונות מכל רחבי העולם שיתפו פעולה כדי להתאגד ולבצע מעקב על אזרחיהן ולשתף נתונים אלה עם ממשלות אחרות בארגון שלהן. זה עוזר להם לאסוף מודיעין אחד מהשני וגם עוזר להם להתחמק מחוקים נגד ריגול ופרטיות. ישנן קבוצות רבות כאלה של “עיניים”, והליבה בהן טמונה בחמש מדינות המכונות חמש העיניים.

זה נשמע נורא ויותר תיאוריית קונספירציה אבל חמש עיניים זה ממש אמיתי. זוהי ברית מודיעינית ופתוחה לידע לציבור.

רשימת חמש עיניים

חמש המדינות הללו יצרו את ברית חמש העיניים:

 • ארה”ב
 • בריטניה
 • קנדה
 • אוסטרליה
 • ניו זילנד

הסכם חמש העיניים נקרא קודם לכן הסכם UKUSA. הסכם זה קיים כבר כמה עשורים ומתוארך למלחמה הקרה. בשנת 2010 יצא הטקסט המלא של ההסכם בציבור על ידי בריטניה וארה”ב. זה היה מהלך היסטורי, והוא נקרא המסמך החשוב ביותר של המלחמה הקרה.

בעוד שההסכם ממש ישן, הוא עדיין נהוג והמוקד של המעקב עבר מפיזי לדיגיטלי. כל הפעילויות המקוונות שלך מנוטרות על ידי הממשלה. תוכל למצוא את טקסט ההסכם כאן.

תשע עיניים

הסכם זה כולל את חמש המדינות ואת אלה:

 • דנמרק
 • נורווגיה
 • צרפת
 • הולנד

אלה המחוזות שהצטרפו להסכם UKUSA כצדדים שלישיים. בעוד שמדינות חמש העיניים מכוונות למודיעין שלהם, הם אכן מקבלים יתרונות בתמורה. בעזרת חמש מדינות העיניים הם אוספים מידע על אזרחיהם שלהם.

ארבע עשרה מדינות עיניים

אלה המדינות בהסכם תשע עיניים, בתוספת:

 • גרמניה
 • ספרד
 • שבדיה
 • איטליה
 • בלגיה

14 מדינות אלה פועלות יחד למעקב משותף על אזרחיהן. הם מרגלים גם אחר המדינות הממוקדות. ההסכם מסייע לממשלות להתחמק מחוקי הפרטיות במדינות שלהם.

לדוגמה, אם ממשלת ארה”ב אינה יכולה לרגל את האנשים שלה בגלל סוגיות משפטיות, היא תאפשר למדינה אחרת לרגל אחר האנשים שלה ואז לאסוף מהם נתונים. אז מבחינה טכנית, הם לא מפרים חוקים.

זה אכן מצב מפחיד. גם אם הממשלה שלך אומרת שהם לא מרגלים עליך, הם עשויים לאסוף את הנתונים שלך באמצעות פעולות ריגול של מדינה אחרת.

איך אתה יכול להישאר מוגן?

הידיעה שממשלות העולם מצליחות לקבל את הנתונים שלך עלולה להיות מעט מעצבנת. הדבר הטוב הוא שיש דרכים להגן על הנתונים שלך מפני נפילה לידיים הלא נכונות.

דרך פשוטה לעשות זאת היא באמצעות VPN. VPN יצפין את הנתונים שלך כך שהממשלה לא תוכל לקרוא אותם. כשאתה משתמש ב- VPN, הנתונים שלך מועברים דרך ערוץ מאובטח. בנוסף, VPNs הם פשוטים מאוד לשימוש.

טכניקה זו מסייעת לך לנווט בין ספקי שירותי האינטרנט והמעקב הממשלתי והנתונים שלך מוגנים. מלבד השימוש ב- VPNs, ישנן כמה אפשרויות אחרות לשמור על בטיחות הנתונים שלך. להלן האפשרויות הפופולריות ביותר.

הצפן את התקשורת שלך

כדי להימנע מעקב, עליך לוודא שכל התקשורת שלך מוצפנת, כולל אפליקציות הצ’אט שלך. יש המון אפליקציות העברת הודעות מאובטחות בהן תוכלו להשתמש למטרה זו. לדוגמה, אתה יכול להשתמש ב- Signal כדי לשלוח הודעה לחברים שלך. זו אפליקציה בחינם המאפשרת לך לשלוח ולקבל הודעות מוצפנות שניתן לקרוא רק על ידך ועל ידי חברך.

אפליקציה פופולרית נוספת, Whatsapp, מוצפנת אך היא שומרת מעט מטא נתונים. לדוגמה, המידע אודות האדם שאליו אתה שולח הודעות נשמר ומאוחסן על ידי פייסבוק.

כסה את מצלמת הרשת

ישנם מספר כלי פריצה שיכולים להשגיח עליך באמצעות המצלמה במכשירים הניידים או במחשבים הניידים שלך. הם יכולים גם לפרוץ את המיקרופון במכשיר שלך כדי להאזין לשיחות שלך. שיטה פשוטה להגן על המידע שלך היא להשבית את המיקרופון ולהניח קלטת במצלמת האינטרנט של המחשב הנייד.

עדכן את התוכנה שלך

ודא שהמכשירים שלך מעודכנים לגרסאות האחרונות שלהם. זו דרך אחת להתחמק מניסיונות פריצה. סביר יותר להניח שמכשירים ניידים עם תוכנה מיושנת נפגעים. חברות כמו גוגל ואפל ממשיכות להשיק עדכונים שוטפים כדי לוודא שכל הבאגים האחרונים מוסרים וחורים טופלים.

אם הטלפון שלך לא מעודכן, עדיין יש לו את הפגיעויות הישנות. מלבד שמירת ההתקן מעודכנת, עליך גם לשמור על נעילה ולהשתמש בסיסמה חזקה שלא ניתן לנחש בקלות.

אל תקבלו טלוויזיה חכמה (או אבטחו)

טלוויזיות חכמות שיש בהן שליטה קולית ניתנות לניטור או אפילו פריצה. למעשה, היו מקרים שהטלוויזיה הקשיבה לשיחות גם לאחר כיבוי. כדי לוודא שהטלוויזיה החכמה שלך לא מרגלת עליך, השבת את תכונות ההאזנה שלה. כמו כן, כשאתה לא צופה בזה, וודא שהוא מנותק לחלוטין. עם זאת, הדרך הטובה ביותר להימנע ממעקב על ידי טלוויזיה חכמה היא בכך שלא קונים אותה כלל.

מעקב חמש עיניים – מסקנה

בעוד שהממשלות יכולות לשתף פעולה כדי לרגל אחרי הקשר שלך, עדיין יש לך שליטה רבה על הנתונים שלך. על ידי נקיטת אמצעי זהירות ושימוש ב- VPN, אתה יכול להישאר בטוח. רק וודא שאתה לא גולש יותר מדי באינטרנט שלא מוגן. כל פרט שתשלח דרך האינטרנט ניתן לאחסן אליך אלא אם כן אתה משתמש ב- VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map