איך לחיות בעולם ללא ניטרליות נטו

כפי שאתה יכול להיות מודע, FCC החליטה לבטל את נייטרליות הרשת. המשמעות היא שהאינטרנט כבר לא פתוח. למרות שחברות גדולות כמו פייסבוק, גוגל ונטפליקס תמכו בנטרליות נטו, FCC החליטה לבטל אותה וההשלכות של החלטה מצערת זו הן מרחיקות לכת. איך נראה עתידו של האינטרנט עכשיו כשנטרליות נטו נעלמה?


איך לחיות בעולם ללא ניטרליות נטו

איך לחיות בעולם ללא ניטרליות נטו

סופו של עולם פתוח

נייטרליות נטו הפכה את האינטרנט פתוח לכל האמריקאים. ה- FCC כבר העביר את הצעת החוק שהרגה למעשה את נייטרליות הרשת. מה המשמעות של זה עבור משתמש אינטרנט ממוצע? אינטרנט פתוח אפשר למשתמשים להחליט לאיזה תוכן הם ינגשו באינטרנט. זה מנע מספקי האינטרנט לתת יחס מועדף לכל אפליקציה או שירות מסוים ובכך הפך את האינטרנט לאוצר של הזדמנויות.

כעת, כאשר הניטרליות נטו מתה, ספקי שירותי אינטרנט כמו Verizon, Comcast ו- AT&T יחליט לאיזה תוכן תקבל גישה לאינטרנט. כאשר הם משיגים שליטה באינטרנט, זה לא טוב עבורך. הם עשויים לחסום שירותים פופולריים שהם מוצאים תחרותיים. והם עשויים לבקש מהמשתמשים לשלם יותר עבור הגישה לשירותים אלה. בקיצור, האינטרנט יהיה יקר יותר והגישה תהיה מוגבלת. לעולם אינך יכול לחזות מתי ספק שירותי האינטרנט שלך יבחר לשים את אינסטגרם או פייסבוק תחת תוסף מטריה שעליו עליך לשלם תוספת.

עולם ללא ניטרליות נטו

אז מהן הבעיות בהן יתמודדו משתמשים רגילים בעולם ללא נייטרליות נטו? להלן כמה אפשרויות.

מצערת רוחב פס

זה כבר היה סוגיה לפני שנייטרליות נטו נכנסה לתוקף. בכל פעם ש ספקי האינטרנט יגלו שצרכן זורם תוכן, הם יפחיתו את מהירות האינטרנט עבור אותו לקוח. ספקי האינטרנט מתעקשים שהם רק מצמצמים את רוחב הפס כדי להפחית את הגודש ברשתות שלהם, אך אין שום דרך שנוכל לוודא אם הטענות שלהם נכונות או לא.

כעת, לאחר שנייטרליות הרשת בוטלה, לעולם אינך יכול לחזות כיצד ספק שירותי האינטרנט שלך ינהג כאשר יגלה שיש לך הרגל להזרים תוכן דרך האינטרנט. הם עשויים להצער את רוחב הפס שלך שוב. הם יכלו להתמודד עם שירותים מסוימים ולדרוש מהם כסף בגין חיתוך המהירות בשירותיהם המתחרים. בדרך זו הם יכולים להגביל את הגישה שלך לשירותים המועדפים עליך. הם יכולים גם למנוע מסטארט-אפים חדשניים לרדת מהקרקע.

אתרי אינטרנט חסומים

כאשר לספקיות האינטרנט יש שליטה מוחלטת באינטרנט, אף אחד לא יכול למנוע מהם לחסום אתרים שהם לא אוהבים. לדוגמה, הם עשויים להתמודד עם שירות סטרימינג מסוים ולחסום את אתרי האינטרנט המתחרים שלהם תוך ציון סיבות שונות. זה לא הוגן מהשירותים שנחסמים. זה גם לא הוגן כלפי הצרכנים שלהם.

קונפליקטים מציגים

אמנם נכון שכל ספקיות האינטרנט מתנגדות פה אחד עם ניטרליות נטו, אך אין הרבה שיתופי פעולה ביניהן. הם יריבים זה בזה. זה יכול לגרום לבעיות נוספות למשתמשים העוסקים בשיתוף P2P בשתי רשתות ISP. סכסוכים צפויים להתעורר כאשר ספק שירותי אינטרנט אחד או שניהם מנסים לתסכל את הצרכן שמוריד תוכן. זה יקטין את מהירות ההורדה של המשתמש. הבעיות הללו קיימות כבר זמן מה, אך כעת הן רק יתגברו כאשר ספקיות האינטרנט מתחרות זו בזו.  

עתידו של האינטרנט נראה עגום למדי ללא נייטרליות נטו. זה לא קשור למה שירותי ספקיות האינטרנט יעשו. זה קשור לאופן בו שחקנים אחרים באינטרנט מגיבים לזה. לחברות גדולות כמו גוגל, נטפליקס או אמזון יש את המשאבים לשלם את התשלום ש- ISP דורש מהם. יתכן גם ש- ISPs לא יכעיסו אותם בגלל הנגיעה שלהם. לרוע המזל, לסטארט-אפים קטנים לא יהיו המשאבים להתחרות עם יריבים גדולים יותר באינטרנט סגור. האינטרנט כבר לא יפתה אותם עם האפשרויות שלו.

האינטרנט חיוני לחיינו וככזה, איננו יכולים לחכות להגן עליו. פסק הדין הנוכחי נגד נייטרליות נטו יאפשר לספקיות האינטרנט וחברות הכבלים להמשיך ולעשות את מה שעשו בכל זאת. אחרי הכל, האינטרנט הבלתי מוגבל בסמארטפון שלך היה תמיד די מוגבל ומעולם לא שמת לב אליו. עכשיו אתה מסתכן שיש אינטרנט ‘מוגבל’ גם במכשירים האחרים שלך.

המשמעות של פסק הדין ב- FCC היא שספקי שירותי האינטרנט והכבלים שלך יכולים להמשיך ולעשות את מה שהם עושים מזה זמן. לרוע המזל, באמצעות ביטול ביטול הפקודה באינטרנט, הממשלה אינה עושה שירות של צרכנים ממוצעים. כמובן שמאבקי בית המשפט על פסק הדין ב- FCC יתקיימו במשך שנים ובסופו של דבר ניתן יהיה להחזיר את נייטרליות הרשת.

לחיות בעולם ללא ניטרליות נטו

ישנן דרכים להתמודד עם פסיקת FCC. לדוגמה, משתמשים יכולים להשתמש בשירות VPN או ב- Tor. אמנם יש שאלות לגבי בטיחות השימוש בטור, VPNs בטוחים ומאפשרים לך לעקוף בעיות כמו מצערת רוחב פס..

VPN מצפין את הנתונים שלך וכך מונע מ- ISP שלך לראות לאילו תוכן אתה ניגש. כתוצאה מכך, הם לא יכולים להצער את רוחב הפס שלך או לחסום אתרים שהם לא מעדיפים. לפיכך VPNs ופקידי פרקסס מאפשרים לך לעקוף את כל החסימות באינטרנט. לעת עתה, אם אתה רוצה אינטרנט ניטרלי, האפשרות הטובה היחידה שיש לך היא VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map