האם אתה משוחרר? כך תוכלו להישאר בטוחים

לעולם האינטרנט נתח הוגן של ריגושים ופחדים. חלקם מאמינים, ואחרים הם באמת אמיתיים. דאקסינג הוא הדבר האחרון שסוחף את הצד ההאקר של האינטרנט. קיצור ל מעקב אחר מסמכים, זה פשוט אומר עקיבה אחורה של מידע זמין כחוק לאמצעים בלתי חוקיים. לדוגמה, נניח שיש לך שם של אדם שיצרת איתו קשר בבנק. אם אתה משתמש במידע הקטן הזה כדי לאתר אותם בפייסבוק ולהתחבר אליהם, זו לא בעיה. עם זאת, אם אתה משתמש באותו מידע ומשתמש בכמה מיומנויות הפריצה שלך כדי לגלות את היסטוריית האשראי הפרטית שלהם, זה בהחלט לא חוקי.

האם אתה משוחרר? כך תוכלו להישאר בטוחים

האם אתה משוחרר? כך תוכלו להישאר בטוחים

ישנו קו דק מאוד המחלק דוקסינג מעקבות ישנות רגילות דרך האינטרנט. עם זאת, קו דק זה עשוי בהחלט להיות ההבדל בין השארתך בטוחה לבין שימוש בזה שלא כדין על ידי מישהו לביצוע פשעים. כדי להימנע מכל סיטואציה כזו, עליכם לדעת כל מה שיש בכדי להבין על דוקסינג, כיצד הוא מתבצע ואיך תוכלו להגן על עצמכם מפניו. נתחיל עם היסודות:

מה המשמעות של להשתחרר?

אם ננסח זאת בצורה הפשוטה ביותר, הרי ש- doxing כרוך בצדדים לא ידועים הגישה למידע הפרטי שלך. הם עשויים להשתמש במידע מאוד קל או זניח כמו מזהה הדוא”ל שלך כדי לחפור משהו מאוד אישי כמו רישומי החזר הלוואת הבית שלך. עם זאת בחשבון, קל לראות כיצד ומדוע יכול להיות ששיכור יכול להוות איום גדול על אנשים.


אך לפני שתדאגי לגבי איום מקוון חדש זה, הבה ונאמר לך שרוב היעדים המשתרעים הם בדרך כלל ידוענים ומנורות חברתיות אחרות. הסיבה לכך היא פשוטה. המידע האישי של ידוען הוא בעל ערך משמעותי לאנשים יותר מכל מידע עליכם ועליי. בעוד שהאקר עלול למקד אליך כדי להגיע לחשבונות הבנק שלך, סביר להניח ש- dox ימקד למישהו שהוא מוכר מספיק בכדי לשמור על מוניטין ולא היה רוצה לראות את זה שהתפשר..

אם אדם כזה היה חמוש יביא מידע אישי אודותיך, סחיטה היא אחד הצעדים הקלים ביותר עבורם. למרות שייתכן כי שחרור שידורים אינו נפוץ כמו פריצה והסיכוי שתשתקעו הם קלושים במידה ניכרת, עדיין אין שום נזק בהקמת אמצעי הגנה מפני כל ניסיון כזה..

מה לעשות אם אשתה?

לרוע המזל, שחרור דוקסינג הוא דבר שקיים בתחום האפור של אבטחת האינטרנט. המשמעות היא שאם אדם לוקח עליכם מידע כלשהו ומצליח איכשהו לאסוף מידע פרטי יותר כמו מספר תשלומי המשכנתא שנותרו לכם, אין מעט שהרשויות יכולות לעשות.

בעוד ששיכרון ידוענים תופס תאוצה, כך יש מודעות מיינסטרימית לתרגול זה. קבוצות אבטחה באינטרנט וסוכנויות ממשלתיות בוחנות דרכים להשבית דוקרנים ולהפוך שוב את שיתוףם בחינם של נתונים רלוונטיים לציבור. אחרי הכל, אינטרנט שבו לא תוכל אפילו לשתף את כתובת הדוא”ל שלך עם מישהו מחשש לדוקסינג יהיה מגוחך.

בעתיד הקרוב יתכן ומפותחות מערכות תוכנה ואבטחה מתמחות נגד דוקסינג. עם זאת, היום הזה הוא לא היום ולרגע, אנחנו צריכים לסמוך על השכל שלנו כדי להישאר מחוץ לפגיעה.

סיבה נוספת להיזהר מדבורה היא שברגע שנחשף המידע האישי שלך, כל מי שיש לו ידע בסיסי בנושא פריצה יכול לנסות להפר את האבטחה המקוונת שלך. עם האינטיליגנציה שנאספה אודותיך מישהו יכול לפתוח במתקפת סייבר ולגרום לך להפסיד מיליונים. גם אם זה לא קורה, אתה עלול להתמודד עם התנגשות חברתית קשה כאשר מידע רגיש אודותיך נחשף.

מניעה היא תמיד טובה יותר מריפוי וכדי למנוע כל ניסיונות שחרור רצון, אינכם יכולים פשוט לסמוך על תוכנה. אתה צריך להיות משתמש אינטרנט חכם ולא לחשוף שום מידע אישי על עצמך. לדוגמה, אם נשאלת לך שאלת אבטחה כמו מה שמו של חיית המחמד שלך, אתה מכניס את השם האמיתי של חיית המחמד שלך. כל מה שעוסק בדוקר פוטנציאלי לעשות הוא לעבור לדף הפייסבוק שלך ולברר את שם חיית המחמד שלך. זה קל משאתה חושב. הישאר תמיד חכם וערנות ולעולם אל תחשוף מידע אישי למישהו ברשת.

כיצד להיות בטוחים משילוב

למרות העובדה כי הדוקסינג כתופעה נפוצה הוא חדש יחסית, קהילת האבטחה המקוונת ממהרת להיכנס. בעוד שנועדו כלים אפקטיביים לחסום ניסיונות כאלה, הונפקה מדיניות זהירות תקפה לאנשים המודעים ביותר לפרטיות שבינינו. . להלן כמה דרכים בהן אתה יכול להימנע משימוש בשיעור חרוץ ולהישאר בטוח באינטרנט:

  • הטמיע אימות דו-גורמי בחשבונות שלך
  • השתמש בסיסמאות חזקות שלא ניחשים בקלות
  • קבל VPN טוב
  • אל תיתן לאנשים שאינך מכיר לראות את פרופילי המדיה החברתית שלך

אמנם קל ליישום פתרונות אלה, אך עליך להבין שהיעילות שלהם למנוע ממך להפוך לקורבן תלויה בסופו של דבר עד כמה אתה ערני כשאתה מקוון. אם אתה משתף בחופשיות אפילו את מספר הטלפון שלך במדיה החברתית, אתה יכול בקלות להפוך למטרה לדוקסינג ואז לפריצה נוספת.

אסור להימנע לחלוטין מדוקסינג

אנו מבינים שלא תמיד אנשים יכולים להסתיר את המידע האישי שלהם. אם אתה מנהל בחברה גדולה, פרטי הקשר שלך יהיו זמינים בקלות באופן מקוון. דוגמא נוספת היא שאתה מנהל בית ספר וההורים מעודדים לשמור איתך על קשר כדי לפקח טוב יותר על צמיחת ילדם.

בשני המקרים הללו תצטרך למסור את המידע האישי שלך לציבור. עם זאת, אתה עדיין יכול לשמור על מידה מסוימת של בטיחות על ידי מידור העבודה שלך מהחיים האישיים שלך. השתמש בכרטיסים שונים לצורך בילוי עסקי ופנאי. בקש מאנשי ה- IT במשרדך לבדוק דואר אלקטרוני חשוד לפני שתפעל לפי המידע שלו. זכור, זה תלוי בך להישאר בטוחים והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להיות חכמה ובקבילות עם האחרונה בעולם הסייבר..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me