מכסת נתונים של ספק שירותי האינטרנט: מדוע זה נעשה ומה אתה יכול לעשות בקשר לזה

מכסת נתונים – הסיוט הגרוע ביותר של כל משתמש באינטרנט! ספקי שירותי אינטרנט רבים אוהבים Comcast, AT&T, כמו גם Verizon, כופים או מתכננים להטיל מכסי נתונים על תוכניות אינטרנט בכל הפלטפורמות. המשמעות היא שדי בקרוב תצטרכו לעמוד במהירויות מצומצמות, חיובים נוספים או אפילו אובדן מוחלט של חיבור לאינטרנט ברגע שתגיעו למגבלת שימוש מסוימת בנתונים. כאילו אין די בריגול של ספק שירותי האינטרנט, יש כובעים להרוג גם את כל הכיף שנותר.


מכסת נתונים של ספק שירותי האינטרנט: מדוע זה נעשה ומה אתה יכול לעשות בקשר לזה

מכסת נתונים של ספק שירותי האינטרנט: מדוע זה נעשה ומה אתה יכול לעשות בקשר לזה

האם מכסת נתונים מוגבלת?

כיום מתנהל דיון זועם באינטרנט בנושא זה. אנשים משמיעים את חוסר שביעות רצונם ממדיניות מכסת. יתכן שהיום לא יהיה רחוק כשמגובה תקרת הנתונים מועיל לתמיד ואנשים ברחבי העולם יכולים ליהנות מגישה חופשית וחסרת גבולות לאינטרנט.

עם זאת, כפי שזה נכון לעכשיו, אם תחרוג ממכסת הנתונים שנקבעה על ידי ספק שירותי האינטרנט שלך, אתה עומד לעמוד על קיר הלבנים של מהירויות אינטרנט נמוכות. כך הם מרוויחים כסף. האם אתה זקוק לאותה מהירות? השקיעו יותר. אמנם זה לא הוגן, אבל זה נוהג בקרב ספקי האינטרנט שיש להם מונופול באזור ואין שום דבר שאתה יכול לעשות בנידון. או שאתה יכול?

איך הם מצדיקים את זה

מכסת נתונים מקוממת. פשוט אין שתי דרכים בעניין. אך האם יש סיבה חוקית לתרגול זה? רוב ספקי האינטרנט וספקי האינטרנט הניידים חושבים כך. הנה מה שיש להם לומר:

 • מכסת נתונים עוזרת לצמצם את הגודש שחווים שרתים ייעודיים.
 • זה גם מסייע בוויסות השימוש בנתונים ובעקיפין לעזור ללקוחות על ידי הגבלה אוטומטית של השימוש בהם.
 • מכסת נתונים הינה הוגנת ללקוחות בעלי שימוש נמוך מכיוון שהיא מאפשרת לספקיות האינטרנט לספק להם את השירות שלהם במחירים נמוכים יותר.

אמנם הסיבות הללו עשויות להיראות לגיטימיות במבט ראשון, בצעו קצת יותר מחקר ותראו מדוע הן מטעות. הנה מה שמצאנו:

 • ספקים ניידים ואפילו ספקי ספק שירותי אינטרנט ממשיכים לספק שירות נתונים גם לאחר הגעת הכובע אם הלקוח משלם יותר עבורו. כל כך ברור, אין שום בעיה בגודש אם המשתמש יכול לשלם עבורו.
 • אם אתה מוכן לשלם יותר עבור אותו שירות, נראה כי כניסת הנתונים נעלמת קסומה. זה נראה כמו דרך מפוקפקת לגרום לאנשים לבזבז יותר כסף על ניצול אותו שירות שהם כבר שילמו עבורו.
 • למכסת נתונים אין כל השפעה על מחירי תוכניות נתונים נמוכות יותר. למעשה, בדרך כלל תוכניות קצה תחתונות גובות יותר עבור שירות פחות.

מהחקירות שערכנו נראה ברור כי מכסת נתונים היא תכנית לגרום לאנשים לבזבז יותר כדי לקבל פחות. אז במקום להתלונן על זה, חשבנו על כמה דרכים שתוכלו לנהל את הבעיה הזו.

הדרך החוצה

בדומה לרוב הדברים הטכניים, אנשים כבר מחפשים דרכים לעקוף או פשוט להכיל כובעי נתונים בשגרת השימוש היומית, השבועית והחודשית שלהם. אך זוהי עבודה שמתבצעת ועדיין אין מתודולוגיה ברורה כיצד לבצע זאת מלבד טכניקות מפוקפקות ומושחתות כמו מחיקת קובץ כובע הנתונים מספק שירותי האינטרנט שלך..

אנחנו לא הולכים להיכנס לכאלה כאן. במקום זאת, אנו נדבר על כיצד תוכלו להשתמש במספר טכניקות בכדי לצמצם את השימוש בנתונים שלכם ולחסוך לעצמכם את הטרחה להגיע למכסי נתונים בסיום כל שבוע / חודש..

כיצד לעבוד עם כובע הנתונים שלך

נכון לעכשיו, אין דרך שמירה על כפתור נתונים מלבד לשלם עבורו. אך הנה כמה דברים שתוכלו לעשות בכדי לתת לעצמכם כמה עתודות נתונים חשובות לשימוש בהן לקראת סיום החודש:

השתמש ב- VPN לדחיסת נתונים

כולנו יודעים ש- VPNs נהדרים להגנה על עצמך ברשת. אך האם ידעת שאתה יכול להשתמש ב- VPNs מסוימים כדי לדחוס את השימוש בנתונים שלך? בעוד שרק VPNs מסוימים מספקים מתקן זה, אחרים תופסים וסביר להניח שבקרוב תוכל להשתמש בכל VPN כדי לא רק לדחוס את הנתונים שלך, אלא גם לפקח על השימוש.

השתמש באפשרות דחיסת הנתונים של הדפדפן שלך

גם Chrome וגם Opera מספקים מתקני דחיסת נתונים בהם ניתן להשתמש כדי לצמצם את השימוש בנתונים הכולל שלך. למרות שזה לא באמת עשוי לעשות את ההבדל הגדול, זה עדיין אפשרות מעשית לשקול יחד עם טכניקות דחיסת נתונים אחרות.

השתמש ביישום לשמירת נתונים

עם עליית הביקוש לחיסכון בנתונים, ישנם המון מפתחי אפליקציות המציעים תוכנה שתעזור לך לדחוס ולנהל את השימוש בנתונים שלך. אתה יכול לנסות כמה כלים בחינם ואם הם ישנו את ההבדל, כדאי להשקיע בכלים בתשלום.

שנה את פרוטוקול השימוש בנתונים של הדפדפן

סדיר את השימוש בנתונים שלך על ידי ביצוע כל התוספים לחץ להפעלה. ככה, אתה צריך לבזבז את הנתונים שלך רק על הדברים הרלוונטיים. זה תקף גם לאפליקציות של מדיה חברתית כמו פייסבוק, טוויטר ו- YouTube. הקפד לכבות את ‘הפעלה אוטומטית’ בהגדרות אפליקציית הפייסבוק שלך. עשה את אותו הדבר ביוטיוב. כיבוי ההפעלה האוטומטית ב- YouTube מונע את הפעלת הסרטון הבא ברגע שהסרטון בו אתה צופה מסתיים.

מכסת נתונים של ספק שירותי האינטרנט: מדוע זה נעשה ומה אתה יכול לעשות בקשר לזה

אלה כמה מהאפשרויות הטובות ביותר לחיסכון בנתונים שמצאנו. אך ככל שהשוק מתפתח, סביר להניח כי אפשרויות אחרות יעלו די בקרוב. נכון לעכשיו תוכלו להשתמש ב- VPN טוב ולשלב אותו עם הטקטיקות הלו-טק שהזכרנו לעיל. פעולה זו תבטיח שתפיק את המיטב מתכנית הנתונים ותחסוך לעצמך את הבעיה של חיבורים מצומצמים, תשלומים נוספים וניתוק מוחלט..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map