חוטי חוטים איות אבדון לטלוויזיה בכבלים

במהלך השנים האחרונות יש מגמה שצומחת במהירות בכל העולם: חיתוך חוטים. זה מתייחס לפעולה של ויתור על הטלוויזיה בכבלים וקבלת תוכן אך ורק באמצעות שירותי סטרימינג. אם אתם נמצאים במדינה מפותחת או ראשונה בעולם, בה האינטרנט חינמי ומהיר, עברתם לשירותי סטרימינג לחלוטין או קבלו את רוב הבידור שלכם דרך Netflix, Amazon Prime או שירותים דומים אחרים..


חוטי חוטים איות אבדון לטלוויזיה בכבלים

חוטי חוטים איות אבדון לטלוויזיה בכבלים

לא לכן קין בכבל

טלוויזיה בכבלים מעולם לא הייתה פופולרית בקרב הצופים. תמחור נוקב, חוזים ארוכי טווח פרסומות אינסופיות, אפשרויות צפייה מוגבלות ואיכות תמונה ירודה היו לעתים קרובות תחומי תלונה עיקריים בקרב צופי הטלוויזיה, אך מכיוון שלא הייתה אלטרנטיבה זמינה, כולם עדיין צפו בטלוויזיה באמצעות כבלים. 

אבל לא עוד. התרחיש השתנה רבות, כאשר 14 מיליון משקי בית מקבלים כעת את מנה התוכן היומית שלהם משירותי סטרימינג. מספר משקי הבית שממשיכים לנטר את חיבור הטלוויזיה בכבלים שלהם לשירותי סטרימינג ממשיך לגדול, מאיית אבדון לערוצי טלוויזיה.

על פי דיווח של לשכת פרסום הווידאו, מספר האנשים המסתמכים על שירותי סטרימינג שילש את עצמו משנת 2013. בעוד שהמספר אינו מה לדאוג כרגע, הקצב בו הצמיחה הולכת וגדלה בהחלט בעניין. ובכן, לא לעסקים שמספקים סטרימינג!

שירותי סטרימינג הם זולים יותר, יש להם ספריית תוכן מגוונת יותר, והאפשרות לצפות בתוכניות המועדפות עליכם בכל עת שתרצו הן חלק מהתכונות שטלוויזיה בכבלים מעולם לא הציעה (ולעולם לא תרצו). למותר לציין כי התוכן בשירותי סטרימינג מעניין הרבה יותר ממה שמוצג בדרך כלל בטלוויזיה. אנשים רוצים לצפות בתכנים שונים, וכשזה אינו זמין בטלוויזיה הם עוברים לסטרימינג.

מספר משקי הבית שעדיין נרשמים לטלוויזיה בכבלים גדול יותר מאשר אלה שמזרימים תוכן. למרות שזה סימן חיובי, הסיבות יכולות להיות עצומות. זה יכול להיות בגלל שעדיין אין להם גישה לאינטרנט מהיר או בחינם, כפי שקורה במדינות רבות.

הדברים שונים לאחרים

בניגוד לארצות הברית, מדינות רבות עדיין אין גישה לאינטרנט באופן טוב, ואינן יכולות לדמיין מהירויות 4G או 5G. המדינות האלו עדיין רואות טלוויזיה מסורתית מכיוון שזו אלטרנטיבה זולה וקלה יותר לאינטרנט.

במקרים אחרים, אנשים עשויים לדבוק בטלוויזיה בכבלים מכיוון שהוא כולל את שירות האינטרנט הביתי שלהם, והשניים בשילוב נותנים עסקה זולה בהרבה. למספר משקי בית עדיין יש חיבורי טלוויזיה בכבלים, טלפון ואינטרנט כאחד, והעסקה המשולבת הזו טובה מכדי לוותר על חלקם. יכול להיות גם כי משקי בית המנויים לשירותי טלוויזיה בכבלים וגם לשירותי סטרימינג רק ממתינים לספריית התוכן שתיהיה גדולה ומעניינת יותר לפני שתנתק את חיבור הכבלים.

מגמת חיתוך הכבל משתלטת

בשנה שעברה למעלה ממיליון בתי אב תלו טלוויזיה בכבלים ובלוויין לשירותי סטרימינג בפרק זמן של שלושה חודשים. לפי הערכה פופולרית בשנה שעברה, חזו טלוויזיה בכבלים ובלווין למות עד שנת 2030. ובהתחשב בתרחיש הנוכחי, זה לא נראה לא סביר. 

אחד הנפגעים ביותר במקרה זה הוא פרסום בטלוויזיה, שההכנסות עבורו יירדו משמעותית בשנים הקרובות. מכיוון שצפייה בטלוויזיה צונחת, מפרסמים עוברים גם לפלטפורמות דיגיטליות. זה מחמיר את המצב עבור טלוויזיה בכבלים ובלוויין.

חוץ מזה הפעלת שירות טלוויזיה בכבלים או בלוויין מסובכת ויקרה יותר משירותי סטרימינג. חברות הטלוויזיה בכבלים שומרות חלק מרוחב הפס לערוצי טלוויזיה, ואילו ארגזי הגז מופצים לבעלי בתים, כאשר הטכנאים צריכים לחבר חוטים פיזיים לכל מכשיר טלוויזיה. הטלוויזיה גם פחות מתקדמת מהמדיה הדיגיטלית.

בעוד שאנשים יכולים להזרים תוכן 4K ו- HDR באופן מקוון, הטלוויזיה עדיין אינה מציעה טכנולוגיות חדשות אלה. לפיכך אנשים נמשכים יותר לעבר המדיה הדיגיטלית, שהיא שנות אור לפני הטלוויזיה המשכורת המסורתית.

מה הלאה לטלוויזיה בכבלים?

ישנן כמה סיבות נוספות לכך שאולי טלוויזיה בכבלים ובלוויין לא ישרדו בטווח הרחוק. מלבד בסיס המשתמשים ההולך וגדל של שירותי סטרימינג כמו נטפליקס והולו, שביעות רצון הלקוחות היא גם סיבה קטנה לכך שאנשים כה רבים לא היו מרוצים מהטלוויזיה המשולמת המסורתית..

לתאגידים גדולים כמו קומקאסט יש מונופול בשוק האינטרנט והטלוויזיה בכבלים ואינם קשורים לשירות לקוחות. ללא קשר לאיכות השירות, הם יודעים שהם ירוויחו כסף, ומכאן שאינם דואגים ללקוחות. ישנם גם סוגיות אחרות כמו פירטיות והורדות לא חוקיות, שהופכות יותר ויותר את תסריט הטלוויזיה בכבלים.

כשאנשים יש כל כך הרבה דרכים להשיג את מנה הבידור היומית שלהם, רק מדוע הם יתמידו בטלוויזיה בתשלום?

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map