האם עליך להפעיל או לכבות את שיתוף המיקום?

כמות הנתונים האישיים שאנחנו פשוט מוסרים ללא מחשבה שנייה הגיעה לשיאים משמעותיים. לא רק שאנו חולקים ברצון את שמנו, הגיל, מספרי הטלפון וכתובות הדוא”ל שלנו, אלא אנו אף מאפשרים לאפליקציות לעקוב אחר כל מהלךנו. GPS הוא אחד מפיתוחי התוכנה החשובים ביותר שיש לנו כיום. היישר מהמחשב האישי הביתי לסמארטפון שלך למכשירים אחרים המחוברים זה לזה, אתה תמיד נמצא על הרדאר. למרות שזה דבר שימושי מאוד, זה יכול להיות גם מרתיע. עם הפולשנות העצומה של הטכנולוגיה, כל משתמש צריך לדעת שיש לו את הכוח על המכשירים שלהם. עליך למנוע מהמכשיר שלך לעקוב אחריך בכל פעם שאתה חושב שנכון. הנה כמה טעויות שעשויות להיות עדיין בשיתוף מיקום.


האם עליך להפעיל או לכבות את שיתוף המיקום?

האם עליך להפעיל או לבטל את שיתוף המיקום?

מתיר מיפוי של מדיה חברתית

במקור, המדיה החברתית הייתה אמצעי לחיבור עם חברים שלא יכולתם לפגוש כרגיל. עם זאת, כעת יישומים כמו אינסטגרם וסנאפצ’ט משתמשים בלהט במעקב אחר מיקום על המשתמשים שלהם. בשנת 2017 הוצגה מפת הצמד. תכונה זו מאפשרת למשתמשים לעקוב אחר חבריהם בזמן אמת. כך גם באינסטגרם.

תכונה זו עשויה להיות שימושית אם אתה רוצה שאחרים יעקבו אחרך לאן שאתה הולך. עם זאת, כדי לשמור על פרטיותך, עליך לשקול להפעיל את מצב הרפאים במפת הצמד ולהימנע משיתוף תמונות על סמך מיקומים.

‘מצא את החברים שלי’

תכונה זו, הזמינה ב- iOS כמו גם באנדרואיד, מאפשרת למשתמשים למצוא אנשי קשר טלפוניים אחרים המשתמשים בתכונה זו.

יש אפליקציה אחרת בשם Family Locator עם אותה תכונה והיא זמינה בשתי הפלטפורמות. למרות שיש הורים שאומרים שהם אוהבים את הרעיון שהם יוכלו לאתר את ילדיהם, זה עדיין מסוכן. יש להימנע מאפליקציות מסוג זה על ידי כל מי שמנסה לא להימצא בקלות.

שימוש מופרז במדיה חברתית

GPS אינו הדבר היחיד שעליך לדאוג אליו. אם אתה משתמש מדי מדיה חברתית יותר מדי, אתה יכול לפגוע בביטחון שלך. אתה ומשפחתך יוצאים לחופשה? יצא לסיור עסקי חשוב?

אל תשפוך את הדברים האלה על מדיה חברתית גם אם אתה מרגיש שהעולם לא יכול להסתדר בלי לדעת עליהם. פעולה זו עשויה למנוע פשעים כמו פריצות וגניבות רק לשם שני.

פרסום תמונות מבוסס מיקום

בעולם של ימינו, עדכון חבריך מעודכן במסעות שלך זה דבר נהדר. עם זאת, הדבר אכן מהווה סיכון עבורך ולכל מי שסביבך. לדוגמה, העלאת תמונות מבוססות מיקום באינסטגרם יכולה להיות טעות גדולה.

הם עלולים להימשך במזון ציבורי. כך, הפרופיל וההרגלים היומיומיים שלך ייחשפו לאנשים לא מוכרים. זה לא אומר שעליך להפסיק לשתף את התמונות שלך לגמרי. אבל בהחלט כדאי לשקול מחדש את שיתוף התמונות שלך על סמך מיקום.

תמיד משתמש בשירותי מיקום

זה הפך לנורמה של אפליקציות לבקש מעקב אחר מיקום. עם מפה פעילה, השימוש בשירותי מיקום בכל אפליקציה אינו פחות מטופש. זה חושף אותך לסיכון מאסיבי וגם משפר את עקיבותך. יתר על כן, הנתונים האישיים שלך יכולים גם ליפול לידיים הלא נכונות. אם נתת גישה למיקומך לאפליקציות שלא באמת צריכות אותו, עליך לבטל אותה.

שיתוף מיקום – האשמים העיקריים

כעת, נדבר על כמה יישומים נפוצים מאוד שעושים שימוש לרעה בוטה במעקב אחר מיקום:

התראות Google

גוגל ידועה לשמצה בגין ניצול שטח ונתונים של המשתמשים שלה. אם יש לך טלפון אנדרואיד, אתה כבר נפגע במידה מסוימת. אתה יכול להיות בטוח שהנתונים שלך ישמשו ונמכרו גם הם למטרות רווח.

אך האפליקציה להיסטוריית המיקומים של גוגל אפילו יותר מדאיגה. קואורדינטות ה- GPS שלך המבוססות על רשתות ה- Wi-Fi הקרובות ביותר נרשמות על ידי האפליקציה. אנשים יכולים אפילו לנחש את הפעילויות הנוכחיות שלך על סמך המיקום שלך. תכונה זו מובנית במפות גוגל, צילומי Google ועוזר גוגל, כך שתרצה לקרוא את האותיות הקטנות יותר בזהירות בפעם הבאה.

עוקבי כושר

סטראבה, אפליקציית מעקב אחר כושר, ראתה חום רב בגלל נטיות המעקב שלה. הם פרסמו את מפת החום או מסלולי הריצה או האופניים של אנשים בצבא. המפות הראו גם קווי מתאר מדויקים של בסיסים צבאיים של ארה”ב במדינות כמו סוריה ועיראק.

במקרים מסוימים נראו גם מקומות של אנשי צוות יחד עם סדירות השימוש בנתיבים ספציפיים. עם זאת, החברה מיהרה לציין כי זה לא מפר את מדיניות הפרטיות מכיוון שהמשתמשים לא בחרו באפשרות פרטיות.

תמצא אותי…

כל אפליקציה המאפשרת לך למצוא דברים משתמשת במיקום הגיאוגרפי שלך. לדוגמה, אוזניות Bose מציעות תכונה “מצא את ניצני” דרך אפליקציית Connect. זה מאפשר לך לגלות את מיקומם הידוע האחרון. זה יכול להראות בסדר אם יש לך הרגל למקם את האוזניות שלך לא נכון. עם זאת, זכור כי בוז הואשם לאחרונה באיסוף נתונים רגישים של הרגלי ההאזנה של המשתמשים. האם אתה באמת יכול לסמוך על אפליקציות כאלה?

תיוג גיאוגרפי

תיוג גיאוגרפי הוא בעיה אמיתית עבור כל מי שמודע (כפי שכולנו צריכים להיות) לפרטיותו. רוב המדיה החברתית מתייג אוטומטית תמונות של תמונות. רעיון מפחיד נוסף הוא של יישומי iOS שמצלמים וסרטונים אוטומטית. אנדרואיד אשם באותה מידה כאן. בין אם אתה משתמש באנדרואיד או ב- iOS, אתה צריך להיות בטוח שאתה מודע לפרטים שאתה חולק עם אחרים.

מחפש אהבה

כמעט כל אפליקציית היכרויות עוסקת באיסוף נתוני מיקום על המשתמשים שלה. זה משמש כאמצעי להציע התאמות נוספות. עם זאת, אפילו מבין אלה, האפן נקרא הכי מצמרר. במסווה של ספונטניות החברה מסוגלת לאסוף מידע חיוני על הרגלים ותחביבים שלך.

באמצעות התראות על דחיפה, האפליקציה מנסה לעזור לך ליצור קשר עם אנשים שרק עברתם איתם. זה אולי נראה מרגש בהתחלה אבל חשוב על הסיכון הביטחוני שעליך לסבול. כל מי שמשתמש באפליקציה חולף על פניך יכול לדעת את כל מה ששיתפת בפרופיל שלך.

שיתוף מיקום מופעל או כבוי? – מילה אחרונה

כל הדברים עליהם דיברנו כאן מהווים סיכון חמור לפרטיותך. עם זאת, לתיקון בעיות אלה נדרש מספר ברזים ספציפיים. אם אפליקציה דורשת יותר זכויות ממה שהיא צריכה (לדוגמה, משחק פשוט שמבקש את פרטי הקשר או המיקום שלך), עדיף לחפש אפליקציות דומות אחרות. אתה יכול אפילו לזייף את המיקום שלך! קרא עוד על זה כאן.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me