מדוע אנו רואים את אותן המודעות בכל מקום באינטרנט?

זה מקרה שכיח: אתה מחפש את הסמארטפונים האחרונים באתר קניות מרכזי, ואחרי זמן מה אתה רואה את אותם פריטים (ופריטים דומים) כמודעות קופצות באתרים אחרים שאתה מבקר בהם. אז איך בדיוק המודעות האלה עוקבות אחריך ברחבי האינטרנט?


מדוע אנו רואים את אותן המודעות בכל מקום באינטרנט?

מדוע אנו רואים את אותן המודעות בכל מקום באינטרנט?

אתרי אינטרנט עוקבים אחר פעילויות הגלישה שלך

זה כבר לא סוד שכמעט כל האתרים יכולים לעקוב אחר הפעילויות המקוונות שלך, אבל כשאתרים מתחילים לדעת עליך יותר מדי, זה נראה קצת מצמרר. כמה מכם בדיוק עוקבים אחריכם? האם אתרים מכניסים תוכנות ריגול למערכת שלך כדי לעקוב אחר פעילויותיך?

אל תתמיה אם אתה רואה את אותן מודעות בכל מקום באינטרנט. זה לא זדוני, ואין שום כוונה אחרת מאחורי זה מלבד שיווק. כשאתה רואה את אותם מוצרים כמו מודעות קופצות שרק הסתכלת עליהם לפני רגעים, זה פשוט בגלל טכניקת פרסום שנקראת שיווק מחדש.

מה זה?

שיווק מחדש הוא שירות פרסום נפוץ המשמש כיום על ידי מספר אתרי מסחר אלקטרוני. ככה זה עובד:

  1. אתה מבקר באתר אינטרנט – זה יכול להיות כל אתר, מחנות מקוונת לאתר של חנות התיקונים האהובים עליך.
  2. אף על פי שהאתר אינו מציג מודעות, ככאלה, הוא כולל תוכן המסופק על ידי שירות פרסום כלשהו.
  3. שירות פרסום זה מציב בדפדפן שלך קובץ cookie שאומר ‘דפדפן / משתמש זה הסתכל במוצר / שירות זה בשלב זה.’
  4. בהמשך אתה עובר לאתרים אחרים הנתמכים על ידי פרסומות. גם אם אתר אינטרנט נתמך בחלקו על ידי פרסומות, תראה מודעות המוצגות.
  5. אם אתר זה משתמש בשירות פרסום זהה לזה בו ביקרת לפני רגעים, השירות מחזיר את קובץ ה- cookie מהדפדפן שלך ויודע באילו מוצרים או שירותים התעניינת..
  6. אתה רואה מודעות של אותם פריטים בהם הסתכלת זמן מה אחורה.

יכולות להיות כמה וריאציות שונות על טכניקה זו לעיל בהן שירותי פרסום משתמשים כדי לעקוב אחר פעילויות הגלישה שלך. אפילו כשאתה מבקר באתר האינטרנט של מארח האינטרנט שלך או באתר נדל”ן, תראה מודעות על נכסים חדשים המופיעים במיקומך או בשמות הדומיין שאתה יכול לעניין אותם. זה מצמרר ומעצבן, אך לצערי, רוב המודעות- אתרים מבוססים משתמשים כעת בשיווק מחדש.

כמה זה בטוח?

הצגת אותן מודעות בכל מקום באינטרנט גורמת למשתמש להרגיש לא בנוח מכיוון שזה נראה כאילו אתה עוקב אחריו. במציאות, אם עקבו אחריכם אחרי שיצאתם מחנות והתחננתם לבצע רכישה, זה היה מחוץ ומצמרר. זה מרגיש אותו דבר באינטרנט.

עלינו להבין שמעקב אינו אומר שמעקב אחר הוא כפרט. הדפדפן שלך לא יודע לאן אתה הולך, מה אתה עושה או את האנשים שאתה פוגש. הוא יודע רק על הפעילויות המקוונות שלך. זה לא תוכנה זדונית או ריגול, ואין שום כוונה פלילית מאחוריה. ברוב המקרים, המידע לא נשמר בדפדפן או באתר כלשהו זמן רב מדי. פשוט ניקוי העוגיות יגרום לדפדפן שלכם לשכוח הכל.

הפרת פרטיותך המקוונת?

רוב האנשים מכנים זאת פגיעה בפרטיות ושימוש לא מוסרי בנתונים אישיים. עם זאת, מכיוון שאין כוונה פלילית, אין הרבה אנשים יכולים לעשות כדי להפסיק לראות מודעות. ישנם שני פתרונות עבור אלה שלא רוצים לעקוב אחריהם כלל: 1) השתמש בחוסם מודעות, ו 2) השתמש ב- VPN.

באמצעות חוסם פרסומות או לחזק את הגדרות האבטחה שלך יחסום מספר אתרים אחרים יחד עם חלונות קופצים. זה יכול להוות אי נוחות אם רבים מהאתרים והתכונות שבהם אתה משתמש באופן קבוע נחסמים. Adblock ו- ABP הן שתי דוגמאות לתוסף חסימת מודעות שתוכל להתקין ב- Chrome ו- FireFox.

באמצעות א VPN היא הדרך היעילה ביותר לגלישה באינטרנט בבטחה, מכיוון שהיא שומרת אותך על אנונימיות ומונעת מעקב. זהו שירות יקר ויכול להיות מעבר לתקציב של משתמשי אינטרנט רבים. ובכל זאת, היתרונות שאתה מקבל מחיבור לרשת פרטית וירטואלית בכל פעם שאתה נכנס לרשת עולה על העלות. דרך נוספת לשמור על בטחון היא על ידי ניקוי לעוגיות הדפדפנים לעיתים קרובות, רצוי לאחר כל סשן גלישה.

מדוע מודעות עוקבות אחריך ברשת – מחשבות אחרונות

רוב האתרים מסתמכים על פרסומות להכנסות, ושיווק מחדש לא ייעלם בקרוב. זה משאיר למשתמשים שלא רוצים לעקוב אחריהם אפשרות להשתמש ב- VPN כדי לגשת לאינטרנט. היציאה לאנונימית ברשת היא הדרך הטובה ביותר למנוע מעקב אחר וראו מודעות מעצבנות בכל מקום. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me