היי אלכסה האם אתה מרגל עלי?

אה, אלקסה! כמה שאנחנו אוהבים להיות בסביבה שלך! השמחה הפשוטה שיש לעצמך עוזרים שהופעלו על ידי קולך בבית ובאופן פוטנציאלי לאן שאתה הולך, היא מדהימה. זו הסיבה שעוזרים אלה הפכו כל כך פופולריים והם בעקביות אחד המכשירים הקנויים ביותר שיש כיום בשוק. עם זאת, ככל שהפופולריות שלהם עלתה, כך גם חששות אם ניתן להשתמש בהם כדי לרגל צרכנים ולפגוע בפרטיותם. 


היי אלכסה האם אתה מרגל עלי?

היי אלקסה האם אתה מרגל עלי?

מה הדאגה?

עובדה ידועה היא שחברות גדולות כמו אמזון וגוגל משתמשות בנתוני הצרכנים שלהן בכדי לספק מודעות ממוקדות וכביכול לשפר את חוויית המשתמש. זו גם עובדה ידועה שכל מי שחשש מפרטיותו המקוונת יקרא בעיון את ה- EULA לפני שהוא יקבל אותה. אבל כפי שזה נראה, רובנו לא טורחים לעבור על כל הדברים החוקיים כדי לדעת עד כמה אנו צריכים לצפות בפשרת פרטיות.

כעת, עם אלקסה ועוזרים אישיים אחרים בבתים שלנו, הדאגה גוברת עוד יותר. זה עלה לנקודה בה אנשים תוהים אם הם יכולים לשמש כמכשירי האזנה ולהקליט מידע חיוני. מה היה קורה אם תדבר עם בן / בת הזוג ותגיד להם את מספר ה- PIN של הכספומט או מספר כרטיס האשראי שלך? אם אלקסה תרים אותה (וזה יכול מאוד להיות, אלא אם כן תכבה את מצב ההאזנה לנצח), אין זו אפשרות סבירה שתהיה פשרה משמעותית של הביטחון הכלכלי האישי שלך.

זה רק אחד הדברים הרבים שעליכם להיזהר כשאתם משתמשים באלכסה או בכל עוזר אישי אחר המופעל באמצעות קול. עם זאת בחשבון, הבה נבחן כמה מהנושאים העיקריים שהועלו לאחרונה בנושא אלכסה וכיצד עליך להתמודד איתם.

מהן האפשרויות?

אפשרות מס ‘1

האם ידעת שכעת ניתן להפוך את האלקסה שלך למכשיר ריגול די מפואר? זה נכון! בפוסט שפורסם לאחרונה על ידי חברת אבטחת סייבר רשומה, הם פירטו כיצד ברז פיזי פשוט למכשיר יכול להפוך אותו למכשיר המושלם להאזנה לשיחות הפרטיות ביותר.

אנחנו אפילו לא יכולים להתחיל להבין את ההשלכות של זה וכמה שימושי זה יכול להיות לכל האקר שמנסה לפגוע בביטחון של אדם. הדבר היחיד שהופך את הפרה זו לאפשרות מעט פחות סבירה הוא העובדה שההאקר יצטרך לקבל גישה פיזית ליחידה על מנת להפוך אותה למכשיר ריגול. ברגע שזה ייעשה, אין שום דבר שיכול למנוע מ- Alexa להקליט את כל השיחות האישיות שלך, לאחסן אותן ולהעביר אותן לצד שלישי שהתקין את הבאג..  

עם זאת יש לציין כי הפרה ניתנת לניצול זו זמינה רק בדגמי 2015 ו- 2016. לדגם 2017 יש לך כפתור אילם בראש המכשיר שיבטיח כי לא יתועדו שיחות. למרות שאתה עשוי לחשוב שהשבתת כפתור ההשתקה אינה מזיקה, זכור שכל שיחות מוקלטות עלולות להוביל לדליפות אבטחה גדולות. מלונות יוקרה רבים מספקים כיום עוזרים אישיים בחדרים הנבחרים שלהם. אם במקרה נסע עסקים, יהיה זה נבון לוודא שאיש אינו מקשיב לשיחות הפרטיות שלך דרך מכשירים אלה.

אפשרות מס ‘2

אם יש לך ילדים בבית, וודא שהם לא ידברו עם העוזרת בהיעדרך. אפשר להם לבצע הזמנה למשהו והפריט שיישלח אליך תוך מספר ימים. למרות שאולי לא תצטרך לשלם עבור הדבר, עדיין מדובר בטרחה שעליך להימנע ממנה.

כאשר אינכם משתמשים באקו אמזון באופן פעיל, עליכם פשוט לכבות אותו. כמו כן, כדאי לומר לילדיכם לא להתעסק עם המכשיר. אם הם לא מקשיבים לך יותר מדי ובסבירות מסוימת יתגנב בשיחה עם אלקסה מאחורי גבך, פשוט כבה לחלוטין את אפשרות הרכישה הקולית. אתה יכול ללכת לחשבון אמזון שלך ולמצוא את האפשרות ‘נהל את המכשיר שלי’, שם סביר להניח שתוכל למצוא כבה את התכונה הרצויה..

באפשרות ניהול המכשירים האמורה לעיל, תוכלו למצוא שלל אפשרויות אחרות, כמו היכולת למחוק היסטוריות חיפוש בנפרד או יחד. זה יעזור לך להימנע ממודעות ממוקדות מטרידות על סמך היסטוריית החיפוש שלך ולהפסיק את המבצעים הטובים ביותר ומעורערים כרגע מבזבז את זמנך.

אפשרות מס ‘3

נניח שסנכרנת את מכשירי ה- IoT שלך עם Alexa למען הפעלה קלה. אמנם זה עשוי להיראות כמו דרך נהדרת לטפל בכל המכשירים שלך מממשק יחיד, אך מדובר בערעור גס של האבטחה והפרטיות שלך. לדוגמה, כל הפרת אבטחה במכשירי IoT שלך יכולה לתת להאקר פוטנציאלי גישה למידע חיוני המאוחסן ב- Alexa. המשמעות היא שהנתונים שלך עלולים להיות בסיכון שייגנבו או ישמשו נגדך. אנו כבר יודעים כמה גרוע בתכונות האבטחה במכשירי IoT חכמים אלה. אין סיבה טובה לסמוך עליהם בביטחונך ובפרטיותך.

הדרך הטובה ביותר להימנע לחלוטין מבעיה זו היא פשוט לא לקשר בין המכשירים שלך ולהשאיר אותם נפרדים זה מזה. אם אתה אדם המודע לפרטיות, אתה צריך לקבל ספק שירות VPN טוב, אם עדיין אין לך אחד כזה. זה יוודא שכל החיבורים ברשת הביתית שלך מוצפנים ולא ניתן לפרוץ אותם על ידי האקרים.

הערה סופית

אין להכחיש שאלכסה ואקו הם עזרה עצומה במובנים רבים. עם זאת, חשוב מאוד לדעת את החסרונות שלהם ולהבטיח שאתה נשאר מכוסה, ללא קשר לרמת השימוש שלך במכשירים אלה.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map