מנועי החיפוש הטובים ביותר לפרטיות – החלפות גוגל

אתה בטח אחד מהמשתמשים הרבים שסומכים על גוגל שיבצע את החיפוש המקוון שלך בכל פעם שאתה באינטרנט. זה כנראה מכיוון שכולנו יודעים שגוגל היא ללא ספק אחד מנועי החיפוש הטובים ביותר שנבנו אי פעם, ואם אתה סוג האדם שיש לו הרבה עבודה שאתה עושה באינטרנט, אתה בטח אפילו משתמש בשירותים האחרים שלהם, כגון כונן, Gmail או אפילו YouTube. מה שרוב האנשים מגלים אחר כך הוא שהשימוש הממושך שלך במנוע החיפוש עשוי להביא לכך שתגיע לתוצאות המותאמות פחות או יותר לטעמך. אתה עשוי לשים לב שזה מתחיל לקרות כשגוגל תתחיל להציע דברים שאולי תרצה, או כשאתה מקבל התראות שמעולם לא נרשמת אליהם לגבי דברים שעשויים לעניין אותך.


מנועי החיפוש הטובים ביותר לפרטיות - החלפות גוגל

מנועי החיפוש הטובים ביותר לפרטיות – החלפות גוגל

גוגל עוקבת אחר התנהגותך באופן מקוון

זה קורה מכיוון שלגוגל יש דרך עדינה להתחקות אחר דפוסי החיפוש שלך ולנהל רישום של מה שאתה סקרן בכל פעם שאתה משתמש במנוע החיפוש שלהם. אנשים המודעים לפרטיותם ברשת אולי לא ממש יושבים עם הרעיון שדפוסי החיפוש שלהם מתועדים איפשהו, אז עם זה בחשבון, המשכנו וקודמנו מספר דגמי מנועי חיפוש חלופיים שעשויים לשמש אותך טוב יותר אם תרצה לשמור על המחקר שלך פרטי.

מנועי החיפוש הטובים ביותר לפרטיות

הרעיון כאן לא ממש מציע אפשרויות טובות יותר לעומת גוגל, אלא זיהוי מנועי חיפוש שיש להם יותר פרטיות למשתמש לעומת ענקית החיפוש המקוון..

1. DuckDuckGo

מכיוון שהרשימה שלנו כוללת מספר מנועי חיפוש שאינם פופולריים ברוב הציבורי, DuckDuckGo הוא בחירה אחת שנוכל להמר שלפחות מספר לא מבוטל של משתמשים ששמעו עליה.

לשירות מספר תכונות ייחודיות, שהבולטת בהן היא שאתה זוכה לראות רק פרסומות שנמצאות בדרך זו או אחרת הקשורות למה שאתה מחפש באינטרנט. המשמעות היא שאף פרופיל משתמש לא נבנה, ולכן פרטיותך נותרה על כנה. בגלל זה, אתה יכול לאבד את חוויית הגלישה המותאמת אישית מכיוון שאלגוריתמי החיפוש אינם מאחסנים את מונחי החיפוש והתוצאות הקודמים שלך..

כחלופה להבטיח שהתוצאות שלך יתאימו איכשהו לצרכים שלך, השירות משתמש במטא נתונים כדי לסדר את תשובותיו. זה מיושם למשל כשאתה מחפש יעד במדינה שלך. תינתן לך האפשרות לבחור מדינה מסוימת.

2. דף התחלה

בשלב הבא הוא Startpage, אלטרנטיבה אחרת של משתמשים שרוב האנשים יסכימו עליה אינה מתקרבת לגוגל מבחינת מודיעין החיפוש. ממשק המשתמש מוכר מעט לזה של גוגל, אך שני השירותים שונים זה מזה בהרבה.

עם זאת היא מאפשרת התאמה אישית על ידי כך שתאפשר לך לבחור את הנושא המועדף עליך, והיא מציעה גם אפשרות המאפשרת לך ליצור כתובת אתר ספציפית למשתמש שתוכל להשתמש בה כדי לשמור על ההגדרות על כנה בפעם הבאה שתבצע חיפוש באמצעות השירות..

3. Qwant

אם ניסית את DuckDuckGo ולא כל כך אהבת את זה, אולי Qwant יכול להיות אלטרנטיבה טובה יותר. השירות נערץ ברובו מכיוון שהוא מבטיח לכל המשתמשים בו ליהנות מחופש דיגיטלי, וזו היכולת לחפש כל מה שתזדקק לו מבלי לפחד מעקב אחרך.

Qwant מציעה חוויה דינמית אשר עשויה להיות שונה מאוד ממה שהייתם רגילים עם גוגל וכדומה. השירות מסוגל להציע סיפורי מגמות ונושאים חמים בלי בהכרח לבנות פרופיל משתמש. חוויית המשתמש עשירה ושירות מנועי החיפוש מציע להציע מגוון תוצאות המבוססות על השאילתה שחיפשת.

4. Swisscows

Swisscows, שכונה בעבר “Hulbee”, הוא מנוע חיפוש אחר שמיתוג מחדש לאחרונה והוא ייחודי גם במתן השירות שלו. זה מסתמך על ש- Bing יביא את התוצאות לשאילתת החיפוש שלך, ויש לו ענן תגים שימושי המופיע בסרגל הצד השמאלי בו מוצג מידע שימושי וקשור לגבי שאילתת החיפוש שלך..

אתה מקבל לארגן את תוצאות החיפוש רק לפי תאריך, וזאת באדיבות שפת העיצוב הפשוטה באמת ששימשה לבניית המנוע. התוצאות הטובות ביותר מושגות על בסיס טכניקת חיפוש אריחים, שבה משתמשים בטכנולוגיה סמנטית כדי להבטיח שמונחי החיפוש קשורים לתוצאות הרשומות. האלגוריתמים שהם משתמשים בהם מונעים גם את הופעת שאלת החיפוש שלך בכל צורה של אלימות או חומר פורנוגרפי.

5. Privatelee

שירות אחר שמבטיח לא לרגל או ליצור פרופילי משתמשים בהתבסס על שאילתות החיפוש שלך הוא Privatelee. מנוע חיפוש זה אמין אם אתה מחפש באינטרנט שאילתות כלליות לרוב, ואינו האפשרות הטובה ביותר לשקול אם אתה עומד לבצע חפירות עמוק באופן מקוון. ייתכן שתשיג גם תוצאות לא קשורות ברגע שתסיים לעבור את עשרת העמודים הראשונים של כל מה שיעלה.

הדבר היחיד המיוחד שגילינו לגבי Privatelee הוא שתוכלו לסמוך על קיצורי דרך שיעזרו לכם לחפש את השאילתה בשיטות יעילות יותר. זה הופך את הכל למהיר יותר ומרחיב את היקף החיפוש שלך.

6. פיקייר

בהסתמך על אלגוריתמים במקום על מטא נתונים, Peekier מחפש את השאילתות שלך באופן מקוון על ידי מתן תצוגה מקדימה של דף האינטרנט בו שאילתה שאילתת החיפוש שלך. אתה בעצם מגיע “להציץ” במה שאתה מחפש. זו דרך חדשה להציג תוצאות, אבל החיסרון היחיד הוא שזה לוקח הרבה יותר זמן מכפי שאנשים מוכנים לחכות כדי לבוא עם התצוגה המקדימה הקטנה..

היתרון היחיד בכך הוא שעם Peier, אתה יכול להחליט לא לבקר באתר, ולכן למנוע מהם לקבל מידע אודותיך.

7. searX

החבר’ה ב- searX הציעו תוכנית חכמה למדי, בה הם מסתמכים על מנועי חיפוש אחרים שיבצעו את התוצאות לשאילתה שלכם ואז הם ירכיבו ויציגו למשתמש הקצה. השירות הוא קוד פתוח כך שהנתונים שלך לא נשמרים בשום מקום. אם אתה מחשיב את עצמך כטכנולוגיה, אתה יכול להמשיך להתאים אישית את השירות על ידי קביעת התצורה שלו למונחי חיפוש משלך כך שתוכל להשתמש בו כשירות חיפוש משלך..

אלו מכם שאוהבים להשתמש בשטפים יפיקו תועלת רבה מהשירות שכן הוא יאפשר לכם לחפש את קישורי המגנט לקובץ מסוים. תוכל גם לצבוט את הגדרות החיפוש כך שתעבוד לטובתך.

8. MetaGer

סגירת הרשימה שלנו היא MetaGer; מנוע החיפוש היחיד שמצאנו להסתמך על רשת Tor כדי לספק גישה אנונימית לתוצאות החיפוש של מספר מנועי חיפוש. זה עובד פחות או יותר כמו searX, אך הוא משלב שכבה נוספת של אבטחה כדי להבטיח פרטיות ואנונימיות.

היותם מבוססים בגרמניה פירושם שהם אינם פועלים תחת מדיניות כלשהי של שיתוף נתונים קפדני, כלומר, מידע ורשומות החיפוש שלך לא מאוחסנים ואף לא משותפים על ידי אף אחד. הדבר היחיד שאולי תצטרך להתמודד איתו הם הפרסומות הבלתי פוסקות, שאתה יכול להיפטר ממנה על ידי כך שאתה הופך לחבר ב- SUMA-EV, הארגון ללא מטרות רווח המממן את מנוע החיפוש..

VPN לפרטיות נוספת

כמו כן, וודא שאתה משתמש ב- VPN כדי להסתיר את הפעילות המקוונת שלך. גוגל אינה הישות היחידה שעוקבת אחרך. ישנם ספקי שירותי אינטרנט והאקרים וכדי לוודא שהם לא קוראים את הנתונים שלך, עליך להירשם ולהשתמש בשירות VPN..

השתמש תמיד בשירות VPN אמין והימנע מ- VPN חינמי מכיוון שאלו חינמיים עשויים להיות נקודות חפיפה שהונחו על ידי האקרים כדי לפתות אותך לחשוף את הנתונים שלך. פרט לכך, VPNs בחינם מגיעים עם רוחב פס ומגבלות מהירות. ואז הם עשויים לעקוב אחר הפעילויות המקוונות שלך, אז וודא שאתה קורא כמה ביקורות לפני שאתה נרשם ל- VPN.

מסקנה על האלטרנטיבות הטובות ביותר למנועי חיפוש לגוגל

עכשיו כשאתה יודע על מספר מנועי חיפוש אלטרנטיביים, עליך לנסות אותם ולראות איך תאהב אותם. חושבים שיש זוג שאולי הפסקנו? השאירו לנו תגובה והודיעו לנו. נשמח לבדוק את כל האלטרנטיבות החדשות האחרות.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me