כללי הזהב לפרסום ברשת – מדוע שיתוף ברשת יכול להיות מסוכן

האינטרנט עוסק ברובו בשיתוף תוכן. מחדשות לתמונות, מידע וחוויות, פרסום ברשת הוא דרך לחיבור ובניית מערכות יחסים. אתה יכול לשתף את התמונות שלך בפייסבוק או בתצוגה הפוליטית שלך בטוויטר ולחשוב שזה לא מזיק לחלוטין. אבל זה יכול להיות מסוכן, במיוחד כשאתה משתף יותר מדי. כשאתה גולש באינטרנט אתה משאיר פיסות מידע בכל מקום. בין אם אתה נותן את כתובת הדואר האלקטרוני שלך בתמורה לקריאת מאמר מלומד או לשתף את התוכן שלך במדיה החברתית, הפרטים שלך מפוזרים בכל מקום. בעידן זה של תנופת המדיה החברתית, עלינו להיזהר במיוחד בכל פעם שאנו מפרסמים את המידע הפרטי שלנו באופן מקוון.


כללי זהב לפרסום ברשת

כללי זהב לפרסום ברשת

כללי הזהב של השיתוף המקוון

איך אתה מגן על עצמך מלפרסם יותר מדי באינטרנט?

# 1 אל תפרסם את מה שאתה לא רוצה שאחרים יראו

זהו אמצעי זהירות בסיסי לאבטחת אינטרנט. זה קריטי לזכור שאתה עדיין צריך להיות ערני לגבי מה שאתה משתף, גם אם אתה משתף אותו עם קהל מוגבל. נסה לא לחשוף פרטים אישיים בסטטוסים שלך. התמונות שלך לא צריכות לחשוף הרבה מהמידע האישי שלך. כמו כן, הם לא צריכים להודיע ​​לאף אחד על לוח הזמנים שלך ועל המקומות שאתה מתארח בהם.

# 2 היה ער ומודע

כניסה לאינטרנט זה קל. פשוט הפעל את הנתב ותתחבר. אבל לפני שאתה נכנס לרשת, אתה צריך לדעת על כל הסכנות שעלולות להסתובב מתחת למים. בין אם זה נגיף ותוכנות זדוניות או האקרים המסתתרים מאחורי Wi-Fi ציבורי, ישנם כמה ישויות זדוניות שרעבות לנתונים שלך.

להיות מודע זה רק הצעד הראשון, כך שאינך מתמודד עם הפרת אבטחה בגלל חוסר ידע. אם אתה משתמש באינטרנט מתחיל, אתה עלול לא להיות מודע לסכנות שהאינטרנט יכול להכיל. אמנם לא כולם באינטרנט פוגעים בך, אך תמיד עדיף להישאר בטוחים.

Wi-Fi בחינם בחינם עשוי להיות מוגדר על ידי האקרים. מכיוון שהם שולטים ב- Wi-Fi מסוים, הם יכולים לראות בקלות את הפרטים שאתה שולח ומקבלים עליו. אז אם אתה משתמש ב- Wi-Fi ציבוריים, וודא שאתה משתמש ב- VPN טוב כדי להישאר בטוח מפני האקרים.

# 3 הימנע מפרסום בנושאים שנויים במחלוקת

לאנשים יש דעות חזקות בנושאים כמו פוליטיקה ודת. אם תפרסם בנושאים אלה, יש סיכוי שתאבד עוקבים. אתה יכול אפילו לנהל ויכוחים עם אחרים. תלוי במדינה שלך, פרסום סוגים מסוימים של תגובות עשוי אפילו להיות לא חוקי.

# 4 אל תשתף את המיקום שלך

אולי תרצה להיכנס למסעדה היקרה שהזנת. עם זאת, אם תודיע לציבור שאתה בחוץ, גנבים פוטנציאליים יכולים לדעת שאין אף אחד בבית. למרות שמאפיין הצ’ק-אין בפייסבוק מאוד מפתה, עדיף להשאיר את המיקום שלך.

כמו כן, אל תודיעו על חופשה לפני כן. אתה יכול לשחרר את התמונות בפייסבוק ברגע שתחזור מהטיול. אל תודיע לאחרים שאתה הולך להיעדר במשך כמה ימים.

# 5 חושב שאתה משתף את זה עם מישהו שיושב איתך

אם אתה יושב לבד, ייתכן שתרצה לבצע רישום מחדש, לצפצף מחדש או לשתף פוסט מסוים. עם זאת, דמיין שאדם יושב איתך. הם יכולים להיות אחד העוקבים שלך או אולי אפילו אחד מבני המשפחה שלך. האם הייתם חולקים איתם את התוכן?

לחיצה על כפתור השיתוף קלה כשאתה לבד. אבל זה עלול להעליב מישהו – אולי מישהו קרוב אליך. אז תמיד דמיין שמישהו יושב איתך ואתה משתף איתם את הפוסט הזה. זה יעזור לך להבין אם יש לשתף פוסט מסוים או לא.

# 6 שמור על חשבונות המדיה החברתית שלך פרטיים

כאשר החשבונות שלך יהיו פרטיים, גם אם אתה משתף משהו שאסור לך, הוא יופיע על ידי קהל מוגבל בלבד. אמנם תמיד זהיר לא לשתף יתר, העניין הוא שגם אם תשתתף בטעות, היא לא תגיע לעיניים רבות.

על ידי שמירה על פרטי החשבונות שלך, אתה מבטיח שהפוסטים שלך יהיו גלויים רק לאנשים העוקבים אחריך. אם יש לך מעגל חברים קרוב בפייסבוק ואתה משתף בטעות את פרטי בית הספר של ילדך, הפרטים האלה יהיו גלויים רק לחברים שלך, שיהיו בטוחים יותר מאשר שיתוף עם הקהל הרחב. בדוק אילו הגדרות חשבון המדיה החברתית עליך להשבית.

# 7 לעולם אל תפרסם מידע קשור לעבודה

אם יש לך זרים כעוקבים שלך במדיה החברתית, וודא שלא תפרסם יותר מדי פרטים ספציפיים על העבודה או המשרד שלך. אולי אינך יודע, אך יתכנו עוקבים, במיוחד אם הם מוצאים את התוכן שלך מעניין.

פרט לכך, שיתוף מידע הקשור בעבודה יכול להוות הפרה של מדיניות הפרטיות הרשמית. אם אתה צריך לשתף מידע משרדי, הוא לא אמור להכיל יותר מדי פרטים כך שלא ניתן לאתר אותו למקום המדויק בו אתה עובד.

כללי הזהב של מה לשתף – מסקנה

השדוד, העצירה, המעקב אחריו או אחריו עקב כל פעולות מקוונות זה אמיתי מאוד. למרות שאתה חושב שזה לא יקרה לך, האמת שונה מאוד. מרשויות להאקרים, האיום של חדירות לא רצויות, מקוונות, הוא אמיתי מאוד. בעוד שאנשים רבים אינם שוקלים את הסיכון הביטחוני הפוטנציאלי לאפשר לאחרים לא רצויים לגשת למידע שלהם, האיום הוא שם. ואתה צריך להיות ערני לגבי האופן שבו אתה יכול להציל את עצמך מפני חטטנים, בין אם זה כולל פושעים או אפילו הממשלה.

פרטיות מקוונת הופכת לדאגה אמיתית, במיוחד עם התפשטות ערוצי המדיה החברתית. אם אתה משתף יותר מדי, הגיע הזמן שתתחיל בתהליך להפוך את הנוכחות המקוונת שלך לפרטית. אחרת, התוצאה תהיה יותר ממה שאתה יכול להתמודד. החל מפריצה זדונית לוירוסים, דרך מקוונת או סיבוב מקוון ברשת ועד חטטנות שלטוניות, פריצות לא רצויות לפרטיותך עשויות להשפיע השלכה רצינית על שלומך ובטיחותך. בצע את הצעדים להגן על עצמך ועל חשבונות המדיה החברתית שלך באופן מקוון, והפך את מרחב הסייבר למקום בטוח יותר בין אם אתה קונה באינטרנט, גולש או סתם מתחבר עם אחרים במדיה החברתית..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me