האם האינטרנט יכול לכבות?

עבור רובנו באינטרנט המדיה החברתית הפכה לשם נרדף לפייסבוק. רק לרגע, דמיין שעקב סערה אלימה, אתר הרשתות העצום הזה נפגע לזמן מה. יתכן וזה לא ישפיע רבות על חיינו. המצב הגרוע ביותר שיכולתם להתמודד איתו הוא שלא תוכלו לצפות או לשתף סרטוני חתולים או זיכרונות ויראליים במשך זמן מה.


האם האינטרנט יכול לכבות?

האם האינטרנט יכול לכבות?

אבל בסוף ספטמבר זה בדיוק מה שקרה וזה לא המופע הראשון השנה. ענקית המדיה החברתית נאלצה להתמודד עם המשבר הזמני הזה בפעם השלישית, והביאה את התושבים לטירוף.

עם זאת, אין צורך בפאניקה כזו. האינטרנט אינו אלא רשת גדולה הכוללת מספר צמתים, שאינם תלויים זה בזה, המחוברים זה לזה. קבוצה של עסקים או ממשלות שולטים ומתחזקים אוסף זה. העיצוב, כברירת מחדל, שומר עותקים של כל המידע. המשמעות היא שגם אם הרשת לקויה באופן חלקי, אתה עדיין יכול לגשת לנתונים שלך דרך חלק אחר של הרשת.

אז האינטרנט לא יכול לכבות?

למעשה, אי כושר חלקי של האינטרנט אפשרי במקרים כמו רעידות אדמה או הפסקות חשמל שהוזכרו לעיל. כשזה יקרה, השירותים באזור מסוים או במדינה שלמה יושפעו – אך לא בצורה כל כך לרעה שהיא תתרסק לחלוטין בעולם כולו. רעידות האדמה ב -2007 שחוו אסיה הביאו לנזק בכבלים תת-ימיים ולבעיית התקשורת הגדולה באזור זה. עם זאת, שאר העולם יכול לגשת לאינטרנט באופן רגיל.

יתר על כן, ממשלות מדינות מעטות נקטו צעדים כדי למנוע מאזרחיהן גישה לדפים או אתרים מסוימים באינטרנט באמצעות תוכניות הגנה כמו הקמת חומות אש. לזה אנו מכנים צנזורה באינטרנט. ממשלת מצרים אכן ניסתה לנתק לחלוטין את הגישה לאינטרנט לאנשיה בשנת 2011. אולם, ניסיונותיהם הוכיחו את תוחלתם מאחר שאנשים מצאו דרכים להתחבר גם במהלך כיבוי כה קפדני.

מה קורה כשמתרחש באינטרנט?

הבה ראשית להבין מה פירוש המונח ‘התרסקות’. זה לא בדיוק איום ענק על עולם הסייבר ברחבי העולם. ובכל זאת, התרסקות פירושה שהייתה התייצבות משמעותית מבחינת המסחר והתקשורת באזור גיאוגרפי גדול. שתי רמות תרחישים יכולות לגרום לכך:

  • הרמה הראשונה היא כאשר אין קישוריות בין שרת לשרת בחצי הכדור שלם. זה מוביל לכישלון הקשר בין כבישים ראשוניים לנתונים יבשתיים, וכל השירותים הבסיסיים נמחקים.
  • המדרגה השנייה גרועה עוד יותר. כל המשתמשים בעולם אינם יכולים לגשת לאינטרנט והם יכולים להציג רק הודעת שגיאה.

האם מצבים כאלה באמת מתעוררים?

העובדה היא שזרזים מסוימים עם סיכויים גבוהים עשויים לגרום לקרוס. קריסות הן לא רק אפשריות, אלא גם קרובות לבאות אם לא ננקוט אמצעי מניעה כדי לעצור את אלה:

1. נשק דופק אלקטרומגנטי

אם אנו משתמשים ב- EMP (נשק דופק אלקטרומגנטי), הוא יצטרך כמה אלפי מיילים ברדיוס כדי לראות השפעה כלשהי. פיצוץ EMP מבוסס-קרקע יביא להאטת הקישוריות בפריסה ארצית. אבל, גם אם מהירות הקישוריות של האזור תקטן לאפס, תהיה העברת נתונים בתוך צמתים אחרים של רשת יבשתית גדולה יותר..

במצב היפותטי בו מדינה זרה אויב מפוצצת ראש נפץ גרעיני על חלק מהארץ, היא תיצור גלי הלם אלקטרומגנטי בעוצמה אדירה. זה יכול להשפיע על כל תשתיות האינטרנט הבסיסיות ועל השרתים ברדיוס EMP. כל דבר אחר שקושר מרחוק לרשת הכוח שלו יכול להיות חסר תועלת בעקבותיו.

2. פיגוע שטח

יש אפשרות להתקף חלל עם סוג אחר של גל אנרגיה EMP. בהנחה ש”התלקחות סולארית מסוג X “- כמו הנסיבות של” אירוע קרינגטון “אכן פגעה בכדור הארץ, היא עלולה להשמיד את האינטרנט.

על פי נתוני NASA, השדות האלקטרומגנטיים של סערת השמש המיוצרים על ידי מזג האוויר בחלל יכולים לגרום לזרמי תיל קיצוניים. זה יכול לשבש קווי חשמל ולגרום להפסקות נפוצות הפוגעות בכבלי תקשורת באינטרנט. אז באירוע הגורם לטאטאות האנרגיה בין בייג’ינג למנהטן, כל הצמתים בנתיב זה הופכים לגרוטאות מתכת.

3. התקפת סייבר

הצבא הסורי התומך במשטרו של בשאר אל אסד ערך לכאורה פיגוע קולקטיבי בהאקר בשנת 2013. הם פקדו חברות כמו NASDAQ, גוגל, טוויטר והניו יורק טיימס.. 

מתקפת הטרור הסייבר לכאורה של צוותו של אסד חשפה השלכות חשובות של שביתה דיגיטלית. לקבוצת האקרים הפרו-סורית הזו, שמומנה על ידי מוכה ממשלת מזרח תיכון, היו משאבים מוגבלים בהשוואה למדינה רבת עוצמה עם יכולת מלחמה קונבנציונאלית כמו צפון קוריאה.

ובכל זאת, נדרש ניתוח רב של חדירה בכדי למצוא את מקור מתקפת הסייבר האמורה. זה רק מאשר את הפחדים הקיימים. פושעי רשת, עם אסטרטגיה ואמצעים יעילים בהרבה, יכולים לערער את היציבות באינטרנט בכל רגע. אם אנשי אסד יכולים לנסות לכוון לגוגל, הצוות של פוטין יכול בקלות לכבות את האינטרנט לחלוטין.

4. להרוג סוויץ ‘

אם ממשלה תרצה, היא יכולה לנתק את האינטרנט ואנחנו אומרים זאת מכיוון שהם הצהירו על כך בגלוי. ביוני 2010 הוצעה הצעת חוק בשם PCNAA (הגנה על מרחב סייבר כחוק נכסים לאומי); נותן למשרד הסגלגל את הכוח לאשר את כיבוי החירום של רשתות פרטיות וממשלתיות, במקרה של התקפות סייבר שעלולות לגרום לאובדן חיים או נזק מאסיבי אחר.

אם ממשלה יכולה לבצע פעולה זו במדינה שלה, ייתכן שתיאוריה גם היא, שמדינה זרה יכולה להשתמש במתג ההרג הזה ולבצע פלישה דיגיטלית על ארה”ב..

5. במקרה של כריתת הכבל

במאמר שפורסם ב- CNN, אנליסטים טענו כי ספינה בלתי-מודעת גררה את העוגן שלה שניתק כבל נתונים חשוב על קרקעית האוקיאנוס. זה הוכח כשגוי, אך איש לא הצליח למצוא את הסיבה המדויקת מדוע כבל יינתק. זה מהווה איום ממשי שכן כל מפקד ימי היה צריך רק לגרור את עוגן הספינה שלהם על קרקעית האוקיאנוס כדי לשבש כלכלה או לנהל מלחמה עם אומה אחרת.

סיכום

לבסוף, אנו יכולים רק להסיק כי כיבוי האינטרנט ידרוש רמה עיקרית של תיאום עולמי בין ממשלות במדינות שונות. אחרת, עדיין ניתן לגשת לאינטרנט בכמה אזורים בעולם. מכיוון שהאינטרנט הוא מערכת מבוזרת, אין אפשרות שיהיה מתג להרוג יחיד שיסגור את האינטרנט לכל העולם. למקרה, הכנו מדריך שיכול להנחות אותך מה לעשות במקרה שהאינטרנט ייכבה בסופו של דבר.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map